Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
9. sep 2011

@petot
@jolinka

Ešte je aj plne legálna možnosť vyhlásiť, že to budeš riešiť až po dokončení očkovaní, ktoré mali byť vykonané v prvom roku života. Za to Ťa nemôže nikto naháňať, je to podľa vyhlášky úplne v poriadku.

denduska
9. sep 2011

@manof kedy to maju podpisat/nepodpisat...ten zakon v CR myslim... kedy bude jasne ci to plati?

petot
9. sep 2011

@denduska V USA bolo pred WWII také "vedecké" hnutie, kde si pár nafúkancov v bielych plášťoch uzmyslela, že oni sú výkvet národa, tí najlepší, vyvolení, ktorí majú rozhodovať o tom, ktoré gény sú "kvalitné" a ktoré nie, a tým "menej kvalitným" že musia zabrániť v šírení. Začali ľudí škatuľkovať podľa vzdelania, sociálnej príslušnosti, IQ a ďalších veličín, a tí, ktorí sa "nehodili" do plánov, boli v záujme svetých zajtrajškov násilne sterilizovaní. Dohromady tieto obludy s lekárskymi titulmi a úradnou mocou vysterilizovali v USA vyše 400 000 ľudí.

V Nemecku sa čoskoro nato rozmohli v podstate príbuzné obludné myšlienky o "nadradenej rase" a aj tu sa našli lekári, ktorí ochotne vypracovali absurdné systémy na zdôvodnenie týchto chorých myšlienok a dali im "vedecký punc". Nacisti rozbehli po vzore USA svoj vlastný "eugenický program". Na začiatku len závistlivo napodobňovali USA v násilných sterilizáciách (a fňukali, že sa im nedarí dostihnúť Ameriku), na konci už boli koncentračné tábory kde mali byť "nižšie rasy" rovno vyhladené.

Tak takto vyzerala "eugenika dovedená do krajnosti". Kombinácia medicínskej pavedy a pýchy môže byť veľmi nebezpečná. Za najznepokojujúcejšie považujem, že aj dnes máme "hlavy pomazané", ktoré by rady rozhodovali o druhých...

Ako kresťan v tom vidím aj memento, ako ľahko vedie pýcha ľudí k vykonávaniu skutkov jedného zarytého nepriateľa Boha i ľudí... Pretože keď sa na tieto myšlienky udalosti pozrieme "zhora", vidno v nich len strašnú nenávisť voči človeku. Nie nadarmo sa hovorí, že pýcha peklom dýcha.

Mimochodom, najväčšia "osobnosť" eugeniky v USA na sklonku svojho života postupne zdementnela a bola odkázaná na starostlivosť iných ľudí. Nedá mi nepovedať niečo o Božích mlynoch...

jolinka
9. sep 2011

@petot
@denduska diki za odpovede..
Oni su sviniari, v porodnici, ked som povedala ze si neprajem ocko na 4.ty den nech to daju do dokumentacie, tak hned spozorneli, a lekarka na mna, ze ked neprideme ockovat nahlasia ma na ruvz a tu v Kosiciach su dost hnusni... mam v plane odmietnut aj dalsie ocko u maleho a cloveka to psychicky vycerpava ten boj, skoda ze to nie je nepovinne vsetko, ten navrh zakona v cechach ma normalne vylakal, niezeby zmiernili este pritvrdovat idu....

manof
9. sep 2011

ten lemuel okolo logiky asi v živote ani nešiel:
http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/v...

manof
9. sep 2011

@denduska
predpokladám, že do konca roka by to radi stihli.

denduska
9. sep 2011

@petot to je strasne 😔 😔 😔 ja som nebola velmi dobra v dejepise.... toto je fakt hrozne...akeho zverstva sme schopni...pisem "my" lebo patrime k nim...neuveritelne... nemam slov na to, je mi z toho doslova zle...

petot
9. sep 2011

@denduska Tieto veci som ani ja nepočul na hodine dejepisu. Ale videl som kedysi na Spektre jeden tvrdy dokument. Bez neho by som o tejto kapitole dejin ani nevedel. Nevedel by som ani o tom, ze koncentracne tabory a transporty v dobytcich vagonoch ako prvi pouzili v USA proti Indianom. Nacisti sa tym potom obhajovali v Norimberskych procesoch.

Ako sa to hovori, cesta do pekla je dlazdena dobrymi umyslami. Vidim tu trochu paralelu s povinnym ockovanim.

prsky
9. sep 2011

@petot ja som zas o tom niekde citala..neviem, ci nie v casopise historicka revue, ale to uz bolo pred par rocikmi..nevies, ako sa ten dokument volal?

manof
9. sep 2011

@petot
No tak ono to nie je vlastne žiadna tajnosť, že Hitler sa vo veľkom inšpiroval Amíkmi. V Mein Kampf-e sa to odkazmi na USA len tak hemží. Ak nemáš, môžem poslať v elektronickej podobe.

manof
9. sep 2011

@filmuska18
ako stojíš s tým prekladom?

petot
9. sep 2011

@denduska @manof @prsky Ja som tento extrémny príklad použil preto, lebo aj tam išlo o "vyššie dobro" a o ľudí, ktorí "vedeli", aké je to dobro pre všetkých, boli schopní ho nanucovať aj tým, ktorí ho nechceli, nerešpektovali názor tých ktorým malo byť to "dobro" určené, alebo pre to "dobro" dokonca obetovali iných ľudí.

Preto som vždy znepokojený a smutný, keď vidím, koľko diskutérov na rôznych fórach vykazuje, z môjho pohľadu, podobné myšlienkové schémy v otázke očkovania. Aj oni vedia, čo je pre nás najlepšie, my do toho nemáme kecať, a máme sa šťastne podriadiť predpísanému dobru (očkovaniu), a keď už nie kvôli svojmu, tak určite aspoň tomu vyššiemu, spoločnému dobru (nezvestnej kolektívnej imunite). Obete na zdraví (nežiaduce účinky) popierame, ale v podstate sú "prípustné" v mene vyššieho dobra. A keď to nejde šťastne a dobrovoľne, tak kľudne aj nasilu. A stádo tieto myšlienky hlce aj s navijakom a ešte nás aj ohriakne, čo sa priečime svojmu i vyššiemu dobru. Práve kvôli takémuto zmýšľaniu si môžu politici dovoliť to, čo si dovoľujú (viz. vývoj v ČR)

Toto paternalistické a v dôsledku totalitné zmýšľanie ma desí. Nech si každý robí čo uzná za vhodné, ale s dovolením, o svojom tele by som rád rozhodol ja sám!

jerryjanka
9. sep 2011

@petot nenadarmo hovorievam - všetko zlé prišlo z Ameriky... fakt by tu už mali dať toho grcajuceho smajlika. ten by sa tu na vela vecí fakt hodil

inak nedalo mi musela som do tej plodnej debaty na blogspote napisať aj ja. 🤐

manof
10. sep 2011

@jerryjanka
No na druhej strane sú v/z USA aj skvelí ľudia, ako Barbara Loe Fisher, Dr. Joseph Mercola, Mike Adams, Neil Z. Miller, Dr. Randall Neustaedter, Dr. Robert S. Mendelsohn a mnohí ďalší

denduska
10. sep 2011

Kedze som sa dozvedela ze na tuto stranku chodi sondovat jeden - pan, mozno este chlapec tak vas rovno pred nim varujem - ma nick lemuel, tu sa mozno zaregistruje pod inym menom ale ma zabavku zistovat si o inych ludoch, s ktorymi pride do konfrontacie v diskusii, ich osobne udaje a vysmievat sa potom uplne priblblym sposobom. Tak asi ma IQ mleteho masa, neviem, ked ho bavia take veci.
Tymto ho pozdravujem pretoze viem ze nas tu prave cita.

denduska
10. sep 2011

a ludkovia, fotku som si zmazala, nech ju nahodou neokopiruje a nesprzni niekde. budem sa tu radsej vyskierat takto 🙂

martinba
10. sep 2011

@denduska po precitani tvojich prispevkov na tom blogu je videt, ze ta ten provokater dost vyviedol z miery. Tym mu davas iba vodu na mlyn. Odporucam ignorovat taketo typy, cim vacsia pozornost sa im venuje, tym vacsiu im to dava silu, ak na ich prispevky nebude nikto reagovat, vytratia sa ako prd z gati 🙂

denduska
10. sep 2011

@martinba vyviedol ma z miery jedine tym ze zacal vytahovat veci z MK...to je dost ubohe. Ale inak sa tu celkom dost na nom bavim, to fakt. Ale uz nic nepise, tak nech sa strci. Reagujem nanho len preto, ze nechcem aby to tam tak mudro vyzeralo a ovplyvnovalo tym inych ludi..inac mi nestoji ani za deravy gros.

denduska
10. sep 2011

@martinba a ja si tiez vravim ze zbytocne sa s takym nejakym otravovat....ale to je jedina cesta...nemozem sa tvarit - ja viem svoje a ostatni zistujte si..lebo ludia su ako telata a kym im vlastne dieta neumrie, tak si nezistia nic. To ze niekde napisem svoju skusenost a budem ju donekonecna omielat je to najmenej co mozem spravit aby sa ludia aspon zamysleli. Ak sa zamysli co i len jeden, je to velky uspech. Lebo doteraz nerozmyslal nikto.

katulikzlatulik
10. sep 2011

Dobry den,
mam doma skoro 3 roc. synceka, ktoreho sme dali zaockovat, lebo sme este nevedeli o neziaducich ucinkoch vakcin. Teraz mame 4 mes. dcerku, ktoru sme nedali ockovat na TBC a uvazujeme ju nedat ockovat vobec.
Chcela by som sa spytat, aka je zaruka, resp. pravdepodobnost, ze moje dieta neochorie napr. na cierny kasel? A co v pripade, ze ochorie? Velmi sa toho bojim, kedze starsi syn uz chodi do skolky, aby nieco nepriniesol a nenakazil ju, a preto velmi zvazujem, ci dat alebo nedat...

manof
10. sep 2011

@katulikzlatulik
Závisí od toho, aké opatrenia na prevenciu čierneho kašľa prijmeš. Viac o čiernom kašli tu:
http://www.ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis...

manof
10. sep 2011

dal som si do Googlu "očkovanie" a čo nevidím - v sponzorovaných odkazoch medzi Sprievodcom v očkovaní a Inocemom:

Netoxické alternatívy | pronaturalia.eu
www.pronaturalia.eu
Prirodzená liečba Bez Chémie Očkovanie a iné klamstvá o zdraví

A www.slobodaVockovani.sk medzi nesponzorovanými odkazmi na druhom mieste hneď za www.ockovanie.org. Platí aj pre "ockovanie" bez mäkčeňa.

Vám to na akom mieste v poradí zobrazí? Na akom s mäkčeňom (očkovanie) a na akom bez mäkčeňa (ockovanie)?

manof
10. sep 2011

Toto nemá chybu:

"Jakmile se přiblížíme k zdravotnímu středisku, hystericky brečí, bojí se i chodit ven, abychom náhodou nešli k doktorce. Při kontrolách na ušním se rozeřve tak, až se pozvrací. Teď už má uši dobré, ale když jsem s ní šla k obvoďačce kvůli vyrážce, i tam se rozplakala, až z toho blinkala. Přitom předtím tam chodila normálně. Počkala sem měsíc a půl, zkusili jsme jít k obvoďačce znovu a opět řev, zvracení už před budovou doktorky. Bojí se chodit i do neznámých budov, třeba na úřady, aby tam nebyl doktor. Potřebuju s ní jít na očkování, ale je mi jasné, že zase bude šílet. Nevím, co dělat."

„Pomoc nebude lehká," připouští pražská psycholožka Vlasta Svobodová. „Bude to chtít od maminky velkou trpělivost. Ideální by bylo holčičce vysvětlit, že lékař a je běžnou, byť nepříjemnou součástí života a že bez něj by jí bylo ještě hůř. Mohla by zabrat třeba opakovaná hra na doktora, kdy bude maminka léčit panenky a holčička dělat její sestřičku. Pokud vás čeká očkování, zahrajte si rovnou na něj a vysvětlete dítěti, proč je očkování potřeba a co by mu bez něj hrozilo. Zkuste také najít lékaře, který je na děti dobře vybaven - třeba hernou v čekárně - a který bude mít opravdu trpělivost."

http://zena.centrum.cz/deti/batolata-a-predskol...

hajanka
10. sep 2011

@manof ja mam takto bez makcena
1. sprievodcaockovanim
2. inocem
3. ockovanie.org
4. slobodavockovani

manof
10. sep 2011

Zdravotní výbor na poslední chvíli jednomyslně rozhodl, že pojišťovny začnou dívkám hradit injekce proti rakovině děložního čípku. Problém však je, že o účincích vakcíny, která bude stát ročně desítky milionů korun, se stále vedou spory. Řada lékařů se tak nad rozhodnutím, které potěší především farmaceutické firmy, podivuje.

http://hn.ihned.cz/c1-52776450-heger-uspel-prot...

jonas17
10. sep 2011

@manof 😀 😀 😀 to dieťa inštiktívne odmieta očkovanie, len matke to nedochádza, ale tak prednáška, aké je očkovanie dobré, by malo zabrať 😀
aj moja reve u dr., ale tak my tam našťastie nechodíme. alebo žeby sme sa začali hrať novú hru, na očkovanie? 😀 alebo preventívne v rámci vychádzky, ísť pozdraviť pani doktorku 😀

manof
10. sep 2011

@hajanka
no jasne, len tie prvé dva odkazy sú sponzorované - spoznáš podľa odlíšeného pozadia. Inak to máš rovnako ako ja

hajanka
10. sep 2011

@manof ano prve dva su sponzorovane

manof
10. sep 2011

Ja mám dosť:

Vakcína zklidní jelenům hormony, sníží se tak počet dopravních nehod:
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/terra...

pifina
10. sep 2011

@manof to snad nemyslia vazne 😅 este by ma zaujimalo, ako ich budu ockovat? 😕 poslu predvolanku? 😀 myslim, ze jelene nenastupia poslusne do radu (tak ako ovcania ...) 😅