Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Niektorí malí podpísané výpovede, v ktorých uvádzali rôzne "nedopatrenia" zo strany lekára, ale bolo to zo strany RÚVZ všetko zvesela ignorované.

RÚVZ skrátka a priori verí lekárovi a neverí Tebe, takže keď nemáš skutočný dôkaz, môžeš si s podpísanými dodatkami s prepáčením vytrieť zadok.

A zobuď sa, prosím Ťa. Baba, s ktorou máš dieťa, nie je nezávislá osoba ani omylom. A už vôbec nie v prípade, že by Ti "dosvedčila", že som Ti ukradol 1000 €. To by ste sa mohli pekne obohacovať rad radom na ľubovoľnom okoloidúcom človeku. To predsa vôbec nemá logiku...

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
takze "nedopatrenia" vo vypovediach........ano s tym si mozes vytriet rit!!! lebo to je ucelova vypoved

ale ziaden z nich nemal podpis predlozeny ako dokaz preistupku s vyhradou o natlaku!!!

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
To by si sa divil, čo je súd niekedy schopný uznať ako dôkaz.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
ano si zatrpknuty z
spravny organ neriesi "nedopatrenia" lekara, ale priestupok pre neockovanie, takze "vypoved" o tom ze lekar neurobil to a ono je ucelova a mimo konania - nie je to dokaz nicoho - VO VECI.

Ale vynuteny podpis lekarom je K VECI - K DOKAZU ktoru prejednava spravny organ je plne dovodna, ved o tom ci ten podpis tam je alebo nie je je ten priestupok :D

prevenar
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko eeeeeee.. priklanam sa k nazoru,ze je fakt elegantnejsie a poriadne jednoduchsie tam nepodpisat nic a to by som poradil kazdemu ako najlepsie riesenie . tieto hry na "svedkov" a "dokazovanie" su fakt na dlhe lakte, hlavne ked to mozes vyriesit megajednoduchym nepodpisanim.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
preco teda ked chodis po tych spravnych konaniach proste neodopries ten podpis tych ludi?....proste "nie, toto som ja ani zena nikdy nepodpisali!"..... a mas pokoj

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Bolo to nadiktované na RÚVZ a podpísané tými rodičmi. To je v zásade úplne to isté, ako keby to podpísali u lekára. Tak-či-tak s tým ten lekár nesúhlasí a je jedno, kde to podpíšu. Na RÚVZ má ten podpis vlastne ešte vyššiu váhu, lebo podpis u lekára by teoreticky mohol byť sfalšovaný, takže ak by si ho chcel brať vážne, tak buď potvrdíš RÚVZ, že si to naozaj podpísal, alebo by to muselo byť notársky overené. Keď to podpíšeš priamo na RÚVZ pred právničkou, netreba nič overovať.

A pochop už konečne, že to nie je dôkaz, keď si Ty niečo napíšeš na papier a podpíšeš to.
Si tam kľudne môžeš napísať, že sa Ti lekár vyhrážal znásilnením a podpísať to.
Je to dôkaz, že sa Ti naozaj vyhrážal znásilnením?
NIE, nie je to dôkaz, je to len OBVINENIE, navyše NEPOTVRDENÉ.

Samozrejme, môžeš to podporiť výpoveďou priateľky, s ktorou máš dieťa, lekár zase povie proti a potvrdí mu to sestrička, ste si kvit a ste v patovej situácii. Tvrdenie proti tvrdeniu. Navyše za bežného ponímania, že lekár má skôr pravdu než laik, RÚVZ primárne bude veriť lekárovi a nie Tebe.

Toto celé je od začiatku fantazmagória, neviem, kde si na to vôbec prišiel. Akékoľvek Tebou napísané a Tebou podpísané vyjadrenie nie je dôkazom ničoho, maximálne tak nepotvrdeným a nepodloženým obvinením.

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Ale však to je všetko VO VECI. To, že Ťa lekár nepoučil dôkladne o účele, povahe, následkoch a rizikách očkovania, je jednoznačne VO VECI, lebo to urobiť mal a keď to neurobil, nie je to Tvoja vina, že si odmietol očkovanie.

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Niektorí ľudia sa postavia smelo proti systému a pokojne podpíšu odmietnutie všetkých očkovaní u všetkých detí (aj doposiaľ nenarodených).

No a iní niekedy v minulosti aj niečo podpísali a teraz to možno aj trochu ľutujú, ale chcú z toho vykorčuľovať čo najlepšie.

No a ďalší sa boja oblbovania zo strany MUDr.cov, takže pre tých som tam niečo ako databáza protiargumentov.

Iní sa zase nevyznajú vôbec v práve, tak si ma pre istotu zavolajú, aby neboli (nevedomky) na nejakých právach ukrátení.

Dôvody sú rôzne...

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@prevenar
presne toto ze JA NEMAM POVINNOST NIC PODPISOVAT......som lekarke zopakoval 2 krat....... ona odpovedala "vazne? nemate povinnost nic podpisovat?!?"... ja ze ano nemam tu povinnost, ziadnu a nic nepodpisem........ lenze partnerka tam podpis hodila bez nicoho....tak co som mal robit. len to cele vrhnut do nezakonneho svetla!....... proste ta lekarka je svina 1.triedy, manipulantka co vie co robi.

ano nepodpisovat!!! nic nepodpisovat, alebo ked, tak s vyhradami o donuteni to podpisat priamo k podpisu vlastnym rukopisom.

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
No tak to si mal vysvetliť partnerke ešte skôr, než ste vstúpili do ambulancie.

Navyše, partnerka mohla svoj podpis zrušiť - začmárať a pod. Teda ak sa to všetko stalo počas jedinej návštevy lekárky.

manof
16. nov 2011

Asi to tu zaniklo vo víre živej diskusie, tak ešte raz upútavka na článok:

Nepodpisujte detskému lekárovi nič do zdravotného záznamu, ak nechcete byť nemilo prekvapení
http://www.slobodavockovani.sk/news/nepodpisujt...

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
ty si pravnik?......na spravnom konani v zmysle 71/1967 nemoze byt zucastnena ina osoba ako pozvana RUVZ alebo jeho pravny zastupca 🙂. Takze ake to konania si sa vlastne zucastnil?! To boli len a len oblbovaky - presvedcovania, nie spravne konanie vo veci priestupku, ze?.

manof
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Keby si si ten zákon o správnom konaní naštudoval naozaj poriadne, tak by si sa dočítal, že
§ 17
(1) Účastníci konania, ich zákonní zástupcovia a opatrovníci sa môžu dať zastupovať advokátom alebo iným zástupcom, ktorého si zvolia.

a nepýtal by si sa takéto zbytočné otázky.

Nápoveda: bol som tam ako "iný zástupca"

prevenar
16. nov 2011

@bocianka huh ..a po tom vsetkom uvazujes este o dalsom ockovani ? http://www.noviny.sk/z-domova/18-3-2009/video/s... . skutocne chces byt dalsia v poradi ? nestaci si pozriet osudy tych pred tebou ?

za seba by som ti poradil to co kazdemu, kto este nema celkom jasno v tychto veciach

1) precitaj si tuto diskusiu je tu vela informacii a hodnotnych odkazov.
2) prestudus stranky ako www.slobodavockovani.sk , www.ockovanie.org , www.rizikaockovania.sk
3) po ziskani zakladneho prehladu sa pytaj , pytat a pytaj 🙂

..pre dojcata TBC nerusia (co si pamatam) iba pre 11 rok.

manof
16. nov 2011

@prevenar
No tak je to v pláne, ale presný dátum ešte nie je celkom jasný. Pôvodne navrhovali 1.I.2012, ale zdá sa, že sa to "nestihne". Uvidíme.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
ja blby nie som, ZASTUPOVAT........ cize tam ten clovek nebol ktory tam mal byt, ale ty si ho ZASTUPOVAL.....aha.... a ako teda si predkladal dokazy o tom co on podpisal a ako ............ ked on tam nebol?! :D

Sa potom necudujem ze ti nic neuznali, ved to je smiesne aby zastupca tvrdil ze to ten clovek urobil inak a pritom tam ani je...

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@prevenar
co sa tyka TBC, vraj to bude rokovanim dalsej vakcinacnej komisie, ktora bude uskutocnena ktohovie kedy a ktohovie s akym vysledkom. Faktom je ze plati sucasny stav az do zmeny vyhlasky ktoru ktohovie vobec kedy po zmene ministra po volbach zmenia. Ja to vidim tak na 1-2 roky ako poznam ministerstva a ich "aktualnost" :D

prevenar
16. nov 2011

@manof super 🙂 tak aspon nieco. co sa bude a nebude rusit uz az tak nesledujem, kedze nedame uz nikdy a nic ani tomuto , ani dalsiesiemu dietatku.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
vies ako vychadzaju vyhlasky?........ ak by nieco malo platit od 1.I.2012, tak by to v zbierke zakonov uz muselo byt, maximalne 14 dni pred terminom, cize najneskor 15.12. Lenze nebude.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
ak to chapem tak RUVZ nechape ani zakon 71/1967 lebo tam na spravnom konani bola osoba ktora tam nemala co robit, zastupovat podla mna znamena zastupit niekoho, nie spoluzucastnit sa.

Napriek tomu vydavaju "platne" rozhodnutia. Takze chapem ze im akykolvek zakon je uprdele.......

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@manof
ako vidno mylis sa casto 🙂

Obciansky zakonnik to definuje jasne............ja nie som s patrnerkou ziadna blizka osoba, cize je plnopravnym svedkom cohokolvek ako nezavisly svedok, ci sa tomu na RUVZ niekto zasmeje, tak jedine na vlastnej blbosti....
Blízke osoby
§ 116
Blízkou osobou je príbuzný v priamom rade, súrodenec a manžel; iné osoby v pomere rodinnom alebo obdobnom sa pokladajú za osoby sebe navzájom blízke, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá dôvodne pociťovala ako vlastnú ujmu.

§ 117
Stupeň príbuzenstva dvoch osôb sa určuje podľa počtu zrodení, ktorými v priamom rade pochádza jedna od druhej a v pobočnom rade obidve od najbližšieho spoločného predka.

manof
17. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Prečo by na RÚVZ nemal byť ten človek, ktorého som zastupoval?
Teoreticky by nemusel byť, to je pravda, ale zatiaľ tam vždy všetci boli a nikomu to nevadilo.

No a blízkou osobou svojej partnerky si, pretože si v rodinnom alebo obdobnom pomere - máte predsa spoločné dieťa a ujmu dieťaťa na zdraví budete, predpokladám, dôvodne pociťovať obaja za svoju vlastnú.

anicka1981
17. nov 2011

@bocianka jaj, nebud hlupa, nedavaj ockovat, urcite nechces chodit po plucnom a davat malej cistit ramienko a to v lepsom pripade, ked nedas ockovat tbc prakticky nic ti nehrozi, lebo nie je urcena hrona hranica do ked y sa ockat ma,,, a vakcina samotna nechrani pred tbc, iba zmierni pripadny tazky priebeh,,,,a ako pisal manof, nakazit sa tbc nie je az take lahke,,, premysli si to,,, ked tak si vypytaj viac casu,, a rozmysli si ti poriadne, aby si nelutovala,,, moj nema ockovane nic,,,,ani tbc,,,,a ani by som urcite ic nedala, ine mamicky musia deti v porodnici strazit, aby ich nahodou nepichli,,,, ber to ako znamenie 😉 a aj tak ho maju rusit,,, tak male bude mat smolu par tyznov, a dalsie deti co uz ockvane nebudu, tak sa nenakazia, iba preto, ze niekto va vlade zmenil ockovaci kalendar ????? porozmyslaj 😉 nikto nelubi tvoje deti viac ako ty,,,, ani lekar

jolinka
17. nov 2011

@bocianka ja som dostala pri najmladsom synovi v porodnici termin na ocko tbc... dosla som v ten den na to kalmetizacne odd. povedala rovno vo dverach ze toto ockovanie chcem odlozit po roku veku dietata, ze mam na to svoje dovody, alebo bolo by to nadlho a nemam teraz cas bla bla... 😉
Povedali OK, odlozili kartu nabok... nic som nepodpisala, a cau dovi...
netreba sa bat, nie je to nic tazke 😉

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

@manof
vidim ze tvoje "pravne vyklady" su na urovni RUVZ :D
Ak sa chcete odvolat proti tomu rozhodnutiu o RUVZ tak presne apelujte na to ze ty si tam nemal co robit, lebo si zastupoval osobu ktora tam bola! mojko

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

@jolinka
presne to iste, ja som v porodnici povedal (sestre lebo lekar tam proste nebol, asi nemal chudak cas) ze ockovat toto oddelenie moje dieta NEBUDE, ze to bdue robit pediater a hotovo..... dali mi ockovaci preukaz a zdravotny preukaz dietata do ruk....... aj ked je to hovno platne, lebo to boli len vypisane CISTE papiere........viac ma do porodnice nikto nedostane.

nic som nepodpisoval!

manof
17. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Očividne do toho VEEEEĽMI vidíš.

Podľa Teba teda zrejme advokát pri jednaní na súde nemá čo robiť, ak je v súdnej sieni prítomný aj obžalovaný.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inak: BCG vakcínou pediater očkovať nesmie. To len na kalmetizačnom stredisku (a tie už tuším boli zrušené) alebo v pôrodnici resp. na novorodeneckom.

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

@manof
No a blízkou osobou svojej partnerky si, pretože si v rodinnom alebo obdobnom pomere - máte predsa spoločné dieťa a ujmu dieťaťa na zdraví budete, predpokladám, dôvodne pociťovať obaja za svoju vlastnú.

TOTO (SUBJEKTIVITU) MUSIS DOKAZAT MOJKO :D........ ked ja poviem a vyhlasim ze na ucely ockovania to takto nepocitujem, tak osobou blizkou nie som........ aj ked samozrejme lubim partenerku z celeho srdca.

toto vyhlasenie ze spolocne s partnerkou nam zalezi na ockovani davam az PO spachanom priestupku lekarom, cize :D :D pre RUVZ smola, som svedok ako je svedok aj "zena" mne..... 2ja nezavisli svedkovia priestupku lekarky!

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

@manof
mojko "spravne konanie" nie je zsatupovenie NA SUDE.... spravne konanie JE NEVEREJNE... a ty si tam robil verejnost kedze tam osoba ktoru si mal zastupovat bola pritomna....

mne je z duse jedno kto ockuje a kto nemoze, ja mam slobodny vyber lekara mojko...