Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
19. júl 2011

@denduska
No jo, keď sú to materialisti, tak si neuvedomujú, že skutočná odmena (ak sú naozaj zaslúžilí) príde až na onom svete. 😀 😀 😀

Druhá vec je, že niektorí ľudia rozdávajú proti vôli "obdarovávaných" (resp. ich zákonných zástupcov) a ešte si za to aj robia zásluhy. Mňa napr. ide šľak trafiť, keď dôjde nejaké z našich detí od starých rodičov s množstvom otrasných hračiek, s ktorými máme potom len starosti, ako ich potajomky bez povšimnutia dieťaťa vyhodiť, lebo vidíme, že na deti jednoducho zle vplývajú. No a potom si starí rodičia myslia, že koľko toho oni dali vnúčatám, a pritom nám (a predovšetkým im, teda našim deťom) vlastne robia medvediu službu.

manof
19. júl 2011

A takýto poznáte?

* * *

KDH v tom má jasno:

Minister zdravotníctva navrhol, aby z povinného zdravotného poistenia, ako štandard, bolo hradené iba POSLEDNÉ POMAZANIE

halienka
19. júl 2011

@manof jéj, s tým rozdávaním proti vôli máš obrovskú pravdu, práve zažívam v tomto smere úplne peklo odkedy sa malá narodila zo strany svokrovcov - a ešte sú nahnevaní, že im nedovolím aby si tu odomykali ako doma - asi moja vďaka za to mala byť strata rodinného súkromia 😖 no ale to je už do inej témy. Inak to vcelku pasuje aj na očkovanie 😀 náš drahý štát nás obdarúva očkovaním zdarma proti našej vôli, dal to síce ako povinnosť ale šľachetne nám túto úžasnú vec preplatí 😀

manof
19. júl 2011

@halienka
nezabúdaj na to, že nám to "prepláca" z našich vlastných peňazí

halienka
19. júl 2011

@manof presne tak, my všetci sa na to skladáme, nuž ale veľa ľudí si to neuvedomuje, stačí, že sa im povie, že je to hradené poisťovňou 😖

manof
19. júl 2011

No nielenže to v dôsledku nehradí poisťovňa ale my sami, my ale vlastne hradíme aj (pomerne luxusné) budovy a platy zamestnancov poisťovne, čo nám na zdraví absolútne nijak nepridáva. Je to v podstate ako lotéria. Niekoľko málo ľudí na tom získa, drvivá väčšina ľudí na tom prerobí, a firma prevádzkujúca lotériu (zdravotná poisťovňa) sa na tom slušne nabalí, alebo prinajmenšom jej to stačí na dosť dobrú obživu. Dalo by sa povedať, že zdravotné poisťovne vyciciavajú zo zdravotníctva peniaze bez akéhokoľvek úžitku. Keby si aspoň plnili funkciu dozoru nad efektivitou míňania peňazí v nemocniciach či v iných zdravotných zariadeniach, tak by ešte mohli mať aké-také oprávnenie k existencii, ale nerobia poriadne ani to, takže k čertu s nimi. Platím im 46 € mesačne a absolútne nič z toho nemám.

moira19
19. júl 2011

@manof To si na tom este dobre. MM plati vyse 200 eur mesacne a ked mal uraz nohy pred par rokmi, dr na urazovke povedal: "Mozeme spravit rtg, aby sme videli co je tam za problem, ale bude to dost boliet, lebo treba ju dat do extremnej polohy. Alebo ked mate nejaku znamost, mozete si vybavit bezbolestne vysetrenie magnetickou rezonanciou."
Cely ten system je prehnity od korena a nemyslim si, ze sa to da zachranit. Z tejto situacie (nielen na SVK) mam velmi zly pocit a len dufam, ze nebudem mat pravdu...

manof
19. júl 2011

@moira19
Problém je, že ja tých 46 € nemám z čoho platiť, lebo si (zatiaľ) nezarobím toľko, že by mi po odpočítaní pravidelných nákladov na byt, internet, telefón a základné potraviny zvýšilo 46 či viac eur.

didulka85
19. júl 2011

Mozno mi pomozete... Dcerka bola ockovana v stredu Infanrixom a Prevenarom 13. Ziadne teploty nemala, ani nic podozrive.... V piatok sme jej na miestach vpichu nahmatali hrce pod kozou velke skoro 3cm na oboch stehnach. V nedelu sme jej to na radu mnohych ludi rozmasirovavali. V pondelok sme zistili, ze jedna hrca je mensia, no ked som ju prezliekla, tak som jej na brusku nasla vela vyrazok. Su dost velke, v strede maju vriedok.Najprv som si myslela, ze kiahne. No doktorka to nepotvrdila. Uz sme mali vyrazky z alergie a takto naozaj nevyzerali. Doktorka z toho trosku znervoznela a predpisala fenistil. Tak som sa jej podakovala a povedala som, ze keby som si vybrala kazdy fenistil z lekarne, co mi predpisala, tak by som s nim uz mohla aj obchodovat. Dnes je utorok, vyrazky su snad este horsie. Zle sa na to pozera. Ako neziaduci ucinok Prevenaru je na nete aj vysyp, vyrazky atd. Stretol sa niekto s niecim podobnym? Co jej mam na to dat?
Dost ma zarazilo, ze nic z toho si nezapisala a nechcela to ani ohlasit ako neziaduci ucinok po vakcinacii.

vefi89
19. júl 2011

@didulka85 ja byť na tvojom mieste, zletela by som s ňou na pohotovosť, a na pani doktorovú napísala sťažnosť na UDZSV.. a prinajlepšom by som to odfotila, a poslala s dopisom....... ale inak ti neporadím 😅

musko
19. júl 2011

@didulka85 - súhlasím s @vefi89 - za p. dr. by som znova šla, nástojila na tom, aby to všetko zadokumentovala - pred Tebou - do dokumentácie, že to podpíšeš a budeš žiadať, aj nech to nahlási ako NÚ. Ak nie ona - tak Ty. Šla by som k inému pediatrovi a žiadala - ak chceš pokračovať v očkovaní o individuálny očko kalendár + samozrejem kompletné vyšetrenie imunity

prevenar
19. júl 2011

formulka o tom co je stat je jednoducha.. vy pracujete od rana do noci skoro cely zivot , stat vam zoberie 100e . 20e vam "daruje" cize da vam nieco "zadarmo" a 80e si necha na vlastne platy, budovy, luxusne auta , vecierky a dalsie zabavky... a ano, je uplne totalne jedno aka politicka strana je zrovna pri moci ako ste si uz urcite vsetci vsimli. 🙂 su to paraziti vsetci do jedneho a tak by s nimi trebalo aj nalozit ^^

@didulka85 ..co ta na tom zarazilo ? mna by skor zarazilo keby ti potvrdila neziaduci ucinok po vakcinacii. ved predsa uplne neskodne a bezpecne vakciny nemozu mat vedlajsie ucinky, cize to musi byt nieco ine . napriklad NAHODA !!! urcite si zjedla pomaranc a ak nie pomaranc tak nieco ine ,, cokolvek. jedla si odkedy malu ockovali ? jedla , tak vidis, je to z jedla je to uplne jasne 🙂

ok, dost bolo zartov 🙂 co povedat, cista hroza od A po Z . bolo by dobre keby si popripade poslala fotky niekomu skusenejsiemu (manof alebo niekto kto sa prihlasi ) ci mala nedostala niejaku pliagu priamo z tej vakciny. to co popisujes by tomu celkom aj zodpovedalo. na vyrazky by urcite zabrala NECHTIKOVA MAST PRE KOJENCOV - Weleda , len neviem ci to je tento pripad. tie hrce to uz fakt neviem. zaroven zrejme nebude na skodu zistit nieco o liecbe vit.C (petot ti poradi) ..ale uplne na zaciatok by podla mna trebalo seriozne diagnostikovat co to je . ..mozno skus zvazit nasledky dalsich ockovani do buducnosti.

staznost na lekarku je priam nutna v takychto pripadoch aby sa pomali prebrali,ze kto je tu pre koho ... myslim,ze do bucnosti je pre tvoje dieta takato lekarka priam nebezpecna.

prevenar
19. júl 2011

@manof myslis ? hmm 🙂

manof
19. júl 2011

@prevenar
Zvyknem používať hlavu na myslenie, ale asi si sa pýtal na niečo iné, len teraz neviem na čo.

manof
20. júl 2011

Ďalší pekný citát:

"Civil disobedience becomes a sacred duty when the state has become lawless or corrupt. And a citizen who barters with such a state shares in its corruption and lawlessness. ... There is only one sovereign remedy, namely, non-violent non-cooperation. Whether we advertise the fact or not, the moment we cease to support the government it dies a nature death,"

Pokus o preklad:
"Občianska neposlušnosť sa stáva svätou povinnosťou v prípade, že štát sa stal bezprávnym alebo skorumpovaným. A občan, ktorý spolupracuje s takýmto štátom, zdieľa jeho korupciu a bezprávie. ... Je len jeden zvrchovaný liek na tento problém, a to nenásilná nespolupráca. Či už tento fakt zdôrazňujeme, alebo nezdôrazňujeme, vo chvíli, keď prestaneme podporovať takúto vládu, zomrie táto prirodzenou smrťou."

Autor: nik iný než Mahátma Gándhí

denduska
20. júl 2011

ludia, no prst-neprst, este ze som sa nedala predvcerom na ten tetanus preockovat...vcera som dostala krasnu hnisavu anginu ze ani usta neviem otvorit 😝 😝 to uz by som asi spolu s ockovanim nerozchodila 😅

vefi89
20. júl 2011

Ahojte..vo štvrtok som predsa len dala zaočkovať proti MMR. dnes do rána 40-tky, nemožné skresať, neutíšiteľný plač. dnes som bola u Dr., a vraj angína. no mne sa to nezdá, lebo z ničoho nič? nikde sme neboli, ani sa nekúpal, ani nebol s nikým v styku..myslíte, že by to mohol byť NÚ z toho zasraného očkovania?

poppy1
20. júl 2011

ahojte! poradite prosim? Cca pred mesiacom som odmietla ockovat prvou hexou moju dceru a poziadala som o odklad do roka. Podpisala som,ze ju odmietam do 1.roka zivota ockovat. No a predvolal si ma RUVZ. Prosim napiste mi, ako to bude prebiehat a ci ma budu riesit pokutou kedze ja neodmietam, ale len ODKLADAM ockovanie... resp. odmietam uplne pneumokoky... mam im to uz teraz povedat, alebo sa zatial tvarit, ze len odkladam vsetko a az potom ked si ma opat predvolaju im povedat, ze pneumokoky odmietam?? co je najidealnejsie? resp. aka pokuta mi hrozi za tie pneumokoky? daju mi nieco podpisovat? Bol niekto na RUVZ, kto poziadal o ODKLAD> ako to prebiehalo??? dakujeeem 🙂

tin007
20. júl 2011

@vefi89 ano, moze to byt vedlajsi ucinok ockovania, pozri si bod 4. mozne vedlajsie ucinky http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1429...
teoreticky mohol maly dostat anginu prave preto, ze mu vakcina tak oslabila imunitu, ze prepukla prva choroba, ktora sa na neho "nalepila"
opatrne so znizovanim teploty, teoreticky moze mat maly aj niektoru z chorob, proti ktorym bol ockovany (kedze ide o zive virusy), znizuj teplotu obkladmi, zabalmi a porad sa v teme o vit. C o davkach Ccka

tin007
20. júl 2011

@poppy1 zacni studovat napr. tu http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... vsetky casti

poppy1
20. júl 2011

dik, to uz mam davno vsetko prejdene... ide mi o to, ci ma niekto skusenost s tym odkladom... ze ako sa zvyknu na RUVZ spravat, ci daju aj za odklad pokutu, alebo nie alebo ci budu chciet odo mna argumenty alebo len budu chciet daco podpisat atd atd atd. Tiez ma zaujima, ci je lepsie povedat hned, ze odkladam, ked mala bude mat rok, ale aj tak v roku dam max. hexu (pneumokoky urcite nie) alebo to teraz nepovedat a ohanat sa len odkladom a riesit to ked tak potom...
@tin007

tin007
20. júl 2011

@didulka85 urobte si fotky vyrazok (a aj hrci, ak su viditelne), napiste si na papier/do pc co najviac info, ktore si pamatate po ockvoani, napr. hrca velkost, tvar, vystupenie, vyrazky kolko/ tvar, naplnene/prasknute, horucka, spanok/nespavost atd. a urcite utekajte na kozne. plus trvajte, aby dr. zaslala hlasenie,v opacnom pripade nahlaste NU vy http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni... a podajte staznost na UDZS, ze lekarka zanedbala svoju povinnost. K hlaseniu pre sukl pripojte aj fotky.

Mimochodom, pozeram, ze za r. 2010 bolo iba 26 hlaseni, ktore sa tykali NU vakcin! Ani sa necudujem, pri tej neochote, resp. zapierani toho, ze vakciny mozu mat NU! A BCG vakcina ma samotnu tabulku (tusim 29, ci 30 pripadov), takze spolu min. 55 hlaseni o NU vakcin! Nechapem, preco to oddeluju!

tin007
20. júl 2011

@poppy1 my sme najskor dr. nahlasili odklad do 2. rokov (iba bol zapis v karte, ziadne hlasenie na RUVZ). potom, ked sme sa rozhodli dalej neockovat, tak sme sa "samoudali" na RUVZ.
ujasni si dovody, preco chces odklad (daj si ich na papier, urcite ich treba odovzdat na RUVZ pri ustnom pojednavani, ze to je vase vyjadrenie k veci, musia sa k nemu vyjadrit pisomne), ak chces podporu a pomoc, mozes napisat @manof ovi, on je ochotny za naklady na cestovne ist s tebou na "pohovor"

olifcek
20. júl 2011

@poppy1 len sa sama neudavaj... 😉

leishmania
20. júl 2011

@poppy1 takze ta predvolali? komunisti 😕

poppy1
20. júl 2011

rozhodla som sa, ze im napisem doporuceny list, len neviem ako sa postupuje, ked mam takuto predstavu: Hexavakcinu dam zaockovat az po 1. roku zivota, Prevenar uplne odmietam a tiez uplne odmietam MMR vakcinu...
@manof prosim vedel by si mi poradit ako postupovat? Ci to riesit v jednom liste naraz- napisat, ze nieco odkladam,nieco odmietam a napisat svoje dovody. resp. ci to riesit postupne, t.z. ze teraz len napisat, ze odkladam ockovanie po dobu 1. roka...

Este upresnim, ze mne neprislo predvolanie, ale cca pred mesiacom som u dr. podpisala,ze odmietam ockovat do 1. roku zivota, dnes som bola na poradni a dr. mi dala do ruky papier, co jej dosiel z RUVZ, je to vlastne stanovisko k odkladu ockovania, kde sa pise, ako sa ma ockovanie urobit v tych a tych casoch a ze ked pacient nereaguje a nedostavi sa, ze lekar to musi nahlasit... cize to nie je predvolanie. Lenze moja dr. mi to dala do ruky, ze si to s nimi mam vybavit a mam jej priniest od nich stanovisko...

prosim poradte co v tomto pripade... zavolat tam, napisat list, ist osobne??? 😕

poppy1
20. júl 2011

@leishmania no este zatial nepredvolali, len mojej dr. napisali...lenze ona mi to dala,ze to mam riesit s nimi ja... a kedze mam s mojou dr. dobre vztahy, chcem si to poriesit, nech to nejde cez nu... 😒 len neviem, ako najlepsie postupovat

manof
20. júl 2011

@poppy1
No však si reagovala a dostavila si sa. Tým si si splnila svoju povinnosť a viac to nemusíš riešiť, až kým Ti nepríde papier z RÚVZ. Lekárka po Tebe chce niečo, čo nie je nijak právne upravené, tzn. nie je dôvod to akokoľvek riešiť.

vefi89
20. júl 2011

@tin007 ďakujem ti veľmi pekne, ten odkaz mi určite pomohol a ešte aj pomôže..idem sa obrátiť na príslušné orgány, a to okamžite!! pani zastupujúca "múdra" sa ma snažila totižto silou mocou uistiť, že to neexistuje byť z očkovania, lebo miesto vpichu jednak ani nevidno a ani nie je podráždené!!

poppy1
20. júl 2011

@manof ja viem, mohla by som to nechat plavat... len ide o to, ze s lekarkou mam dobre vztahy a nerada by som ich narusila 😒 No a dalsia vec je ta, ze RUVZ to nejako zle pochopil a poslal ten list lekarke, akoby si mysleli, ze to ona ziada o odklad, pricom ja ziadam! takze celkom nechapem, preco to poslali jej a nepredvolali si mna... no kazdopadne je to uz jedno, len to chcem teda poriesit a preto sa pytam, ze co je najlepsie. Ci predostriet cely svoj "ockovaci plan", alebo pekne postupne, najprv len, ze odkladam... a ci tam zavolat, napisat alebo zajst osobne... lebo vlastne mna si nepredvolali, tak neviem teraz... 😖 ach jaj! tolko zbytocnych problemov 😠