Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
16. nov 2011

@mimirinko hmm,,absolutne vsetko je to vymysel zalozeny na nicom . nemusis nic podpisat , dieta ti do skolky zoberu a poistovna ti samozrejme preplati osetrenie dietata ktore nebolo ockovane..ak by sa mu nelubilo povedz mu nech ti prinesie kopiu adekvatneho ZAKONA ktory ti uklada take povinnosti.

mimirinko
16. nov 2011

@prevenar cize ja nemusim nic podpisat? lebo on mi povedal, ze aby bol on chraneny, lebo pokial by mala dostala nejaku chorobu, ze aby sme ho nenahanali potom s tym, ze nam dieta nezaockoval. takze asi takto nam to bolo vysvetlene.

didulka85
16. nov 2011

@mimirinko nikde nie je v ziadnom zakone napisane, ze musis cokolvek podpisovat. Je to vymysel lekarov, aby ta mohol pekne krasne udat.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@mimirinko
No to isto 🙂......ked chce byt chraneny, tak nech si zapise ON sam do karty dietata ze rodicia odmietli ockovanie a odmietli podpisat odpor. Bude mu to nanic, ale tak nech ide vysmazat hranolky ked sa mu napaci robit doktora. Ja tiez prichadzam o pracu lebo musim plnit predpisy a zakaznici chcu ine. Nie vsetko ide.

prevenar
16. nov 2011

@mimirinko
heh a ja ti zas hovorim,ze mi mas dat 5 000e ..lebo, by sa mi proste zisli 😀 hocikto moze povedat hocico 😎

povedz mu, ze podla tvojich vedomosti nema ziadne opravnenie z hladiska zakonov slovenskej republiky vyzadovat ziaden takyto podpis. ..ze si sa na to pytala svojej kamaratky PRAVNICKY 😉 (treba sa nejak naucit ich metodam ..a to je klamat, klamat a este raz klamat 🙂 ) ze podla teba staci, ze sa to proste zapi do karty,ze nepokracujes s ockovanim. ..ale ze ked je presvedceny o svojej pravde, nech ti doniesie kopiu daneho ZAKONA KTORY TA K TAKEMUTO NIECOMU ZAVAZUJE. ..a ze potom okamzite podpises 🙂 ..vsetko prednes s usmevom samozrejme .

inak,,ked chce byt chraneny, nech si nieco natiahne ..na hlavu 😀 haha

manof
16. nov 2011

@mimirinko presne ako hovorí @didulka85 - Teba vôbec nemusí trápiť, že bez podpisu lekár nebude krytý. To nie je Tvoj problém. Vari Tebe lekár podpisuje čestné prehlásenie, že po očkovaní nebude žiadny nežiaduci účinok, ABY SI BOLA KRYTÁ? Ak nie, tak prečo by mal byť Čierny Peter vždy len na Tvojej strane?

blovitc120
16. nov 2011

@manof ja som tym rovnako myslela ze ako jedni tak druhi, nie percento, ani jedna skupina nie je imunna, ale mas pravdu...

verka888
16. nov 2011

@moira19 ano, sme, poradne prebiehaju viac menej rovnako a chori sme neboli, takze casto nechodime🙂)..co som rada samozrejme...fakt dakujem za typ! 🙂

kbeata
16. nov 2011

@vavrenka 🙂,tak taky c.kasel asi,som pred 5-timi rokmi mala aj ja,a ked to bolo asi najviac neznesitelne,tak som si zobrala asi 3 dni dovolenku 😀

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@mimirinko
tak to podpis ale S VYHRADOU ZE BOL NA TEBA VYVIJANY NATLAK, alebo "podpisane pod tlakom", proste nejaku vyhradu.......najlepsie ked dopises "podpisujem lebo lekar tvrdi ze potrebuje byt kryty" :D :D :D

uplne vazne, presne to co sa deje, to tam dopis k tomu podpisu 🙂

anicka1981
16. nov 2011

ste sa rozpisali 🙂 a veselo tu je tiez 😀

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
istejšie je nepodpísať nič

prevenar
16. nov 2011

@anicka1981 juchuu .. hej, ako vianocna party 😀

vavrenka
16. nov 2011

@mimirinko tvoj lekar ma pravne povedomie velkosti redkovky.... moja doki ma obvinila so sirenia epidemii aspon s pokojom a smutkom v hlase 😎

vavrenka
16. nov 2011

@manof kurnik, ja som podpisala nesuhlas s podanim konkretnej vakciny.. som nemusela?? 😲

manof
16. nov 2011

@vavrenka
No tak to je také menšie zlo.
Nemusela si, ale je to rozhodne lepšie ako podpísať nesúhlas s očkovaním proti napr. osýpkam, mumpsu a ružienke.

manof
16. nov 2011

Nepodpisujte detskému lekárovi nič do zdravotného záznamu, ak nechcete byť nemilo prekvapení
http://www.slobodavockovani.sk/news/nepodpisujt...

moira19
16. nov 2011

@verka888 Nemas zaco 🙂 Som rada, ze ste spokojni a maly zdravy 🙂

anicka1981
16. nov 2011

neviem, ja by som rada, vedela a videla tiez,,, ze kolko casu venuju medici ockovaniu na skole, ze ci vobec vedia o co ide, alebo im len povedali, ze je zname , ze ockovanie je prospesne, a netreba to neako viac rozoberat,,,,,alebo neako podobne, ako uz bolo popisane vela x v kadejakych clankoch,,,,,,, pocas mojho tehotemstva som sa stretla, ze, ked som sa lekarky pytala na neaky liek, tak nevedela o com hovorim, a hladala na internete, ze ako sa dane liecivo pouziva a naco,,,,, vvypytala som si detralex na zily pocas podlednych 2 mesiacov tehu u mojej gyn, a ona na nete hladala, ze co to vlastne je,,,,,,, a posledne som si dala pri obvodenej predpisat costi na mliecko, ta len na mna cumela, ze co chcem, a ze z kade mam, ze je to na mlieko, ja ze to je ako vedlajsi ucinok, ta mliekotvorba,,,, ako totalne mimo bola, tak ked je to tak aj s ockovanim, tak s panom bohom......

vavrenka
16. nov 2011

@manof som nastvana sama ne seba 😠 , no a co mi vlastne teda moze hrozit? ked mi dohovoria a ja budem stale trvat na svojom, ze nechcem ockovat, tak mi nanajvys mozu dat pokutu a potom pokoj, nie? ci este nieco insie?
a pls, mohla by som s tebou potom cez mail skonzuktovat vyhlasenie, ktore im chcem odovzdat? dakujem

manof
16. nov 2011

@anicka1981
No však behni do nemocnice a pýtaj sa rad za radom všetkých lekárov, čo stretneš.
😉

manof
16. nov 2011

@vavrenka
V zásade by Ti nemalo hroziť nič, lebo si nespáchala priestupok.

anicka1981
16. nov 2011

@manof no asi viem ako by to dopadlo,,, 🙄 cisto statististicky, co tu uz bolo spominane 😕 , tak by to nedopadlo velmi dobre pre nas, lebo,keby vedeli co len polku z toho, co sa tu popisalo, tak by sa k ockovaniu stavali inac,,,, hoci, tu je to stanovene zakonom, a stretla som sa aj s reakciou, ze on nemoze ist proti zakonu, hoci si osobne myslim, ze nemozem urobit nieco s cim nie som stotoznena, aj ked je to proti zakonu - to nam povedal jeden doki na ktoreho sme dostali odporucanie, a chceli sme konzultovat co a ako,,, a on sa na mana oboril, ze neviem naco mu volam, ze on jednoducho proti zakonu ist nemmoze,, a ze ci bol maly ockovany u na tbc,,, ja ze nie, a on, tak treba dat, a ja, ze su zle reakcie -opuchy, vrediky , a on, ze to nevadi, to sa vycisti a je to,,, tak po takomto nazore som sa mu podakovala, aj ked som ho chcela poslat niekam, a zlozila, takze tak,,,,,ved sa to vycisti, tak co?, a pri tom ja som tbc neriesila vobec, este pred tym ako sa maly narodil som vedela, ze toto ockovat nedam ....

manof
16. nov 2011

@vavrenka
Ako presne znelo to odmietnutie, čo si podpísala?

prevenar
16. nov 2011

@vavrenka hehe, myslim si ,ze je to stale lepsia varianta ako to co som podpisal ja 😀 bohuzial v dobe ked som podpisoval som vedel tak o 50% menej ako dnes a to sa kazdy den dozvedam nieco nove. hlavne je ,ze nech sa deje cokolvek mala ziadne ockovanei nedostane a to je to najhlavejsie. zvysok su uz len mensie , alebo vacsie "natahovacky" , ale to sa da vzdy zniest lepsie ako mat doma na veky poskodene dieta.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
nie je lepsie nepodpisat nic, lebo ak podpises pod tlakom, tak lekar sa dopustil priestupku!!! a nutenie na podpis pod natlak ma aj znaky tr.cinu.... cize mas niec proti panovi doktorovi keby nahodou chcel pindat a udavat..... stretne sa s udanim na urad pre dohlad na zdravotnou starostlivostou sam na svojej kozi 😀

samozrejme pravne taky podpis pod tlakom nema ziadnu cenu 🙂

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

alebo inak, kto inemu jamu kope sam do nej padne...... lekar chcel ziskat "dokaz" odmietnutia ockovania proti chorobam od cloveka........ ale ziska tym akurat jednoznacny DOKAZ o svojom priestupku spachanom na pacientovi 🙂

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
No to ale môže lekár tvrdiť, že si vymýšľaš, pokiaľ to on sám nepotvrdí, že to bolo pod tlakom.

Lebo to by si rovno mohol napísať aj že
"lekár ma zbil, tak som to radšej podpísal, aby ma nezbil druhýkrát"
alebo
"lekár na mňa mieril revolverom, tak som to radšej podpísal".

Pokiaľ to lekár nepotvrdí, tak taký dodatok veľkú cenu nemá.

vavrenka
16. nov 2011

@manof nieco v zmysle, ez som bola poucena o rizikach neockovania a odmeitam ockovanie vakcinou hexa inf. a synflorix

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
to sa mylis 🙂, pokial je tam dodatok napisany MOJIM RUKOPISOM a podpis, tak to ma pravnu cenu bezohladu ci to lekar potvrdi ci nie 🙂..... alebo pan lekar chce spochybnit cierne na bielom? 😀