Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alikaa
30. jún 2011

@manof este k tomu nurofenu... nasla som Nurofenove cipky - http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/nurofe... kde je napisane, ze obsahuje okrem samotneho ibuprofenu este capikovy zaklad H15 a W45. Neobsahuje ziadne sachariny ani polysorbat 80. Je to ok? neviem ale co je ten capikovy zaklad H15 a W45

manof
30. jún 2011

@alikaa
No neviem, treba preskúmať. Skús vygoogliť.

sirinka
30. jún 2011

@alikaa mali by to byt tuky, zrejme rastlinneho povodu....?

erikasadek
30. jún 2011

@manof

pozri budu preazdniny a tak ked najdem casu nic neslubujuem tak som ochotna ti to prelozit ved j eto pre dobru vec nie?? 🙂

soldi
30. jún 2011

ahojte 🙂
dnes som pediatricke povedala, ze nechcem dat ockovat svojho syna- resp. az ked bude mat dva roky a ze len monovakcinami.

--povedala mi, ze ma musi nahlasit na hygienu.viete mi povedat, aky bude dalsi postup?
--okrem toho mi povedala, ze ked nie je ockovany, tak s nim nemozem nikam cestovat. co je na tom pravdy? planujeme ist totiz koncom leta do ciech na par dni.
--este mi povedala, ze sa neda jednotlivo ockovat, ze bud vsetko,alebo nic. skutocne to tak je?

budem strasne rada, ak mi bude niekto vediet zodpovedat tieto otazky. dakujem. 🙂

pifina
30. jún 2011

@soldi nahlasit ta nemusi (neprikazuje jej to zakon), ale ak to urobi, tak mozes ocakavat predvolanie z RUVZ ... tam sa s tebou "porozpravaju" a mozu ti dat pokutu do vysky 331 eur ... ako na to, to pohladaj tu: http://www.slobodavockovani.sk/pravo/
Co sa tyka cestovania s neockovanym dietatom, tak je to dost zavadzjuca hlaska, mozno by stalo za uvazenie rozmysliet si nejaku exoticku krajinu, ale urcite sa to neda pausalizovat 😅
A posledna vec, ze ockovat bud vsetko alebo nic, je uplna hlupost 😅
Dufam, ze som napisala vsetko potrebne (ak nie, tak verim, ze ma nejaka dobra dusa opravi/doplni 😅 )

soldi
30. jún 2011

@pifina dakujem za odpoved.

cize na hygienu ma hlasit nemusi pokial pridem na termin a vtedy odmietnem? ja jej to asi donesiem vytlacene 😀

a teda do tych ciech mozem v ohodecestovat? staci ked mam dieta zapisane v pase?

pifina
30. jún 2011

@soldi urcite cestovat mozes, ved aj v Cechach je kopec neockovanych deti 🙂 skor tie exoticke krajiny pozaduju potvrdenie o ockovani a aj to nie o nasom beznom, ale skor proti exotickym chorobam 😅 a co sa doktorky tyka, ona ta hlasit nemusi, ale niektori doktori maju strach, tak radsej hlasia 😝 ale nie je na to ziaden zakon, ktory by im to prikazovat 😅

kaja73
30. jún 2011

@soldi Dobre stupidity ti MUDRA natarala.Možes cestovat kam chces-len neviem ci USA nežiadaju dake potvrdenia o očkovaniach-ale možno len pri planovanych dlhodobych pobytoch-neviem.Inak ides vsade na vlastne triko a nik to nerieši ani po tom nepatra. Hlasit ta nemusi,ale oni tvrdia opak a aj vacsinou hlasia a monovakciny existuju-treba vediet aku chces a zohnat si ju.Niektore u nas nedostat.

molka
30. jún 2011

@soldi tvoja lekárka asi myslela očkovanie monovakcínami. Teoreticky je to možné, ale prakticky veľmi ťažko dosiahnuteľné. Treba na to špeciálnu žiadosť z Min. zdravotníctva, ktorú tvoja lekárka musí vyplniť. Tiež tam treba uviesť nejaký dôvod, prečo žiadaš dovoz u nás neregistrovaného lieku (monovakcíny).
Čo sa týka cestovania do zahraničia s neočkovanými deťmi, tak tam nie je žiaden problém. A už vôbec nie do Čiech. Jediný problém by mohol nastať pri ceste do USA, ale s tým nemám skúsenosti, len som o tom počula. Ale keď si vezmeš, že napr. v Rakúsku očkovanie povinné nieje, veľa rodičov nedáva očkovať deti vôbec, tak ich deti by potom tiež nemohli nikam cestovať?

soldi
30. jún 2011

@kaja73
@pifina
super, dik. vsak tie monovakciny planujem az od dvoch rokov, tak dovtedy sa to hadam zmeni.
a aby ma nehlasila, prinesiem jej to pekne vytlacene. a ak ma nahlasi aj tak, tak najhorsie co mi mozu, je pokuta? to by bolo v pohode 🙂

soldi
30. jún 2011

@molka no vsak mne to tiez prislo ako riadna blbost, tak som sa prisla radsej skusenych opytat 🙂

este mi povedala, ze po ockovani nebyvaju teploty 🙄

nellina
30. jún 2011

@soldi keby len teploty.. 🙄 ja by som jej nabuduce doniesla vytlaceny pribalovy letak a nech CITA a poriadne.. !!!😠

piacere
30. jún 2011

@soldi tá hláška o teplote ma teda fakt dostala 😔

soldi
30. jún 2011

@piacere
@nellina
tou hlaskou si to u mna uz uplne pohnojila a len o to viac ma utvrdila, ze nebudem davat ockovat. este hovorila, ze dvojrocne dieta reaguje na ockovanie ovela horsie nez trojmesacne.

neviete, co je na tom pravdy?

blovitc120
30. jún 2011

@soldi asi tolko, ze dvojrocne ti uz lepsie povie, ci naznaci, co citi. Trojmesacne to citi rovnako, len nevie dat najavo inak, ako placom. Ked si vezmes, do akeho mnozstva krvi sa vpravi rovnake mnozstvo latok, nie je o com, rovnako je rozdiel 5 kg a 12 kg... Navyse malinkym detom sa este uplne vyvija nervova sustava.

moira19
30. jún 2011

@manof
@erikasadek
@petot
Viete mi povedat o aku chorobu ide?:
"no , ide o hlinik , je dokazane studiami ze sposobuje tuto chorobu. ktora je realna proste hlinik ostatva v tkanive vo svalstve a bohuzial ostanu len postihnuti ludia pretoze trva to roky je to bolestive pre ludi , ziju na protibolesti tabletkjach ana tabletkach na spanie.... kvoli bolesti. aby mohli spat liek nato nie je...; zatial sa to dotyka dospelych a nie deti. tazko povedat dieta nemoze presne vediet preco ho boli svalstvo.. proste princip realcie bol v tom aby sa ludia hlasili ak maju pozadovane problemy unava bolest svalstva/// myslim tym neustale..... a kam maju sa hlasit"
Je to velmi podobne tomu, co ma Zofka: bolestive svaly, teploty, poruchy spanku, unava (2 hod. po zobudeni je strasne unavena). C-cko zabralo na kazdodenne teploty. Klby ju uz nebolievaju, uz "len" svaly. Tato bolest sa objavuje vzdy len vtedy, ked sa jej zvysuje teplota. Mozno by nam pomohla nejaka detoxikaica od hlinka, ak je to vobec mozne. Dakujem.

maggie2
30. jún 2011

@soldi jasné, môžeš cestovať, lekárka Ti klamala 😠 . V iných okolitých krajinách ako v Rakúsku či Nemecku nie je ani povinné očkovanie na vlastných občanoch, takže bacha 😀 😀 😀 😀 ak pôjdeš napríklad do viedenskej ZOO rátaj s tým, že na preliezkach bude Tvoja ratolesť jediná z detí, čo je zaočkovaná proti TBC a podobne 😀

maggie2
30. jún 2011

@pifina nie je exotická krajina ako krajina. Bežné "exotické" krajiny čo ľudia navštevujú nemajú nič POVINNÉ iba odporučené.

pifina
30. jún 2011

@maggie2 moze byt, ze sa v tomto mylim, najexotickejsia krajina bolo pre mna Rusko 😀 ale niekde som nieco na tento styl citala, tak to mam takto v hlave ulozene 😅 nechcela som nikoho zavadzat 😅

manof
30. jún 2011

@erikasadek
Vopred ďakujem.
Kedy sa Ti mám pripomenúť, že by si nezabudla?

maggie2
30. jún 2011

@pifina jasné v pohode dávala sum tu nedávno i link, alebo nie? Tu je pre istotu: http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-5-Ockovan... je napísané, čo sa nevyžaduje, čo sa vyžaduje a čo je odporúčané 😉

manof
30. jún 2011

@moira19
Ak nevieš o nejakom detoxikátorovi v Tvojom okolí, čo by Ti kvalifikovane poradil (prípadne daj vedieť, odkiaľ si, možno budeme o niekom v Tvojej blízkosti vedieť), tak môžeš vyskúšať toto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-detoxik...

pifina
30. jún 2011

@maggie2 presne toto som citala 😅 pamatala som si, ze niekde sa nieco vyzaduje 😅 pozeram, ze je to len zlta zimnica a len do niektorych krajin Afriky a Juznej Ameriky ...

maggie2
30. jún 2011

@pifina veď to 😀 a jak tie mamičky lekári v ordinácii klamú 😠

pifina
30. jún 2011

@maggie2 😝

nellina
30. jún 2011

@soldi tvoja dr.by mala dostat ocenenie roka vtipnejsi vyhrava 😖 take bludy som uz dlho nepocula.. nedaj sa zastrasit, ak nie si si ista ockovanim teraz, daj odklad pokial to uznas za vhodne a urcite budes istejsia v rozhodovani.. 😉

veroveronika
30. jún 2011

ahojte, ja by som mala ist na ockovanie s mojou babikou uz v pondelok a chcela by som to nejako oddialit, myslite, ze sa to da len tak, alebo musi byt na to nejaky zvlastny dovod? mame zistenu hypogamaglobulinemiu ( nedostatok gamaglobulinov) a bojim sa, aby jej to ockovanie neublizilo..

erikasadek
30. jún 2011

@manof hocikedy teraz v lete ak by si videl ze ti nic neprislo cez ip tak do mna trochu postrc, mam toho vela,; ale pocas prazdnin bude trocha menej tak sa urcite najde cas.. 🙂

erikasadek
30. jún 2011

@moira19 Myofasciite à Macrophages, 🙂 presny nazov do slovenciny neviem musim pohaldat...