Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
9. mar 2011

@manof ano, nechcelo sa mi to hladat

petot
9. mar 2011

@susisus Tak ono céčko je v pohode aj pri každodennom užívaní, ale keby došlo na čierny kašeľ, tak sa oplatí nasadiť po vypuknutí ochorenia vo vyšších dávkach. Veď keby dačo, ozvi sa potom, ale nestrachuj sa zbytočne 😉

cucovia
9. mar 2011

@zuzana26 ja aj maly mame trvale bydlisko v pp, ale byvame v ba. preco?

kaciiatko
9. mar 2011

@desszi na toto sa ani odpovedat neda... my s manzelom sme sa len zasmiali, ze toto je uz vydieranie kolkeho stupna...ale vyzerala skepticky,co sa tyka toho,ci by to preslo, ved to uz by tu bolo naozaj vsetko na hlavu postavene... ale tazko povedat, v nasom state naozaj clovek nevie,co bude zajtra...

natty53
9. mar 2011

@manof vsak jasne, ze heeeeej 😀 .. Hej, ved su tu vraj "husti!" 😒

@cucovia noo, mali sme o zabavu postarane aj my a super prednasku 😉

lucula73
9. mar 2011

ahojte
prosím vás,ja som podpísala papier,že do dvoch rokov nedám dieťa zaočkovať a o mesiac máme ísť na MMR.dnes mi povedala doktorka,že ak odmietnem,zas musím podpísať papier.........sa mi to nezdá,ale preto píšem,lebo moj mm mi horko ťažko podpísal ten prvý a tento mi určite nepodpíše......myslíte,že to zas treba?nerozumiem tomu 😕

bambi2
9. mar 2011

@lucula73 a co si podpisala presne, co bolo na tom papieri???

nellina
9. mar 2011

@lucula73 a ty si mala odklad do dvoch rokov? alebo si podpisala, normalne odmietnutie ockovania..my sme mali napr.tiez odklad, a to sme odkladali kazde ockovanie zvlast+podpis rodica..

denduska
9. mar 2011

@lucula73 to je blbost. nedaj sa zmiast. ked tam mas napisane do 2 rokov, tak co dr nevie ratat??? toto sa jej opytaj... a povedz - nepodpisem uz nic viac, podpisala som ze neockujeme do 2 rokov, co zahrna aj ockovanie v 15.mesiaci, myslim ze je to zrozumitelne. dovi.

nellina
9. mar 2011

@adikab
@jitinka1 kazda MS ma svoje tlacivo, ktore sa nemusi zhodovat so vzorom tlaciva ostatnych MS..my sme davali potvrdit papier nasej dr. o zdravotnej sposobilosti, ktore bolo priamo na ziadosti..nebolo tam potrebne nic vypisovat a pod.na tlacive bola jedna veta dieta je sposobile-nesposobile navstevovat MS..peciatka, podpis..samozrejme je na dr.ci tam z vlastnej iniciativy hodi info aj ohladne ockovania..ale videla som uz aj take, kde konkretna MS ziadala informaciu od dr. co sa ockovania tyka..

nellina
9. mar 2011

Prednaska o ockovani od Virapena..dufam ze pride aj na Slovensko..

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/virap...

lucula73
9. mar 2011

@bambi2
@nellina
@denduska na papieri,čo som v oktobri podpísala,bolo napísané,že odmietame dať zaočkovať dieťa do dvoch rokov.Nič viac tamm nebolo 😝 .

nellina
9. mar 2011

@lucula73 tak to potom co dr.riesi..presne ako hovori denduska, nedaj sa zmiast, nic viac nie je potrebne podpisovat..

lucula73
9. mar 2011

@nellina a ty si dala odklad alebo tiež vobec neočkuješ.....?

veď to si myslím,že keď je tam napísané,že do dvoch rokov,tak tam patrí aj mmr,nie?
Ja len preto som zúfalá,lebo moj mm so mnou nesúlasí a toto mi určo nepodpíše,ale skúsim sa s ňou ešte porozprávať 😠 Pričom dokina vie,že som už bola na RUVZ,sama iniciatívne.

nellina
9. mar 2011

@lucula73 my mame zatial odklad do 2-rokov no coskoro nam cas vyprsi, dr.sa pytala co a ako, no my sme uz rozhodnuti.. odmietnutie napisane..jasne, ze tam patri aj priorix..

lucula73
9. mar 2011

@nellina no ja som preto podpísala len odklad,lebo som dúfala,že sa dačo zmení,ale ako to sledujem,tak asi len k horšiemu.....ale ešte máme čas,tak uvidím 😉
Ona sa asi bojí,alebo čo,nechápem ju,ale ak to bude treba podpísať,tak podpis bude len moj 😝
Čím viac informácii mám,tým mi je z toho viac na gr.... 😝

nellina
9. mar 2011

@lucula73 tak to je tazke ked si v tom sama ☹ preco sa manzel, nato nepozrie aj z druhej strany..je kopec materialov, knih, studii co by ho urcite nenechali "bdelym"..

sirinka
9. mar 2011

ahojte...tak som v ruzinove oznamila, ze chcem odlozit ockovanie na neskor, ale malinka mala po porode nejake komplikacie, tak sa ani nic nepytali, len mi kazali prist o tych sest tyzdnov...

manof
9. mar 2011

@sirinka
Jéééj, srdečne blahoželám k tretej slečne!

Ruža špeciálne pre Teba:
@)}---^-----

🙂 😉 😎

manof
9. mar 2011

fúúúha, riadne hustá diskusia:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-uz-nejak...
(na dve strany)

jitinka1
9. mar 2011

@bambi2 v podstate netusim,..az sa za to teraz hanbim,..ked mioznamila, ze pre skolky vyplnaju nejake tlacivo, hned ho aj vytiahla, a poukazala na kolonku Ockovanie,..nazov som si nevsimla, ak to voec nejaky malo, bola to polovicka A4

prsky
9. mar 2011

@sirinka gratulujem k tretej ruzicke 😵

manof
9. mar 2011

Aj tu je dobrá diskusia:
http://www.slobodavockovani.sk/news/otvoreny-li...

Riaditeľ ŠÚKL sa teda mimoriadne snaží. Ale moc mu to nejde, povedzme si otvorene... 😀 😀 😀

denisocka
10. mar 2011

@sirinka je,gratulujem,vela zdravička malej 🙂 aj tebe

manof
10. mar 2011

Žiadosť o poskytnutie doplňujúcich informácií adresovaná prof. MUDr. Svetozárovi Dluholuckému, CSc.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ziadost-o-p...

denisocka
10. mar 2011

@manof jaka dobra,šak dva komentare,asi dajaky omyl klik 😀

bambi2
10. mar 2011

@manof nemam slov na ten mail 😖

maroli
10. mar 2011

@bambi2 😀 😀 si husta,ale zdielam 😀 😀

dulkagabulka
10. mar 2011

Mozno niekoho z tejto temy zaujme:

Občianske združenie Slovenské duly vás srdečne pozýva na seminár
s MUDr.Taťjanou Horkou, detskou psychiatričkou, psychoterapeutkou,
rodinnou terapeutkou a terapeutkou pevným objatím.

“Zázrak zrodenia”

Pani dr.Taťjana Horká je brnenská lekárka, ktorá má svoju súkromnú psychiatrickú
ambulanciu. Mali ste možnosť stretnúť sa ňou na našich konferenciách Šestonedelie –
zabudnuté obdobie v živote ženy a Pevné objatie už pred narodením. Je to výnimočná
žena , ktorá „lieči láskou“. Venuje sa individuálnej a rodinnej terapii a okrem iného
je lektorkou vzdelávacieho programu pre rodičov Škola lásky v rodine, podľa etiky
PhDr.Jiřiny Prekopovej.

Na seminári sa budeme venovať témam:

Cesta duše do života – zázrak zrodenia

Prenatálna komunikácia

Iný uhol pohľadu na riziká asistovanej reprodukcie

Škola lásky v rodine

Miesto a čas konania :

1.4. 2011

Bratislava – mestská časť Záhorská Bystrica,
Spoločenský dom, Námestie Rodiny 1

Účastnícky poplatok:

piatok

od 9.00 – 17.00 hod.

25 € na osobu
15 € matky na MD a RD, študenti

Prihlášky a informácie :
Zuzana Bajkaiová
zubajka@gmail.com
0905 23 53 87
www.duly.sk

Seminár sa uskutoční pod záštitou starostu bratislavskej mestskej časti
Záhorská Bystrica Ing.Jozefa Krúpu.

strociatka
10. mar 2011

@uhlikova09 vazime si aj tvoj nazor, dlhodobo som mala tiez rovnaky, ale ak chces nieco odmietnut, respektive slepo prijat, je dobre mat o tom aspon zakladne informacie. Ak mas/mate trosku cas (co pri nasich prckoch je ozaj dost obtiazne) pozri si toto:

http://blip.tv/file/2224472/