Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sofhia
18. mar 2011

@pia22 hej, presne. ale poviem ti pravdu, ked zacala opisovat tie choroby...detska obrna... resp. prejavy,....tak mi nebolo vsetko jedno... 😉

molka
18. mar 2011

@sofhia to s čiernym kašľom vravia asi lekári všade, pretože aj u nás v NR vraj zase stúpa výskyt čierneho kašľa.
Ozaj, a nezabudni, že nesmieš ísť s malou do Konga! Varovanie prof. Dluholuckého. 🙂

manof
18. mar 2011

@sofhia
No tak mohla si jej dať na prečítanie § 13 a § 14 Vyhlášky MZ SR č. 585/2008 Z.z., aby vedela čo robiť.

V skratke:
1. Zapísať dôvod neočkovania do zdravotnej dokumentácie, napr. "Rodičia odmietli očkovanie"
2. Pri pravidelnom mesačnom vykazovaní (ne)zaočkovaných uviesť, že dieťa nebolo zaočkované a že kontraindikácie sú trvalé.

To je v zásade všetko, čo je povinná urobiť.

manof
18. mar 2011

@sofhia
No najlepšou ochranou malého bába do 6 mesiacov veku pred čiernym kašľom je asi necestovať s ním vôbec nikam, vyhýbať sa miestam s vysokou hustotou ľudí na meter štvorcový (nákupné strediská, MHD...) a nekašlať/nekýchať naň, ani to nikomu nedovoliť.

manof
18. mar 2011

@stora
Vopred srdečne ďakujem

sofhia
18. mar 2011

@manof diky, vies, bolo to take nase spontanne rozhodnutie, ze povedzme jej to teraz. nemali sme so sebou ziadne zakony, ved to bude mat pokracovanie. dakujem za rady ohladom cierneho kasla. musime si este nastudovat co sa tyka prevencie ostatnych chorob.

anicka1981
18. mar 2011

@manof dakujem, no to som myslela, pomohlo m to, si myslim, ze je zbytocne davat maleho ockovat,ked aj tak to ockovanie maju zrusit, a co som videla, co ta vakcina urobila so zdravymi detami, tak urcite svoje ockovat nedam, moja mamka po ockovani na zaskrt zaskrt dostala a skoro na neho zomrela, lebo mala slabu imunitu, ale nastastie j z toho dostali,,,, este raz dakujem...

anicka1981
18. mar 2011

@zuzana26 hej, budem musiet dat na to pozor,, neviem naco tie drobucke deti ockuju, tak skoro po narodeni, este sa ani nespamataju zo stresu z porodu a uz do nich pumpuj bacily, a navyse,ked ta vakcina sposobuje komplikacie,,,

manof
18. mar 2011

Tak mi odpísala Matka Janka, čo napísala tento e-mail:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-uz-nejak...

Žiaľ, jej druhý e-mail si už nepriala zverejniť. Zverejnil som však moju odpoveď naň, z ktorej sa dá vydedukovať, čo zhruba písala:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-co-uz-ne...

divoska
18. mar 2011

@manof au 😀 to uz nerozchodi 😀

olifcek
18. mar 2011

@manof wow 😵

pia22
18. mar 2011

@manof brilantný smeč🙂

leelo
18. mar 2011

@manof super si vyuzil temu sekta vo svoj prospech. musela som sa smiat 😀
ajtak mam stale pocit, ze to nepisala mamicka. vacsinou matkam velmi zahra na city utrpenie deti, aj cudzich a skor sa ustrachane pytaju, ako by sli hned do utoku...

jolinka
18. mar 2011

leelo
presne i ja mam ten pocit, a este ten podpis matka s velkym M 🙄

manof
18. mar 2011

Ak stíhate a neľutujete 60 centov, môžete si kúpiť dnešné (piatok 18.III.2011) SME. V tom je príloha SME Ženy a v nej na str. 2 Petícia za slobodnú voľbu v očkovaní a na str. 22 a 23 článok o HPV (resp. rakovine krčka maternice), kde mám aj ja slovo.

sofhia
18. mar 2011

@manof tesim sa ako sa to rozbehlo 😀 😉 super, skoda, ze neviem skor, kupim si, mala ma plny nos, uz sa von nedostanem dnes. je to aj na nete?

olifcek
18. mar 2011

joooooj, teraz sme dom prisli, zajtra uz asi nekupim piatkove sme ☹

tean
18. mar 2011

@manof
super s tym dennikom SME. To je velky krok, takto sa zvyditelnit. 😉

divoska
18. mar 2011

@tean au 😉 😀 ale suhlas, skoda ze som o tom tiez nevedela skor.

kaja73
18. mar 2011

@olifcek
@divoska
@sofhia Nasla som tie noviny,je tam aktualne dnesne vydanie .Hadam sa to dobre zobrazi-aspon dnes . http://dennik.sme.sk/

manof
18. mar 2011

@olifcek
Možno skoro ráno bude ešte odložené na remitendu, ak stihneš prísť k stánku dostatočne skoro.

manof
18. mar 2011

@kaja73
Je to skutočne tam, počnúc str. 25. Tzn. str. 1 je v tom prehliadači aktuálneho čísla stranou č. 25. Takže nájdete to tam na str. 26 Petíciu a na str. 46-47 ten článok o HPV.

Inak vzniklo to tak, že mi tá baba (redaktorka) zavolala, keď som sedel vo vlaku z Levíc do Žiaru nad Hronom 9.III.2011, že či sa môžem pozrieť na návrh článku, či jej môžem autorizovať citácie DO POL HODINY. No reku tak to asi nie, ledaže by mi to neposlala v prílohe mailu, ale priamo v tele mailu, tak si to pozriem cez Gmail aplikáciu pre mobily. Tak sa aj stalo. Pôvodne tam ten stĺpček vpravo vôbec nemal byť, to som si vydupal v podstate navrch k jej pôvodnému návrhu. Napísal som jej totiž, že ma síce cituje v zásade dobre, ale príliš málo. Tak z toho, čo som jej doplnil, niečo vybrala a dala do separé stĺpčeka, ale samotný článok už nemenila. Na to celkové vyznenie, ktoré tak trochu zo mňa robí debila, hoci tie "najnovšie štúdie" nejak necituje (a ja sa domnievam, že buď neexistujú, alebo boli platené výrobcom), ani na moju výslovnú požiadavku e-mailom mi redaktorka neodpovedala, ktoré sú to tie najnovšie štúdie, takže to bude očividne blaf zo strany tej doktorky.

olifcek
18. mar 2011

@manof ja nie, kedze moje dietatko je nocne vtaca,neskor ide hajat, stale nespi, a este urcite hodku nebude 😅 mm mam v novom meste nad vahom, ale poprosim jeho, resp. svokru, oni su ranne vtacatka, dakujem za radu...
@kaja73 😵

olifcek
18. mar 2011

@manof teraz citam Tvoj posl. prispevok, tak idem citat

olifcek
18. mar 2011

boze, ako zvacsim to cislo?

manof
18. mar 2011

@olifcek
dole pod tým prehliadačom je ikonka LUPA, tak klikni na ňu.

tin007
18. mar 2011

@olifcek dole je taka lupa, tam klikni

resuada
18. mar 2011

Ahojte! Chcem sa opytat - zajtra pridu svokrovci z dovolenky z Dominikanskej republiky. Mam sa obavat prenosu nejakeho virusu alebo bacilu na mojho synceka, ktory si nedajboze mohli z dovolenky priniest? (mozno blba otazka, ale fakt ma to zaujima;) )