Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
16. jún 2011
manof
16. jún 2011

@pepa1
Prepošleš mi, prosím, originál mail od pána procesora?
sloboda.v.ockovani@gmail.com
Rád by som doplnil pár údajov a až potom mu to poslal "na recenziu". 🙂
Vopred srdečne ďakujem

natty53
16. jún 2011

Ahojte,
poprosim o radu,lebo ja neviem ci ta moja Dr. mi to robi naschval.. Uz som sa na to pytala @manof -a , a uz nechcem zas otravovat, ale mojej Dr. infomovany nesuhlas nestaci kvoli RUVZ,ze to oni tlacia a musim napisat teda doplnit udaje kvoli ich nariadeniu z 29.3. , ktore oni ziadaju. Som povinna? Lebo fakt uvazujem o zmene Dr ked to len ja musim na 100 krat prepisovat papier..dakujem za radu

evca35
16. jún 2011

@manof ja 🙂

evca35
16. jún 2011

@denisocka len tak narýchlo som prečítala túto stranu, mne tiež dr. kázala dávať diazepam preventívne, keď mal malý vysoké teploty pri šiestej chorobe, ale nedávala som, dala som v poslednú noc keď mal nad 39 st. spolu s čipkom. A včera som si vygooglila aj toto:

http://poradnapediatra.rodinka.sk/otazky-a-odpo...

tak ja už sama neviem komu mám veriť ...

evca35
16. jún 2011

@manof prednáška bola zaujímavá, ohľadom očkovania všetko čo som už prečítala, viac rozprával o alternatívnej medicíne, čo ma zaujalo a rozhodla som sa otestovať moje deti a možno presvedčím aj manžela.

Rozprával aj o p. Štefekovi, tak som si ho vygooglila, zajtra bude rok čo zomrel. Neviem či ste ho v tejto téme spomínali. A pravdepodobne aj kvôli svojim článkom vo Vitalite, jeden som aj našla:

http://www.vitalitanet.sk/newWeb/index.php?page...

http://www.prevencia-zdravie.sk/documents/148.html

http://www.porada.sk/t142403-frantisek-steffek-...

blovitc120
16. jún 2011

@evca35 ja verim Dr. Mrazovi. Presne ako pise, krce su len u maleho % deti a pri prudkom vzostupe teploty. Takze si myslim, ze aj tvoj syncek by ich nemal aj keby si Diazepam nedala, lebo si dala pri 39 C, tak ten prudky vzostup uz bol. Vseobecne sa radi do 38,5 C nezrazat teplotu, tak nerozumiem, naco radili dotycnej nad 38 C davat Diazepam 😕

denduska
16. jún 2011

@evca35 diazepam sa nema davat preventivne ale je dobre ho mat doma - moze pomoct pri vysokej horucke ked uz nepomaha nic..zabaly, sprcha, panadol, nurofen - na rozdiel od nich totiz posobi centralne - tlmi mozgovu aktivitu a tym aj termoregulacne centrum.

manof
16. jún 2011

@denduska
@miliharmi
Tak on to, prosím pekne, ani len nie je profesor medicíny, ale profesor "sociálnej práce":
http://www.cme.sk/sz/content/723-35082/prof-mud...

Čo zahŕňa odbor "sociálna práca":
http://www.akredkom.sk/isac/public/odbory/3/3.1...
Napr.: "sociálno-pedagogické intervencie"

katja78
16. jún 2011

@manof - pri všetkej úcte ku Vám, kde beriete toľko odvahy na dehonestovnie jedného človeka? Dluholucký síce nie je profesor medicínskeho odboru, ale docentom áno a celý život pracoval s detskými pacientami, čo sa napr. o prof.Struneckej povedať nedá. Ona bola vedkyňou a pedagogičkou.
Ten rozdiel, na ktorý sa pýtate, čo robí lekára lekárom, je práve táto "maličkosť" - denno-denná prax a vzťah s pacientom, s tisícami pacientov. Veď ak máte pocit, že už máte naštudované, prečo sa nezamestnáte ako lekár, alebo rovno neurochirurg, hm?

petot
16. jún 2011

@sofhia Nie som lekár, napíšem len svoj názor a čo som sa dozvedel. Podľa Dr. Klennera, podľa svedectiev aj zo Slovenska, podľa logiky a čiastočne podľa výskumu, vitamín C na astmu zaberá. Tlmí totiž prehnané histamínové reakcie a je niečím ako antagonistom histamínu. Dávky závisia od závažnosti alergie a od celkového zdravotného stavu (ak je v tele ešte iný problém, tak si časť vitamínu zoberie pre seba). Pacientom Dr. Klennera pomáhali dávky 10-15g denne (rozdelené do viacerých dávok počas dňa). Pozor, náhly stres, infekcia apod. môže prudko zvýšiť spotrebu, takže nižšie dávky zrazu prestanú zaberať. Po vyliečení problému sa spotreba vráti na normálnu úroveň.

Najistejším spôsobom, ako zistiť účinné dávky, je podľa pocitu resp. príznakov. Ak zaberá, tak sú dávky dobré. Ak nastane redšia stolica, dávky sú privysoké. Ak nezaberá, dávky sú nízke. Telo si vždy vypýta toľko, koľko potrebuje.

Podľa svedectiev, účinok vitamínu C na astmu veľmi posilňuje flavonoid quercetín, u dospelého napr. 400-600mg denne. Vtedy stačia podstatne nižšie dávky vitamínu C.

Vysoké dávky sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Najlepšie užiť s každým jedlom a po celý deň veľa piť. Podrobnosti: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

maggie2
16. jún 2011

@katja78 Od lekárov ako Dlhoneľudskejší by som nenechala svojmu dieťaťu ani zašnurovať topánku. Pretože lekár má mať zdravé pochybnosti a nie byť fanatikom viery (trebárs aj v očkovanie)

Lekára nerobí lekárom dennodenná prax, lebo tú mali aj lekári, ktorí ľuďom v minulosti škodili, nebudem menovať aby si niekto súčasné "kapacity" nespájal s tými - napr. fašistickými z minulosti. Inak, v Nemecku sa s mnohými nikdy nevysporiadali, lekári, ktorí v Tretej Ríši odnímali rodinám ich rodinných príslušníkov a následne ich vraždili - napríklad mentálne či fyzicky postihnutých pacientov (vrátane detí a to i ľahké postihnutia) http://de.wikipedia.org/wiki/Kinder-Euthanasie simnohí pohodlne v povojnovom Nemecku užili honor a miestečka na riaditeľstvách kliník až po pekné penzionovanie. Aj títo mali napr. dlhoročnú prax http://de.wikipedia.org/wiki/Nürnberger_Ärztepr.... Mnoho ľudí si myslí, že počas trvania Tretej ríše sa iba hŕstka lekárov angažovala, ale opak je pravdou, vyše 45 percent z nich vstúpilo do NSDAP a zvyknutí snáď už na hrôzy prvej svetovej vojny a traumy z nej veselo pokračovali v praktikách porušovania práv pacientov... atď (zdroj tu: http://www.thieme.de/viamedici/zeitschrift/heft... ) Takže milá KATJA78 opakujem, lekára nerobí lekárom dlhoročná prax, je to iba jedna čiastka. Najdôležitejším kritériom lekára musí byť Ľ U D S K O S Ť.
A ak niekto bude ospravedlňovať čo len jedinú jednu KONKRÉTNU smrť, že je vlastne TEORETICKOU záchranou 999.999 životov , a preto vlastne ani nestojí tá smrť či vážne poškodenie dieťatka za zmienku, tak ten človek je potom NETVOR.

katja78
16. jún 2011

@maggie2 - veľmi Ťa tu iritujem, ja viem, ako aj v predošlej téme 😔 Ja som písala nielen o praxi, ale aj o vzťahu k pacientovi. A myslela som to v pozitívnom zmysle, nie v takom, aký tu predkladáš.
Veľmi nešťastne (a možno zámerne) spájaš svoje názory s reálnym životom niekoho, koho nepriamo poznáš z internetových diskusií. Je to veľmi povrchné.

maggie2
16. jún 2011

@katja78 Ja nespájam nikoho z internetových diskusii s reálnym životom niekoho. 1 človek môže mať totiž paralelne viacero reálnych životov a nemusí byť zrovna psychopat. Koľko ľudí poznám, ktorí sa chovajú inak v zamestnaní a inak doma, inak ku chodobným a inak ku bohatým, inak ku známym a inak ku cudzím, nie sú to rôzne životy? Povrchné môže byť hocičo, ale určite nie sú povrchné vážne poškodenia detí niektorých tu mamičiek po očkovaní, tak ja sa Ťa pýtam, čo si tu Ty stratila?

petot
16. jún 2011

@moira19 Keď už sme pri tom, vitamín C je výborný proti stresu 😉 Pri pôrode manželky som jedol 500-vky ako cukríky (á 30-40 min) a personál sa divil, aký som pokojný 😀 A ja som sa divil tiež, lebo som toho ešte o Cčku veľa nevedel, ale fungovalo to aj napriek tomu, takže žiadne placebo 😀 Teraz kedykoľvek pri veľkom strese (aj preventívne už pri jeho očakávaní) si rovno lupnem za lyžičku práškovej kyseliny askorbovej do vody.

Čo myslíš, čím som si ovlažoval vyschnuté hrdlo, keď som sedel v STV vedľa pána profesora? To nebola obyčajná minerálka 😉 Ja som ináč mierumilovný človek, ale bál som sa, že sa neovládnem a poviem mu niečo, čo by ma potom mrzelo. No, možno som sa nemal až tak ovládať a radšej sa s ním poriadne povadiť, ale zase to by neznalí diváci mohli pochopiť v štýle, že akí sú tí odmietači drzí, neúctiví, sektári... A televízny štáb by sa potom omnoho ťažšie obhajoval pri následných tvrdých útokoch pána profesora, ktoré nastali po relácii. Už som pochopil, že TV diskusia je akrobacia na lane - balansovanie na rozmedzí medzi slušnosťou a správnou mierou priebojnosti. Snáď to nabudúce pokazím menej. Každopádne, céčko mi pomohlo zvládnuť ten obrovský stres zo živého vysielania.

A Dr. Avdičová, keď videla, ako som si už pred vysielaním masívne sypal do čaju biely prášok z plastovej liekovej fľaštičky, sa len zasmiala, že "doping?" Tak som sa zasmial aj ja, že "také čosi, vitamín C". 😅

maggie2
16. jún 2011

@natty53 nie si povinná, môžeš im napr. odpovedať, že svoje stanovisko si už raz dala a viac nemáš k veci čo povedať

maggie2
16. jún 2011

@petot diskusia je riadená hádka. Bohužiaĺ vyhráva ten kto je rečnícky zdatnejší a používa obľúbené populistické formulky s rádobyvtipnými vložkami, resp. zneužíva svoje postavenie keď síce očividnú lož vydáva za pravdu ale funkcia a titul budí zdanie, že on predsa nemôže klamať. Niekedy tomu pomôže aj naklonený moderátor, jednoducho nedá tomu druhému priestor.

petot
16. jún 2011

@denisocka Mne sa zdá, že diazepan sa nesmie podávať u detí do 3 rokov. Neviem, koľko má Tvoj mladší (zabudol som). Pozri radšej príbalový leták.

maggie2
16. jún 2011

@katja78 zas takú pamäť nemám, aby som si Ťa pamätala hne´d z inej diskusie ale vo vyhľadávači som našla niečo spred roka, tak si asi myslela to. Stále si taká naivná, že sa nazdávaš, že lekárske pokusy na ľuďoch (či bez-alebo s ich súhlasom) sa robili v minulosti a robia v súčasnosti len v totalitných režimoch? Ďakujem za odpoveď, zaujíma ma to, či stále trváš na tom istom, čo pred rokom

petot
17. jún 2011

@katja78 Za človeka hovoria činy, nie jeho bývalé zásluhy.

Napríklad, myslíš, že je v prospech pacienta, keď ho niekto tlačí k PREVENTÍVNEMU zákroku a presviedča ho hrubými nepravdami? Keď v miere cca 10-250x nafúkne jeho potrebnosť a cca 100-10000x bagatelizuje jeho riziká? Má niekto právo takto hrozne dezinformovať pacienta v mene jeho "dobra"? Je ospravedlnením, keby to robil hneď aj z presvedčenia o tom, že je to v záujme pacienta?

Je vôbec nejaký rozdiel medzi tým, či to verejná autorita robí z nevedomosti, alebo či zámerne klame?

Čo si o tom myslíš?

manof
17. jún 2011

@natty53
Dlab na ňu! Nie si nič také povinná vypĺňať a už vôbec nie podpisovať.
Napíš si čo chceš a to si aj podpíš, ale nedovoľ doktorke, aby tlak z debilného RÚVZ (s prepáčením) tzv. zákonom padajúceho hovna prenášala na Teba!

manof
17. jún 2011

@blovitc120
@evca35
No a hlavne - na rozdiel od paracetamolu a kol. - febrilné kŕče takmer nikdy nezanechávajú trvalé následky.

manof
17. jún 2011

@katja78
Mohla ste si všimnúť, že ja v argumentácii predchádzajúce vzdelanie či prax ignorujem. Pravdu totiž môže mať aj človek bez praxe a bez papiera v nejakom odbore. To práveže prof. Dluholucký znevažuje vzdelanie a kvalifikáciu Dr. Blaylocka (mimochodom - vekovo sú takmer rovesníci), ktorý celý pracovný život rovnako tak strávil prácou s pacientami.

Moja výčitka začínala slovami:
"keby som chcel argumentovať rovnako demagogicky ako prof. Dluholucký, tak by som povedal,"

Ale ja sa snažím argumentovať bez akejkoľvek demagógie a toto bola len ukážka, ako sa dá obrátiť argumentácia prof. Dluholuckého proti nemu samému. Pre mňa osobne pri vedeckej argumentácii platia jedine overiteľné fakty a prísna logika. Ak vôbec riešiť osobu argumentujúceho, tak jedine vo veci konfliktu záujmov. No a v tom je prof. Dluholucký namočený až po uši. Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

A prečo takýto prístup?

Každému človeku môže raz "preskočiť" - či už je dôvodom úraz hlavy alebo peniaze mega-bohatého sponzora. Pokiaľ by sme sa spoľahli na "autoritu" so "zásluhami" v minulosti, tak by sme si nechali od takého človeka poradiť špatne. Preto je nutné trvať na prísnej logike a overiteľnosti predkladaných údajov.

denisocka
17. jún 2011

@petot tak vie,že podla letaka sa nemože. ale davaju to a odporučaju to 😅

manof
17. jún 2011

@petot
@sofhia
Ja len dodám, že flavonoid quercetín, aj iné flavonoidy a vitamíny sú obsiahnuté v plodoch rakytníka.
100% BIO rakytníkovú šťavu je bežne možné kúpiť v BIO obchodoch za 4 a viac € za štvrť litra.
Ak chcete lacnejšie (3,20 €), môžem dodať.

manof
17. jún 2011

@petot
"A televízny štáb by sa potom omnoho ťažšie obhajoval pri následných tvrdých útokoch pána profesora, ktoré !nastali po relácii."

Mohol by si konkretizovať? Stačí aj v súkromnej téme ak nechceš verejne.

Ak si dobre spomínam, STV sľúbila pokračovanie. Je niečo nové v tejto veci?

sofhia
17. jún 2011

@petot
@manof
dakujem, nechcem uz do seba zbytocne pchat tablekty, idem si kupit tu rakytnikovu stavu v nasom bio obcode, resp. zistim ci je, aj Ccko...a ak bude zaberat, Manof, a budem ju uzivat pravidelne, ozvem sa 😀

katja78
17. jún 2011

@maggie2 - nestratila som tu nič, dokonca sa nemienim pridávať do vašej debaty. Jeden z dôvodov je aj to, že moje slová z nejakého dôvodu interpretuješ inak ako sú písané.
@petot - ak máte akékoľvek vedomosti, že pacientovi bolo zo strany zdravotníka uškodené (a je veľký rozdiel, či z nevedomosti, alebo úmyselne), je namieste to patrične zdokumentovať a podať napr. testné oznámenie, nie zovšeobecňovať a obviňovať na všetky strany.
@manof - to o vás vypovedá veľa, že ignorujete prax a vedomosti jedného a druhého nie. Dluholucký a Blaylock sú takpovediac kolegovia, vy ani ja nemáme žiadne páky nútiť jedného alebo druhého z nich do diskusie, o ktorú nestoja. Vy ste s nimi však husy nepásli a ani nemáte ich vzdelanie ani skúsenosti.

olifcek
17. jún 2011

@katja78 tak sa nezapajajte. len rypete, a ked Vam @maggie2 odpise, alebo ktokolvek iny, ako pozeram, len sa urazate. my tu nevieme, co bolo medzi Vami a @maggie2, tak nas do toho netahajte. mne ako cloveku, co nevie, co bolo, prisla odpoved @maggie2 uplne v pohode

olifcek
17. jún 2011

@katja78 treba si uvedomit, ze lekar nie je Pan Boh...