Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
26. mar 2011

@viliatko
Prihovoril som sa. Tak sa kukni zajtra/pozajtra či už nemáš prístup do súkromnej skupiny.
Keď si klikneš hore na Fórum, tak sa Ti zobrazí prehľad tém a v ľavom stĺpčeku by Ti mala pribudnúť jedna s ikonou kľúčika. To bude tá súkromná.

manof
26. mar 2011

@tamix
To je nedorozumenie. Jedna vec je, kde je Prevenar odporúčaný (čo znamená, že sa ním očkuje plošne, lebo väčšina rodičov dá na odporúčania štátu, ale nie zase všetci) a druhá vec je, kde je Prevenar povinný, tzn. kde sa musí očkovať, aj keby to rodičia sami od seba nechceli. A povinný z Európy je len na Slovensku. Odporúčaný je aj inde, to je pravda.

desszi
26. mar 2011

@manof nesla mi otvorit diskusna tema "odmietnutie povinneho ockovania", tak neviem, ci taka na koni je alebo nie 😨 ale, kedze si ma v nej spomenul, tak asi je, len som ju nevedela otvorit 🙂

certica
26. mar 2011

@desszi to preto, ze je to sukr. uzamknuta tema. inak ja som nejak zila v domneni, ze si v nej tiez 😅 (este ked som ti pisala ip ohladom tych alergii). a preco vlastne nie si v sukr. ..?

kaja73
26. mar 2011

@desszi jasne požiadaj o prijatie -aj ja tam som.

desszi
26. mar 2011

@certica @kaja73 no idem dat ziadost 😀 😉

martinba
27. mar 2011

@manof tamix myslela mimo EU, mozno Afrika, tam sa asi najlahsie uplatnuje povinne ockovanie ale oni zase nemaju peniaze, takze netusim kde to moze byt.

tamix
27. mar 2011

@manof Veď práve - povinný v Európe je len na Slovensku a potom asi už len v Singapure - a viac neviem. To je práve smutné.

sofhia
27. mar 2011

@certica ake su podmienky prijatia do tejto sukromnej temy? odmietame 100perc. teraz v utorok...a manzel zbiera vsetky infosky, tak sa nam zide vsetko. uz sme sa bavili aj s pravnikom 😀 diky

sofhia
27. mar 2011

@manof prosim ta a odporucis aj mna? uz sa chystame aj na RUVZ, hoci zatial zaciname s odmietnutim u lekarky, takze vsetky infosky sa zidu... manzel ma prestudovanych tychto 705 stran, aj ti pise.. uplne ho to chytilo, tak by som mu dala prestudovat dalsie veci. dakujem 🙂

tean
27. mar 2011

@sofhia
nie je dolezite dostat sa do sukromnej temy. O mnohych veciach diskutujeme tu, aby k materialom mali pristup vsetci. V sukromnej riesime akurat sukromne veci.
Klobuk dole, ze tvoj manzel precital vsetkych 700 stran.
Doporucujem aj tieto knihy:
1) Očkování - obchod se strachem (Gerhard Buchwald)
2) Martin Hirte – Očkování–pro a proti
3) Dr. Robert S. Mendelsohn "Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři"
Na tychto strankach si casto piseme o tom co sa kde objavi, takze casto odkazujeme na dalsie weby, denniky, TV archiv a podobne.
Je tu toho vela, co sa da prestudovat.
Dalej napr.
http://rizikaockovania.sk/
http://www.slobodavockovani.sk
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/index.php

boddez
27. mar 2011

Forum už aj na FB pripojte sa diskutujte..čítajte...Dakujem...
http://www.facebook.com/home.php?sk=group_16950...

manof
27. mar 2011

@sofhia
Odkiaľ ste?
Ja som za to, aby sa do súkromnej skupiny dostali len ľudia, za ktorých sa niekto z už súčasných členov môže zaručiť. A to sa za Teba nemôžem, lebo Ťa osobne nepoznám (prinajmenšom neviem o tom, že by som Ťa osobne poznal) - na rozdiel od @desszi , @viliatko či @jonas17 . Tak ak sa niekedy osobne stretneme a hodíme reč, tak potom možno. Dovtedy nie, resp. nie cezo mňa. Ak sa osobne poznáš s niekým iným zo súkromnej skupiny, kto sa za Teba zaručí svojím krkom, môžeš. 😉

ivus32
27. mar 2011

Neviem,ci ockovat alebo radsej neockovat,ale moja dcerka je ockovana prevenarom,dokonca aj. 4 injekciami sinagisu,ktory jej zachranil zivot. Mala sa mi narodila v 30 t.t.,mala len 1230g,ked mala asi 1 a pol roka,ochorela na RS-vyrus,ktory pre deti narodene normalne nic neznamena,ale pre velmi nedonosene deti znamena smrt(jednoducho by sa zadusili). Primarka nam vtedy narovinu povedala,ze ma stastie,ze bola ockovana.

manof
27. mar 2011

@ivus32
Ochorela na RSV PO TOM, ako bola očkovaná Synagisom?

ivus32
27. mar 2011

Ano,myslim ze to ockovanie sme absolvovali do1roku zivota. Nebyt toho ockovania,tak uz by tu nebola. Mame smolu,ze skoro vzdy,ked sme chory,ma ten najtazsi priebeh,aj naposledy sme maly 3 tyzdne tazku herp.anginu, 10dni nic nejedla,nepila,skoncili sme v nemocnici na infuziach.

manof
27. mar 2011

@ivus32
Takže ak tomu dobre rozumiem, bola zaočkovaná Synagisom a následne ochorela na RSV, proti ktorému by však mal Synagis chrániť, tzn. Synagis si nesplnil svoju úlohu ochrany pred RSV.

Rozumiem tomu dobre?

Na základe čoho usudzuješ, že nebyť Synagisu, už nie je nažive? Nemohlo to byť práve naopak, tzn. kvôli Synagisu má ťažšie priebehy chorôb než iné deti?

manof
28. mar 2011

TV Joj o priestupkovom konaní na RÚVZ BA:

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/27-03-...

6min 30sec

ivus32
28. mar 2011

Nerozumies,ak som to vtedy dobre pochopila,je to vyrusove ochorenie ako kazde ine,ibaze nam ako nedonosenemu (30 t.t.)dietatku by ublizil,pretoze ked sa mi mala narodila,nemala dobre vyvinute plucka,(vtom case sa este len zacinaju vyvijat).jednoducho povedane, zadusila by sa hlienami,ktore by sa jej tam usadzali,ale neodlupovali. Takze naozaj si myslim,ze toto ockovanie ju zachranilo. Nedala nam ho obvodna,ale sme kazdy mesiac museli cestovat do BA do odbornej plucnej ambulancie k pani primarke.

manof
28. mar 2011

@ivus32
OK, OK, ale RSV choroba vznikla PO OČKOVANÍ, nie pred ním - to si mi potvrdila včera o 23:59.

Takže ak je cieľom Synagisu zabrániť ochoreniu na RSV, tak po očkovaní Synagisom by (ak by bol účinný) RSV ochorenie nemalo vzniknúť. Napriek tomu však vzniklo, z čoho mi vyplýva, že Synagis je neúčinný resp. nebol účinný vo vašom prípade.

To ale nie je pre Synagis plus, ale naopak mínus.
A vieš koľko Synagis stojí?

ivus32
28. mar 2011

Synagis NIE JE ockovanie proti RSV vyrusu,ale ockovanie na VYVIN PLUC u nedonosenych deti,bez neho by pluca neboli schopne branit sa pred usadzovanim hlienov,a potom by sa zadusili. Dietatu narodenemu normalne soplik nic nespravi,ale tieto malicke deti by to bez ockovania nezvladli. Takze to v nasom pripade bolo VELKE PLUS.

ivus32
28. mar 2011

Jednoducho donosene dieta soplik prekona,nedonosene bez ockovania nie,takze v nasom pripade to bolo VELKE PLUS.

olifcek
28. mar 2011

@ivus32 blbost. My sme o mesiac a pol skor prisli na svet, a nemame ziaden problem. Teraz sme mali soplik, zjavne zo zubkov a v pohode. My ale nebyvame chori, dobra imunita, zda sa.

sofhia
28. mar 2011

@manof ok, dobre, tak uz viem ako to funguje, sme z Galanty. predpokladam, ze tymto smerom asi moc casto nechodis. ved nevadi, som len bola zvedava co dalsie by sme sa dozvedeli. dakujem za odpoved 😉 ked bude beseda tu niekde nablizku, tak radi prideme.

olifcek
28. mar 2011

@manof to ockovanie, o ktorom tu @ivush32 pise, je udajne celoplosne pre predcasniatka. V nemocnici podpises papier, ze ho chces do 1.roka absolvovat a tak sa i stane. Nam nik take neponukol, itak by nepochodili...

sofhia
28. mar 2011

@tean dakujem za info, hej vsetky tieto stranky ma zmaknute, akurat knihovy moc nie je , ale netovy 😀 take videjka, atd...to je jeho, v pohode, len som bola zvedava.
a nestazujem sa na nedostatok informacii. celkovo si vazim, ze je tu to vsetko pekne na "tanieri" a uz je len na rodicovi, ze sa nezlakne uradov a ide do toho. 😀

tamix
28. mar 2011

@ivus32 Ahoj, ja naša bola narodená v 30-33 tt. Lekári sa nevedeli dohodnúť na tt. Nám pneumológ tvrdil, že ak dcérku nezaočkujeme, tak zomrie. Bolo to také choré BU-BU. My sme Synagis odmietli a ak si študovala nejaké stránky o Synagise, tak si tam mohla nájsť, že je to akési preventívne nasadenie očkovacej látky, aby RSV nedostali. Nie je to na vývin pľúc, ako píšeš. A nie je to ani na vytvorenie imunity, ako sa domnievajú niektorí pediatri. Preto treba očkovať v presne určený deň, lebo účinné látky nezostávajú v tele. Na mnohých stránkach môžeš nájsť výraz „mierne účinná vakcína“ a „momentálne sa pracuje na účinnejšej, zvanej....“. A mohla si sa tiež dočítať, že RSV môžu dostať aj napriek očkovaniu. Tak my sme sa rozhodli, že budeme riešiť prípadný RSV, ak ho dostane. NO NAŠŤASTIE NEDOSTLALA!!!!
Lekár nám vtedy tvrdil, že celá kúra stojí 300 000 SK.

tamix
28. mar 2011

@ivus32 A najviac ma nahnevalo, keď som sa dozvedela, že táto látka je na Slovensku len 5 rokov a robí sa štatistika účinnosti. Tak nech z môjho dieťaťa pokusného králika nerobia. Máme fantastickú neurologičku, o malú sa stará ozaj ako o vlastnú. Bola strašne rada, že sme Synagis odmietli.

ivus32
28. mar 2011

Bohuzial,mi sme to stastie nemali a dostali ho,boli sme ockovany,tak neviem,ci by sa bolo nieco stalo keby sme neboli. Nikto nas ktomu nenahovaral,ani nezastrasoval,ani nepovedal kolko to stoji. Nam o tom vsetkom povedala primarka,az sme nan ochoreli. Do tej doby sme o nicom nevedeli.Mala bude mat 5 rockov.

jitinka1
28. mar 2011

neviem sa tu este dobre orientovat, ale vie mi niekto poradit, kde by som nasla nejake "Dovody preco neockovat", aby som "ohurila" nasu pani dr,popripade clenky neskorsej komisie? samozrejme nejde mi o ohurenie, ale aby som tam nesedela ako teliatko, vdaka