Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
16. máj 2011

@manof Po faktickej stranke moze byt, ale nie je to zbytocne utocne? Mozno by bolo byvalo lepsie, dopriat si odstup a este si to precitat v klude za bieleho dna 😉

manof
16. máj 2011

@petot
Môžem to trochu "zneútočniť". Ktoré pasáže sa Ti zdali byť príliš ostré?

nady
16. máj 2011

@manof Velice dobře si to rozebral. 🙂 Co se týče hepatitidy B,nový trend je i u nás ,totiž obhajoba vakciny u miminek ve smyslu možnosti nakažení o jehlu POZOR ne z pískoviště 😀 ,ale v nemocnici ,při manipulaci s jehlou a infekčním materiálem ,při transfuzi atd.takže rizikem jsou nakonec nemocnice 😀 To už sned nelze ani komentovat..
Jinak z hlavy nevím čísla ,ale u nás při poranění o odhozenou jehlu nebyl zaznamenán ani jeden případ nakažení hepatitidou B .Takže tolik k riziku... 😒

manof
16. máj 2011

Dr. Martin Hirte:
"Rotavírusy a očkovanie proti nim":
http://www.slobodavockovani.sk/news/rotavirusy-...

miliharmi
16. máj 2011

Zdravím všechny.
Příliš sem nepřispívám, ačkoliv jsem se o problematiku očkování nepřestala zajímat, občas musím vysadit a nechat to být, protože čím víc toho vím, tím více mě trápí, jak jsem to své holčičce mohla udělat. Pořad Máte slovo http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-... , ve kterém jsem opět slyšela přední odborníky tvrdit stále dokola ty samé věci, způsobil, že jsem se vrátila k přemýšlení o tom, co a jak se s malou dělo a co to způsobilo. A opět se vynořila otázka, jak jsem to jako matka mohla dopustit, jak jsem mohla přehlížet všechna varování, která ke mně organismus mého dítěte vysílal, jaktože jsem jí takhle nechala ubližovat. Milenka totiž od počátku jevila jasné příznaky, že očkování snáší špatně. Od nevysvětlitelných několikadenních bojkotů kojení a vůbec přijímání stravy v období aplikace prvních dvou dávek hexavakcíny (malá tedy nedostala přímo infanrix hexa, ale 6 nemocí ve 3 injekcí), přes těžkou reakci na 3. dávku, vysoká horečka provázená hypotonií ( naprostá hadrová panenka), po které nejen následovala zvýšená nemocnost, ale také zastavení ve vývoji, v 6 měsísích se malá plazila po bříšku, svižně se takto pohybovala po celé místnosti, po té reakci na očkování zůstala v tomto stádiu další 4 měsíce, do desátého měsíce nezačala lézt ani sedět, teprve po zahájení rehabilitace pomocí Vojtovy metody se stav začal zlepšovat, až po aplikaci mmr vakcíny, po které už přišla ta encefalitida, která skončila fatálně. Otázka, jak jsem tahle varování tyto následky očkování mohla přehlížet, jak jsem mohla v očkování pokračovat, napadne v tuto chvíli asi každého. V první řadě, abych ze sebe nedělala jen oběť, jsem byla fakt hloupá a zaslepená, neochotná více nad těmito věcmi přemýšlet a stát se třeba "tou hysterickou odmítačkou očkování", jen abych ochránila své dítě. Ovšem druhým důvodem, proč jsem to svojí holčičce udělala, ačkoliv jsem ji moc milovala a chtěla pro ni to nejlepší, byla přesně ta slova a vyhlášení odborníků, která stále dokola zaznívají a zazněla i v tom pořadu. Všechny ty zavádějící polopravdy kolem očkování, všechny ta A bez B a C a D, všechny ta bagatelizace vedlejších účinků a všechno to popírání, že vakcína může mít některé následky, které mohou být varováním před dalším očkováním.( Kdybych si tenkrát postavila hlavu už po těch prvních varujících příznacích a další očkování odmítla, kdyby to lékař nebagatelizoval a kdyby byl vůbec schopný si tyto projevy s vakcinací spojit, nemuselo se stát nic z té hrůzy, co přišla po tom posledním očkování.) Všechna to naznačovaní, že ti, kteří varují před možnými nežádoucímu účinky očkování, jsou jen hysterické osobnosti libující si v šíření poplašných zpráv. (Přesně tohle mi řekl lékař, když jsem projevila podezření, zda by očkování nemohlo Milence nějak ubližovat, nikdy za celou svou praxi nezažil, že by očkování mělo nějaké trvalé následky bla, bla, bla.)
Dnes když slyším, jak podobným vyhlášením většina běžných lidí věří, jde mi mráz po zádech a mám vztek na ty, co je s takovým klidem a sebejistotou prohlašují.
Celým tímto dlouhým příspěvkem 🙂 jsem chtěla říct, jak záslužná je práce každého, kdo se snaží tuhle demagogii aspoň narušit, kdo jde na trh s vlastní kůží, aby se tohle změnilo a sama vím, jak nepříjemné to může být, byť např. proti vystoupení v pořadu paní Jílkové🙂 je moje sdílení našeho příběhu na netu a v diskusích jen slabý odvar. Milenčin případ ukazuje, jak je to celé špatně (nemyslím nyní jednotlivá očkování jako taková spíš celý ten systém plošného povinného očkování) a všichni, kdo se snaží to změnit, zasluhují díky. Milena

manof
16. máj 2011

MUDr. Peter Kalist:
"Musí byť očkovanie povinné?"
http://kalist.blog.sme.sk/c/265328/Musi-byt-ock...

nady
16. máj 2011

@miliharmi Ahojka celý Tvůj příběh dobře znám ,i z jiných for a diskuzí ,je to hrozné ,je dobře si to nenecháváš pro sebe.I já jsem bohužel začala přemýšlet jinak až v době těhotenství a naštěstí se ke mně zavčas dostaly informace o BCG vakcině a odstartovalo to moje hledání informací a dodnes se usmívám jak jsem kdysi před lety jako ovce nadávala při zmínce o hexavakcině jen na to jaký je to binec že stát nechce hradit Hexavakcinu ,která táák šetří chudáky dětičky ,že je někdo nemusí píchat víckrát ...a nic jiné jsem za tím nehledala .A tak to má dnes bohužel zažité stále většina lidí. ☹

alikaa
16. máj 2011

@miliharmi ja som si tiez tvoj prieh uz viac krat citala. Je cudne, ze toto ma nenakoplo sa viac o ockovanie zaujimat. Az baby z nasej temy ked o tom zacali viac pisat, som zacala citat ich linky a az to mi otocilo cele moje zmyslanie, lebo som si uvedomila, ze moj maly mal tiez urcite nasledky z ockovania. Mozem sa spytat, davas/davala si svoje deti ockovat po tejto hroznej skusenosti?

miliharmi
16. máj 2011

@alikaa Tomíka jen částečně, větší část povinných očko jsem odmítla, také jsem odmítla přeočkování na černý kašel a obrnu u 10 letého.

mgore
16. máj 2011

Ahojte, som tu nova a chcem Vas popytat o radu
ja som z tych, ktori este stale len tapaju a patraju po informaciach
po precitani x stran nielen z tohto fora som viac-menej presvedcena o dalsom neockovani, bojim sa o maleho, bojim sa, co ak prave on moze byt prave ten, u ktoreho sa prejavi/vyskytne niektory z tych zavaznejsich vedlajsich ucinkov
avsak chcela som: mame za sebou BCG a 2 Hexy, zajtra by mala nasledovat 3tia
maly je anemicky a doktorke som spominala, ze 3 Hexu uz neplanujem podstupit
ona mi na to (viackrat sa to tu spominalo), ze ake je ockovanie prinosne, aky benefit mame v dnesnej dobe a bla bla... protilatky po dvoch vakcinach klesaju velmi rychlo, ta tretia booster davka chrani ovela dlhsie a protilatky klesaju pomalsie
viete niekto ako dlho je dieta "chranene" po dvoch hexach a ako dlho po tretej? (je to pre moju info, moje stanovisko je momentalne nemenne)
dakujem

manof
16. máj 2011

Komentár - MUDr. Mária Avdičová v Rádiu Lumen hrubo zavádzala/klamala širokú verejnosť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-maria-...

Svoje názory, námietky či pripomienky môžete (aj anonymne, ak chcete) napísať do diskusie pod článok.

manof
16. máj 2011

@mgore
Dobre urobíš, ak si prečítaš na upokojenie sa túto sériu článkov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
(to je prvá časť - navigáciou na začiatku/konci článku sa preklikáš na zvyšných sedem častí).

Ak Ťa zaujíma porovnanie účinnosti očkovania po 2 a po 3 dávkach hexy, tak mi napíš e-mail na sloboda.v.ockovani@gmail.com a ja Ti prepošlem oficiálne štatistiky od výrobcu vakcíny.
Stručne zhrnuté: nejaký priepastný rozdiel tam nie je.

mgore
16. máj 2011

@manof
dakujem, uz to citam
posielam ti aj mail

manof
16. máj 2011

Očkovanie - nenápadný a tichý zabijak!?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-n...

manof
16. máj 2011

@mgore
odoslané

tean
17. máj 2011

@manof
vyborny clanok "ockovanie nenapadny a tichy zabijak"
najviac sa mi pacila tato cast :
Zatiaľ som neznamenal, že by na nás zaútočili priamo farmaceutické firmy (výrobcovia vakcín). Túto špinavú prácu za ne doposiaľ robia veľmi ochotne Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) a jemu podriadené Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ), ktoré možno starší občania poznajú pod pôvodným názvom „hygienické stanice“.
😉

nady
17. máj 2011

@manof Moc hezky sepsané a pravdivé ,souhlasím s každou větou 😉

alikaa
17. máj 2011

@manof precitala som si vsetky clanky MUDr. Elekovej a mala by som jednu otazku, ale pod clankom nie je moznost diskusie. Mozno mi tu bude vediet niekto odpovedat. V 7. casti http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... sa pise, ze je dobre ak ma dieta vysoku teplotu a nemala by sa zrazat liekmi, ktore obsahuju paracetamol. Na druhej strane mi vsak jedna znama, farmaceutka, povedala, ze pri vysokych teplotach hrozia febrilne krce. Mala kamosku, ktorej dieta v 8. mesiacoch zomrelo na febrilne krce. Tak by ma zaujimalo, kde je ta hranica, kedy hrozia febrilne krce? Kamoskine dieta dostalo po MMR vakcine na 10ty den teplotu 38.5 a aj febrilne krce. Moj maly mal minuly tyzden teplotu 39 a febrilne krce nemal. MUDr. Elekova odporuca sprchu a obklady, ale nie je mi jasne od akej teploty, alebo v akych pripadoch, ked na druhej strane tvrdi, ze pri vysokej teplote pracuje imunita najlepsie a treba ju nechat bojovat.

blovitc120
17. máj 2011

@alikaa dr. Mendelsohn v svojej knihe píše, že FK vznikajú nie preto, že teplota je vysoká, ale preto, lebo teplota rýchlo stúpne a to vopred nikto neovplyvní, nevieš, že teplota bude stúpať. Takže FK ak majú byť, podľa mňa budú, lebo antipyretikum podáš už neskoro...

martinba
17. máj 2011

@miliharmi možno si preto nevidela tie signály, pretože sme sa odnaučili používať náš šiesty zmysel, intuíciu či rodičovský cit, akokoľvek to nazveme a naučili sme sa slepo dôverovať "autoritám" . Ja som mal to šťastie, že som sa na vlastnej koži presvedčil ako funguje naše zdravotníctvo a tak po narodení dcérky, som bol vysoko nedôverčivý ku každému neprirodzenému zákroku ktorý je "výdobytkom dnešnej doby". Nikdy by som neveril že to poviem, ale zdravotné problémy ktoré som mal ja a s ktorými som roky behal po lekároch mi otvorili oči. Vďaka Bohu za ne! Tvoju bolesť si neviem predstaviť, ale ja sa vždy snažím nechať minulosť tak, tú už nezmeníme a sústrediť sa na prítomnosť.

miliharmi
17. máj 2011

@martinba
Ano, máš pravdu, že se bojíme používat intuici, protože ona je také vysmívaná těmi, kdo se považují za odborníky. Zvláštní je, že mě intuice varovala, ale já se bála ji poslechnout, přece nebudu tak iracionální, abych poslouchala nějaké své podprahové pocity. 😒 Nicméně, pokud to vyznělo tak, že se stále trápím pocity viny, tak to není přesné. Já si prostě jen uvědomuji, co jsem udělala špatně. Nelze obviňovat druhé a vlastní podíl nevidět. Napsala jsem to hlavně jako varování před podobným smýšlením, jako jsem měla já a jaké má stále bohužel většina rodičů. Takže v tomto smyslu se minulostí netrápím, poučila jsem se z ní. Ale jinak je to asi těžké pochopit, pokud to člověk neprožije, ale tvé dítě, i když odešlo, nikdy pro tebe nebude minulostí, nedá se opustit, svým způsobem zůstává pro tebe přítomností a také budoucností. 🙂

petot
18. máj 2011

@manof Zbytočne útočné sú výpady voči nej ako osobe. Napríklad o starej dievke apod. Citovať fakty a ukázať, kde nehovorila pravdu, je podľa mňa primeranejšie. Čitateľ si už názor urobí sám, neboj 😉

manof
18. máj 2011

Ľudkovia, kto by bol ochotný urýchlene (ale kvalitne) preložiť tento text?
Vopred srdečne ďakujem.

* * * * * * *

PRESS RELEASE FROM EFVV – EUROPEAN FORUM FOR VACCINE VIGILANCE
European patient groups call for an active mandatory surveillance system for vaccines
European patient groups call for an active mandatory surveillance system for vaccines, including training for GPs to recognize ADRs, public awareness of how to report possible vaccine side effects and hospital requirements to include recent vaccines on admission, after safety concerns at the end of the EU Immunization Week 20-30th April

The WHO supported the European Immunization Week as a chance to promote immunization (vaccination). However, on April 21st the WHO's Global Advisory Committee on Vaccine Safety (GACVS) made a statement agreeing that further investigation is warranted concerning narcolepsy and vaccination. Swine flu vaccine [Pandemrix] in 2009–2010 caused nine times as many narcolepsy cases as expected in children (Finland and Sweden). The World Health Organization (WHO) noted that narcolepsy has never before been associated with vaccines.

The EFVV, The European Forum for Vaccine Vigilance, is calling on their member states, the WHO and the EU Environmental Committee for Public Health and Food safety (ENVI) to mandate surveillance systems for vaccines. “We urgently need to establish surveillance systems that analyze diagnosis made at outpatient visits and hospitalizations for at least one year post-vaccinations so that statistically significant links can be identified and assessed for causality.” says Meryl Nass MD
The gold standard of double blind placebo tested (where the placebo is benign) is never afforded to vaccines and there is never a control group in vaccine testing. Professor David Salisbury, Director of the UK Immunization program, confirmed to Anna Watson from the EFVV, that the vaccine placebos in safety tests were other vaccines and that control groups were considered unethical in the case of vaccines.
Therefore surveillance in the community is an essential stage as vaccines may not have been tested for interactions with other drugs, or on certain population groups such as pregnant women, who are unlikely to subject themselves to trials Phase IV trials, known as Post-Marketing Surveillance Trials are vital, especially considering that Adverse Drug Reactions (ADRs) are the fifth leading cause of death in Europe.
Patients can report ADRs in most European countries now but most people are not aware of this. Doctors and health professionals should be encouraged to complete Yellow Cards, as called in the UK for the Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA). However, as vaccines are considered ‘established medicines’, doctors are not required to report side effects unless there is prior association or effects are life threatening. These guidelines mean that many potential side effects from vaccines are going un reported. Additionally, GPs have very little training in spotting adverse drug reactions.
Finally as vaccine manufacturers are not liable in a civil action for damages arising from a vaccine-related injury or death, market forces are weak in this area. The Vaccine Damage Payment Fund, or equivalent in other European Countries, should be calling for Mandatory Active Vaccine Surveillance to fulfill a responsibility to vaccine safety. Parents, patients and health professionals should be supported in vaccine safety initiatives. As vaccine programs continue to increase, so should our vigilance say the EFVV.

Note to Editor

EU Immunization Week 20-30th April “Prevent, Protect, Immunize” http://eiw.euro.who.int/page/what-is-eiw

1. Dr. Nass is a board-certified internist who has authored many publications, testified before Congress, and spoken before medical organizations regarding the problems of vaccinations and Gulf War syndrome. New Adverse Reactions from Vaccines – Surveillence needed by By Meryl Nass, M.D.
2. When there is no prior association, diseases occurring in temporal relationship to vaccination are generally felt to be coincidental. Therefore, they are not generally reported to voluntary reporting systems like the UK Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MRHA) or the U.S. Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS).
3. If no data collected, and it remains unknown whether vaccination increases the incidence of most diseases, particularly rare diseases.
Other examples of vaccine problems..
2010 suspension of Fluvax in Australia and New Zealand that “caused two or three hospital admissions due to febrile convulsions for every hospital admission due to influenza prevented,” scientists wrote.
1999 suspension of Rotavirus vaccine that caused 22 times the expected incidence of intussusception as expected (United States).
Currently Gardasil results in an average of 6 times more reports of ADRs and hospitalizations to VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System ) than any other vaccine.

denisocka
18. máj 2011

@manof ujo google nevie ?

halienka
18. máj 2011

@miliharmi ty to vieš tak super a krásne a zrozumiteľne napísať 😵 aj keď som nezažila to čo ty (iba trochu vzdialene podobné - potrat v 24tt - no tiež mi to ešte nenarodené dieťa stále chýba a neviem už naň zabudnúť i keď sa mi potom narodilo druhé zdravé dievčatko) tak úplne chápem tvoje pocity a musia byť určite ešte intenzívnejšie ako u mňa. Super, že sa to snažíš podať ďalej, aby boli ostatní v tomto smere opatrnejší, veľká pravda, že sa doslova "hanbíme" za svoju intuíciu a radšej dáme so sebou alebo svojimi deťmi čokoľvek robiť, len aby sme nevyzerali hlúpo, že ideme proti "študovanejším" v dotyčnom smere. Možno by bolo fajn keby si ten príspevok zo 16.mája 13,48h. dala aj medzi články tuto na koníku, možno by zaujal väčšie množstvo rodičov. 😉 🙂 Inak prajem ti do budúcnosti už len samé krásne a šťastné chvíle 🙂
Ozaj, počula som že tu v Považskej bude nejaká beseda o očkovaní túto sobotu, neviete o tom náhodou niekto niečo? Neviem či to je nejaká skôr proočkovacia alebo ste tu niekto niečo zorganizovali? 😅

ani3012
18. máj 2011

tak lekárka zistila,že nechceme očkovať MMR vakcínu...mm povedal,že si netrúfa na hygienikov a tak prosíme niekoho,kto by nás tam zastúpil-alebo išiel s nami a v tejto veci pomohol 😉 naj .okolie BA

samiana
18. máj 2011

@alikaa

ja som u svojich detí zažila tiež febrilné kŕče, ale v súvislosti s podávaním antipyretík.
Kŕče nastali práve pri rýchlom poklese horúčky.
Mňa by zaujímalo aj to, či to dieťa, čo zomrelo na tie kŕče , nebralo nič "od teploty".
Niektorým deťom škodí práve ten prudký výkyv, nielen nahor, ale aj nadol. A nadol sa teplota prudko len tak sama od seba ľahko nedostane.

Eleková ako homeopatka môže celkom dobre odporúčať : nepoužívajte antypyretiká. Lebo má homeopatiká. Na náhlu a prudkú teplotu sa používajú najmä tieto:

Belladonna 30CH:
-rozhorúčená červená tvár a uši, pulzujúca bolesť hlavy, studené ruky a nohy, delírium, potí sa, chýba smäd, max. len chce kyslé nápoje -citrón

Aconitum 30 CH
-rýchly nástup horúčky, rozpálené telo, červená líca, horúčka po vystavení studenému vetru, prievanu, dieťa je vystrašené, vysušené a smädné

Apis 30CH
-ochorenie z tepla, vlhka a premočenia, farba líc je väčšinou ružová, chorý odkopáva prikrývky, je nevrlý, takmer nepije a ak už, tak studené

Eupatorium perfoliatum 30CH
-celkový stav dramatický, veľmi náhly nástup, celkové bolesti tela, kostí, svalov, pije veľmi veľa a na ex studené, boľavé oči, nepotí sa, zimnica sa strieda s horúčkou

Nux vomica 30CH
- náhla teplota z prievanu a chladu, ale v popredí je veľmi veľká zimnica, chorý chce byť zababušený, neznesie ani závan čestvého vzduchu, je podráždený a precitlivený, pije po trošku teplé nápoje

U celkom maličkého dieťaťa je niekedy problém určiť, ktorý presne z týchto liekov na náhlu vysokú teplotu, treba vyskúšať viacero prostriedkov postupne podľa pozorovania príznakov, netreba sa báť, nemajú nežiaduce účinky. Pri teplote nad 38,5 - 39 stupňov začíname ochladzovať pod sprchou, teplotu vody len o trošku chladnejšiu než je telesná teplota. Ak je ale vysoká teplota, ale ruky a nohy studené, prípadne zimnica, nechladíme, ale podáme správny liek, pozri vyššie.



manof
18. máj 2011

@ani3012
Skús sa obrátiť na Ivu Vranskú.
Ja by som aj išiel s Tebou na RÚVZ BA, ale to by Ťa vyšlo na vyše 20 € na cestovnom, čo potrebujem preplatiť.

manof
18. máj 2011

@denisocka
Napísal som do zátvorky (ALE KVALITNE).
Snáď sa nedomnievaš, že Google vie kvalitne prekladať z angličtiny do slovenčiny?

denisocka
18. máj 2011

@manof ved žartujem,čo ma nepoznáš?