Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
25. jan 2011

@manof Ak by som zohnala miestnosť a rodičov, vedel by si prísť na besedu aj do takého zapadákova ako sú Šahy?

manof
25. jan 2011

Ďalšie dohodnuté besedy:

Martin
22.II.2011 od 17:00
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Lozorno
3.III.2011 od 10:00
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Levice
8.III.2011 od 17:00
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Banská Bystrica
10.III.2011 od 17:30
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Bánovce nad Bebravou
15.III.2011 od 16:30
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Kompletný prehľad:
http://www.slobodavockovani.sk/news/besedy-o-ne...

V riešení: Topoľčany, Banská Štiavnica, Košice (chcelo by to ešte niekoho v KE, čo by sa do toho obul).
Voľné termíny (hľadá sa usporiadateľ):
23./24.II.2011 - Ružomberok/Kežmarok/Spišská Belá/Levoča/Stará Ľubovňa/Košice a/alebo ďalšie mesto na Východe
1.III.2011 (iba dopoludnia) - Piešťany/Nové Mesto nad Váhom/Trnava/Leopoldov
1./2.III.2011 (iba dopoludnia) - Bratislava/Senec/Pezinok/Modra/Šamorín/Malacky/Stupava/Dunajská Streda
17.III.2011 - Partizánske/Nováky/Prievidza

manof
25. jan 2011

@tamix
Ale hej, prečo nie aj Šahy?
Však cesta zo Žiliny tam trvá len 4 hodiny a 20 minút. 🙂
Ale muselo by to byť asi až o 17:30 alebo neskôr, lebo jediný spoj zo Žiliny s max. 1 prestupom má príchod 16:50.

A bolo by to až v apríli, lebo v 2. polke marca budem musieť riešiť účtovníctvo, daňové priznanie a podobné banality. Popri tom by bolo dobré aj Krupinu a Veľký Krtíš. Ak by si tam poznala nejakých vhodných usporiadateľov, bolo by to fajn.

No a okrem miestnosti a rodičov by sa mi hodil aj nejaký nocľah, lebo to sa už večer asi do Žiliny nedostanem. 🙂

tamix
25. jan 2011

@manof Nocľah by nemal byť problém - aspoň dúfam. To sa dohodnem v hoteli a dám vedieť. V Krupine a Krtíši nikoho nepoznám, ale opýtam sa kamošiek – možno tam niekoho poznajú.
Už ma kontaktovali mamičky, ktoré by mali záujem. Som strašne zvedavá, či sa pozbierame.

miliharmi
25. jan 2011

Tady je článek pana Petráše:
http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_02.htm

Taková metoda cukru a biče, trochu něco přiznáme, trochu něco rodičům umožníme, ale celkově je třeba všechny donutit byť nepřímo k očkování. Ten poslední odstavec je až děsivý, některé naznačované souvislosti mi připadají bezcitné. Je třeba donutit rodiče, kteří mají špatné zkušenosti, aby i přesto očkovali, protože podle pana Petráše je očkování nezbytné a kdo neočkuje, je nezodpovědný. Pan Petráš je nejspíš vševědoucí. Možná kdyby ty špatné zkušenosti postihly jeho, přestal by být tak bohorovný.

samiana
25. jan 2011

@miliharmi
Presne si to vystihla, metóda cukor a bič.
Mňa najviac dojíma jeho odporúčanie vybrať neočkované deti so štátom hradeného poistenia. Skutočne super nápad. Ja už dávno hovorím, že treba diferencované zdravotné poistenie, ale začala by som tým, že umožním každému, nech sa rozhodne, ako a v akom rozsahu sa chce poistiť.
Nechala by som si úrazové a akútne poistenie a ostatné mi netreba. Keď vidím, ako farmafirmy veselo ryžujú z verejného poistenia pretláčaním všetkých svojich produktov, nemám veľa chuti sa podieľať na financovaní tohto biznisu.
Keď vidím, ako doktori nasilu vykonávajú čo najviac výkonov na pacientoch, aby získali čo najviac bodov z poisťovne, lebo sú platení od výkonov, nemám chuť sa podieľať na financovaní tohto systému.

Je bezodný a nikdy mu nebude dosť.

Že sa mi niektorí nadšení zástancovia povinného očkovania vyhrážajú tým, že prídem o dobrodenia medicíny, super. Celú starostlivosť o svoje očkovaním postihnuté deti si hradím z vlastného vrecka a štátne poistenie mi prepláca akurát také úkony, o ktoré nestojím. Alebo sú bolestivé, ako kadejaké odbery a pichania, alebo sú škodlivé. A to platí aj o takých "nevinnostiach" ako ultrazvukové vyšetrenia.

A hlavne sa teším, až sa z verejného poistenia vyberú všetci "hazardéri so svojim zdravím", nech je to spravodlivé. Nielen fajčiari, u ktorých vypukne choroba v dôsledku fajčenia a iní vyznavači návykových látok, ale aj športomilní občania, čo sa dolámu na lyžiarskom svahu, občania so zvláštnymi chuťami, ako hubári, čo pojedia muchotrávky a tak ďalej a tak ďalej....

kaja73
25. jan 2011

@samiana Suhlas a pridavam obete autonehod,ktore si sami zapričinli,ochorenia kardiavaskularne sposobene obezitou a nezdravim živ.stylom,diabetes 2 typu sposebeny nezdravym živ.stylom,ochorenia na rakovinu,ktore vznikli z dovodu zanedbania preventivok.nasledky prechodenych viroz atd.Nech sme si potom fakt vsetci rovni. 😉

martinba
25. jan 2011

Nemam to podvrene, ale niekde som pocul, ze liecba jedneho narkomana stoji spolocnost priblizne 30tis eur (iba priame naklady lek. starostlivost + lieky ako Metadon a neviem co este + mnohi maju Hepatitidu A a ine choroby, co liecbu navysuje ), cize spolocnost je ochotna zo spolocnych penazi hradit naklady na liecbu niekomu, kto si svoj stav sposobil sam a dobrovolne ale dieta ktore ochorie na infekcnu chorobu chce zo systemu vylucit. Gratulujem Vam p. Petras k takejto uvahe...

samiana
25. jan 2011

Je to dlhé, ale stojí za to:
http://www.ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis...
nový rozsiahly a podrobný článok o čiernom kašli ako chorobe a o vakcínach proti čiernemu kašľu, zmysluplnosti očkovania a možnosti liečby

jonas17
25. jan 2011

@samiana je to dlhé, ale fakt to stojí za to.

olivova
25. jan 2011

@miliharmi - pan petras si neuvedomuje v tychto vyrokoch, ze pokial za dieta nebude platit stat nemocenske, potom ten dospely clovek, ktory z neho vyrastie nebude jednoducho platit dane do toho statu....preco by mal....
A otazne je, co by na to jeho rodicia...ja osobne by som tomu statu neprispela ani cent....A myslim, ze v celkovom pohlade, uz len "nezaockovani neplatiaci danovnici" by dost ovplyvnili statnu kasu (alebo sa mozno mylim).

olivova
25. jan 2011

@miliharmi - pan petras si neuvedomuje v tychto vyrokoch, ze pokial za dieta nebude platit stat nemocenske, potom ten dospely clovek, ktory z neho vyrastie nebude jednoducho platit dane do toho statu....preco by mal....
A otazne je, co by na to jeho rodicia...ja osobne by som tomu statu neprispela ani cent....A myslim, ze v celkovom pohlade, uz len "nezaockovani neplatiaci danovnici" by dost ovplyvnili statnu kasu (alebo sa mozno mylim). a to sa asi mylit nemozem, lebo keby bolo tych "neockovancov" malo, takto by sa nevyhrazal 😀

tin007
25. jan 2011

Sakra, dlhy prispevok som sem napisala a neulozil sa, tak skusim znovu: Pisala som, ze minuly rok pri pripomienkovani novely vyhlasky o ockovani aj zdravotna poistovna namietala ekonomickost ockovania,konkretne islo o preockoanie v 13tich rokoch proti ciernemu kaslu. Do spravy napisali: "VšZP nie je kompetentná spochybňovať riziká pre verejné zdravie, ale je prinajmenšom diskutabilné, či celková chorobnosť na čierny kašeľ - 289 ochorení za rok 2009 je dôvodom na povinné zaradenie booster dávky v 13. roku života. Podľa dát vykázaných vo VšZP v roku 2009 boli náklady na liečbu čierneho kašľa vo výške 1500 € na lieky. Náklady na hospitalizáciu, špecializovanú ambulantnú starostlivosť a SVaLZ-y neboli vykázané. Napriek tomu, že je potrebné rátať s určitou chybou pri vykazovaní nákladov na liečbu ochorenia podľa diagnózy, odhadované náklady na celoplošnú vakcináciu populácie vo výške 360tis. € (poistenci VšZP), vychádzajú z tohto pohľadu pre poisťovne nepriaznivo a dôvodovú správu požadujeme doplniť o farmakoekonomický rozbor."

tin007
25. jan 2011

A este pridam, ze s radostou by som vymenila povinnost ockovat za slobodnu volbu a v pripade, ak by sa moje dieta nakazilo chorobou, proti ktorej by bolo ockovanie, tak by som si platila naklady na jeho liecbu. Avsak iba vtedy, ak by si narkomani, fajciari, obezni ludia a vsetci ostatni, ktori si vedome poskodzovali zdravie, uhradzali naklady za svoju liecbu. Tych 5.19 E za ATB proti ciernemu kaslu (tolko to vychadza na jedneho pacienta VZP) si s radostou uhradim, ak si narkoman uhradi celych 30 000 EUR!

maja22
25. jan 2011

Ja si myslím, že dospejeme časom aj k tomu... Budeme si liečbu hradiť vo väčšej miere sami, všetci, nielen fajčiari a narkomani 🙄
@manof vieš, čo mi pri tej prednáške napadlo, keď si vravel, že predsa existujú vo svete aj iné ochorenia a tu sa neočkujú, lebo sa tu nevyskytujú? Aby sme to nehovorili nahlas, lebo nám ich "pre istotu" pridajú... 😝 Neviem, či len ja mám také "čierne" myšlienky 😀

manof
25. jan 2011

@maja22
ešteže je kríza a niet dosť dobre odkiaľ brať na to peniaze. I keď Pfizeru sa i v čase najhlbšej krízy podarilo ušklbnúť ďalších 10 mil. € zo štátneho rozpočtu na očkovanie proti pneumokokom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Takže úplne istí si byť nemôžeme.

maja22
26. jan 2011

@manof čítam ten článok, sú v tom naozaj ťažké prachy... Čo sa však týka "súťaženia" firiem - je mi teraz jedno, či farmaceutických alebo drevárskych - som za to, aby sa odstránil monopol jednej a všetky mali rovnaké podmienky na trhu...Očkovanie je povinné, vakcínam by sme sa teda nevyhli, tak z toho hľadiska, že sa neplatí ani za jednu sa mi to zdá správne... V tomto som za rovnaké podmienky, ale mali si to tam hore vykšeftovať čo najlacnejšie.... Aspoň tak som to teda pochopila, že na trhu budú vakcíny od rôznych výrobcov, ale všetky pre rodičov bezplatné... Ale som asi mimo tému 😅

manof
26. jan 2011

@maja22
To je úplne podružná otázka, pretože celé plošné a povinné očkovanie proti pneumokokom je zbytočné, keďže Slovensko je krajinou s takmer najnižším výskytom pneumokokov v EÚ ale aj napriek tomu je to jediná krajina EÚ, kde je očkovanie proti pneumokokom povinné.

A to, že či vakcínu od GSK alebo od Pfizeru, to je vo svetle tohto faktu úplne jedno.

tamix
26. jan 2011

@manof Ahoj, vieš mi povedať presný dátum? Alebo dve-tri možnosti a my si tu vyberieme. Ubytovanie už máš zabezpečené. Už len tie mamičky. Finančne je to ako? Koľko máme zozbierať za besedu?

manof
26. jan 2011

@tamix
Pozeral som, kedy je Veľká Noc, tak tento rok to bude koncom apríla. Týždeň obsahujúci Veľký Piatok, asi nie je práve tým najlepším nápadom, a týždeň predtým tiež neviem, tak asi najlepšie by bolo utorok/streda/štvrtok 5./6./7.IV.2011
Teda jedno z toho Šahy a zvyšné dve nejaké iné mestá. Nemusí byť nutne Veľký Krtíš a Krupina, ale pri pohľade na mapu som videl ako najbližšie tieto dva. V zásade ale čokoľvek na ceste z/do Žiliny môže byť.

denisocka
26. jan 2011

@manof ahoj,ty si ešte stihol aj na net dojst? si si mal oddýchnut 😀 😉

nebol niekto dnes z vás na besede v SNV?

tamix
26. jan 2011

@manof A keď nebudú žiadne iné mestá? Možem skúsit Levice? Ale nič nesľubujem.

manof
26. jan 2011

@tamix no tak ono je po ceste všeličo. Napr. Martin, Turčianske Teplice, Kremnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Prievidza...
Ide o to, akú cestu si človek vyberie. 🙂

manof
26. jan 2011

@denisocka
Sun & Moon má WiFi, tak v pohode.

denisocka
26. jan 2011

@manof ako bolo poobede?ucast slusna,ci?

priadka
26. jan 2011

dobry vecer, prosim o radu - v mnou vyhliadnutej porodnici som sa na prenatalnom kurze zaujimala o odklad BCG ockovania zo 4. na najneskorsi mozny termin (42. den). Porodne asistentky reagovali relativne ustretovo - priznali, ze v ich praxi sa uz taketo pripady vyskytli, ale upozornili ma, ze primar novorodeneckeho oddelenia si odo mna bude vyzadovat preukazanie (uz v case porodu), ze pediater je s takymto postupom oboznameny a ockovanie proti TBC zabezpeci. Zistila som, ze je to blbost, bo pediater nema ockovaciu latku bezne k dispozicii. Ockovanie by malo byt do 42. dna vykonane na novorodeneckom oddeleni s vymennym listkom od pediatra potvrdzujucim priaznivy zdravotny stav dietata. Okrem toho si viem dost dobre predstavit, ze dohodnut si pediatra uz s takouto inicialnou poziadavkou moze byt aj v pokrokovej Bratislave v zasade problem.
Ako to mam vyriesit?

denisocka
26. jan 2011

pisomne som odmietla s tym,ze ockovanie dohodnem na prislus.kalmetiz.stredisku. Detska mi to odobrila,suhlasi s odkladom do nekonecna,xi.a tiez ma tak strasili po porode,ze ma ani domu nepustia kym nedam ockovat,xi

teodorka
26. jan 2011

@denisocka neockovala si nic?

denisocka
26. jan 2011

@teodorka mladsi nic,starsi uz nema mmr

barica
27. jan 2011

Pokud uz ditko dostalo nejakou davku ockovani (Hexavakcinu), ma smysl to zpetne nejak "lecit", resp. organismus detoxikovat? Pokud ano, tak jak? Homeopatie, chlorela? Mate s tim nekdo zkusenosti? Pripadne, pokud se rozhodnu ockovat i dal, je vhodne na to organismus nejak pripravit, zase homeopatik apod., nebo zase detoxikovat zpetne?

A pokud jste se rozhodli neockovat podle bezneho ockovaciho kalendare, ale presto, treba povazujete nejakou nemoc za dulezitou na naockovani, kde se daji sehnat jednotlive vakciny? Predpokladam, ze to si clovek musi obstarat sam, ze doktor toto nezaridi....