Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
19. dec 2011

@manof jéj, to som rada, že to tam tak pekne pribúda 🙂 keď som ja podporovala, tak tam bolo nejakých 145 či koľko, a som sa veru trochu bála či to bude vôbec tých 500 😀 super 🙂

tin007
19. dec 2011

Velmi sa tesim, ze tolko ludi sa rozhodlo podporit pripomienku, pred cca rokom a pol (ci kedy), bol ovela dlhsi cas na pripomienkovanie a bolo tusim 700 podporovatelov. Som velmi zvedava, do akej miery bude IURO brane na rokovani ako seriozny partner (a aj skepticka v tejto veci, vid vysledok minulej hromadnej pripomienky). 😔

kafulienka
19. dec 2011

ahojte, ja hodim len link opat, aby bol aj na tejto stranke:

http://www.slobodavockovani.sk/news/surne-hroma...

svetielkoand
19. dec 2011

@kafulienka super ze si to tu dala 😉

shakti9
19. dec 2011

@manof hm, ved to... mne vzdy ide o princip, ale... bez toho, aby som hladala alibi, ked si predstavim, kolko energie mi zozerie taky slovensky sud 😠 a tu teraz potrebuje v prvom rade moje dieta. Ale slubila som si, ze akonahle mi to sily a financie dovolia, tak princip bude prvorady... to by ma zaujimalo, ako niekto dokazal okresat "vykupne" na 50 eur?rada sa necham poucit 🙂

peti19
19. dec 2011

@shakti9 a komu chodite v nr? nas tiez udala a prislo nam zatial iba upozornenie ze som povinna zabezpecit podrobenie svojho dietata povinnemu ockovaniu... nasa to urobila tak zakerne,ze v oktobri, ked sme odmietli, tak povedala, ze "ale uz to musim hlasit", pritom nas nahlasila uz 3 mesiace predtym (podla listu z RUVZ) a to v den, ked som u nej bola pre zdravotnu dokumentaciu maleho a isli sme na imunologicke vysetrenie a to este nevedela ake budu vysledky... takze ako som vytiahla paty, tak hned asi hlasila, potvora

prevenar
19. dec 2011

@peti19 kurnik, toto je ten problem, ze nikto nic nespravy aj ked sa stane obetou nezakonneho jednania . keby kazdy na nu podal zalobu a mala by na krku 10 zalob hned by zmenila nazory ^^

lemge
19. dec 2011

pozerala som podporovatelov hromadnej pripomienky a vsimla som si ze prispel aj vedecky pracovnik v oblasti imunologie,imunotoxikologie s titulom RNDR °+csc... 😉 😕

zaockujte_aj_slnko
19. dec 2011

@lemge
akurat vtip je v tom ze tam mozes "podpisat" uplne kohokolvek len potrebujes vediet kde byva 😀
Takze by som sa necudoval keby tam boli podpisani AJ prave ti ludia co tu novelu akoze predlozili 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
19. dec 2011

a to, kde kto byva, zistis velmi lahko na zrsr.sk, alebo orsr.sk, pokial ma firmu..... alebo kdekolvek na internete... takze ta ich poziadavka na 500 podpisov je vyslovene absurdna a naivna 😀

lemge
19. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko stacilo mi vytukat meno s titulom do googla 😉 ale inac mas pravdu,treba to brat s nadhladom-ozaj sa tam moze napisat kdekto... 😀
som zvedava ako sa s tou pripomienkou budu zapodievat...som naivna,ked si budem mysliet,ze sa to dosstane aj do medii 😕 ??

manof
19. dec 2011

@shakti9
Ja myslím, že to sami navrhli na RÚVZ takto. Oni sa s tým na niektorých RÚVZ nechcú babrať, tak povedia, že či berieš 50 € blokovú pokutu a ak hej, tak sú radi, lebo vôbec nemusia otvárať priestupkové konanie. No majú s tým dosť administratívnej roboty, a to vieš, akí sú štátni úradníci (zvlášť v zdravotníctve) - čím menej roboty, tým lepšie. Im prémie nezdvihnú v závislosti od sumy vyzbieraných pokút, tak im to v princípe môže byť jedno, či od Teba vysosajú 50 € alebo 100 € či dokonca 300 €.

manof
19. dec 2011

@lemge
Kto konkrétne?

manof
19. dec 2011

@lemge
Do niektorých áno, ale SME nečakaj.
Z vybrali.SME.sk totiž admini zmazali odkaz na hromadnú pripomienku.
Cenzúra jaxwiňa. Asi im GSK a Pfizer dobre platia za reklamy.

manof
19. dec 2011

1642 podpisov, z toho najmenej 15 MUDr.

To ozaj predčí všetky moje očakávania.

vefi89
20. dec 2011

@manof a ako to je? pomôže táto podpora hromadnej pripomienky? spravia s tým niečo? vezme sa do úvahy náš nesúhlas?

zaockujte_aj_slnko
20. dec 2011

@manof
a co je zle na tom ze niekto upozorni na zmenu vyhlasky?!?.............aj na SME su sami idioti?!?
ved oni z toho ziju ze upozornuju na veci okolo seba!!!....

didulka85
20. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko tu sa len vsetci hraju na nezavisle media... Som sa bavila s novinarom Trendu a ze do temy ockovanie by sa ani oni nepustili.

shakti9
20. dec 2011

SME ma uz pred casom velmi sklamali a nastvali - par mesiacov dozadu bol clanok o ockovani a neockovani - len zopakovali dogmaticke hlasky o ockovani, par pediatrov sa tam vyjadrilo opat len v tom duchu + informacia o pokutach... nevsimla som si ziadnu polemiku alebo aspon uvahu aj o moznosti rizika a škodlivych ucinkoch vakcin... a ze ten oznam o pripomienkovani zmazali, tak to je sila a len to svedci o nekalych umysloch zastancov vakcinacie, takato cenzura kladie pred kazdeho demokraticky zmyslajuceho cloveka mnoho otazok a kazdeho zastancu zrusenia povinneho ockovania posilnuje v jeho presvedceni...

anicka1981
20. dec 2011

mna zarazil jeden clanok, pisali jednej chovatelke potkanov, ma kopu cien, chodi s nimi na vystavy atak, a ze ked ju raz pohryzol jej milacik, tak jej pichli tetanovku... tomu nerozumiem naco jej to pichali, co ma potkan spolocne s tetanom,,????,,

didulka85
20. dec 2011

@anicka1981 ono sa to robi automaticky. Ked sa nam feny pobili a pokusali ma, tak som isla na pohotovost a hned mi pichli tetanovku.

anicka1981
20. dec 2011

@didulka85 no hej, keby proti besnote, tak chapem,,, ale tetanus???, mna pohryzol jezko 🙂, 😀

didulka85
20. dec 2011

@anicka1981 a prezila si? 😀

vavrenka
20. dec 2011

@anicka1981 mozno mal na zube bakteriu tetanu? 😕 hm,hm.....................

vavrenka
20. dec 2011

@shakti9
@anicka1981
ja som si listovala tu hitofku od bukovskeho -navod na prezitie baby- no bola saom sklamana, co sa tyka kapitoly o ockovani...ma sklamal...mala som dojem, ze sa snazil aby bl vlk syty a ovca cela.. ale, co si o ockovani naozaj mysli, netusim 😒 doteraz, resp. aky nazor postoj zastava

peti19
20. dec 2011

@vavrenka no ja som to tiez tak v rychlosti preletela a je to take neurcite ale na zaver pise, ze podla nich (autorov) to povinne ockovanie asi treba, ale je to na rozhodnuti kazdeho rodica 😒

peti19
20. dec 2011

@vavrenka a jeden z konzultantov knihy je MUDr. Šimurka, takže preto tam asi píše že podľa neho povinné áno... 😖

anicka1981
20. dec 2011

@vavrenka 😀 hej no na zube, :D, som sa zasmiala schuti 🙂),

no ja som z neho mala taky pocit tiez, ked rozpraval v telke, ale zase je co povedat, ze o tom vobec nieco napisal, lebo vatsinou sa o ockovani nehovori nic, ako nedebatuje, okrem tohoto a par inych for, asi si nechcel proti sebe postvat tych na druhej strane,,, neviem, ale zase kazde dieta je ine, a davat neake rady je asi dost zbytocne, zistujem to na mojom malom, ( co sa stravy tyka,), neako posledny tyzden nechce pit mieko cez den, neviem co sa stalo, lebo papac bol obrovsky, ale vysmiaty je tak neviem, asi zubky, a v noci taha o 106,,,, pre mna je ockovanie uzatvorena vec,.....

anicka1981
20. dec 2011

@didulka85 asi hej 🙂,a ani besnotu a ani tetanus som nedostala, a bol to volne zijuci jezko, neviem co ma napadlo ho chytat, sa mi zlaty zdal 😀 ,, narozdiel od pestovanych potkanov, ktory v zivote vonku nebehali...

prevenar
20. dec 2011

@didulka85 ja som bol s mojim psikom na cisteni zubov ultrazvujom. pri tom sa psik ciastocne uspi ..ale len ciastocne, takze podvedome stale reaguje. takze skoncilo to tak,ze pohryzol do krvy mna aj zverolekara 😀 samozrejme nikto sa nad tym nijako "nezamyslal". psik zije s nami vnutri ako clen rodiny ..takze. ostriekal to mne aj sebe dezinfercnym sprejom a dovi dopo. do dnesneho dna vsetci zijeme 😀 keby si zvelorekar dal pichnut zakazdym protitetanovku ked ho uhryzne pes, tak je do roka mrvy 🙂 inak je to mily,zlaty psicek , mala ho zboznuje 😀