Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
29. dec 2010

@manof Finta Fň 😉 Zadal som čo-to do vyhľadávača na ich stránke a ponúkol mi zoznam zodpovedajúcich článkov aj s dátumami.

manof
29. dec 2010

@petot
Jáááj, ale to nemusí byť dátum vydania, ale skôr dátum poslednej aktualizácie, či dokonca dátum indexácie.
Hral som sa s tým vyhľadávaním a nič staršie než jún 2009 sa mi nepodarilo nájsť. Tak mám podozrenie, že v máji alebo júni 2009 prešli na nový redakčný systém a priebežne doň dopĺňali staršie články.

Podľa toho údaja o poslednej kontrole očkovania by som povedal, že článok bude z roku 2005 alebo 2006. Obzvlášť, keď ešte vôbec nespomína stránku ockovanie.org ani rizikaockovania.sk, ale len edusan.cz, ktorý v tom čase ešte vôbec nemusel byť sponzorovaný Pfizerom.

manof
29. dec 2010

Shrnutí situace kolem "pandemie" prasečí chřipky - 1. díl
http://prasecichripka.blog.cz/1012/shrnuti-situ...

petot
29. dec 2010

@manof Je to možné. Dokonca pravdepodobné, lebo ten článok je naozaj príliš neaktuálny než aby bol z roku 2009.

manof
29. dec 2010

Z toho nového Mendelsohna ("Nevěř doktorům"):
"lékaři jen výjimečně čtou příbalové letáky léků. A i kdyby četli, upozornění je stejně většinou neodradí od předepsání léku tak, jak sami chtějí."
A tu máte vysvetlenie, prečo niekto bez mihnutia oka pichne Hexu dieťaťu alergickému na antibiotiká...
Lekári (česť výnimkám ako napr. @denduska 😉 ) očividne notoricky nečítajú príbalové letáky a keď aj čítajú, tak ignorujú kontraindikácie. A Dr. Mendelsohn na to prišiel už pred vyše 30 rokmi. Kam sa my hrabeme? Sme my to ale zelenáči...
😀 😀 😀

denduska
30. dec 2010

@manof aj ja som ho precitala az ked bolo neskoro..takze vobec nie som vynimka...hlavne ze od kazdej hlupej masti citam...ale od vakciny ma nenapadlo.

jonas17
30. dec 2010

Mária Terézia : Zriadila tzv. zdravotné komisie, ktoré mali chrániť obyvateľstvo pred nákazlivými chorobami a tiež mali vykonávať osvetu u prostého obyvateľstva. Kontrolovali zdravotnícke zariadenia, bojovali proti šíreniu moru a iných nákazlivých chorôb a radili obyvateľstvu stavať murované domy, nie drevené. Spravila to po roku 1767, kedy Viedeň zasiahla ťažká epidémia čiernych kiahní, na ktoré zomrela aj jej šestnásťročná dcéra Josefa Gabriela. Vtedy tiež nariadila aj očkovanie proti chorobám. Autorom a hlavným organizátorom tejto reformy bol osobný lekár a jeden z najbližších poradcov Márie Terézie, Gerhard van Swieten, rodený Holanďan, ktorý sa považuje za priekopníka očkovania. Zriaďovali sa lekárske fakulty, ktoré slúžili na vyučovanie a školenie lekárov, pôrodných asistentiek a ďalšieho odborného personálu. Výsledkom bolo zlepšovanie zdravotného stavu obyvateľstva a rast populácie.

Aké to bolo očkovanie?

petot
30. dec 2010

@jonas17 To bola takzvaná variolizácia. Pripravovalo sa to z hnisu z vredov kráv alebo ľudí, o ktorých sa predpokladalo, že sú chorí na kiahne. Obeti ...ehm.. pacientovi sa bodcom na pleci urobil škrabanec a na ten sa naniesol tento "elixír".

Bežne sa následne vyskytoval zápal mozgových blán (meningitída) alebo mozgu (encefalitída) a otrava krvi - sepsa. Ďalšími hroznými komplikáciami bola "progresívna vakcínia", čiže postupujúce odumieranie tkaniva až na kosť. Tieto úmrtia sa potom úradne často označovali ako "tetanus" alebo "syfilis". Aj keď, preživší skutočne mohli nachytať aj syfilis, keďže sa cez očkovací "materiál" samozrejme prenášalo množstvo rôznych infekcií.

Niet divu, že táto praktika zabila viac ľudí než samotné kiahne. Hľa, zbozšťované "víťazstvo nad kiahňami".

petot
30. dec 2010

@jonas17 Ozaj, a nemysli si, že ten bodec, ktorým sa to robilo, sa nejako sterilizoval alebo čo... Priebeh "udalosti" bol taký, že prišiel vakcinátor s fľaštičkou alebo miskou hnisu ...ehm... vakcíny, ostrým bodcom a brkom. Obete ...ehm... pacienti sa postavili do radu, a vakcinátor ich zaradom hlboko škrabol tým svojím jedným bodcom a zatrel to hnisom ...ehm... vakcínou z misky pomocou toho svojho jedného brka. Takže nielenže sa prenášala infekcia z tej ...ehm... vakcíny (ktorá tiež pochádzala z rôznych zdrojov, mali na to celý systém hodnotenia), ale aj navzájom medzi samotnými šťastnými a odteraz naveky zdravými obeťami ...ehm... pacientami, ako aj ďalšími šťastlivcami, ktorí kedykoľvek predtým alebo kedykoľvek potom dostali dávku ...ehm... vakcíny z tej istej misky.

martinka1981
30. dec 2010

@petot nechutne 😖 ešteže sme nežili v tej dobe.

petot
30. dec 2010

@martinka1981 Vidíš, aj vtedy sa vyskytli sektári a tmári, ako sme my, "antivakcinačné hnutia", ktorí sa tejto špičkovej lekárskej technológii bránili. Niektorí fanatici dokonca radšej zaplatili pokutu, než by nechali svoje dieťa zaočkovať. Vakcinátori ani vtedy nechápali, ako sa niekto môže brániť takému blahodárnemu zákroku, a možno by odmietačov aj nazvali hlúpymi, ale nemohli, pretože do tohto kacírstva sa zapojili aj niektorí najlepší vedci svojej doby.

Ono od tých čias sa zase toľko nezmenilo. Dokonca veľmi málo. Vakcinátori používajú rovnaké argumenty ako vtedy, a rovnako všetkým nanucujú svoju dogmu. Akurát sa dnes očkuje mnohonásobne viac než vtedy.

Dokonca istú podobnosť by sme našli aj medzi súčasnými a historickými vakcínami - napríklad vírusové vakcíny sa stále vyrábajú tak, že sa kultivačné médium - živé bunky - nakazia vírusom a ako sa vírus množí a bunky odumierajú, vzniká vakcína. Takže s hnisom to predsa len má niečo spoločné. Keďže médium sa týmto ničí, používajú sa také bunky, ktoré sa dajú rýchlo nahradiť alebo rozmnožiť. Napríklad ľudské rakovinové bunky, bunky z umelo potrateného bábätka, psie obličky, opičie semenníky, kuracie embryá a najnovšie už aj hmyz. Ako výživné médium sa používa napríklad teľacia krv.

Samozrejme, tento podivný koktejl potom ešte prechádza filtrovaním, a aby sa tam nepomnožili baktérie, tak sa tam pridávajú antibiotiká a konzervanty. Aspoň niektoré typy kontaminácie sa sledujú (aj keď nie všetky), a jednotlivé výrobné série vakcíny by mali obsahovať približne rovnakú dávku vírusu. A aby sme nezabudli, podávajú sa sterilnou ihlou po dezinfekcii miesta vpichu.

Takže aj keď sú tu nejaké podobnosti, predsa len je tu za tie 2 storočia nejaký pokrok v technológii výroby a podávania. 😉 To však neznamená, že by som tomu dôveroval a nechal si to pichnúť do svalu 😀

estterka
30. dec 2010

ahojte,stratila som sa vo vasej teme.
mame dceru,4 mesiace a velmi sa bojim reakcii po ockovani.ma prvu kombinovanu vakcinu(u nas sa ockuje na dva mesiace s meningokokom),prevenar(je tu nepovinna,ale povinne ju musia rodiacia kupit a nechat pichnut) a tiez nam odporucili rotarovirus.nedavno mala krv v stolici a lekar,nie ten co nas ockoval,tvrdil,ze to moze byt aj z ockovania prtoin rotarovirusu.zacala som o tom hladat informacie a je to desive.na druhej strane sa strasne bojim,ze ked ju nezaockujem,tak chyti nejaku vaznu chorobu-viem,ze pravdepodobne tie ockovania ani nefunguju,ale zostava vo mne ten pocit,ze "co ak..".my zijeme pri afrike,na kanarskych,je tu plno obyvatelov z maroka,ktovie co prenasaju a bude cestovat vela lietadlom,kde sa tiez vyskytne vselico.buduci tyzden ju maju znova ockovat kombinovanou a proti mening. a vsak je chora,takze to oddialim.som velky laik,ale nie je mi to ukradnute.nemam sa tu s kym o tom porozpravat,lekar mi len povedal,ze bez ockovania mi nezoberu dceru do skolky,na otazku,akou hrozbou je moje nezaockovane dieta medzi zaockovanymi,my uz neodpovedal.ale zevraj nezazil,ze by niekto nechcel ockovat svoje dieta. neviem,co urobit.

martinka1981
30. dec 2010

@petot samé dobré veci v tych vakcinkach 😀
Nas lekarka presviedčala že su velmi dobre a kvalitne,nie ako kedysi a niekolko krat filtrovane 😝 . No ale má smolu,naše dievčatá očkované niesu 😉
V mojom okoli je velmi málo ludi čo neveria až tak v dobro očkovania,napr,tieto vianoce sme kupili byvalej svokre mojho muža knihu od Virapena nech si trošku prečita 😉 a rozmyšlam že jej požičiam aj Buchvalda ked dočita tuto. Som zvedava čo povie potom. Ale neuznava napr.očkovanie proti chripke ale malé by sme mali dať zaočkovať aspon proti pravym kiahnam 😀 😝 😝 😝

manof
30. dec 2010

@martinka1981
Radšej jej požičaj Millera. Buchwald je dosť zastaralý a navyše je tam dosť veľa chýb (časť z nich asi vznikla hlúpym prekladom).

manof
30. dec 2010

@estterka
Ak sa chceš zorientovať, tak si prečítaj seriál
"Očkovanie – pomocné informácie pre Vaše slobodné rozhodnutie" v Zdravotnej poradni (zbehni na spodok strany):
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/
Teda seriál začína na 2. strane:
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/newscbm_...

Je to usporiadané od najnovšieho po najstarší, tzn. od 10. dielu po 1. diel.

Keď to budeš mať za sebou, ozvi sa.

bambi2
30. dec 2010

@manof tak ti gratulujem k novemu dzobu!!! 😀 😀 😀

petot
30. dec 2010

@manof Buchwald má oproti ostatným knihám 2 výnimočné veci.
1, prácne získané štatistiky vývoja ochorení v Nemecku a tuším Švajčiarsku
2, prácne získané informácie o prípadoch čiernych kiahní, vrátane očkovacieho statusu, na ktorých dokázal, že vakcína proti kiahňam nefungovala ani v 20. storočí, ba naopak, očkovaní dostávali kiahne.

Z pohľadu novších vakcín je tá kniha nedostatočná, ale tento historický prvok je pozoruhodný.

manof
30. dec 2010

@petot
Bolo to v Nemecku a Rakúsku, hlavne vo Viedni.
Problém je, že zo spisovateľského hľadiska je to napísané vyslovene špatne. Je to zlepenec nesúrodých vecí, ktoré sú síce sami o sebe neraz (pre niekoho) veľmi zaujímavé, niekedy až do pozoruhodných podrobností, inokedy je ale zase veľmi povrchný...

Grafy má aj Miller, ak si dobre spomínam, a niektoré aj zaujímavejšie než Buchwald. Miller je človek od fachu, tuším novinár, tak to má štábnu kultúru, drží si rovnakú úroveň od začiatku do konca knihy, má to súvislú niť, z hľadiska odvolávok na štúdie a ďalšie zdroje je to úplne iná kategória než Buchwald (v dobrom pre Millera).

Nevýhodou je, že nie je lekárom (to pre tých, čo žerú lekárov), a že na rozdiel od Buchwalda nemá skúsenosti zo súdnych procesov okolo odškodnení za škody spôsobené očkovaním.

Lenže podstatná časť Buchwalda sa týka výlučne Nemecka (hlavne legislatíva a očkovací kalendár, navyše oboje dnes už beztak neaktuálne - nechápem, prečo to vydavateľ neupravil alebo aspoň nedoplnil o pohľad na českú legislatívu) a pre nás je absolútne nezaujímavá a je vlastne úplne zbytočné to čítať. Miller takéto veci neobsahuje vôbec, je teda stručnejší, ale aj napriek tomu obsažnejší - až na pár drobností, ktoré má iba Buchwald.

Takže pre historikov bude možno zaujímavejší Buchwald, ale pre ľudí, čo potrebujú teraz niečo reálne riešiť, je jednoznačne lepší Miller.

manof
30. dec 2010

@bambi2
Jo, jo, som zvedavý, kedy mi príde prvá výplata. 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tin007
30. dec 2010

@manof ale do pfizeru musis pisat o vyplatu, nezabudni! 😀 😀 😀

bambi2
30. dec 2010

@manof to sa este nacakas... prihlas sa radsej v januari na kongres, mozno sa ti ujde nejaky medo cls 2011... 😀

manof
30. dec 2010

@bambi2
"medo cls 2011"
buď tam je preklep, alebo tomuto názvosloviu nerozumiem.

bambi2
30. dec 2010

@manof myslela som mercedes cls 2011 😀

manof
30. dec 2010

@dominika1988
Prehľad na Slovensku registrovaných vakcín viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

Jediná možná kombinácia na dosiahnutie Tebou požadovaného efektu je Tetanus + Imovax Polio.
Ale obávam sa, že to nebude podľa Tvojich predstáv.

Inak prečo sa bojíš detskej obrny, ktorá na Slovensku nebola 50 rokov a nevyskytuje sa v Amerike, Európe ani Austrálii, ale len v Afrike a Ázii a to trvale len v Nigérii, Indii, Pakistane a Afganistane, inde len sem-tam nejaký zavlečený prípad, ktorý sa izoláciou rýchlo vyrieši.

manof
30. dec 2010

@bambi2
To ho tam akože mám ukradnúť Oleárovi či Dluholuckému, či ako si to myslela?

bambi2
30. dec 2010

@manof nie, ale za tu robotu co ty robis, by si si ho zasluzil ty a nie volaky dluholucky ci iny debil!!!!

manof
30. dec 2010

@bambi2
A vieš koľko na také fáro stojí poistka? By ma to finančne zruinovalo.
🙂

manof
30. dec 2010

@jonas17
Jedna pani, čo má tiež syna s cukrovkou po očkovaní v 13 r. by sa s Tebou chcela spojiť. Mám jej dať Tvoju adresu?