Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
18. okt 2010

@manof, ako tu pises, ze ak nechce lekar potvrdit hlasenie neziaduceho ucinku (aj ked podla mna, ked by mu rodic ukazal vytlaceny pribalovy letak, tak by sa nemohol tvarit, ze nevie citat, nie ?), tak podla teba sa maju ludia obratit na UDZS, ale nie je v tom case efektivnejsie ist hned radsej na pohotovost, do nemocnice, tam si nemozu dovolit pacienta a svedkov odbit, ze tuto skutocnost nezaznamenaju (a potom neskor, ked bude mat rodic cas, sa natahovat s UDZS),...no som presvedcena, ze urcite treba mat pri sebe informaciu o tej-ktorej vakcine a jej neziaducich ucinkoch cierne na bielom, ktore uvadza vyrobca (paradoxne, mali by to mat pri sebe lekari).

vodicka75
18. okt 2010

FDA povazuje mozne riziko crevnych problemov v suvislosti s GSK vakcinou Rotarix
Mexicka studia poukazuje na zvysene riziko intususcepcie v obdobi do 31 dni od podania 1. davky Rotarix-u. Intususcepcia je krútenie alebo upchatie čriev, ktoré môže byť fatálne. K vacsine pripadov dochadza do 7 dni po podani vakciny. Bezpecnost a ucinnost vakciny Rotarix u deti s chronickymi gastrintestinalnymu poruchami, alebo so znamou primarnou alebo sekundarnou imunodeficienciou, nebola hodnotena.
Viac tu: http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

samiana
18. okt 2010

Teraz cez víkend som na košických Dňoch zdravia hovorila s mamičkou asi 15 mes. chlapčeka, ktorá mi rozprávala o veľkých komplikáciách po očkovaní BCG, kedy dieťaťu sa zdurili lymf. uzliny v podpazuší a na hrudi a v jazvičke mal hnis. A po naočkovaní infanrixu a pneumokokov mal horúčky a niekoľko dní mal taký tik, intenzívne žmúril očkami. Pediatrička povedala, že ide o bežnú reakciu na očkovanie.

Keďže rodičia odmietli ďalšie očkovanie, sú už v konaní s RUVZ, predbežne dostali výzvu na dostavenie sa k očkovaniu k svojej lekárke a o podanie vysvetlenia na úrad.

Táto mamička ďalej hovorila, že bola "svedkom" očkovania iného dieťaťa, keď po vstupe dotyčných ľudí do ambulancie sestrička nezavrela dvere. To dieťa vraj tak neskutočne plakalo, že bola z veci úplne otrasená a pripomínalo jej to nejaké násilné pichanie v koncentrákoch, kedy sa na ľuďoch robili pokusy, proste v nej to vyvolalo taký dojem, tak ju ten plač vydesil. 😔

A potom milá príhoda s budúcim oteckom (mamka zdravotníčka), ktorý sa chystá nepustiť z rúk dieťatko po narodení v pôrodnici, aby nejakým automatizmom detských sestier nedošlo k "zaočkovaniu nedopatrením". Čo k tomu dodať, keď v našich podmienkach sa nijaký súhlas rodiča s očkovaním nevyžaduje...
Pracovník bezpečnostnej služby sa prišiel informovať, čo sa asi mohlo stať s dievčatkom jeho známej (1,5 r.), keď prestala rozprávať a to, čo vedela, zabudla, alebo jednoducho nepoužíva. Tá mamka tvrdí, že okrem očkovania sa pred týmto stavom nič nestalo, čo by to mohlo spôsobiť. A samozrejme, ani nevedela, proti čomu vlastne dieťa očkovali!

No a ten rozhovor s pani MVDr., dlhoročnou pracovníčkou virologického ústavu, čo v kuse nadávala na tie nové až 6 kombinované vakcíny a na zbytočné vakcíny proti chrípke a druhá, tak isto MVDr., mladá osôbka, čo ju poburuje, že v zahraničí ani len tú vakcínu proti besnote pre psov bez vážnej indikácie nepodajú, nie že ešte by bola povinná..Šťastné to zvery na tom slobodnom západe!
O tuberkulóze rozprávala, že bežne je v pľúcach zvieraťa pri pitve nájdené kalcifikované ložisko a nie len jedno, proste organizmus tú baktériu tuberkulózy, to ložisko v pľúcach, zapuzdrí a samotná tuberkulóza je tak zapečatená a hotovo. O vec sa postaral imunitný systém. Ona teraz pracuje ako diagnostička - asi na nejakom prístroji - v súkromnej praxi a hovorí, že u ľudí, čo boli v nedávnej dobe očkovaní, nameria funkčnosť pečene tak na 20%. Asi mi naozaj iné neostáva, len prehlásiť svoje dieťa k zverolekárke 😅

jonas17
18. okt 2010

@vodicka75 ale mňa lekárka upozornila, že môžu byť teploty, nech dávam zábal na nožičku a ked mala dcéra zdurené miesto po vpichu, tak mi dala višňovského masť. tak mám pocit, že pre nich to nie je na hlásenie, oni to berú, že to tak má byť. asi ako svalovica po cvičení 😠 a už vidím, ako by priznali, že to je z očkovania.
ja som tu už písala, že som sa rozprávala z jednou mamičkou, ktorej dcéra po očkovaní večer ochrnula na tri dni, bola v nemocnici, očkovanie na 11 rokov. a teraz ju posielajú od šavla do pavla, lebo , samozrejme, nepriznajú, že je to z očkovania, ale hľadajú dajakú príčinu.

manof
18. okt 2010

Tak sa zdá, že na vakcínach sa dajú prať špinavé peniaze:
http://spravy.pravda.sk/tymosenkovci-vo-velkom-...

manof
18. okt 2010

"Podľa Mikasa (vedúci epidemiológie na ÚVZ SR) je otázne, čo bolo dôsledkom nízkeho záujmu verejnosti o očkovanie, no určite k tomu podľa jeho slov prispel aj fakt, že ľudia považujú chrípku za banálne ochorenie, pôsobenie antivakcinačných skupín, ale aj postoj samotných zdravotníkov k očkovaniu."

http://www.piestanskydennik.sk/tasr-detail/?tx_...

NO COMMENT.

blovitc120
18. okt 2010

@jonas17 presne toto udivuje aj mňa, ako môže byť v príbalovom letáku správne uvedené % časté-veľmi časté-ojedinelé účinky, keď ich NIKTO nehlási???

manof
18. okt 2010

@blovitc120
To sú percentá s klinickej štúdie, nie z reálnej praxe.
Inak si to vysvetliť neviem.

blovitc120
18. okt 2010

@manof no ale malo by sa to asi zmeniť podľa reálnej situácie a reálneho hlásenia vedľajších účinkov. Ale to je asi utópia

manof
18. okt 2010

@blovitc120
No to by ale nebolo dobre, keď vieme, že reálne sa hlási možno tak jedno promile nežiadúcich účinkov.
Keby sa hlásili všetky, tak potom som za. Ale ani tam, kde je to pod hrozbou vysokej pokuty povinné (Nemecko) to neodhadujú na viac než 5%. Tak čo potom u nás?

manof
18. okt 2010

Naši MUDr.ci o dobrovoľnosti očkovania:
http://www.baby-web.topky.sk/Clanky/a3009-Ponec...

Sem-tam záblesky zdravého rozumu u niektorých. Inak ale žiadna sláva. Však si pozrite.

manof
18. okt 2010

To je šialené, akí sú naši pro-očkovací odborníci nechápaví.
Napr. MUDr. Jarmila Pertináčová nepozná odpoveď na otázku:
"Prečo sa chrípkový vírus náhle objaví v zimných mesiacoch, epidemicky sa šíri a za 2-3 mesiace záhadne zmizne, aby v sa v ďalšom roku objavil v novej podobe?"
http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/chripka_bri...

Zrejme jej (aj napriek tomu, že za to je platená) doposiaľ nenapadlo, že ten vírus nikam nemizne, naďalej v obyvateľstve koluje, ale epidémia vzniká, len keď má väčšie množstvo ľudí oslabenú imunitu nedostatkom vitamínu D, ktorý je spôsobený nedostatkom slnečného žiarenia v zimných mesiacoch.

Aké jednoduché, keby naši epidebilológovia pripustili, že nielen mikroorganizmy sú smerodajné, ale aj prostredie, v ktorom operujú. Ba dokonca že to prostredie je dôležitejšie. Nie a nie počúvnuť Pasteurove slová, ktoré vyslovil na smrteľnej posteli. Viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/kacirsky-po...

manof
18. okt 2010

@blovitc120
No keby sa hlásilo 100% nežiadúcich účinkov, alebo aspoň prevažná väčšina, tak OK. Inak dôjde k podhodnoteniu častosti výskytu tých-ktorých nežiadúcich účinkov.

Dúfam, že som sa vyjadril zrozumiteľne.

manof
18. okt 2010

Ešte jeden na výsosť "odborný" citát:

http://primar.sme.sk/c/5596053/virusu-chripky-s...
"Vakcína však nie je univerzálny všeliek - po zaočkovaní reaguje hlavne na nákazu, proti ktorej bola vytvorená. Ak sa do organizmu dostanú iné vírusy, môžu spôsobiť aj závažné ochorenie. Nie je to však preto, že sme sa nechali zaočkovať, ale preto, lebo sme zaočkovaní proti niečomu inému. Očkovanie je teda špecifická záležitosť. Podľa odborníkov však podporí imunitný systém a zvýši odolnosť aj voči iným druhom vírusov."

To by som chcel vidieť, voči ktorým iným druhom vírusov zvýši odolnosť očkovanie proti chrípke. Vlastne mi nenapadá nijaké logické vysvetlenie takéhoto uleteného tvrdenia. Naopak, mám prinajmenšom dva logické vysvetlenia opaku.
Fakty hovoria skôr o tom, že opak je pravdou - očkovaní bývajú náchylnejší na nákazy, proti ktorým nie sú očkovaní. To ostatne spomína aj Hirte - neočkované deti vidí len na preventívnych prehliadkach - prakticky vôbec nie sú choré.

nellina
19. okt 2010

@vodicka75 tu intususcepciu mala aj malinka nasej susedy, po podani vakciny ju jedneho dna hospitalizovali, ich babka ked mi to rozpravala, to bolo strasne, ked jej ukazali rengen, ze to bolo neuveritelne....v zivote ze tak dieta nevidela plakat..chuda mala musela mat strasne bolesti..od vtedy je aj alergicka na niektore potraviny ☹

nellina
19. okt 2010

a najlepsie na tom je, ze sa to prihodilo, tesne co mala zjedla kasu-mliecnu, hned reakcia vysev okolo ust, vtedy zacali prikrmovat malinka mala cca6mes. a co na to doktor? vobec ani naznak toho zeby to mohol byt nez.ucinok ockovania, povedali im ze to moze byt z tej kase..co dodat 😖

vodicka75
19. okt 2010

@nellina, je to hrozne,...dufam, ze to bolo nahlasene na SUKL, spominam si na vyjadrenia MUDr. Dluholuckeho - zastancu ockovania, ze kedysi mali vakciny ovela viac neziaducich ucinkov, ako napr. zauzlenie criev u deti a preto ju (nespominam si teraz ktoru) museli nahradit inou,....a teraz tento Rorarix? Kto da podnet, aby bola z dovodu nebezpecnosti stiahnuta z nasho trhu? Iniaciativa.....???

manof
19. okt 2010

Bábätká zaočkované proti pneumokokom sú ohrozené vážnou bakteriálnou nákazou dýchacieho ústrojenstva, na ktorú neúčinkujú antibiotiká:
http://www.slobodavockovani.sk/news/babatka-zao...

oscarka3
19. okt 2010

@manof , to miznutie chrípky je dobré 😀

vajlikova
19. okt 2010

@vodicka75 Ahoj . Už som tu dlho nebola, konečne sa mi podarilo dopátrať sa k diagnóze mojej dcéry- paroxyzmal tonic upgaze- alebo je to aj pod názvom Ouvrier-Billson synd., avšak tu na Slovensku toto ochorenie ešte nepoznajú, tak zatiaľ máme napísané že "incipientné neurodegeneratívne ochorenie". O našej diagnóze sa vie málo, avšak objavuje sa po imunizácii (očkovaní). Chcem sa ťa opýtať, kam a ako mám hlásiť tento fakt ako nežiadúca reakcia na očkovania. Boli sme očkovaní Prevenar+Hexa+Rotarix. Naša pediatrička odmieta že by to bolo od vakcín, tak to musím urobiť ja. Chcela by som ešte podať hlásenie že malá bola očkovaná aj napriek infekcii (zápal očí) a vtedy mala aj hnačku aj vracala. Kde a ako mám postupovať v prípade tohto hlásenia? Myslela som si, že už budem mať pokoj, máme diagnózu a podľa toho sa zariadíme, avšak zrušili nám odklad očkovania. Je to na smiech...
Ďakujem.

vanish1
19. okt 2010

@vajlikova tak to je strašné 😔 , tvoja lekárka asi vôbec netuší, že choré deti sa neočkujú 😠 , pozri si posledný príspevok na predchádzajúcej strane, je tam usmernenie, ako hlásiť než. účinky.

vodicka75
19. okt 2010

@vajlikova, tak to je "zaujimava" situacia, co robit, ked pediatricka ockovala aj napriek infekcii (zapal oci), ked sa maju ockovat deti ktore su zdrave, ten postup hlasenia je na predchadzajucej strane (info. z SUKL), ty si mozes tie tlaciva stiahnut, aj byt iniciativna s hlasenim, ale tlacivo len pre pacienta neexistuje, musi ho potvrdit lekar, vyplnuje sa tam aj, ci dieta v tom case nebolo chore a rodinna anamneza a vselico ine (tieto udaje ma len pediater), tak neviem, ci pediatricka bude v tomto napomocna, pretoze podla mna urobila chybu a musela by to do hlasenia potvrdit (ockovala chore dieta),....nepotvrdili by to z neurologie? (alebo kde vam potvrdili diagnozu).
Napisem ti IP.

manof
19. okt 2010

@vanish1
Volala mi jedna pani z Prešova a pýtala sa ma, či nepoznám niekoho, kto je oboznámený so zvyklosťami miestneho RÚVZ. Ako si na tom? Už si absolvovala nejaké naťahovačky na prešovskom RÚVZ, alebo sa vyhýbaš očkovaniu prefíkanejším spôsobom?

vodicka75
19. okt 2010

@vajlikova, pozrela som, co o tej dg. pisu na nete, nahodou so nasla tuto stranku
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=Articl... - je to z lekarskeho odborneho casopisu
European Journal of Paediatric Neurology, Volume 3, Issue 3, 1999, Pages 129-131
pisu tam, ze presny patogeneticky mechanizmus nie je zatial znamy,...pridruzena infekcia alebo zasah ockovania mozu byt spustacom (tak nejak som pochopila preklad textu).
Ak podla pediatricky to nema suvis s ockovanim, tak by bolo vhodne poziadat na neurologii o zapis faktov, ci moze byt ockovanie spustacom ochorenia. Ak by tvrdili, ze je to len v dosledku pridruzenej infekcie (ktora v case ockovania aj bola), tak pediatricka si zavarila, pretoze jej postup mozete zaslat na preskumanie na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou (nemala vobec ockovat,....ako lekarka by mala vediet, ze existuje riziko spustenia tohto ochorenia), snad poradia aj ini, ako pomoct (aj o tej diagnoze, ci existuju studie, ktore ockovanie ako pricinu uvadzaju).
Drzim palce, aby sa vam podarilo prinavratit dcerke zdravie. Poradte skusenejsi 😉

vanish1
19. okt 2010

@manof boli sme tam už na priestupkovom konaní

vajlikova
19. okt 2010

@vodicka75 Problém je to, že som v auguste zmenila pediatričku kvôli tomu, že naša stará už v júni mala preplatenú vakcínu ktorou malá mala byť očkovaná ako 11 mesačná čiže v auguste, a ešte sme nemali od neurológa odklad lebo sme čakali na hospitalizáciu. Ona ju chcela očkovať, tak som prešla k inej. Nová doktorka tvrdí, že ona to nemôže hlásiť lebo v tom čase sme neboli v jej starostlivosti, a s tou starou som sa nerozišla práve najružovejšie...
No a neurológovia tiež tvrdia že to nie je od očkovania. K diagnóze som sa popracovala až v Portugalsku, tu o nej nevedia nič, tak mi ju ani nepotvrdili... Proste oni si myslia že je to niečo iné, ale nevedia zadefinovať čo iné by to mohlo byť. Ťažko ti to vysvetlím... -Kramáre mi dalo odpoved že: táto diagnóza sa určuje vylučovacou metódou, a pokiaľ nebudú vylúčené všetky INÉ možné ochorenia- syndrómi, ktoré sa dajú na základe krvných a iných testov jednoznačne určiť- tak mi túto diagnózu zo zahraničia nebudú akceptovať.V šetky testy máme negat. , a zatial mi nikto nepovedal na aký konkrétny iný syndr. majú podozrenie, a kedže všetky tažké a smrtelné ochorenia boli vylúčené, tak odporúčajú pokračovať v imunizácii- nevidia dôvod na odklad vakcinácie. Takže toľko. Teraz ako mám postupovať?
Mám oznámiť RUVZ že nesúhlasím s očkovaním? Ked sa budem vyhovárať na vakcínu, tak sa budú pýtať prečo to nie je hlásené, ked mám podozrenie že toto nám uškodilo....

petot
19. okt 2010

@vajlikova Kocúrkovo s tragickým nádychom. 🙄

vajlikova
19. okt 2010

@vodicka75 Dakujem ti za link, ale ja už mám toto všetko preštudované... Sesternica je medička v Portugalsku- poslala mi toho hodne- len tu sa na mna pozerajú akokeby som si to bola ja všetko vymyslela...Malá mala 13 mesiacov, sedí ako opitá, chodí za 2 ručičky ako 7-8 mesačné deti, vôbec si nevie udržať rovnováhu... nerozpráva, ako nadrogovaná vyzerá. Sú aj videá na Youtube, presne tento problém máme. Musela som si vydobiť rehabilitáciu- ani to nám nechceli dopriať-, v Portugalsku sa psycholog-logopéd zapája do liečebného procesu, sú možnosti liečby pomocou L-dopa- sú zaznamenávané úplné uzdravenia pomocou tejto liečby- len na Slovensku sa o tomto nič nevie (ani sa nechce!!!).

vajlikova
19. okt 2010

@petot niekedy si myslím, že sa mi to sníva...