Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
3. máj 2011

Podla EPISu http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... bol v r. 2007 1 pripad a v r. 2010 1 pripad nakazy tetanom v SR, neviem, ako skoncila pacient v r. 2007 ale ten z r. 2010 (bolo to na Vychodnom Slovensku, stary pan nad 60 r., poranil sa doma, na hospodarstve, neosetril si ranu a do nemocnice sa dostal az po kolabse, asi 2 tyzdne po uraze) sa vyliecil, hoci mu ostali nejake nasledky ochrnutia nervovych zakonceni v jednej ruke.

mywiel
3. máj 2011

@prevenar no deti mam nezaockované kedze zijem vo Svajciarsku a tu nie je povinné ockovanie ziadne, len mala je 3x zaockovana proti tetanu na radu nasho homeopata kedze je to smrtelna choroba a dieta sa lahko porani, jasné, ze rana by sa musela okamzite zavriet aby sa nedala vydezinfikovat a aby tam nebol pristup vzduchu len vtedy vznikne tetanus, u nas v zahrade sa ale najdu klince takze asi zaockujeme aj malého a homeopatiou Tetanol to hned vydrenujeme. Dalsie ockovania neplanujeme niekolko rokov aspon, potom uvidime, zatial nam nic neradil ani ked sla mala do skolky, len ten tetanus no. Dakujem za nazor. 😉

prevenar
3. máj 2011

@mywiel to mas super, tu maju ludia z toho celkom otravne tahanice ..ale vsetko sa da prekonat,, aj tahanice 🙂 vzdy lepsie ako vedlajsie ucinky po ockovaniach.

este raz to zhrniem, tych pripadov je tak strasne malo,ze sa podla mna neoplati riskovat vedlajsie ucinky. ale musis jednat samozrejme podla vlastneho presvedcenia.

niet zac 🙂

andreajakubska
3. máj 2011

@tin007 No a mňa pediatrička presviedča, že malá to môže dostať na pieskovisku a že len kôli tetanu by som si mala dať hexu 😠

tin007
3. máj 2011

@andreajakubska ak z toho piesku trci hrdzavy kliniec, ktory bol predtym 60 rokov sucastou konskej farmy, tak mozno (hyperbolizujem)

njonja
3. máj 2011

Ahojte, prosim vas, mate nejake informacie o ockovani proti meningokokom? Lekar chce maleho za kazdu cenu zaockovat, je som si nie ista...

tin007
3. máj 2011

@njonja v nemecku nie je ockovanie povinne, takze ak ty nechces, tak on ockovat nemoze

njonja
3. máj 2011

@tin007 viem, ale zhanam info o ockovani proti meningokokom. Nie som v principe proti ockovani, ale chcem vediet, o nich co najviac predtym, ako sa rozhodnem...

steva
3. máj 2011

Ahojte.aj u nas v Moldave nad Bodvou bude zajtra v materskom centre beseda proti ickovaniu,ak mate chut a nebyvate daleko,pridte.

erikasadek
3. máj 2011

@maja22 ten chlapcek nebol ockovany kedze tu nie je povinne ockovanie na MMR..
@tin007 praveze josh nema ockovanie na MMR, a ani ho nedostane...!!
ale bola by som rada i ked ja viem zeby si trocha vytrpel.....
josh ma len DTP vakcinu a nestastnu TBC!! a ine nedostane ani nahodou...
drzte sa vsetci ste statocni vsetci..!!

maggie2
3. máj 2011

@denduska nebola som tu pár dní, a tak ani nemá význam vracať sa k veciam pár strán dozadu, čo si mi písala, ja iba stručne Ti tak poviem: po prvé: buď rada, že nemáš tie skúsenosti a zážitky, ktoré mne ostali, po druhé: ver tomu, že práve ja som mala šťastie nie na obyčajné kreatúry, ale na kreatúry - hajzlov - s titulom vpredu aj vzadu, od ktorých by som si dnes už nedala zašnurovať ani topánku, a to Ti nebudem s pochopiteľných dôvodov písať na akých postoch navyše sú a akú vážnosť požívajú. Pozri sa, Ty sama dobre vieš, že za všetkým sú ľudia a nie penta, j&t a podobne. Nik, kto nemá titul MUDr. si v zdravotníctve ani neprdne, takže na riadiacich postoch sú tiež len ľudia s titulom MUDr. a nie manažéri a podobne. Takže ja ten Tvoj argument neberiem. Samozrejme že nehádžem všetkých MUDr.ov do jedného vreca, ale keby si ma poznala osobne a môj osud, trikrát by si si rozmyslela, či chceš dráždiť hada bosou nohou 😝

denduska
3. máj 2011

@maggie2 mne sa tu uz nechce ti nic vysvetlovat..ja viem svoje a niekedy by som radsej ani nic nevedela a nikoho nepoznala a o nikom nic nepocula, to mi teda ver 😝 Momentalne riesim uplne inu zavaznu vec, ktora sa tyka mojej dcery a je mi z nej dostatocne do placu, ak sa potvrdi, co dufam ze nie 😔
A nikdy som nenapisala ze vsetci MUDr, su absolutne skveli a bozski a kazdy z nich chce len dobre, lebo si to vobec nemyslim (a takych zo zhnitych svedomim poznam tiez a nie malo). Len mi je ozaj velmi luto ze ty si myslis presny opak lebo z tvojich slov ide velmi velka nenavist, urcite mas na nu dovod a je mi to uprimne luto, no nic nie je ciernobiele a este nikde nie je napisane ze ti nejaky ten MUDr. raz nezachrani zivot. Naozaj ti neprajem aby si musela vyuzivat sluzby lekarskych biznismenov ako to ty nazyvas. Ale ked uz raz lekari poskytuju sluzby, tak sa nestazuj ze clovek je produktom 😖
A to ze odkial sa kto na akom poste vzal - necham ti tvoju vieru ze sa o to zasluzil svojim titulom 🙂 A radsej ti nebudem pisat ako sa tie tituly vyrabaju. Ja uz vedome iste konkretne oddelenia obchadzam lebo krajcir by mi asi pomohol viac 🤐

saska.t
3. máj 2011

@njonja tiez zijem v nemecku a nas lekar ma na dverach ordinacie napisane ze neodporuca a ani nezaockuje dieta na meningokoky skor ako po 2 roku zivota, asi vie preco, takze ak sa rozhodnes ockovat, tak najskor po 2 roku 😅

njonja
3. máj 2011

@saska.t DAKUJEM!!! dakujem za odpoved🙂 mala som z toho blby pocit!

erikasadek
3. máj 2011

@denduska neviem moja co sa. Deje vyzera to but vazne drzim ti palce. A modlim sa Aby to nebolo nic vazne

maggie2
3. máj 2011

@denduska ja vlastne s Tebou so všetkým súhlasím. Zle si pochopila, necítim nenávisť - skôr bezmocnosť a beznádej - lebo sám človek svet nezmení. Takisto nevidím čierno-bielo. Snáď iba v tom s tebou nesúhlasím, a nikdy sa s tým neidentifikujem, že v poskytovaní služieb je človek produktom. Nie - človek je klientom. Len bohužiaľ ľudia čo prešli marxleninským pôsobením na škole a ich pohrobkovia, si to dodnes nenatlčú do kotrby. Každopádne, ak mi raz niečo zachráni život, možno to bude to, čo píšeš, ale možno práve naopak, zachráni mi život to, že k lekárovi nepôjdem. Nechápem tú logiku myslenia, že ak niekedy budem napríklad v nejakej reštaurácii spokojná, tak pri návšteve druhej, zlé jedlo im odpustím, lebo v prvej som bola spokojná, či naopak... nebudem Ťa zaťažovať ale filozofiou, určite Ti to v tejto chvíli nepomôže, prajem Ti šťastie a priaznivé naklonenie osudu pri riešení problémov Tvojej dcérky. Úprimne držím palce

denduska
4. máj 2011

@erikasadek dufam ze len ja som profesionalne poznacena a ze to nebude nic vaznejsie, ale aj tak zatial nic nemozeme robit len cakat co sa s tym udeje a sledovat to. Uvidime, ale ako sa vravi, radsej sa bat, nez sa zlaknut 🙂
Ozaj prosim ta, ak budete mat tak o rok-dva osypky na dosah, prosim, urcite to sem napis a vyrazame 😀

@maggie2 ja uz sa cez tu beznadej snazim nejak preniest, niekedy sa mi rozum zastavuje ako sa nieco take moze diat 😔 Ale aspon sa potom velmi tesim, ked sa dozviem nieco z opacnej strany. A s tou restauraciou - myslela som to naopak, ze ak ty mas zlu skusenost s jednou, tak uz zatracujes ostatne 🙂
Mna to vzdy len zamrzi ako kazdy vie na doktorov nadavat, aj opravnene aj nie, stazuje sa na kazdu somarinu, ale dobru skusenost berie kazdy ako samozrejmost a nestoji ani za zmienku. A neverim ze take nie su. Mala si vidiet ako raz (len raz 😀 😅 ) doslo mm na oddelenie listom podakovanie za starostlivost, sa skoro rozplakal od dojatia 😀 😀 to je omnoho viac nez nejake konaky a dezerty, aj je to ovela lacnejsie.

Uhm, no ista generacia musi asi vymriet, ak sa ma nieco zmenit - len dufam ze to nebude este horsie potom a vrati sa medzi ludi vzajomna ucta, ak je to este mozne.

a co sa tyka dcery - no ma jeden priznak autoimunitnych ochoreni, co samozrejme este nemusi znamenat nic, ale je velmi vyrazny, no verim ze to bude len lokalny problem. V takom malom veku by este ani laboratorne vysetrenie nemuselo nic extra priniest, tak musime len cakat zatial. Diky za palceky 😉 A dufam ze ak sa nebodaj k nejakemu MUDr-lantovi dostanes tak uz budes len spokojna.

boddez
4. máj 2011

pekný den...stretli ste sa niekto s touto látkou resp zaujímal by ma váš názor...

http://kurenarskadieta.webnode.cz/mms-v-boji-pr... 🙂 🙂 🙂 🙂

mywiel
4. máj 2011

Ahojte, prave pri prislo dnes domov, ze moj syn ma viac ako 6 mesiacov tak, ze by bolo dobré ho dat zaockovat proti rubeole, lebo ze vraj je tu epidémia, nech idu do kelu. 😝

tin007
4. máj 2011

@erikasadek prepac, pomylila som si tvojich dvoch synov, starsi ma mmr, mladsi nie.

denduska
4. máj 2011

halooo haloooo je tu niekto kto absolvoval pohovor na RUVZ v Martine??

Dnes bol mm s malou na rocnej prehliadke, doteraz nie je ockovana, nas dr. to nehlasil ale ze uz mali kontrolu a sa na nas pytali a kedze odbil rok, takze uz nas musi hlasit - neviem ci musi ci nie, je mi to jedno, nechcem aby z neho robili cvoka, dost nam pomohol aj tak. Takze idem pripravovat nejaky elaborat . @manof prosim ta ak si napisem velky elaborat, musia ho prevziat? ci co mam ziadat, aby to podpisali alebo ako? A ked to prevezmu, mozeme sa dalej rozpravat?

Ha ale zaujimave ze starsiu neriesia, asi sa neopovazia, lebo - aspon zatial - len na mladsiu sa pytali. Ak som dobre rozumela. Este ich vyspovedam ked sa vratia, teda jeho, drobec asi vela nepovie 😀

prevenar
4. máj 2011

@njonja heh, ked v principe nie si proti ockovaniu tak ockuj vsetko do radu a mas po dileme. doveruj svojmu pediatrovi :D myslim,ze vacsina "osadenstva" na tejto stranke povazuje ockovanie za nieco velmi skodlive. tak asi tak.

zulok
4. máj 2011

@boddez prave vcera bolo o tom v reflexe, skus kuknut archiv..ze ako liek nie je registrovany a ako vyzivovy doplnok zakazany, pretoze nie su dlhodobe studie, ci to aj nejak neskodi.. zevraj sa aj dost ludi vyliecilo zo zavaznych chorob, ale nie je zname, co to zanechava v tele po dlhsej dobe.. o 10 ci viac rokov..

barica
4. máj 2011

@boddez

precti si odpoved k MMS zde:

http://www.chlorellacentrum.cz/bobova-poradna/M...

myslim, ze je to jen poradny podvod a doufam, ze o tom ani neuvazujes🙂?!

tean
4. máj 2011

@denduska
svoj elaborat prines a stane sa sucastou zapisnice (musia ho prijat. Toto si vies overit v zapisnici, kde o tom musi byt zaznam. Ak nebude, odmietni ju podpisat).
Potom mozete samozrejme aj nadalej diskutovat.
V rozhodnuti by sa podla zakona o priestupkoch mali vyjadrit ku vsetkym bodom tvojho elaboratu.
V pripade, ze tam budes mat popisane nejake studie k vakcinam a podobne, tak k tomu sa nevyjadria. Odbiju ta, ze to patri do kompetencie SUKL. Oni su kompetentni, iba aby pokutovali ludi.
Tolko k demencii RUVZ.

boddez
4. máj 2011

@barica nie nie neuvažujem...to isto nie...len ma zaujímal náázor ludu..🙂dikes...🙂 🙂 🙂 🙂

sharlote
4. máj 2011

@katkaaalex Ahoj, neboj aj ja mam zmiesane pocity, ale co clovek sleduje informacie co sa deje, moja susedka ma dcerku o rok mladsiu ako moja Emka,a ma asi autizmus, z coho asi? dilema,ale je mi luto ze sa nase deti nedokazu spolu hrat, cakam druhe v juni,a ockovanie uz neplanujeme,tak uvidime papa

prevenar
4. máj 2011

@zulok "pretoze nie su dlhodobe studie, ci to aj nejak neskodi.. zevraj sa aj dost ludi vyliecilo zo zavaznych chorob, ale nie je zname, co to zanechava v tele po dlhsej dobe.. o 10 ci viac rokov.. " hahaha to skoro hodi na vakciny :D (az na cast "dost ludi vyliecilo zo zavaznych chorob," ) :D

denduska
4. máj 2011

@tean no tak to si ma nepotesil 😀 ale su oni normalni? Ze uz dvakrat sa telefonicky pytali a urgovali, nas dr. im vravel ze sme poziadali o odklad do jedneho roka a oni mu na to ze ak do roka sa teda neockuje, ze nas predvolaju. Aj ked ja som cakala uz skor, ved toto je minimesto. Moj otec ked som mu to vravela do telefonu, tak cely nas.aty ze od nas idu cucat peniaze lebo od ciganisiek v osadach nic nevycucaju tak na to nebudu minat energiu. A este mi vravel ze za jeden priestupok nemozem byt dvakrat predvolana..? co to presne znamena, nevies?

njonja
4. máj 2011

@prevenar dakujem za "radu", ako vidim, rypat vies ale poradit a pozerat sa na veci objektivne nie...