Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kbeata
7. apr 2011

@manof tak este jedna perlicka 🙂 mam brata o pol roka starsieho,ako moj starsi syn 😀

kryska5
7. apr 2011

@kbeata to máte rodinnú tradíciu? 😀

katrinka8
7. apr 2011

@ivv - na margo tej Dr. - ja si citam jej odpovede na tieto otazky o ockovani v casopise, Mama a ja a som z nich zhrozena vzdy! Mne to pripada, ako keby ona robila reklamu na ockovanie, uplne kazdemu odporuca ockovat a proti vsetkemu 😖 Neviem, ci tam bola za tie mesiace, co to citam (vyse roka to uz je) nejaka odpvoed, kedy neodporucala ockovat... ☹

nig77
7. apr 2011

Ahojte vedel by mi odpovedať niekto prosím na otázku, keď sa nechce dať zaočkovať starší človek? Vek cca 67 rokov. Ide o vakcínu tetanus+záškrt. Má z toho strach, a keby to bol len tetanus, ale prečo to kombinujú s tým záškrtom?
Či sú z toho vyvodzované tiež také následky ako napr. pokuta, a nejaké bububu zo strany hygienikov. Vďaka

roo
7. apr 2011

@katrinka8 To pisete o Mudr. Spanikovej? V poslednom cisle Mama a ja som si tiez vsimla, ze odporuca ockovat aj dojciace zeny - laktacia vraj nieje problem. O nejaku tu stranu dopredu zas odpoveda gynekolog o ocko proti HPV, a ten tvrdi, ze treba pockat do skoncenia laktacie...
@nig77 pisali to tu vyssie, dospelakovi nespravili nic, ked odmietol. Ale asi to tiez zavisi od kazdeho lekara (ako pri vsetkom, vsakze...)

denduska
7. apr 2011

@katrinka8 jej vitaj 😉 ako sa dari malinkej?
no tie odpovede su za milion, minule uz odporucala ockovat aj tehotnu..ale mne to uz obcas pripada akoby si sama vymyslala otazky a na ne si odpovedala - hlavne tie co su v casopise uverejnene 😀 😝

katrinka8
7. apr 2011

@roo - ano "Mudr." Spanikovej - ona je asi naozaj maniak na ockovanie...
@denduska - ahoooj, rada Ta tu vidim 😉 Vam sa ako dari? 🙂 Nam uz lepsie, tiez mame problemy po ockovani. Najprv po BCG sme chodili na cistenie niekolkokrat, no a po hexe a prevenare (aj po prvej aj po druhej) hned na druhy den sa jej spustili sopliky (enormne mnozstvo) a taha sa to s nou od oktobra doteraz v intervaloch 3 tyzdne sopliky, tyzden bez (na Vianoce sme to dotiahli s obstrukcnou bronchitidou do nemocky). Podvedome som si myslela, ze to je len reakcia na ockovanie (prvykrat), ale uz som o tom teraz presvedcena, a ze to nie je len reakcia, ale priam nasledok ☹ A to nehovorim, ze poznam "az" jednu osobu, ktorej dietatko nemalo problemy s BCG. Tak teraz dumam, co dalej, lebo ☹ v maji by sme mali dostat 3. hexu s prevenarom - a chcem sa tomu vyhnut. Ale trochu sa bojim, ci to zvladnem branit sa. Nasa dr. sa mi nezda maniak na ockovanie (nastastie), tak asi najskor skusim taktiku posuvania...
No co sa "pani doktorky" tyka, aj mne uz napadlo, ci si nahodou ona nevymysla tie otazky, ked tam kazdy sa len pyta, ze chce dat zaockovat a chce len vediet, kedy 😀

denduska
8. apr 2011

@katrinka8 mame sa celkom dobre. my mame tiez u starsej bcg, a 2 krat hexa + prevenar a uz neockujeme u nej nic....najprv mala hnusny ekzem, a teraz uz nema ekzem ako taky ale furt je vyhadzana, niekedy aj opuchnuta a ma neznasanlivost mlieka lepku soje...atd...asi kopy dalsich veci ktore som este neodhalila a je to trapenie. Mladsia nema nic ockovane a ziadne take problemy nema. Najprv som im chcela ockovanie rozlozit ale teraz cim viac viem tym menej sa mi vobec do dacoho chce 😝

ivv
8. apr 2011

@katrinka8 no tiez som si tu poradnu citala.. ale priznam sa ze nasledne po obdrzani jej odpovedi som zhodnotila, ze som asi cakala nemozne a zbytocne som pismenkovala 🙂
mne sa najviac pacilo, ked v jednej odpovedi (musela by som hladat, bola to starsia odpoved) napisala, ze lekar zodpoveda za ockovaciu latku a nasledky... 😅 😕 ona vobec nevie co pise.. tak ked su take super, nech ich aj pije..
btw.. moj svagor, ma 31 rokov, zacal mat brusne bolesti, po navsteve pohotovosti sa zacal kolotoc MR, CT, sono, odbery krvi, boli zhrozeni v akom stave ma slezinu, nastastie okamzitu operaciu stopol jeho krstny, lebo sa bali, ci to nie je nadoroveho charakteru.. 😔 nastastie nie, ale potvrdili tuberkulozu sleziny! 😲 ako malemu chlapcovi mu operovali lymfaticke uzliny z krku .. hm.. no a nedavno na vysetreni mu prve kontrolovali jazvu po tbc vakcinacii.. 😠 😠 ked som segre poslala clanok kde sa pise o nasledkoch BCG vakciny, tak im hned docvaklo.. 😖. maju maleho trojmesacneho chlapceka, tak dostali strach.. tak sa teraz snazim na segru vplyvat, nech to svinstvo do maleho nepchaju.. 😔

bubina33
8. apr 2011

ahojte,

chcela by som sa poradit... neviete niekto, ako je to s ockovanim v Rakusku? ci sa da odmietnut alebo je to ako u nas? Mam rocneho synceka... tu sa zatial ockovaniu uspesne vyhybame (ma viac zdravot. problemov, tak to vzdy posunieme s tym, ze to nechceme, lebo nie je 100% zdravy).. lenze uvazujeme nad prestahovanim do Rakuska a mam obavy, ci sa tam ockovaniu da vyhnut alebo nie...

kaja73
8. apr 2011

@bubina33 Rakusko nema pov.ockovanie.Lekari vraj ale tlačia na rodičov.No kludne možes odmietnut,nič sa potom nedeje.Aspon ja tak viem.

manof
8. apr 2011

@bubina33
Niektorí rakúski lekári sa vraj tvária, že tam je povinné očkovanie, ale v skutočnosti v Rakúsku za odmietnutie očkovania absolútne nijaký postih nehrozí.

natashkaa
9. apr 2011

Ahojte!!!!!!!!!!!!!!!! Otazka"""""""""""

ako vyriesite prijatie do MŠ ked nedate ockovat DETI??? my nemame vobec Prevenar, iba 2 hexy a nemame ani MMR. A neviem ako urobit aby nas vzali do školky bez ockovania. A otazka 2: Poznate niekto doktorku v Ba alebo aj okolí ktora je ochotna toto nase neockovanie akceptovat? lebo potrebujee surne zmenit nasu Dr maleho mi az do nemocnice dostala je uplne zla nestiha a chceme co najskor odist ale volala som uz par doktorkam a bud uz neprijimaju alebo nastoja na to aby sme boli doockovaní vyslovene to maju ako podmienku takze som zufala

Dakujem

katkaaalex
9. apr 2011

Ahojte, 3.4. sa nam narodila Hanka, ockovanie sme zamietli a pytali sa ma na dovod tak som povedala aby do zaznamu napisali, ze dovod neudavam. Je to o.k.? Dakujem 🙂

sirinka
9. apr 2011

@katkaaalex mna sa v porodnici na dovod ani nepytali, len povedali, ze si to mam do siestich tyzdnov vyriesit a mojej pediatricke som oznamila, ze ockovat BCG neplanujem teraz vobec a ona ze ok, ze to akceptuje, poznacila si to do karty a hotovo...

katkaaalex
9. apr 2011

@sirinka ahoj, a ako planujes dalsie ockovania? Aj Magdalenku neockujete? Nas Alex ma vsetky ockovania... ☹

sirinka
9. apr 2011

@katkaaalex my mame tiez vsetky, aj ked poposuvane...
este stale neviem, teraz mi kazala sestricka rozhodnut sa, ci chcem ockovat prevenarom alebo synflorixom...ani jedno mi nepride ako dobre riesenie...
asi by som najradsej odsunula tie ockovania vsetky na neskor...

katkaaalex
9. apr 2011

Hm, to sme na tom rovnako, v utorok ku nam pride pediatr. pozriet malu tak sa s nou chcem tiez nejako dohodnut... A dakujem, si zlata 🙂

roo
9. apr 2011

A ked poposuvate ockovania tak, ze potom sa vlastne neockujej podla ockovacieho kalendara, preplati poistovna vakcinu? Resp. ked odmietnete "Hexu" a chcete len Tetavax, preplati to poistovna?

katrinka8
9. apr 2011

@denduska - no to ste si teda tiez uzili 😖 Ja by som tiez radsej uz nedala ockovat. V maji ideme do poradne, tak som zvedava, skusim najskor odlozit. A da sa aj rozlozit ockovanie? (tiez mame teda 2x hexu s prevenarom). To ako funguje, ze kazda "choroba" sa ockuje osobitne, ci? 🙂

@ivv - no to je hrozne! Ved ktovie, co aj do nas popchali. Aj ked urcite toho aspon bolo menej a vtedy to zrejme nebol taky biznis, ako je to teraz 😠 Mozno vtedy tomu verili, ze to pomaha... Ale to je v podstate jedno, ked efekt a vysledok je taky isty ☹

Nechapem, preco nas stat nuti pchat do seba (a hlavne do nasich deti) take svinstvo, ved by to mala byt nasa zodpovednost, co budeme robit s nasim zdravim. To je ako keby sme povinne vsetci museli uzivat preventivne napr. vitamin C, aby sme neboli chori. Ale z toho by nebol taky biznis... Aj tak mi to pripada, ze je to prilisne zasahovanie do nasich zivotov ☹

alikaa
9. apr 2011

Ahojte, niekde tu boli spominane homeopatika, ktore by mali negovat alebo nejako pomoct s priznakmi po vakcinacii MMR. Viete mi niekto povedat nazov a ako sa to uziva? A ake s tym mate niekto skusenosti?

manof
10. apr 2011

@katkaaalex
Blahoželám, Katka!

@roo
V prípade, že lekárka ten Tetavax poisťovni nejak dobre zdôvodní, mala by ho poisťovňa preplatiť. Ale aj keby nie, je to len pár drobných - nič, čo by Ťa zruinovalo.

manof
10. apr 2011

@katrinka8
Nezabúdaj, že drvivá väčšina súčasných propagátorov povinného očkovania sú pohrobkovia komunistického režimu so všetkým, čo to obnáša (t.j. bezbožný materializmus über alles, dešpekt k individuálnym ľudským právam atď.). Sú to skrátka ľudia, čo zaspali dobu a svojím spôsobom ešte stále žijú v diktátorskom komunistickom režime, strašia chorobami, čo sa tu už dávno nevyskytujú a namiesto serióznych argumentov sú schopní iba osobných útokov a vyhrážania sa trestným zákonom.

Čo sa týka povinného užívania Vitamínu C - to by malo aspoň výrazne pozitívny vplyv na zdravie drvivej väčšiny občanov, čo o očkovaní rozhodne nemôžem povedať.

manof
10. apr 2011

@alikaa
Keď tak Ti radšej poradím seriózneho homeopata, lebo ak netrafíš presne ten správny liek a potenciu, môže mať takéto amatérske naordinovanie si homeopatík aj pomerne neblahé následky alebo (v tom lepšom prípade) bude úplne neúčinné.

alikaa
10. apr 2011

Tak fajn, viete mi niekto poradit homeopata v Bratislave? Googlila som, ale co som nasla, tak iba ambulancie, kde treba ist s konkretnou chorobou, vsade maju cenniky na liecenie konkretnych chorob. Zatial som napisala jednej homeopatke z BA o radu, mozno si nas aj pozve, uvidim.

katkaaalex
10. apr 2011

@manof Dakujeme velmi pekne.

manof
11. apr 2011

@alikaa
Napíšem do IP

erikasadek
11. apr 2011

ahojte hlasim sa na rychlo .. Takze josh konecne dostal kiahne do tretice vdaka homeo a oligo preziva to super keby nebol obodkovany takani nevieme ze ich ma.... Teda k veci preco to pisem bude to skuska pre pata ten bol ockovany pred 5rokmi len jednou davkou vtedy sa davala len jedna davka...... Moja pointa teraz je ze bude to skuska pre vakcinu..... Ale na druhej strane rada by som keby zlyhala a dostal by kiahne tiez... viem si predstavit ze ked ma niekto precita s rady pro ocko.... Tak si musi. klopat na celo.... 😀

manof
11. apr 2011

Tak teraz už celý článok (je to o umelých potratoch v súvislosti s očkovaním - dosť husté čítanie):

"Očkovanie - rodičovská dilema"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-r...

manof
11. apr 2011

Príbeh zo života:
"Chronický absces po očkovaní proti tuberkulóze":
http://www.slobodavockovani.sk/news/chronicky-a...