Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
8. dec 2010

@samiana
Skutočne správne aplikovaná homeopatia môže mať tie blahodarné účinky, ktoré popisuješ.
Ale povedzme si otvorene, že väčšina slovenských rádoby-homeopatov funguje naďalej s alopatickým myslením a len miesto alopatických podávajú homeopatické lieky.

Potom sa stretneš s takými šialenstvami, že údajného homeopata privádza do zúrivosti odmietanie očkovania, a argumentuje, že však všetky nežiadúce účinky odstráni Thuyou či Siliceou. Alebo údajne homeopatická detská lekárka odmietne prijať do starostlivosti dieťa rodičov, ktorí odmietajú očkovanie. Hahnemann (zakladateľ homeopatie) sa z too asi musí v hrobe obracať...

manof
8. dec 2010

Podotýkam, že Hahnemann bol veľkým kritikom očkovania.

manof
9. dec 2010

Očkovanie proti prasacej chrípke spojené so 700%-ným nárastom počtu samovoľných potratov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...
Počet mŕtvo narodených detí vzrástol dokonca až o 2440%!!!

Očkovaním spôsobené poškodenia zdravia nie sú nikoho výmyslom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanim-s...

miliharmi
9. dec 2010

@manof 😉
http://www.zdn.cz/clanek/zdravotnicke-noviny/do...

Když jsem to četla, přemýšlela jsem o tom, že může-li očkování poškodit mimina, což teprve vyvíjející se plod, tak sem jdu hodit odkaz a koukám, že odpověď už tu je.

manof
10. dec 2010

Očkovanie: Prečo je strach dobrým predajcom?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

adamala
10. dec 2010

@manof a je to mozne od nich objednat???

manof
10. dec 2010

@adamala
Predpokladám, že áno, ak to zaplatíš vopred kartou alebo prevodom na účet.

Tu máš napr. k Hexe:
http://homoeopathie.remedia.at/homoeopathie/Hex...

Ale treba si vybrať potenciu a v tomto Ti už neporadím - to je na konzultáciu s ozaj dobrým homeopatom.

kaja73
10. dec 2010

@manof
@adamala Potencie su 30,200,1M a 10M.Robi sa detox bud v kratkej alebo dlhej serii.Podla zavažnosti priznakov.Kratky sa robi mesiac po očkovani-jeden den 30,druhy 200,treti 1M a štvrty 10M.Ak je po dakej davke reakcia,tak ju na druhy den opakujeme až kym reakcia nezmizne.Dava sa 5 guličiek raz za den.Dlha seria sa robi tiež o mesiac po očko. ale každe davka sa dava 1 tyžden,vždy 5 guličiek za den.Pred očkovanim sa dva dni pred nim poda 200 ,potom v den očkovania znovu 200- po nom a ešte 2-3 dni ak je reakcia-stale ta 200-jedenkrat za den 5 guličiek.

sabiatko
10. dec 2010

caute. dnes mi lekarka povedala, ze od noveho roka sa bude za prevenar platit. ale ze rozockovane deti este v tomto roku ho maju zadara. tiez mi povedala, ze neockovane dieta nemoze cestovat cez hranice. no mimochodom my s nim cestujeme kazdy mesiac aj castejsie do madarska a nikto nestal na hranici, ze by kontroloval ockovcie preukazy 🙄 moj nazor je, ze n cloveka uz tak tlacia, ze aj klamat sa nehanbia. mate o tom dake info? ze by sa prevenar isiel platit? mne je to akoze aj tak jedno, lebo mu ho nedam, len si chcem utvorit mienku o svojej novej doktorke...

samiana
10. dec 2010

@sabiatko
Od nového roku sa za Prevenar bude platiť, ale iba doplatok, podľa mediálnych informácií 9 eur. Plne hradená bude vakcína Synflorix, tiež určená na ochranu pred pneumokokmi, ale proti menej kmeňom:
http://www.sme.sk/c/5645586/z-bezplatnej-vakcin...

Tvoja pediatrička Ti rozpráva rozprávky. Očkovanie sa kontroluje pri ceste do USA, pretože superveľmoc si do svojho výsostného územia len tak nejaký bordel (neočkovaných) nevpustí. V EU nikto nič také nerobí, veď aj hranice prekračujeme takmer bez kontroly. Napríklad ja a moje deti nič také ako očkovacie preukazy nemáme, naše očkovania sú zaznamenané len v zdr. karte. Očkovacie preukazy majú len naše úbohé zvieratká.

Takže ak si lekárku počúvala pozorne a presne si interpretovala, čo Ti hovorila, tak to všetko boli polopravdy. Buď je neinformovaná, alebo ju to nezaujíma, či hovorí pradivo, alebo rovno klame .

sabiatko
10. dec 2010

@samiana dik. som rada, ze aspon o tom doplatku hovorila doktorka pravdu, lebo to by sa mi uz zdalo velmi silne kafe, keby si aj toto vymyslala. to ze ta druha vakcina je plne hradena mi vsak nepovedala, ale nevadi. moj syn je teraz chory, ma horucky a ona ma presviedca, aby som tento mesiac tyzden po jeho vyzdraveni ho dala ockovat. chudatko, sa este nespamata s jednej choroby a uz mu chcu pichat 6 dalsich...

manof
10. dec 2010

@kaja73
Wow. Si homeopatka, alebo máš čerstvé skúsenosti?

@sabiatko
Ja ani neviem, že nejaký očkovací preukaz na Slovensku jestvuje. Aj tak to ale je hovadina, lebo očkovanie nezabezpečuje ochranu pred ochorením u každého očkovaného, a už vôbec nezabraňuje šíreniu nákazy. Takže, aby to bolo niečo platné, tak by človek musel byť od hlavy po päty dôkladne vydezinfikovaný, vrátane nosa, úst, hrtana a tráviacej sústavy. A museli by mu nie pozerať očkovací preukaz, ale testovať protilátky, a ani to by nebolo dostatočné, lebo niekedy ani dostatok protilátok nezabezpečuje ochranu (ak fatálne zlyháva iná časť imunitného systému). Takže aj v USA je to ako u debilov, lebo očividne nechápu základné veci.

kaja73
10. dec 2010

@manof nie 😀 ,len ma to zaujima a tak som sa nakontaktovala s homeopatom a ten mi to poradil.Ešte nemam ujasnene,či prestaneme očkovat uplne, alebo len odložime cca o dva roky.Tak chcem byt informovana,ako vtedy postupovat.Inak ten postup je rovnaky aj pri inych očkovaniach,len s inou potencovanou vakcinou.

denduska
10. dec 2010

@sabiatko ako je to s cestovanim ako turista do USA neviem, ale ak ides na staz, studovat alebo pracovat (do USA)....poslu ti z ambasady taky lajster a vyziadaju si laboratorne vysetrenie - hladiny protilatok na x chorob...samozrejme v anglictine to musis dorucit, no komedia.... a myslim ze tam boli aj ovcie kiahne takze spanombohom ak ste to ako deti neprekonali 😀 🙄

manof
10. dec 2010

Žiadosť o preskúmanie konfliktov záujmov členov Pracovnej skupiny pre imunizáciu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ziadost-o-p...

vodicka75
10. dec 2010

@manof, mohli ste to zaslat ako otvoreny list a nechat zverejnit na changenet-e, alebo to tam zaslete? Myslim, ze aj dalsi ludia by tento otvoreny list podporili.

adamala
10. dec 2010

@kaja73 ja nerozumiem teraz,ja zhanam MMR vakcinu oddlenu, ale teraz ste mi dali chrobaka do hlavy, jake homeoptika?? to davate na to aby tie vakciny neuskodili a nemali zlu reakciu..no moj maly mal raz horucku ale nie vysoku, po prevenari a tom poliu,diphteria atd atd...co sa dava do dvoch noziciek, na poziadanie lekarky to idem davat teraz oddelen,najprv jedna injekcia a potom druha..este davali zaroven aj roavirusy oralne..tak si myslim,ze to je fakt dost vela na take male telicko, tie rotavirusy som odmietla,nie je to povinne...a tie povinne tiez chcem oddelovat lebo nejak ma hryzie intuicia ze by to tak malo byt, a MMR maju ze 1 dosa vakciny a vsetky tri v tom..iste to tak davaju aj na SR ,ja totiz zijem v Dubaii, takze preto sa pytam ci sa to da objednat..idem kuk tu stranku co ste m poslali. dakujem

kaja73
10. dec 2010

@adamala cez tu stranku čo ti poslal link manof,najdeš aj potencovanu vacinu na MMR.Klikni si M,potom MM a mas tam dve vakciny.Vyber tu impfstof a potom tie riedenia čo som pisala.nemam to odskušane ale vraj to funguje.Ja to určite objednam,ak sa rozhodnem očkovat.

adamala
10. dec 2010

@kaja73 ja som asi fakt spomalena 🙂 som chora tak asi aj preto,z tej horucky...ok idem to kuk ale dam si to v anglictine, nemcina mi nic nehovori, a to su homeopaticke vakciny ci co to je?

kaja73
10. dec 2010

@adamala je to niečo ako protivakcina.Vyraba sa z povodnej očkovacej latky,homeopatickym postupom.Ciže sa postupne viac a viac potencuje.Najviac potencovana je ta 10M.Ta ma najhlbši učinok.Každe z riedeni učinkuje na inej urovni,čiže čisti inu oblast v organizme.To je len tak laicky povedane.

manof
10. dec 2010

@vodicka75
Však ono to je vlastne otvorený list.

manof
10. dec 2010

Ešte jedna milá aktivita Pfizeru v oblasti očkovania:
http://primar.sme.sk/c/4220164/zdravie-romov-ka...

jonas17
10. dec 2010

@samiana my sme v pôrodnici dostali očkovací preukaz. sa smejem, že ho majú psy! 😀 😀 😀 tam si máme značiť, čo sme už zaočkovali.

samiana
11. dec 2010

@jonas17
nechcem byť pes 🙂 😉 , ale nože sa poriadne kukni na ten váš očkovací preukaz z pôrodnice. mám také tušenie, že to bude milý sponzorský darček spriatelenej farmaceutickej firmy.

A tie moje zvieratá majú teraz Medzinárodný veterinárny preukaz, tak sa to volá a ja som si to tiež len teraz všimla, to je taká knižočka, na prvých stranách sú záznamy o vakcínach, pekne nalepené čísla šarží z jednotlivých ampuliek, aby bolo jasné, čo presne im pichli.A potom tam je priestor pre iné zdr. záznamy.
Tento preukaz podporila firma Med-art, veľkodistribúcia liekov a špeciálneho zdravotného materiálu 🙂. Celá zadná strana reklama , logo na každej strane 🙂
Ale kocúr, čo chudák už uhynul, mal lem taký kartičkový očkovací preukaz. ten už nemáme.

manof
11. dec 2010

@jonas17
Ahoj,
skúšala si už spísať váš príbeh?

jonas17
11. dec 2010

@manof no, myslím na to, len teraz ten kôň dosť nešiel.ale bude to.kam to mám poslať?

jonas17
11. dec 2010

ešte by ma zaujímalo, ako je to s romami.ked nejdú deti zaočkovať, tiež ich predvolávajú na RUVZ?v našej osade ešte žiadna epidémia nebola.a to tam teda vyzerá.deti holé, špinavé, jedia aj choré kravy, ktoré dostávajú ako "darček", teda tak to bolo donedávna, že ked zdochlo teľa, predalo sa cigánom. a za osadou je pohrebisko. ked som sa bola prejsť so psom, tak ako cintorín.akurát žltačku mali párkrát, lebo do studne im vraj spadol potkan.ale do dediny sa to nikdy nedostalo. akoby aj, ked je každý zaočkovaný,že? 😀
a ešte jedna vec ma zaujíma, ak niekto viete.moja mama mala v lete kliešťa a teraz chodieva na kontroly, vraj mala boreliozu, ale nemala žiadne príznaky, len trochu červené miesto.išla s tým len preto, lebo jej ostala hlavička.teraz už bude mať imunitu celý živoť?minule som dakde čítala, že v rakúsku dávajú proti tomu očkovať.

tean
11. dec 2010

@manof
vyborny napad s tym podnetom na preskumanie konfliktu zaujmov 😉