Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
1. júl 2011

@musko Teraz som sa pozrela do krvnych testov/vysledkov: S-ASLO negat., z dna 19.aprila (vtedy jej robila odbery, ze preco ma teplotu a povedala,, ze vsetko je ok a nevie, co jej je).

denduska
1. júl 2011

@maggie2 aky ulak, nebolo vtedy nahodou zatmenie mesiaca alebo nieco podobne? 🙄 🙄 🙄
oni tam uplne selektuju, vsak aj ja som tam pisala otazky a vobec ich neuverejnili..a tie predtym a tie potom hej..tak co si mam o tom mysliet..ak by nemali co skryvat, odpovedaju mi, nepytala som sa ani urazlivo ani na nic nenormalne...len ci sa kazda sarza pred distribuciou testuje..ved maju len dve moznosti odpovede ano/nie.. asi to nie je slusne pytat sa take veci 😀 😀

evkalacko
1. júl 2011

A tie uzliny sa zvyknú do akej doby po očkovaní TBC prejaviť? Vie niekto? 😒

maggie2
1. júl 2011

@denduska ono preto sa šarža zapisuje. AŽ VTEDY keď sa niečo stane, tak všetky tie šarže stiahnu. No a samozrejme satisfakcia pre medzičasom poškodených žiadna - dokazuj obyčko človek príčinnú súvislosť alebo radšej choď rovno do...

maggie2
1. júl 2011

@denduska Normálni ľudia mávame občasné zatmenie mesiaca áno, ale oni majú permanentné zatmenie mozgu 😀

denduska
1. júl 2011

@maggie2 ahaaa tak uz rozumiem..ze mi to skor nenapadlo... 😅 🙄 😠

pifina
1. júl 2011

@maggie2 a kolko mamiciek presvedcia, ze je to v poriadku a presne tak ma ta chranicka vyzerat 🙄

maggie2
1. júl 2011

@pifina presne si to vystihla, oni za nežiadúci účinok označujú požadovaný účinok, čím väčšie komplikácie, tým lepšie, bcg zabrala 😀 😠

manof
1. júl 2011

@maggie2
Samozrejme, že neodpovedal na otázku.

Otázka: Prečo dcérka prestala džavotať?
Dlhoneľudský: Z očkovania to určite nebolo.

To mi pripomína starý vtip:
- Dežo, kde si bol včera večer?
- Ja som ho nezabil.
- A čo ten nôž?
- Tým nie.

Pretrvávajúce riziko TBC infekcie - no áno, ale u dobre živených občanov s rozumnou hygienou žijúcich v štandardnom byte je to riziko menšie než riziko úderu bleskom.
Prečo inak by bolo 10 z 11 detských prípadov TBC v r. 2010 u rómskych detí, všakže?

maggie2
1. júl 2011

@manof + + + + 😀

manof
1. júl 2011

@pifina
To je taký bežný nešvár nazývať hliník ťažkým kovom.
Ale ono sa tým myslí, že je jedovatý, len niektorí ľudia sa holt nevedia poriadne vyjadriť.

manof
1. júl 2011

@maggie2
No však Dr. Eleková aj hovorí, že nie sú žiaduce/nežiaduce účinky, ale len účinky:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nezadouci-u...

Čo sa týka permanentného zatmenia mozgu, povedal by som, že sa pán profesor sociálnej práce rok čo rok dáva očkovať proti chrípke a toto je dôsledok - trvalé poškodenie mozgu. Tým sa stal živým dôkazom, že Dr. Blaylock "nekecá". 😀 😀 😀
http://www.slobodavockovani.sk/news/prof-mudr-s...

manof
1. júl 2011

MUDr. Ludmila Eleková:
"Důležitost horečky při infekcích":
http://www.slobodavockovani.sk/news/dulezitost-...

maggie2
1. júl 2011

@manof Tak áno ono to v podstate vystihuje aj tento citát:

„Wenn behauptet wird, dass eine Substanz keine Nebenwirkung zeigt, so besteht der dringende Verdacht, dass sie auch keine Hauptwirkung hat.“

– Gustav Kuschinsky: nemecký farmakológ (1904–1992)

Preklad v zmysle:

Ak sa nazdáva, že nejaká substancia nevykazuje vedľajší účinok, tak vyvstáva silné podozrenie, že nemá vôbec žiadny (žiadúci) účinok

maggie2
1. júl 2011

@manof ku 15:31 vyzerá to na paranoju z ich strany, keď Ťa nepriamo obviňujú z hackerstva. Pravdepodobne ich pharma zaviazala, aby, pokiaľ pracujú pre ňu, všetky svoje verejné vyjadrenia posielali najprv na schválenie im. A to nielen v rámci tej stránky, ale celkovo.

maggie2
1. júl 2011

@manof a ešte niečo: ten chlapík technický správca stránky sa preto snáď tak oháňal, lebo mne sa vidí z jeho prejavu, že sa ich asi bojí, asi ho dlho vyberali...oni v svojej centrále veľkej injekcie myslia si asi neustále, že ľudia sú blbí, že nevedia sa vzájomne nakontaktovať a preto každého kto im vypáli rybník podozrievajú z hackerstva, či nebodaj svojho admina, že vynáša údaje. Aké úbohé

manof
1. júl 2011

@maggie2
Ale nie, skôr by som povedal, že aj Jančárik sa každý rok dáva očkovať proti chrípke a tak mu nedošlo najjednoduchšie vysvetlenie - že mi odpoveď preposlala tá, čo čo sa pýtala.

maggie2
1. júl 2011

@manof veď hovorím, ich ani nenapadne najsimple vec. Myslia, si, že ľudia sú blbí.

veroveronika
1. júl 2011

kolko podpisov sa musi pozbierat v peticii za slobodnu volbu v ockovani, aby sa s tym zacal niekto seriozne zaoberat?

maggie2
1. júl 2011

@veroveronika neviem odpovedať, hlavne keď čítam ako sa povráva, že tí najväčší propagátori očkovania svoje deti či vnúčence liečia homeopatiou a podobne. Čiže vodu kážu a víno pijú

samiana
1. júl 2011

@denduska
@moira19

hej, ja som spomínala svoju neter, dnes 23 ročnú, ktorá tak vo veku 2 týždňov prestala dýchať. Matka ju mala na rukách, tesne predtým ju kojila a tak si to našťastie hneď všimla a uvedomila. Dieťa stuhlo a ostalo ako bez života. Potriasla s ňou, silne a opakovane, a zrazu sa hlboko nadýchla. Do súvisu s vakcínou to vtedy nedával nikto z nás, kdeže, ani s tým, že sestru (matku) zaočkovali pri odchode z pôrodnice (spolu s maličkou proti tuberkulóze)- ju proti rubeole, lebo vraj nemala protilátky.

manof
1. júl 2011

@katja78

Dlho očakávaná odpoveď Dr. Elekovej je tu:

Odpověď paní Kataríně:
Zaprvé k mé osobě. Jsem praktická lékařka pro dospělé s licencí ČLK a registrací nestátního zdravotnického zařízení a smlouvami se zdravotními pojišťovnami. Po přechodnou dobu v době mateřské dovolené jsem se zabývala převážně homeopatií, ale současně jsem vypomáhala kolegyni na obvodě, tj. praxi jsem nepřerušila. Stránky, na které odkazujete, se vztahují k tomuto období. A i kdybych v současnosti nevykonávala lékařskou praxi, nijak to nesnižuje moje předchozí zkušenosti.
Zadruhé, na začátku svého článku výslovně uvádím, že jde o mé názory a pozorování. Kde bylo možné uvést zdroje a citace, uvedla jsem je, kde šlo o moje názory, pochopitelně žádné odkazy nejsou. Pokud byste si přečetla i literaturu, na kterou odkazuji, zjistila byste, že jsou v souladu s tím, co uvádím.
Dále, když dále uvádím, že se něco týká očkovaných nebo neočkovaných dětí, jde o zobecnění vzorce, trendu. Samozřejmě, že najdete plně očkované dítě, které je skutečně zcela zdravé a naopak neočkované dítě, které je nemocné. Ale když vezmeme trend, rozdíly – které jsou základem vědeckých studií, uvidíme je. Dále uváděné platí převážně, s vyšší pravděpodobností pro uvedenou skupinu. Jak konkrétní dítě dopadne, záleží na jeho genetice, vrozené imunitě a ostatních vlivech prostředí. To platí pro každou nemoc. Ne každý kuřák dostane rakovinu plic nebo infarkt, ne každý obézní bude mít cukrovku a vysoký tlak, tak ne každé očkované dítě dopadne špatně. Ale stejně jako se nespolehnu na své neznámé geny a raději nebudu kouřit, budu zdravě jíst a držet si optimální váhu, tak stejně bychom měli uvažovat v případě očkování a dětí.
Vezmu vaše námitky odzadu. Ptáte se, kde neočkované děti vezmou ty „síly“, které je chrání před nemocemi. Jestli neočkované děti vůbec nestůňou. Také jste měla problém najít odkaz na dr. Incao, uvádím znovu, rozklikla jsem si ho a funguje:
http://www.compwellness.net/mp/Testimony-Houseo...
Pro vaše pohodlí přidávám i citát. Je na konci dokumentu, těsně před závěrem:
„For 23 years I had the opportunity to observe my young patients grow from infancy to young adulthood and to appraise their overall health and vitality. It was out of this experience that my present views took shape. I observed that my unvaccinated children were healthier, hardier and more robust than their vaccinated peers. Allergies, asthma and pallor and behavioral and attentional disturbances were clearly more common in my young patients who were vaccinated.
My unvaccinated patients, on the other hand, did not suffer from infectious diseases with any greater frequency or severity than their vaccinated peers: their immune systems generally handled these challenges very well.“
Vy považujete za běžné, že dnešní děti jsou často nemocné. Měli bychom si ujasnit, že běžné nerovná se normální. Je běžné, že lidé jsou tlustí, mají vysoký tlak a cholesterol, ale tento stav není rozhodně normální.
Asi si myslíte, že neočkované děti jsou nějací vyšlechtění supermani s extra „sílami“, které je chrání. Co když je to naopak? Co když bychom se naopak měli zamyslet na zdravotním stavem dnešních dětí. Považuje se za „normální“ několik otitid do roka, mít ekzém, sennou rýmu, v lékařské literatuře se uvádí typický věk pro rozvoj astmatu a autismu, jako by šlo o vývojový milník atd.
Neměli bychom se raději zamýšlet nad tím, proč jsou očkované děti tolik nemocné? Proč s přibývajícím počtem vakcín v očkovacím kalendáři se zdraví dětí stále zhoršuje? Není to náhodou tak, že neočkované děti nikde nepotřebují nabírat „síly“, protože o ně nebyly připraveny očkováním? Že ty „síly“ máme od přírody všichni, pokud je způsob života a jiné zásahy neoslabí? Není to náhodou tak, že neočkované děti nemusejí nic získávat, protože jejich úroveň imunity je normální, ale naopak očkované děti jsou oslabené, okradené o přirozenou možnost vyzrávání imunitního systému a podle toho vypadají? Vy říkáte, že nemocnost našich OČKOVANÝCH dětí je běžná, normální. Podle mě to není normální ani náhodou. Normou by mělo být zdravé dítě s občasnou akutní infekcí, s horečkou a dalšími obrannými projevy, kterou samo zvládne a po jejímž prodělání je posíleno.
Nikde jsem netvrdila, že neočkované děti nemají horečky, naopak mají lepší imunitu, tj. v případě potřeby jsou schopny mít horečku spíše než očkované dítě. Neočkované děti nemají imunitu narušenou očkováním, mnoho infekcí zvládnou inaparentně a v případě manifestního onemocnění jsou nemocné krátce a rychle. Dítě se silnou imunitou mívá typicky jednodenní horečku, druhý den mu nic není. Tj. rodiče s takovými dětmi pravděpodobně ani nemusí k lékaři, protože to zvládnou doma. Očkované děti mívají infekcí více a často se jich nedokáží samy zbavit, to je důvod, proč je doktor vidí často.
Existují studie, které prokazují, že dětský imunitní systém vyzrává právě s kontaktem s přirozenou infekcí, posiluje se tím i nespecifická obranyschopnost. Vakcíny toto nedokáží zajistit, naopak imunitní odpověď na přirozenou nákazu sníží, http://ije.oxfordjournals.org/content/33/2/374.... a v zemích s nízkou životní úrovní vedou ke zvýšení úmrtnosti. Tato studie ukazuje, jaký má očkování skutečný vliv na imunitu. V situaci, kdy je nízká úroveň hygieny, častý kontakt s infekcí a k tomu špatná výživa, očkování děti oslabí a zvýší jejich úmrtnost. V civilizovaných zemích nám děti tolik neumírají, protože jsou lépe živené. To je jediný rozdíl mezi námi a Afrikou.
Nedávno ke mně přišlo několik matek, které si myslí, že jejich děti mají po očkování poškozenou imunitu. Vždy to mělo typický průběh: do očkování zdravé, veselé dítě, po očkování během několika dnů rýma, kašel, kupodivu často bez horečky, přestože kojenci mívají vysoké teploty i při pouhé rýmě, nemoc se táhla týdny, často nebylo možno podat další očkování, protože dítě bylo neustále nemocné, nebo šlo z nemoci do nemoci: rýma, uši, kašel, rýma, stále dokola. Současně se dítě změnilo psychicky, bylo uplakané, mrzuté, hůře spalo a jedlo.
Bohužel, protože jsou prakticky všechny děti očkované (neočkované jsou jen děti již nemocné), pediatři možná tenhle průběh považují za normální a nenapadne je, že by to tak nemuselo být. Nemají s kým srovnávat.
Lékaři z dob, kdy byly dětské nemoci běžné, věděli, že jejich prodělání dětem prospěje. Děti často povyrostly, udělaly skok kupředu ve vývoji. Neznám jediné dítě, které by takto reagovalo na očkování. Má-li štěstí, nezhorší se, ale jinak spíše začne prospívat hůře, řeč i jiné dovednosti spíše ztratí, než aby se mu rozvinula, totéž se týká např. chuti k jídlu a trávení a právě celkové odolnosti vůči infekcím.
Nikdy a nikde jsem neprohlásila, že neočkovaní lidé nestůňou. Souhlasím s panem Fillem, že nemoc je nutnou a přirozenou součástí života a mým cílem jako lékaře není své pacienty zbavit jakýchkoli příznaků, ale naopak jim vysvětlit, že občas nemocní být musejí. Učím je, jak na to pohlížet. Učím je, jak si léčit akutní nemoc, aby si nepoškozovali imunitu, učím je, že mají nemoc vnímat jako signál, že jsou oslabeni, učím je, jak pečovat o imunitu, aby byli nemocní co nejméně a co nejefektivněji. Učím je, že horečku, když se objeví, mají vítat jako důkaz své dobré obranyschopnosti. Čím je člověk starší, tím důležitější je přítomnost horečky.
Mohu potvrdit z vlastní praxe několika tisíc pacientů, že celkově zdravější jsou ti, kteří mívají horečku. Ne nutně každý rok, ale mívají. Při laboratorním vyšetření je vidět reakce i v imunitě: CRP, sedimentace, změny krevního obrazu. Kromě toho tito lidé mají pohotové eliminační reakce, například zvracení a průjem.
Na druhé straně jsou ti, kteří nemají teplotu, ani když by měli, nejsou schopni se bakterií nebo virů zbavit, táhne se jim to týdny, je jim špatně, nemají energii, v laboratorních výsledcích není vidět reakce. Tito lidé jsou obvykle celkově potlačení, „mouchy snězte si mě“, často vidím neschopnost obrany i na jiných úrovních. Například zůstávají v práci, kde je šikanují, žijí ve stresujících vztazích apod.
Chcete-li si přečíst o vztahu imunity a rakoviny, jděte na http://www.tinussmits.com/3861/carcinosinum.aspx, kde je velmi pěkně popsán jejich vzájemný vztah. Dr. Smits léčil mnoho lidí s rakovinou, úspěšně, dokonce i ty kteří byli konvenčními lékaři posláni domů zemřít a opakovaně pozoroval tento vzorec.
Dále se podivujete nad termínem „prázdná anamnéza“. To není nic vycucaného z prstu, je známo, že pacienti s rakovinou mívají dlouhá období před nemocí, kdy nevykazují žádné akutní reakce. Oni se pochopitelně dostanou do kontaktu s infekcí, ale nejsou schopni reagovat. Také je známo, že rakovině často přechází dlouhodobý stav deprese, útlumu, pocitu prázdnoty života. Všech svých pacientů s rakovinou jsem se ptala na předchozí nemoci a téměř všichni mi řekli, že dlouhé roky neměli horečku a v dobách kdy ji ještě měli, ji pravidelně sráželi paralenem.
Uznávám, že jsem slovo prekanceróza nepoužila zcela správně. Měla jsem tím na mysli, že stav imunity, kdy není schopna vyprodukovat horečku, je stav s vyšším rizikem rakoviny. V každém z nás denně vznikají tisíce, možná i více maligních buněk. Dokud nám funguje imunita, zlikviduje je. Nádor se začne tvořit až v momentě, kdy to imunita přestane stíhat.
Ke vztahu závažnosti infekce a výši horečky. Máte pravdu v tom, že to neplatí úplně paušálně. Ale v medicíně neplatí nic paušálně. Pozorujeme vzorce, korelace, souvislosti a jsou možné výjimky. I když výjimky – možná jen nevíme o tom člověku dost a myslíme si, že jde o výjimku.
K výši horečky: moje slova byla myšlena tak, že v případě běžných infekcí, s kterými se potkávají děti i dospělí, běžné virozy, faryngitidy, otitidy, bronchitidy, gastroenteritidy apod., výše horečky skutečně odráží aktivitu imunitního systému. Sama to vlastně tvrdíte: „Výška horúčky môže, ale aj nemusí odrážať závažnosť infekcie, závisí to aj od celkového zdravotného stavu pacienta (teda aj od stavu jeho imunity), prípadných pridružených ochorení a orgánových postihnutí“.
Přesně to tvrdím. Na medicíně jsme se učili, že horečka je základní obrana proti infekci. Je to obrana, jinými slovy dělá ji tělo, ne mikrob. Intenzita každé obrany, ať jde o horečku, ránu pěstí, odvracení slovního útoku apod., závisí především na síle toho, kdo se brání. Výsledek konfliktu pak závisí na vzájemném poměru sil útočníka a obránce. Když mě napadne jeden útočník, mám slušnou šanci ho přeprat. Když mě jich napadne deset, nemám žádnou šanci, i když budu velmi silná a trénovaná. Totéž platí pro infekci. Běžně zdravý člověk hladce zvládne běžné infekce, s morem nebo Ebolou by si už poradit nemusel, bez ohledu na svou imunitu.
Jistě se každý z nás setkal se situací, kdy onemocněla celá rodina např. chřipkou nebo průjmem. Také jste si jistě všimli, že přestože nákaza byla tatáž, každý člen rodiny stonal jinak. Každý, kdo je schopen pozorovat, si také musel všimnout, že ti členové rodiny, kteří měli prudší nástup nemoci a vyšší horečku, se dříve uzdravili a měli menší riziko komplikací než ti, kteří neměli tak prudké REAKCE.
Horečka, její přítomnost a výše nám skutečně říká důležité věci o celkové imunitě. Problém ovšem mohou mít lékaři, kteří všem svým pacientům rutinně doporučují horečku srážet. Ti si pak takový obrázek udělat nemohou. Všem srazí teplotu a vyrobí tak více komplikací (dokázáno studiemi např. s varicelou) a nemohou pak říci, kdo by se uzdravil rychle a sám, kdyby se do toho nezasahovalo. Např. viz http://www.medsafe.govt.nz/Profs/puarticles/nec... nebo zde http://www.medicaljournals.se/acta/content/?doi...
Vyšší horečka znamená lepší prognózu, to je skutečnost. Uvádím dost případů, čtěte pozorně. Viz v mém článku uváděnou studii o spalničkách v Ghaně. Děti s vyšší horečkou přežívaly ve vyšším procentu než děti s mírnějšími příznaky. Srážení horečky léky významně zvyšovalo úmrtnost. Viz http://www.alternative-doctor.com/vaccination/w....
Vždyť byla dokonce prováděna vakcinační studie, uveřejněná v Lancetu, dr. Prymula o ní mluvil před časem v české televizi v hlavních zprávách. Zjistili, že podávání paralenu kolem očkování snižuje imunitní odpověď! Logicky z toho vyplývá - což on ovšem opomněl říci, že paralen tedy snižuje i imunitní odpověď i při infekci! Vyplývá to přímo z mechanismu jeho účinku.
Takže máte vědecky prokázáno, že při nižší horečce je nižší imunitní odpověď. Se všemi důsledky z toho vyplývajícími. Dr. Prymulovi šlo o reakci na vakcínu, mě jde o zdraví mých pacientů a jejich schopnost překonat infekci.
Intenzita symptomů odráží intenzitu obrany, protože všechny symptomy infekce dělá vaše tělo! Horečka, výtoky hlenů, zvracení, průjem, pocení, bolesti, výpotky, rýma, kašel, vyrážka, hnis – to vše je produkcí těla! Když tělo nebude reagovat, nebudou symptomy nemoci. Aby se objevila nemoc, musí přítomnost viru nebo bakterie vyvolat reakci organismu! To se učí v imunologii.
Přidružené nemoci schopnost reakce také ovlivní, ale často právě tím, že sníží schopnost mít horečku, tj. i prognózu. Starší lidé s chronickými nemocemi právě proto nemívají horečku a právě proto je infekce ohrožují více než mladé. Starší lidé běžně užívají analgetika (paralen, brufen), které současně a nevyhnutelně tlumí imunitní odpověď.
Co se týče inaparentního průběhu nemoci, ten je samozřejmě známkou dobré imunity. Otázka je, kdo ji takovou v dnešní době má. Pokud budeme mít nemocnou celou rodinu na chřipku a jen jeden člen zůstane zdráv, bez dalších informací nevíme, proč zůstal zdráv.
Možná proto, že byl skutečně odolný, že si jeho tělo s virem poradilo tak rychle a efektivně, že nepotřeboval horečku ani další příznaky. Nebo možná proto, že byl příliš nemocný na vnitřních orgánech a není schopen reagovat. Zjistíme to jen podrobnějším rozborem jeho situace.
Vzpomínám si, co mi jednou řekl můj otec. Narozen v roce 1936 v Ostravě, chudé dítě, denně hodiny lítal venku, hrál si venku, špinavý od hlavy k patě. Babičku štvalo, jak je schopen se ušpinit, byla dost na pořádek a čistotu. Táta si pamatuje, jak byli jednou u rodinného lékaře, starého zkušeného praktika. Babička si stěžovala na jeho věčnou ušpiněnost. Doktor tehdy řekl památnou větu: „paní, buďte ráda, že je takový, alespoň nedostane obrnu“. On věděl, že tyhle špinavé, otužilé děti jsou odolné. Otec obrnu nedostal, přestože někteří jeho spolužáci ano. Byl zcela jistě v kontaktu s virem. Dodnes mívá vysokou horečku, i přes 39C, nemá žádnou chronickou nemoc, nebere žádné léky. V 75 letech. Až vloni si požádal o důchod a i dnes ještě učí na vysoké škole.
V případě viditelné reakce a horečky máme jistotu, že obranný systém je v akci. Při nepřítomnosti symptomů bez dalších informací nevíme, na čem jsme.
Nemocnost 1-2x ročně je můj osobní odhad na základě pozorování pacientů. Málokdo je tak zdravý, aby byl zcela odolný. Většina z nás to alespoň jednou za zimu nezvládne. Pro mě je takováto nemocnost, ideálně alespoň občas s teplotou, ukazatelem, že imunita tohoto člověka slušně funguje. Nic víc. Když není vůbec nemocný po dlouhé roky, je více pravděpodobné, že má potlačenou imunitu, než že je dokonale zdravý. V praxi se mi to mnohokrát ověřilo. Jakmile přišel někdo po dlouhé době s infektem, bez teploty a s větou „já na teploty netrpím“, potvrdilo se mi, že to nebude jednoduchá léčba.
Rozhodně jsem netvrdila, že očkovaní lidé nejsou nemocní, statistiky naopak ukazují, že jsou nemocní častěji a hlavně jsou mnohem častěji chronicky nemocní. O výskytu nemocí u očkovaných a neočkovaných si můžete udělat jasný obrázek na http://www.genesgreenbook.com/content/proof-vac....
Právě přirozený kontakt s infekcí, tj. v potravě, vodě, hlíně a vzduchu, vede k posílení nespecifické, slizniční buněčné imunity. Kdybychom potřebovali pokaždé prodělat plně manifestované onemocnění a vyprodukovat protilátky, abychom byli imunní, tak bychom museli být nemocní mnohem častěji, než je pozorováno. Lidem je reklamou vštěpováno, že musejí mít protilátky (nejlépe z očkování), aby byli proti něčemu imunní. Nikdo si zjevně neuvědomil, že to nevysvětluje nízkou četnost infekcí. Nemoci mizely díky zlepšení životních podmínek, nikoli díky očkování.
Naprostou většinu infekcí samozřejmě zvládáme inaparentně, na úrovni sliznic, aniž o tom vůbec víme. Ani nevytváříme protilátky. Přesto jsme nemocní mnohem méně, než by z četnosti infekčních zárodků v prostředí vyplývalo. Onemocníme jen tehdy, když naši imunitu něco oslabí, nikdy jindy ne.
Očkovaní jsou častěji nemocní infekcemi právě proto, že mají očkováním oslabenou imunitu, Jejich systém je zaměstnán tvorbou protilátek proti antigenu ve vakcíně a má sníženou kapacitu na boj s přirozenou infekcí. Viz opět studie o DTP v Guinea-Bissau.
Že se protilátky tvoří až ke konci nemoci, nejsou žádné spekulace, tak se to učí na medicíně. Je známo, že výše protilátek neurčuje míru ochrany, v epidemiích bylo opakovaně zjištěno, že onemocněli lidé s vysokým titrem protilátek a neonemocněli lidé bez protilátek. Právě to jsem chtěla říci, že se nelze spolehnout na přítomnost protilátek. O tom, jestli onemocníme, se rozhoduje jinde. Příklad:
Protilátky získané přirozenou infekcí imunitu zaručí, např. plané neštovice dostanou dvakrát jen lidé s velmi oslabenou imunitou. Přirozeným projevem reaktivace planých neštovic je pásový opar, tj. omezený výsev. I pásový opar je nutno považovat za známku oslabení imunity. Na fakultě jsem se učila, že v případě pásového oparu máme hledat malignitu nebo cukrovku. Vždy se pacientů s pásovým oparem ptám, co se v jejich životě stalo, co je oslabilo. Vždy tam něco je.
Očkování proti neštovicím nezajistí imunitu, viděla jsem děti, které dostaly varicellu během několika prvních let po očkování. K čemu jim tedy byly protilátky? Ke zmírnění průběhu? Možná, ale nebylo by lepší si je prodělat rovnou přirozeně bez adjuvans a kontaminace jinými viry ve vakcíně? Totéž platí pro ostatní dětské nemoci. Po jejich prodělání je celoživotní imunita, po očkování se riziko jen přesune do puberty a mladé dospělosti.
Očkování donutí imunitní systém k produkci protilátek. Přesto se ukazuje, že chrání maximálně na několik let, v lepším případě cca 10-15let. Prodělání přirozené nemoci chrání často na celý život. Takže v typu a kvalitě imunity je evidentní rozdíl. Uměle vytvořené protilátky bez buněčné složky imunitu nezajistí. Tečka.
Že mají očkovaní mírnější průběh nemoci i když ji chytí? Obávám se, že to není pravda. Kolik lidí mělo nejhorší chřipku svého života právě po očkování! U pravých neštovic umírali především očkovaní! To je prosím historický fakt. V Británii byla města, kde se vůbec neočkovalo a nebyly tam nikdy epidemie. Ty největší epidemie na konci 19.století proběhly právě ve vysoce proočkovaných populacích.
A i kdyby to byla pravda – mírnější průběh nemoci, tak by intenzita nemoci musela korelovat s výší protilátek. Můžete mi dát odkaz na nějakou studii, která by to prokazovala? Jak můžete vědět, že mírnější průběh po očkování je díky protilátkám? Co když je to jen optický klam, protože tělo je zaměstnáno bojem proti vakcíně a nemá kapacity na vyvolání prudké reakce na nemoc? Stačí se podívat kolem sebe a vidíte, že právě k tomu dochází.
Přečtěte si prameny, které jsou v článku uvedené, všechny a důkladně. Můj článek je výsledkem několikaletého studia problematiky očkování, pozorování průběhu nemocí a zdraví mých pacientů. Uvědomuji si, že uvádím skutečnosti, které jsou v protikladu k všeobecně sdíleným přesvědčením a chápu, že někteří lidé mohou mít problém je vstřebat. Znám všeobecná přesvědčení o očkování, protože mě je na lékařské fakultě naučili, ale zjistila jsem, že nejspíše i naši učitelé neznali pravdu a opakovali stokrát omílané lži nebo polopravdy. Nemám žádný důvod ani motivaci být pro nebo proti očkování. Jde mi jen o zdraví mých pacientů a rodiny, proto hledám informace, které zvýší jejich šance na zdravý život. Informace, které jsem získala o nemocech a očkování, mě donutily revidovat má předchozí přesvědčení a změnit názor. My se dnes díváme s despektem na středověké lékaře, kteří pouštěli žilou, ale je velmi pravděpodobné, že se naši potomci budou se stejným despektem dívat na současnou lékařskou praxi. Protože zcela evidentně nepřispívá s lepšímu celkovému zdraví obyvatelstva.

veroveronika
1. júl 2011

@maggie2 inak je to strasne, ze ockovanie MUSI byt, pane boze, ved uz nie je komunizmus, aby sme nieco museli..

manof
1. júl 2011

@veroveronika
čím viac podpisov pod petíciu, tým lepšie.
Nemierime na nijakú zákonom stanovenú hranicu, ale čím viac ich bude, tým väčšiu váhu to bude mať.

veroveronika
1. júl 2011

davam do pozornosti velmi zaujimavy clanok od pana Steffeka http://www.chelemendik.sk/Astromedicina_versus_...

majulienka27
1. júl 2011

http://www.blip.tv/file/2224472/

určite ste sa s týmto už stretli, kto nie odporúčam pozrieť, je to síce dosť dlhé ale určite si to pozrite

ja som po zhliadnutí tohto tiež rozhodnutá že moje deti už nikdy viac žiadne očkovanie nedostanú

neu.sona
1. júl 2011

Ahojte, je tu někdo z ČR, kdo odmítl druhé očkování Priorixem? Jde mi to, že nechci nechat svoje dítě už očkovat, ale na druhou stranu nevím, jak na to. Nechci vypadat jako krkavčí matka, aby si na mě všichni ukazovali, ale taky nechci syna vystavovat dalšímu očkování, když si myslím, že mu to vůbec neprospěje. Díky všem za případné odpověďi.

manof
1. júl 2011

@katja78
Tak tu je to na našej stránke aj otázky aj odpovede spolu:

"Odpoveď MUDr. Ludmily Elekovej na otázky k jej článku "Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí"":
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-mud...

Prípadnú reakciu môžete napísať priamo pod článok, nech sa Dr. Eleková nemusí prehrabávať tonami balastu na tomto fóre.

dijefcatko
2. júl 2011

Ahojte, obraciam sa na vás, lebo som už totálne zúfalá! Moja dcérka zostala po druhej hexe úplne ticho, jediný zvuk, ktorý vydáva, je plač. Inak je akoby totálne upokojená, predtým ked sa jej niečo nepáčilo, tak to dávala aspoň najavo Prejde to ticho? Alebo to môže zostať aj trvale? Možno si buderte ťukať po čele, ale predtým som sa o následky očkovania nezaujímala...

zuzana26
2. júl 2011

@dijefcatko prvá pomoc vo forme vitamínu C - trojnásobok bežnej dávky (50 mg/kg/deň), čiže daj malinkej 150mg/kg váhy rovnomerne počas dňa, môžeš na 3-4x
najlepšie je práškové čisté céčko - kyselina askorbová z DM-drogerie v modrom valčeku
Daj prášok do vody alebo čaju vhodného pre deti, nechaj rozpustiť. Len teraz neviem, čím osladiť (aby to dieťa zvládlo vypiť) cca 5-mesačnému dieťaťu, medom asi nie. Poraďte viac, @petot, @denduska, @musko, @manof