Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
12. júl 2011

Ja si tiez myslim, ze to uz nevyjde a je mi z tej cenzury na grcanie, zaujimalo by ma, kto to vybavil.

moira19
12. júl 2011

Skusit napisat clanok do zahranicnej tlaci o tom ako sa u nas funguje cenzura, obmedzuje sa sloboda prejavu, pravo na informacie, atd., nieco co v ramci EU je "strasny hriech"... mozno by to pomohlo rozbehnut vacsiu diskusiu a informovat vacsiu masu ludi. Spolocna zaloba v Bruseli...

musko
12. júl 2011

@manof,@denduska - hlavne, že žijeme v demokracii 😝 Fakt strácam ilúzie.......
@manof - súhlasím s denduskou - možno by Ti to mohla p. redaktorka poslať celé a Ty by si to mohol uverejniť na svojej stránke - a možno aj tu, nie?

manof
12. júl 2011

@denduska
počkám ešte dva týždne a keby nie, tak jej to navrhnem. Momentálne je na dovolenke, tak predpokladám, že keď sa vráti, tak bude vedieť viac.

manof
12. júl 2011

@musko
No však keď to vyjde na slobodaVockovani.sk, tak sem samozrejme dám odkaz - ako vždy.

Toto je dosť zaujímavé:

"CIA zorganizovala falešné očkování, aby dostala bin Ládina":
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/238753-ci...

blovitc120
12. júl 2011

A myslíte si, že redaktorka mu to pošle, keď to zakázali dať do tlače? Však by šla proti zamestnávateľovi a mohla prísť o prácu, ak ide o zákaz zo strany vakcinacistov

sonica
12. júl 2011

no tak pozeram, ze som kupila, hladam ako blbec, potom ma napadlo pozriet sem a ono sa diali zas veci 😠 😠 😠

denduska
12. júl 2011

@blovitc120 napadlo ma to ale ved moze povedat ze ani vo sne ju to nenapadlo ze to neuverejnia tak mu to poslala 😅 😅 😅 😅 sice asi citaju aj to co tu prave vypisujem tak uz to nemoze poslat 😀 😀 😀

manof
12. júl 2011

@denduska
Skúsim

manof
12. júl 2011

@sonica
Mrzí ma, že si (aj keď nie úplne mojou vinou, avšak na môj podnet) vyhodila zbytočne 0,49 € za blbý bulvár.

sonica
12. júl 2011

@manof ved to nie je tvoja vina,
ale mas pravdu skoda vyhodenych 49 centov 😀

maggie2
12. júl 2011

@moira19 @manof keďže hexa je slovko odvodené z gréčtiny a znamená "6" (slovom: šesť) tak vakcína ktorá obsahuje len 2 (slovom: dve) očk. látky (proti tetanu a záškrtu), logicky, nikdy by sa nemohla volať hexavakcína ale ak, tak duovakcína

maggie2
12. júl 2011

@musko demokracia neplatí pre súkromné média. Ich zameranie určujú a cenzurujú majitelia. To či médium v konkurenčnom boji prežije určuje veľkosť podielu koláča ktorý predstavujú peniažky za investovanú reklamu od výrobcov spotrebného tovaru a služieb (teda aj farmafiriem). Je úplne bežné, že média a VÝZNAMNÍ inzerenti majú tichú dohodu, že sa zdržia tém ktoré by mohli byť čo i len v jemnom rozpore, alebo dokonca proti tej ktorej firme, ktorá je klientom média. Funkciu objektívneho informovania by mala plniť STV a Sro, preto je i zákonom daná povinnosť občanom odvádzať koncesie, prax je taká že malosť Slovenska sa ukazuje zrovna vo verejnoprávnych médiách.

maggie2
12. júl 2011

@manof pokiaľ viem, tak ten plátok vlastní celosvetový multimediálny koncern (nebudem menovať, zistiť meno si vie každý) s materskou firmou ktorá sídli vo Švajčiarsku. Podrobnejšie info tu: http://de.wikipedia.org/wiki/Ringier

musko
12. júl 2011

@maggie2 - si udrela klinec po hlavičke :o) Mne to je s demokraciou a súkromnými médiami jasné, ale ma to neskutočne štve - takéto chovanie, ale - ako som už napísala viackrát - som asi nepoučiteľne naivná....
Ad hexa - som im napísala reakciu :oP - keď už tak bivakcína, alebo vo forme monovakcín, že jo 😝 😝

tean
12. júl 2011

@maggie2
aj preto som hlasoval v referende za platenie koncesionarskych poplatkov.
Viem, co by sa stalo, keby sa mala STV financovat sama.
Kazdy den by tam bola reklama na vsetky mozne lieky a ockovania a zmizli by vsetky relacie, ktore by chceli poukazat na rizika ockovania a liekov.
Grcajuci smajlik.

maggie2
12. júl 2011

@tean tak sorry ale to si urobil blbosť 😀 lebo tak ako je v súčasnosti nastavené platenie koncesí je absurdum (vlastníctvo elektrickej prípojky). Za platenie koncesí by som bola i ja vtedy, kedy by mala TV zakázané podnikať na reklamnom trhu. Takto je to non sence, darmožráči a tunelanti majú zelenú

tean
12. júl 2011

@maggie2
ver tomu, ze bolo by to horsie, keby boli odkazani na prachy iba z reklamy 😒
To, ze to tam teraz rozkradaju je jasne, ale aspon im farmafirmy nemozu tolko diktovat.

saska.t
12. júl 2011

@kedicik hnackami pri zuboch som s mojou malou tiez presla a musim skonstatovat, ze nic nepomohlo vcetne diety, nemala ziadny zmysel, ked skoncil rast zubov, skoncili aj hnacky, takze treba len vydrzat a dodrzovat pitny rezim obcas som pridala aj elektrolity pre deti aby sme doplnili soli a mineralne latky, vit C vo zvysenych davkach sposobuje hnacku, takze tymto smerom by som zrejme nesla 😉

maggie2
12. júl 2011

@tean si rozumný človek nepodliehaj ilúzii, svine sú nenažrané vždy viac a viac nie menej a menej

blovitc120
12. júl 2011

@denduska veď o to ide, že to tu isto čítajú, takže nič, čo sa preberá vo verejnej, nie je možné použiť...

manof
12. júl 2011

@maggie2
skôr divakcína než duovakcína

manof
12. júl 2011

@tean
Nič v zlom, ale STV a SRo si neplnia funkciu objektívneho a nezaujatého informovania ani omylom.

Keď si spočítaš, koľko relácií a vstupov v TV novinách a pod. bolo za a proti očkovaniu (prípadne vyvážených), tak jednoznačne najväčší nepomer v prospech očkovania je v STV/SRo.

Fakty sú také, že na Slovensku súkromné médiá informujú o očkovaní objektívnejšie (aj keď stále neobjektívne), než verejnoprávne. Takže koncesionárske poplatky zjavne neriešia problém.

No a to referendum nebolo o tom, ši majú byť verejnoprávne médiá platené čisto z reklamy, ale o tom, že namiesto koncesionárskych poplatkov budú platené zo štátneho rozpočtu (čo sčasti aj teraz sú). Takže si asi niečo nepochopil ohľadne toho referenda.

manof
12. júl 2011

@blovitc120
No však uvidíme, čo mi odpíše redaktorka.

manof
12. júl 2011
maggie2
12. júl 2011

@manof no a si zober že za komunizmu televízia išla aj bez reklám a čo sme platili mesačne? A teraz? 😅

manof
12. júl 2011

@maggie2
Nejaké reklamy boli aj za komančov (spomínam si napr. na mrkvovú šťavu "Pirueta" alebo na "Sporožíro"), ale v porovnaní s dneškom to bolo minimum.

musko
12. júl 2011

@manof - alebo - zdravá výživa - jdeno vajce denne!
A technicky je správne bivakcína 😉

maggie2
12. júl 2011

@manof ad 21:54 a tí tupci na RÚVZ sú platení zo štátneho, božemôj

maggie2
12. júl 2011

@musko som nevedela že po grécky je dvoj- "bi", myslela som že "duo" 😀