Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kacenkaharris
21. sep 2011

@kaja73 Tu v Amerike odporci opalovacich kremov tvrdia, ze 15 minut slnka 3-krat tyzdenne na tvar a ruky (cize nie na cele telo) vytvori dostatocne mnozsvo vitaminu D na cely tyzden. A ze opalovacie kremy zalozene na chemickej baze (oproti tzv.barierovym) su rakovinotvorne a absolutne nevhodne pre deti do 6 mesiacov. To len na okraj.

manof
21. sep 2011

@eaka
Pochop, že keď sa ten istý vitamín D dodáva aj v kvapkách, ktoré sa majú podľa návodu kvapkať rovno do úst, tak rozlomenie kapsulky s v podstate rovnakým obsahom a jej vyliatie do úst nemôže byť problém.

manof
21. sep 2011

@tin007 Asi si nečítala poriadne

manof
21. sep 2011

@ani3012
1. nie je pravda, že je potrebný podpis oboch rodičov. Podľa vyhlášky vlastne vôbec žiadny podpis nie je potrebný, ak ide o odmietnutie očkovania.
2. ja by som to nepodpísal, pokým by tam nebolo presne uvedené, o čom všetkom Ťa informovala, a dodal by som, že Ťa neinformovala o rizikách očkovania (prinajmenšom v rozsahu príbalového letáku).

manof
21. sep 2011

@dankakk
Vitamín D potrebuje jednak významnú časť pokožky mať odhalenú, jednak priamym slnečným lúčom (nie cez sklo ani cez mraky), jednak musí byť Slnko vysoko, tzn. v zime nehrozí a mimo zimu okolo poludnia (interval závisí od toho, kedy konkrétne to je. Na Slnovrat je to najväčší interval, čím viac pred alebo po Slnovrate, tým menší interval okolo pravého poludnia - to sa nekryje s 12:00, ale je vtedy, keď je Slnko najvyššie).

manof
21. sep 2011

@dankakk
ešte som zabudol ďalšiu podmienku:
BEZ opaľovacieho krému.

manof
21. sep 2011

Federálna vláda USA vyplatila odškodné 83 rodinám za autizmus spôsobený očkovaním:
http://www.slobodavockovani.sk/news/federalna-v...

959touareg
21. sep 2011

Treba vsak rozlisit rozdiel medzi vit.D-3 a vit. D-2.
Vit.D-3 je OK, vit D-2 je vlastne synteticky patentovany a preto ho nase telo nevie vyrobit , spracovat a nepotrebuje ho.
Vit.D-3 si treba neustale doplnat,tiez aj v letnych mesiacoch, pretoze je vela ludi, ktorych telo si ho nevie vyrabat v dostatocnom mnozstve / cca 20¨percent / a to aj napriek pobytu na slnku . Nehovoriac o opalovacich kremoch, ktore si este nanasame na telo.
Vit.D-3 ludske telo dobre znasa, toxicita tela vobec nehrozi , denna potreba 1 000 - 2 000 IU. Nebezpecny je vit.D-2, ktory vo vacsom mnozste sposobuje predavkovanie, otravu tela. Prave na tomto skodlivom vitamine su robene testy, ktore dospeli k zaveru, ze vit.D vo vacsom mnozste je pre telo nebezpecny, no zabudli uviest, ze ktory vitamin D testovali.. .....
Ale samozrejme farma - firmam taketo bezne testy , ktore su robene stale so syntetickymi doplnkami nahravaju do karat, pretoze tieto testy vzdy dopadnu velmi zle v prospech vitaminov a vtedy si mozu medlit ruky a vyhlasovat do eteru, ake su vitaminy skodlive a neucinne, ako sa nimi mozeme predavkovat. Ano, su, ale iba tie, predavane v lekarnach, tam su takmer vsetky synteticke.
Ale ked si clovek pozhana kvalitne, organicke a uziva ich v rozumnej miere, pomozu mu, dokonca vyliecia z roznych problemov.

tin007
21. sep 2011

@manof co som necitala poriadne?

manof
21. sep 2011

@tin007
zloženie: guarová guma, celulóza, stearát horečnatý, oxid kremičitý

manof
21. sep 2011

@959touareg
Tak to sa mýliš. Ako vitamín D3 (cholekalciferol) tak aj vitamín D2 (ergokalciferol) sú neaktívne formy, ktoré sa aktivujú v pečeni najprv premenou na kalcidiol a následne na kalcitriol, čo je aktívna forma vitamínu D. Ako D2 tak aj D3 sa premenia na kalcitriol, ale D3 sa preferuje, lebo je telu vlastný, D2 nie je ľudskému telu vlastný.

tin007
21. sep 2011

@manof mas pravdu

sabiatko
22. sep 2011

ahojte. viete mi, prosim, povedat, ako sa vola vakcina, ktora sa, ako som pocula, da kupit v rakusku a je proti zaskrtu a tetanu? a keby ste aj vedeli priblizne kolko stoji. a co sa tyka zlozenia, resp. latok ktore obsahuje, da sa povazovat za skodlivu? dake vedlajsie ucinky...? dakujem

denduska
22. sep 2011

@sabiatko Td pur . Tu mas cesky letak http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/TD-P... ja som raz hladala cenu, je to okolo 14 eur za davku. Ale je az od 5. roku zivota, pisu ze vratane, cize si to vysvetlujem ze odo dna 4. narodenin.

sabiatko
22. sep 2011

@denduska dakujem 🙂 sice sa mi to cez link neotvorilo, ale nasla som si letak cez google. tak neviem, ze az od 5-teho roku... moj maly sa uz teraz hra s hlinou v zahrade a uz sa aj porezal (netusim ako), tak by som ten tetanus chcela radsej dat. a o zaskrte a tetane hovorili nedavno v tv, ze su smrtelne, tak neviem co s tym, nechcem riskovat. ale ako som predpokladala, po precitani toho letaku s vedlajsimi ucinkami sa mi tiez do toho moc nechce. neviem, co mam robit ☹ chcem pre adamka to najlepsie, ale neviem, co to je.

manof
22. sep 2011

@sabiatko
Pri klasickom porezaní sa nákaza tetanom v zásade nehrozí a keď to včas poriadne vydezinfikuješ (ideálne peroxidom vodíka), tak už vôbec nie. To by sa musel na niečo napichnúť, čo by sa mu zabodlo hlboko do nejakého veľmi zle prekrveného bunkového tkaniva, kde nie kyslík (ani z krvi), lebo tetanová baktéria kyslík neznáša. Navyše tie tetanové spóry nie sú úplne všadeprítomné. To možno tak pred 100 rokmi mohli byť, keď sme boli agrárnou krajinou, v ktorej drvivú väčšinu dopravy obstarávali kone. Ale situácia je už trochu iná.

Takže by som nerobil paniku a radšej dbal na dôkladnú dezinfekciu peroxidom vodíka (pozor na expiračné doby!).

manof
22. sep 2011

Francúzsky vyšetrujúci sudca v stredu obvinil z klamstva a podvodu šéfa farmaceutickej firmy Servier Jacquesa Serviera a päť spoločností firmy v prípade lieku proti cukrovke Mediator. O prípade informovali miestne médiá. Tento preparát svojimi vedľajšími účinkami zabil až dvetisíc ľudí.

Prípadom sa zaoberajú traja vyšetrujúci sudcovia, ktorí hovoria o možnom vážnom klamaní, neúmyselnom zabití a spôsobení zdravotnej ujmy a podvodu v rámci verejného zdravia. Opierajú sa o výpovede dvoch bývalých pracovníkov laboratória firmy, podľa ktorých sa zamlčali údaje o vedľajších účinkoch lieku, aby sa uľahčilo jeho povolenie k predaju.

Od roku 1976 do jeho stiahnutia z trhu v novembri 2009 liek Mediator, ktorý ohrozoval srdcovú sústavu, užívalo okolo päť miliónov pacientov. Podľa vyšetrovateľov spôsobil smrť päťsto až dvom tisíckam z nich.

http://spravy.pravda.sk/firma-servier-zamlcala-...

Ja len dodávam, že koľko takých prípadov asi tak nastáva pri výrobe vakcín???

sabiatko
22. sep 2011

@manof len ja som si to vsimla, ked mal ruky spinave od hliny a tu ranku mal aj akoby obtecenu vodou. ale som mu to samozrejme vydezinfikovala a zahojilo sa. ale zas clovek nikdy nevie, kedy sa na nieco nabodne, ako trciaci hrdzavy klinec (ako ja, doteraz mam na ruke jazvu) no a to uz by som sa bala. no a s tym zaskrtom je to ako? lebo to moze chytit, aj ja som to vraj mala. a to ked ide o zivot, to uz neni sranda.najhorsie je, ze neviem, co je pre maleho najlepsie. zatial som nedala ani hexu, ani prevenar, ani mmr, ani ich neplanujem (uz len cakam na love-letter od uradov), ale ten tetanus a zaskrt by som chcela... ale co zas s tymi vedlajsimi ucinkami... ako sa ma clovek rozhodnut, ked jednym aj druhym podstupuje riziko???

denduska
22. sep 2011

@sabiatko my sme sa rozhodli dat toto ockovanie, tuto vakcinu, ked bude mat mensia 4 roky..uz to neriesim, neziaduce ucinky som precitala uz x-krat, no toto bude prve a posledne ockovanie co dostane, viem ze by som nebola kludna, ak by to nemala vobec, Pravdupovediac som si uz parkrat vydychla ze starsia ma dve davky hexy (ale len kvoli tetanu) 😅 😅 😖 Aspon pre mna a mm je to rozhodnutie aj vlk syty aj koza cela. Jasne ze keby sa mi nieco nezdalo uz po prvej davke, tak nedostane uz nic.

manof
22. sep 2011

@sabiatko
záškrt si asi nemala. Posledný zaznamenaný prípad bol v roku 1980.

manof
22. sep 2011

Studie jasně ukazují, že hliník ve vakcínách může způsobit poškození nervového systému:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studie-jasn...

manof
22. sep 2011

Mimochodom: porovnajte zloženie Infanrixu Hexa podľa slovenského (európskeho) a podľa austrálskeho príbalového letáku:

SK, resp. celá EÚ:
Bezvodá laktóza,
Chlorid sodný (NaCl),
Médium 199 (obsahujúce hlavne aminokyseliny, minerálne soli, vitamíny),
Voda na injekciu,
Hydroxid hlinitý,
Fosforečnan hlinitý
http://www.ema.europa.eu/docs/sk_SK/document_li...

AU:
lactose,
sodium chloride,
aluminium hydroxide,
aluminium phosphate,
phenoxyethanol,
water for injections.
medium 199 (as stabiliser containing amino acids, mineral salts, vitamins and other substances),
potassium chloride,
polysorbate 20,
polysorbate 80,
formaldehyde,
glycine,
sodium phosphate dibasic dihydrate,
potassium phosphate monobasic,
neomycin sulfate,
polymyxin B sulfate.
http://gsk.com.au/resources.ashx/vaccineproduct...

Kdepak ti soudruzi z Bruselu udělali chybu?

denduska
22. sep 2011

@manof no fuj 🙄

halienka
22. sep 2011

máme tu novú debatu antiočko https://www.modrykonik.sk/forum/tema/vaccinatio... 😉 a možno aj nového kolegu do partie 🙂

bug_tom
22. sep 2011

Ja nie som velmi nový, ale aktívny odporca očkovania 🙂
Vidim, že Manof sa tu rozpísal vo velkom 🙂

manof
22. sep 2011

@halienka
@bug_tom

Tom sa s veľkou vervou pustil do prekladania tituliek k tomu filmu po tom, čo sa mu nepodarilo dokopať k tomu mňa, ale má tam viacero nepresností, tak som mu práve poslal zoznam opráv, zatiaľ len po 20. minútu. Snáď v dohľadnej dobe aj zvyšok.

Inak ja som tu už asi tak rok ako ako doma. 😉

manof
22. sep 2011
manof
22. sep 2011

Pekná debata sa nám tam strhla:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/vaccinatio...

drzubok rulez!

majulienka27
22. sep 2011

je pravda že ak nedám zaočkovať dieťa tak ak dostane nejaké z tých chorôb tak si budeme hradiť liečbu sami? s tým ma prednedávnom strašila detská, aj keď sa mi to veľmi nezdá 🙄 @denduska ak by sa nám podarilo zohnať tú vakcínu z Rakúska tak by nebol problém s jej podaním? Vy to ako budete riešiť, je taká možnosť že by nám ju mohla podať aj naša detská, alebo by som ju o to ani nemala radšej žiadať.

manof
22. sep 2011

@majulienka27
Nie, nie je to pravda. Nejestvuje na Slovensku žiadny právny predpis, ktorý by podmieňoval úhradu nejakej liečby očkovaním.