Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaja73
25. nov 2010

@manof pekna debata 😵 😵 😵 😵 😵 Myslim s Kasardom

manof
25. nov 2010

@denisocka
Mne sa zase veľmi ľúbilo Tvoje konštatovanie, že
"tieto riadky otvárajú oči spiacim, nie slepým".

To ozaj nemá chybu! 🙂

@abbey1
Prepáč, že sa hlúpo pýtam, ale čo sa stalo Filipkovi?

@kaja73
ďakujem za kompliment

manof
25. nov 2010

Príbeh: Neurologické poruchy po očkovaní Rotarix + Infanrix Hexa + Prevenar
http://www.slobodavockovani.sk/news/neurologick...

Píšte, prosím, aj ostatní svoje osobné skvelé skúsenosti s očkovaním - pokojne aj kratšie než tento príbeh. Osobné príbehy majú vysokú čítanosť a oslovujú mnohých ľudí viac než suché vedecké poznatky.

Vopred ďakujem.

A samozrejme ďakujem Kristíne z Trnavy, že sa k tomu odhodlala.

denisocka
25. nov 2010

@manof dakujem,si predstav že to zo mna vyšlo same - niekde z vnutra 😎 fakt 🙂

denisocka
25. nov 2010

@manof len im to tam kus blbbo,najprv som napísala len ajo "ja" a nehodilo to na stranku,tak som v zapäti pod svojim menom vyplodila dlhši komentár ... a som sa odhalila,bo kasanova kasanova 😀

manof
25. nov 2010

@denisocka
V tom prípade to svedčí o múdrosti Tvojho vnútra. 🙂

zelmirka1
25. nov 2010

ten pribeh Lujzicky je neskutočný, cely postup ako to prebiehalo a postoj lekarov ma uplne dorazil. 😝 😝 😝 nemam na to slov a je mi celej rodiny velmi luto lebo to by asi nechceli zazit ziadny rodicia. Najhorsie je ze taketo poznanie vacsinou pride az ked ma dietatko problemy a nie skor.

manof
25. nov 2010

@zelmirka1
No jo, snažíme sa varovať vopred.

denisocka
25. nov 2010

@zelmirka1 aky pribehM?

kaja73
25. nov 2010

@denisocka manof 10,39.Pozri www stranku. 😉

denisocka
25. nov 2010

@kaja73 jaaaj , hrozne 😖

tin007
25. nov 2010

@manof kasarda chcel byt priatelsko blahosklonny (v style, ze no moj, po dobrom ti to vysvetlim, lebo nevies presne o com to je a ja ano). inak, uz viackrat to tu bolo (a velmi sa mi to paci), tie 4 stadia "boja" : 1. ignoracia, 2. vysmech, 3. boj, 4. vitazstvo

tin007
25. nov 2010

Dnes som bola smutna 😔 Boli sme s malym v mat. centre a nebola tam mamina jedneho nasho "kamosa", tak som sa pytala, ze kde je. Odpoved znela: Vcera mu zacali tiect sople, tak nechce nakazit ostatnych. Potom sme este dalej debatovali a vysvitlo, ze zajtra ockuju (ten chlapcek so soplami)! Chapete to?! Matka nepojde so soplavym dietatom medzi ine deti, aby ich nenakazila, ale to jej nebrani v tom, aby ho nechala (soplujuceho, cize "bojujuceho" proti niecomu) zaockovat. ☹

abbey1
25. nov 2010

@tin007 U nás v téme dnes tiež jedna mamina očkovala i keď má druhé dieťa choré a hrozí teda infekt i u druhého.Ale Dr to neprekážalo.Naši odborníci.My zatiaľ očkovanie úspešne odkladáme.aspoň si nekazím predvianočný čas behaním po úradoch.

jonas17
25. nov 2010

dočítala som ten rozhovor s virapenom.to, čo píše o vynájdení liekov na cukorvku, aids a parkinsona...to je strašné, ak je to tak.
ved miliony ľudí trpí...

jonas17
25. nov 2010

@abbey1 no, naša dr. povedala, že očkovať môže až do teploty 38,5.

petot
25. nov 2010

@jonas17 Podľa zákona áno, ale podľa zdravého rozumu nie. Poviem len jedno slovo: excitotoxicita. Keď sú lekári takí veľkí odborníci, mali by vedieť, čo to je, a ak nevedia, mali by si to aspoň vedieť naštudovať, aby pochopili, prečo je cynickým hazardom očkovať dieťa, ktoré nie je úplne zdravé. A nielenže "momentálne zdravé", ale aj mimo akejkoľvek rekonvalescencie. (Osobne si myslím, že hazardom je aj očkovanie zdravého, ale očkovanie chorého je extrém hoden iba našej prispatej postkomunistickej gubernie alebo korporátneho fašizmu, k akému míľovými krokmi kráčame) 😠

jonas17
25. nov 2010

@petot no a keby si videl, ako sa pritom tvárila dôležito, akože neporušuje zákony.verím jej, že je krytá, ale ja by som si zdravie detí na svedomie nevzala.

daducha
25. nov 2010

Ahojte,

velmi davno som tu nebola, no snazim sa VAs sledovat a napisat, ze v najnovsom Zdravi je rozhovor s byvalym riaditelom farma. firmy, vydava knihu -Neziaduci ucinok - smrt,ale skoro som na zadok spadla,ked priznal, ze svojho syna ockovat nedal a este : " vakciny su neucinne" alebo nieco v tom zmysle, nemam teraz casak pri sebe.Ostala som fakt prekvapena, ze to nejaky casopis na Slovensku vydal 😀 .Chystam sa knihu si kupit ...

abbey1
25. nov 2010

@jonas17 Čo k takej Dr dodať.Zdravý sedliacky rozum by také dačo z úst nevypustil.

manof
25. nov 2010

@tin007
Tuto je pôvodina toho výroku:
"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win."
Mahatma Gandhi

@jonas17
Čo sa cukrovky týka, tak GlaxoSmithKline (to je tá firma, ktorá dodáva vakcíny pre drvivú väčšinu slovenského povinného očkovacieho kalendára - od nového roku už len s výnimkou BCG vakcíny) nedávno dostal pokutu 750 miliónov dolárov za svoje úžasné lieky proti cukrovke Avandia a spol.:
http://www.aolnews.com/surge-desk/article/glaxo...
Aký spoľah asi tak bude na vakcíny od tejto firmy (Infanrix Hexa, Synflorix, Priorix, Infanrix Polio a Boostrix Polio)???

jonas17
25. nov 2010

@manof úžasné! toto som si doteraz vedela predstaviť len Cookovom románe.Akože to je skutočnosť? 😕 😕 😠 😠 😠

manof
25. nov 2010

@jonas17
No tak trochu drsné je, že tie peniaze skončia len v USA. U nás sa s GlaxoSmithKline nikto nesúdi (aspoň o tom neviem), takže nikto zo slovenských poškodených (vrátane mojej mamy) z tých 750.000.000 dolárov neuvidí ani centík.

jonas17
25. nov 2010

@manof takže to v USA podelia pacientom? dobrý systém tam majú.naši ľudia nech pokapú, čo už.

manof
26. nov 2010

Ad: Očkovanie - iba veda?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-ockovani...

Ide o voľné pokračovanie článku:
Očkovanie - iba veda?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-i...

Oba články prirovnávajú vakcinológiu k nepodarenému náboženstvu a nachádzajú oveľa viac podobností, než má vakcinológia so serióznou vedou.

jonas17
26. nov 2010

@manof ty kedy spíš? 😀

jonas17
26. nov 2010

http://www.cas.sk/clanok/185931/statocni-bratia...

čítali ste to? také malé deti a ešte k tomu súrodenci... 😕 ☹

maroli
26. nov 2010

@jonas17 to je smutne 😔 Som asi odvazna,ale ak by som niekedy dostala rakovinu ani za svet by som nesla na chemoterapiu..

denisocka
26. nov 2010

zuzka,poprosim ťa tu - @suzand a vitaj na MK 😉

suzand
26. nov 2010

mozte mi prosim poradit ci dat ockovat moju malu ktora ma 5 mesiacou a tyzdnen , na prvu tbc vakcinu mala reakciu tak az teraz nam povolili dalsie ockovania, no ja uz mam obavi