Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
22. aug 2011

@verka888 najdi noveho doktora a mas pokoj. Aj my sme to tak urobili.

Nechapem, coho sa rodicia ockovanych deti boja, ved su ich deti zaockovane. Nebodaj sa boja, ze ich to ockovanie neochrani?!

manof
22. aug 2011

@z.u.z.k.a.
To, že je dieťa stále choré, znamená, že má chronicky oslabenú imunitu, a to je kontraindikáciou očkovania akoukoľvek živou vakcínou - vrátane MMR (Priorix)

martinba
22. aug 2011

@piacere tazko sa takto radi na dialku, ale mozem ti napisat co my aplikujeme na nasu dcerku:
- otuzovanie (na konci vecerneho kupania ju oplachnem studenou sprchou)
- denne aspon jedno jablko + ine sezonne ovocie, ale to jablko pokladam za minimum
- v pripade prechladnutia vit C z DM-ky, ziadne lieky (nasa mala mala 2 krat teplotu okolo 40 oC, vydrzali sme a nezrazali, po troch dnoch bola zdrava ako rybicka
- minimum mlieka a masa, toto bude asi trosku kontraverzne ale obycajne mlieko sme vymenili za pohankove z tesca a velmi jej chuti.
- vyhybame sa vsetkej chemii ako sa len da - od narodenia nepouzivame ziadne mydlo ani sampon, umyvame ju iba vodou, mnohi nam to neveria, pretoze mala ma krasne dlhe huste vlasky a vobec nie mastne.

prajem skore vyzdravenie 😉

manof
22. aug 2011

@piacere
Doplnené:
http://www.slobodavockovani.sk/news/regres-vo-v...

Trochu som to učesal, nech to má nejakú štábnu kultúru. Dúfam, že nevadí.

lowike
22. aug 2011

@manof ahoj, čítala som ten Nový čas pre ženy a som úplne znechutená 😠 - dajú na obálku pútač, z ktorého má človek pocit, že možno budú robiť osvetu, ale oni to podali tak, ako keby všetci "protisystémoví" rodičia boli len fanatici, ktorí potrebujú ísť za každú cenu proti prúdu, lebo si myslia, že vedia všetko najlepšie, ale pritom ohrozujú zdravie svojich detí (prípadne aj ostatných alebo aj svoje...)
Čerešničkou na torte je, keď si prečítame k tomu úvodník - o tom, aké je nebezpečné, keď sú mamy fanatičky (lebo v článku Mamy rebelky sa o takýchto fanatičkách píše!!!!)

manof
22. aug 2011

@martinba
Mydlo by možno nezaškodilo, ale keď už, tak nejaké bez zbytočných chemikálií, ktoré len tak bežne nedostať, napr.:
http://shop.sonett-info.sk/index.php?typ=10

manof
22. aug 2011

@lowike
Najlepšie na tom je, že redaktorka v úvodníku píše, že aj ona bola vlastne fanatička, ale už je akože múdrejšia, rozumej: už ide s davom.

lowike
22. aug 2011

@manof veď práve - že je to len také chvíľkové šialenstvo, ale veď to všetkých prejde a dostanú rozum .... sila 😖

didulka85
22. aug 2011

Trosku odveci, ale ked uz spomenul @martinba to mlieko...
Doteraz som nedavala dcere ziadne produkty z kravskeho mlieka. V piatok som jej dala stvrt kozieho bio jogurtu, zevraj je to mensie zlo ako kravsky. Hodinu na to som jej dala mesiacik jablka, ktorym sa trosku zacala dusit(to sa jej stava). Dalsiu hodinu a pol sme mali peklo. V 15-minutovych intervaloch ju davilo a grcala sliny. Zakazdym asi deci slin. Uz bola aj uplne apaticka, ako handrova babika. Potom ju zacalo davit hrozne silno a vyvracala cely obsah zaludka. Zrazu ako keby ju prepli. Behala po byte, usmievala sa. Co to mohlo byt? 😕

manof
22. aug 2011

@didulka85
Ak má intoleranciu na laktózu, tak kozie miesto kravského nepomôže.
Ale nechcem tvrdiť, že to je prejav intolerancie laktózy. Takto ťažko povedať, čo by to mohlo byť.

piacere
22. aug 2011

@manof jasné, že nevadí.... ak môj tlak vystúpi nad 200 píšem v skratkách.... 😀 Môj ty smútku... čo nás ešte čaká.... 😖

Ďakujem za rady... musíme bojovať...

Niekedy (napr. dnes) je mi až ľúto (možno si poťukáte na čelo), že sme ešte nedostali predvolanie... asi potrebujem niekomu "kompetentnému" v taký čas vykričať do tváre všetko, čo ma ťaží na tému "očkovanie a môj malý anjelik".... ☹

tamoulik
22. aug 2011

@manof Rada by som sa ta spytala, ci aj 5-zlozkova vakcina na miesto hexy je rovnake zlo, aj co sa tyka obsahu hlinika? A vobec da sa takuto vakcinu od pediatricky pytat? Inac s tou pokutou v BA si potesil, kedze nas to asi tiez caja..zatial sme druhu hexa a penumokokov posunuli, ale synflorix uz 100% nedam, len stale vaham nad tou druhou...

manof
22. aug 2011

@piacere
Možno Ti nakoniec vyprší premlčacia lehota - aspoň ako malá satisfakcia.

@tamoulik
Myslíš Infanrix IPV+HiB? No tak je to o niečo lepšie v tom zmysle, že tam nie je HepB vakcína, ktorá má na rováši fúru autoimúnnych ochorení, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-auto...
http://www.slobodavockovani.sk/news/a60-strasny...

No a čo do hliníka, tak má len hydroxid hlinitý v rovnakom množstve ako Hexa, ale fosforečnan hlinitý nie, takže ten asi súvisí s HepB vakcínou.

V tom zmysle je to rozhodne menšia záťaž než Hexa, čím ale nechcem povedať, že je to v pohode vakcína. Je tiež nebezpečná, len o niečo menej.

manof
22. aug 2011

Na stránke www.slobodaVockovani.sk prinášame novú rubriku "Zložky vakcín", kde budeme uverejňovať (na začiatok stručné) popisy jednotlivých prídavných látok, čo sa vyskytujú vo vakcínach. Najprv si posvietime na povinné očkovanie. Ako prvé boli zverejnené popisy zložiek BCG vakcíny:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/zlozky-va...

manof
22. aug 2011

doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD. občas aj príjemne prekvapí:
"Podľa Maďara môže byť pre tehotné aj ich budúce dieťa rizikom popri infekciách tiež stres z cestovania a preventívne očkovanie proti ovčím kiahňam, príušniciam, TBC či žltej zimnici."
http://ozene.zoznam.sk/cl/10161/257796/Tehotne-...

tamoulik
22. aug 2011

@manof Dakujem, ano myslela som tu vakcinu bez zltacky B, a moze ju pediater vobec dat namiesto hexy? A este som sa chcela spytat, aky je maximalny mozny rozostup medzi prvou, druhou a tretou davkou? Dakujem

monuska342
22. aug 2011

@manof som s trnavy porad lepsieho dr ja s radostou zmenim 😉

manof
22. aug 2011
manof
22. aug 2011

@tamoulik
ťažko povedať, aké sú maximálne rozostupy...

Na Hexu (obdobne to platí aj pre "pentu") bolo testovaných niekoľko očkovacích schém a všetky sa akože ukázali byť schodné. Ak by sa dalo povedzme v 2.-4.-6. mesiaci, tak potom vraj treba ešte štvrtú dávku, ako to majú v CZ.

My máme 3-5-11, čo je o dávku menej. Závisí teda asi aj kedy sa s očkovaním začne.

Ono na zodpovedanie Tvojej otázky by bolo treba skúšať očkovanie x detí, pričom každé by bolo očkované s iným rozostupom (čoraz väčším) a zisťovalo by sa, kedy je ešte imunitná odpoveď prijateľne silná. No ale toto nikto nerobí, takže ťažko povedať, koľko je ešte prijateľný rozostup a koľko už nie.

Podľa mňa sa však až príliš tlačí na to, aby sa očkovalo čo najskôr a možno by nevadili aj o poznanie väčšie rozostupy. Ostatne - čo myslíš, čo sa asi tak udeje, keď dieťa zrovna tesne pred očkovaním ochorie, alebo je výpadok dodávok vakcíny? Jednoducho sa zaočkuje neskôr a očividne si nikto nerobí ťažkú hlavu z toho, že to nie je presne dva mesiace resp. 6 mesiacov po predchádzajúcej dávke.

verka888
22. aug 2011

@didulka85 ved mi ani nic ine neostava🙂)budem to musiet len tak riesit..

manof
22. aug 2011

Očkovacia genocída v Afrike?

Všimnite si, ako sa hovorí o plošnom očkovaní všetkých detí do 15 rokov proti osýpkam v utečeneckých táboroch v Etiópii a pod. Vraj tam vypukla epidémia osýpok.

Pritom správy hovoria o 10 úmrtiach u detí do 5 rokov DENNE. Lenže na osýpky vraj zomrelo zatiaľ 11 detí - nie denne, ale dokopy. Neuvádza sa ich očkovací status:

"Síť táborů Dollo-Ado už ubytovala přes 121 tisíc lidí. Spalničky zatím stály život 11 dětí, dalších 150 je nakaženo."
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/afrika/cla...

Keďže asi nepôjde o nijakú supermodernú neživú vakcínu, tak predpokladám, že sa očkuje živou vakcínou. Tá má nepochybne (rovnako ako u nás Priorix) v príbalovom letáku napísané, že kontraindikáciou je primárna (vrodená) či sekundárna (získaná) imunodeficiencia (nedostatočná imunita). Lenže tie deti sú podvýživené a to znamená, že im imunitný systém funguje možno tak na 25%. To je asi tak nejak, ako v posledných štádiách AIDS, čiže ide o ťažkú sekundárnu imudeficienciu. Lenže oni napriek tomu plošne očkujú všetky deti proti osýpkam ŽIVOU vakcínou, ktorá sama o sebe v zásade môže osýpky vyvolať, a možno ich očkovaná osoba bude aj šíriť - to všetko kvôli malému zlomku z celkového počtu úmrtí.

Pritom sa nikde nepíše, koľko z tých mŕtvych detí bolo očkovaných proti osýpkam. Možno (a veľmi pravdepodobne) tá vakcína spôsobí oveľa viac úmrtí než samotné osýpky. Alebo je to dokonca skrytým cieľom???

No a toto sa nazýva "humanitárna akcia".

verka888
22. aug 2011

@manof by som sa chcela opytat, ci nahodou nevies o tom, ci existuje nejaka hranica (doba) do kedy je mozne dieta zaockovat a potom to uz nema vyznam, pretoze cela ockovacia schema ne narusena....napr. dieta ma skoro 9 mesiacov a nema ziadne ockovanie..moze pediater povedat, ze no tak teraz to uz nema vyznam?..

manof
22. aug 2011

@verka888
len u niektorých ochorení sa to dá povedať:

U rotavírusov nad pol roka, u čierneho kašľa nad 1 rok, u pneumokokov nad 2 roky a u hemofilov nad 5 rokov.

sjuzocka
22. aug 2011

Ahojte, pred niekolkymi dnami som tu pisala o neziaducich ucinkoch po MMR u kamaratkinej dcerky... Tak len taky update... posledne info co mam je asi take, ze po 10 dnoch horuckovania a brutalneho prehanania sa dostali do nemocnice na infekcne. Vylucili bakteriu, ze to bude nejaky virus ale netusia aky. Vlastne vraj nezistili skoro nic, len ju dopovali cez infuzky nejakymi vitaminmi alebo cim (kvoli tomu ze ju prehana). Pripominam, ze horucky jej zacali na nejaky 9. den po ockovani MMR, aj chodza bola neista, mala velmi placliva, , uzlinky jej napuchli (toto ale uz kamaratka dalej nespominala). Doktori jej povedali ze mohla mat oslabenu imunitu z ockovania a nieco chytit. Ze by toto bolo apriori z ockovania vylucuju. Bullshit... Kamaratka sa modli, aby toto nemalo nejake velke dosledky na malej. Inak mi povedala, ze po kazdom ockovani mavali vzdy 4 dni teploty. Ale ze toto co sa deje teraz to je jedna nocna mora... podla mna je to jednoznacne z ockovania. Chuda malinka, furt do nej cpu tie antipyretika a kamaratke zakazali kojit (ale neposluchla ich, lebo mala teraz nechce nic ine len prsko)

tean
22. aug 2011

@sjuzocka
typicka slovenska odpoved. Sice nevedia co a ako, ale vedia ze vakcina je v tom nevinne.
Zrejme preto, lebo to nie je v pribalovom letaku napisane.
Slovenska ukazkova profesionalita. Fakt by ma zaujimali ich myslienkove pochody ako prisli k takemuto zaveru.
Ci tam existuje aspon nejaky fakt, ktory by potvrdzoval ich slova.

teri3
23. aug 2011

@sjuzocka a ešte taká hovadina, že nekojiť...však čo už môže byť pre dieťa lepšie - už nech má akúkoľvek pačmagu??? 🙄

manof
23. aug 2011

@sjuzocka
tri funkčné vírusy sú tri funkčné vírusy, takže sa ani veľmi nedivím. Ale ak pchajú do dieťaťa paracetamol na zrazenie horúčky po MMR, tak to je tá najlepšia cesta k autizmu. Paracetamol (Paralen, Panadol, ...) po MMR totiž dramaticky zvyšuje riziko vzniku autizmu. To je výsledkom jednej americkej štúdie. U ibuprofenu (Nurofen ai.) sa zvýšenie rizika autizmu po MMR nepreukázalo.

manof
23. aug 2011

dnes pokračujeme na Slovensku priznanými zložkami Infanrixu Hexa:
chlorid sodný, laktóza, médium 199, fosforečnan hlinitý, hydroxid hlinitý, fenoxyetanol:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/zlozky-va...

didulka85
23. aug 2011

@sjuzocka nechapem, preco nemoze dojcit... Materske mlieko je to najlepsie, co moze dietatu poskytnut. 😠
Vsak z MM to dieta nedostalo...

anaj_janka
23. aug 2011

.... dnesna poradna: doktorka - druhýkrát zaockujeme hexou a pneumokoky naozaj nechcete? Nie. No, ale maminka si to mozno este rozmysli, ma cas, nebudeme ju hlasit a predsa aj sebe robit zle .... ☹ musela som to napisat, lebo mi je z toho zle. Vsetkým vam tu prajem pevne nervy 😉