Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
31. dec 2011

@anett9 myslis si naozaj ze vsetci su blbi a nechcu s tym nic robit? bohuzial nikto s tym ruky mazat nebude, ziadne media ani ziadni pravnici...skusala to uz kopa ludi, stratli sa len s jednou odpovedou, a to NIE. Nechcem ti brat iluzie, @didulka85 by ti vysvetlila ako to chodi ked chces len nahlasit neziaduci ucinok, nic viac 🙄

sorciera24
31. dec 2011

@anett9 a myslis, ze sme tu na paradu?podpisujeme hromadne pripomienky, peticie, mnohe pribehy boli mediakizovane, napr.: http://simonka.webnode.sk/
ale masineria je silnejsia a peniaze vladnu svetom, tie su prvorade, nie zdravie........ ja uz len viem, co si sama neuchranis, to nemas....... preto chranim svoje dieta ako viem..... 😒

kaja73
31. dec 2011

@anett9 Este aj predstaviteia katolickej cirkvi sa boja prehovrit o neetickosti množenia vakcin na embryach. 😒
Proste sa k tomu odmietaju vyjadrit a to ani kondomy neuznavaju 😝 -o tom kecat budu-no vaciny a embrya im nevadia dost na to aby o tom hovorili. 😲
A takto je to v kazdej oblasti, kde by sa ockovania mohlo spochybnit niekym dostocne dôveryhodným -proste sa nespochybni-aspon nie z ust kompetentych.
Vsetko negat ucinky su VZDY len casova zhoda a nahoda,popripade zla genetika. 🙄
V letaciku mas popisane vedlajsie ucinky,no ked sa niektory objavi na SK,tak to už nepalati-neda sa proste dnesnou medicinou dokaziat , ze to bolo z vakcny-ani opak sa neda dokazat-ale to už nikoho nezaujima. Dokazy,take 100% proste v rukach nik nema-lebo vzdy je pohotova odpoved-je to LEN casova zhoda,dieta malo daku INU poruchu imunuty,ockovanie je v tom nevinne.
Ina odpoved na SK-oficialne neexistuje a tak skoro ani nebude. 😖
S výnimkou snad horucky a zacervenaia miesta vpichu-to su zas tak caste vedlajsie ucinky,že sa ani tie nehlasia-ved je to normana reakcia-no ako sa potom robi statistika vedlajsich ucinkou,ked sa nehlasie ani tie uplne jasne,nie to este tie nejasne.
Ozaj veris,že tolka chemia vpichnuta do telicka maleho babatke je OK,že to nema ziadne celozivotne nasledky-ved este aj ten hlinikvy riad je zakazany,ale hlinik kludne vpichnu babatku do krvi-kde je tu logika.

prevenar
31. dec 2011

@anett9 hmm, neviem ..ale mna preklepy a gramaticke chyby uz proste menej zaujimat nedokazu lol. asi som divny ..ale vzdy som si myslel ,ze to co sa snazim sirit je o uplne niecom inom. v konecnom dosledku kazdy si z mojich prispevkov vyberie to co ho zaujme najviac. teba proste zaujal tento aspekt ..nic proti osobnej chuti a preferencii 😎 . z mojej strany som uz napisal vsetko co som povazoval za potrebne, dalsie odpovede si uz budes musiet najst na nete, v com ti zelam vela stastia samozrejme ..

anett9
31. dec 2011

@kaja73 ja nie som pre ,ale ani proti očkovaniu..... už som to tu písala,som len zvedavá,keďže som sa s takýmto niečím ešte nestretla. Preto som sa tu na pár vecí spýtala...to čo ma zaujímalo 😉

anett9
31. dec 2011

@denduska zatiaľ som blbcom nikoho netitulovala 😕 ,takže neviem z akého dôvodu tvrdíš,že si to myslím 😀. A je mi jasné,že mocná mašinéria výrobcov vakcín je silný protivník ,ale tiež musí mať niekde slabé miesto 🙂

estterka
31. dec 2011

@anett9 homeopatia su pokaslany farmabiznis za tazke prachy? keby ty vies,co sa da dokazat homeopatiou a zadarmo ;)

denduska
31. dec 2011

@anett9 nenapisala si to, napisala si "keby sa 100 ľudí spojilo s dobrými právnikmi a aj médiá by sa určite pripojili,dalo by s tým niečo robiť.Neverím,že nie,len treba chcieť" cize z toho usudzujem ze si myslis ze nikto nechce...alebo nie?

anett9
31. dec 2011

@denduska nie,že nikto nechce...skôr som myslela,že nemajú odvahu,alebo dôkazy,ktoré sa dajú použiť ako argumenty,proste niečo, s čím sa dá bojovať

anett9
31. dec 2011

@estterka neverím homeopatii,ani iným "prírodným" liečivám 😉 o homeopatii zadarmo som ešte nepočula,zato s tou platenou má dlhoročné skúsenosti-na mňa nezaberali žiadne homeopatiká,keď som mala problém.Mala som lekárku- homeopatku.Všade po stenách u nej v ambulancii boli samé reklamy na homeopatiká. Moja mama sa viackrát nechala ovplyvniť touto reklamou,potom pochopila,že zbytočne. 😒

kaja73
31. dec 2011

@anett9 O homeo pises osobe, ktorej homeo zacharanila zivot jej dcerky. 😉
@estterka sorry ,nedalo mi.
PS-jedna tuba homeo na fakt dlho dobu stoji cca 2 eura-to je fakt zarobok.
A homeopatova sa plati vacsinou vstupny poplatok a potom už neplatis. A tu na MK je napr baba co sa venuje homeo a radi nam už peknu dobu zadarmo.

denduska
31. dec 2011

@anett9 dokazov je plno...bohuzial nic neznamenaju..lebo nikto nema zaujem ich ani skumat, a nielenze zaujem, je doslova nepripustne sa nimi zaoberat, radsej vziat do uvahy aj ci neboli planety zle postavene. Naozaj 1 z najlepsich prikladov - dala som si namahu a nasla som ten pribeh, je naozaj poucny ak by si sa niekedy chcela stazovat v podobnej veci (co ti samozrejme neprajem 😉
http://www.slobodavockovani.sk/news/podivne-vyr...

zuzana76
31. dec 2011

ja si myslim,ze je to aj filozofiou toho daneho cloveka, niekto je zalozeny vyslovene prirodne - vyuziva homeopatiu, je proti ockovaniu atd... iny clovek zasa preferuje alopatiu - klasicku medicinu a ockuje, berie klasicke lieky, ale je to o mysleni ludi, tazko sa bude presviedcat jedna aj druha skupina o svojej pravde

tean
31. dec 2011

@anett9
napisala si:
"Písal si o mrakoch detí,ktoré po očkovaní ochoreli na TBC. "Mraky"- to by mali byť aspoň stovky.Čo už by bola začínajúca epidémia TBC.Prečo o tom nikde nie je zmienka? Jediné,čo som na nete našla,je 2 roky stará zmienka o hŕstke cca 20 cigánov z východu,ktorý ochoreli na TBC,ale neboli zaočkovaní.Už to tu tuším písal endura a ak si dobre spomínam,bolo to aj v TV správach.Keď je toľko ťažkých prípadov ochorení,dokázateľne ako následok očkovania,prečo sa o tom nehovorí,nepíše?!"
odpoved:
V spravach boli lekari z Podunajskych Biskupic, ktori upozornovali, ze maju plne cakarne deti a dovodom je problemova BCG vakcina. Tito lekari to ale nemusia hlasit na RUVZ. Tuto povinnost ma pediater. Pediatri to zase nehlasia, pretoze sa im nechce, alebo to nespajaju s vakcinou. Na tomto fore najdes mnohych rodicov, ktori chceli nahlasit neziaduce ucinky vakcin a ich pediater to odmietol aj ked je povinny to hlasit.

napisala si:
"keby sa 100 ľudí spojilo s dobrými právnikmi a aj médiá by sa určite pripojili,dalo by s tým niečo robiť.Neverím,že nie,len treba chcieť a samozrejme mať dôkaz,že to čo tvrdíš, je pravda.Neverím,že po takom tlaku ľudí,by sa nič nepohlo.."
odpoved:
neverila by si, aky je problem najst pravnika, ktory by do takehoto niecoho isiel. Ja som obtelefonoval mnoho pravnikov a vacsina z nich ked pocula o co ide, tak mi rychlo polozili telefon.
Dalsim problemom je, ze nemame zakony , o ktore by sa mohol pravnik opriet. Startuje sa z maximalne nevhodnej pozicie, kde je pravdepodobnost vyhry velmi mala. V zahranici existuju fondy na odskodnenie obeti ockovania a uz to je dokaz toho , ze neziaduce ucinky existuju. U nas sa cukrovka, autizmus, poskodenie mozgu, ... neuznava ako nasledok ockovania.
Viem o dietati, ktoremu napisali do karty, ze utrpelo v dosledku ockovania. Pri prepustani z nemocnice sa tato karta "nahodou" stratila. Vystavili novu, samozrejme bez tejto dolezitej poznamky.

tean
31. dec 2011

@zuzana76
bolo by super, keby si clovek mohol vybrat tu svoju filozofiu.
Zial, zakonom a systemom sme tlaceny do alopatie a ockovania. Takze filozofia je jedna vec a prax ina 😒

estterka
31. dec 2011

@anett9 je to mimo temu,ale lekari ma roky liecili na migrenu,doplacala som vtedy 1000 korun na lieky na dva tyzdne,zila tak strasne dlho,az kym ma migren nazbavila liecitelka a odvtedy som tie lieky a ziadne ine nepotrebovala-a liecila zadarmo. homeopatia,ako pisala kaja vyssie,zachranila moju dceru. ja som to videla na vlastne oci,nasa pediatricka tiez . lieky jej nepomohali,ochorenie sa jej stale dokola vracalo,tolko k tomu. a vacsinu homeopatickych liekov som nekupovala,teda ma to tiez nic nestalo.

tean
31. dec 2011

@anett9
este ma napadlo ohladom medii. Niekolko krat som pisal mediam, ked som nasiel informaciu, ktora mne uplne vyrazila dych. Vtedy som si povedal, ze sa to urcite objavi v spravach ... a nic.
Napr. si pamatam ked som oslovil mnohe media informaciou, ked Transparency international upozornilo, ze ludia, ktori rozhoduju o tom co sa bude a nebude ockovat, su vlastne plateni farma firmami.
Pre mna to bola dych vyrazajuca info a cakal som velky skandal. No nic sa nestalo.
Media dostavaju casto peniaze za reklamu na alopaticke produkty a isli by proti svojim klientom.
Preto su media opatrne v tom, co vedia a co zverejnia.
Ver mi, si v tejto oblasti novacik, nemas ani paru proti akemu velkemu valcu sme sa postavili.
Vsetko je so vsetkym previazane a preto je to pomaly a zdlhavy boj.Ale neboj, makame na tom, aby sa to zmenilo.
A uz len to, ze si sa tu objavila ako nova osobka, ktora hlada info, je pre nas velky prinos 😉

anett9
31. dec 2011

@tean hm...tak to je naozaj zlé 😒 nečakala by som,že od toho budú všetci dávať ruky preč...potom je to naozaj veľká škoda ☹

anett9
31. dec 2011

@tean a dakujem za zrozumiteľné a vysvetľujúce info.Moje dve bambuľky už síce majú všetky očkovania dávno za sebou,bez následných problémov ,ale určite sa o túto tému budem zaujímať..... som tým všetkým totiž dosť prekvapená 😨

anett9
31. dec 2011

@estterka liečiteľka ti,ale predpokladám, dala svoje bylinkové preparáty vlastnej výroby,či....takým veciam verím skôr,ako homeopatikám z lekárne.Teda zatiaľ som prišla do kontaktu len s takými v zmysle: "kúp si toto a hento,to je dobré" a samozrejme to aj niečo stojí. Tiež sme boli s dcérou pred 3 rokmi u bylinkára p.Dedíka v Tr.Tepliciach.Je vynikajúci a má veľmi dobré výsledky s mnohými aj chronickými ochoreniami. Síce sme zaplatili za niekoľko jeho preparátov vtedy okolo 600 Sk,bola to v podstate jednorázová liečba,ale pomohlo to a viac sme problém nemali. 🙂

anett9
31. dec 2011

@denduska prečítala som.....reakcia od výrobcu sa dala čakať,ale od pediatričky by som čakala viac snahy problém riešiť 😒

denduska
31. dec 2011

@anett9 no vidis, ale to je uplne bezne...najhorsie na tom vsetkom je ta bezmocnost, snazis sa dovolat nejakeho prava a aspon vysvetlenia no namiesto toho este z teba urobia hystericku matku (vlastna skusenost) 😒 Tak prajem vela zdaru pri studovani 🙂 este dodam ze ja osobne nie som proti ockovaniu, som proti tomuto slovenskemu pristupu k ockovaniu a najma som za to aby sa clovek mohol slobodne rozhodnut,a mal na vyber rozne vakciny, rozne kombinovane a aj monovakciny. Aj pediatrov by to prinutilo viac si o tom nastudovat, keby si to museli obhajit, je to predsa ich kazdodenna praca. A myslim ze je to dost vyznamny zasah do tela na to, aby som sa ja osobne mohla rozhodnut ano alebo nie.

tean
31. dec 2011

@anett9
este ma napadlo... Pred nejakymi 18 mesiacmi som bol na prednaske jednej byvalej pediatricky v BA.
Ta informovala rodicov (bolo nas tam asi 25) o rizikach ockovania.
Okrem toho, ze tam prebrala jednotlive zlozky vakcin a ich vplyv na detsky organizmus, vravela nam aj o tychto prednaskach pre rodicov z minulosti.
Ona aj dalsi pediater v minulosti chceli robit tieto prednasky vo vacsom. Obaja vsak dostali varovanie z vyssich kruhov, ze ak nechcu ako pediatri mat problemy, tak nech s tym prestanu.
Ten jej znamy - pediater - s tym teda skoncil, pretoze mal rodinu, ktoru potreboval uzivit.
Ona neskor prestala pracovat ako pediatricka a presla do inej sfery (ale zostala v zdravotnictve).
Priznala, ze na pediatrov je vyvijany obrovsky tlak na to, aby nehovorili o vakcinach to co si myslia, ale aby informovali rodicov o tom, ze vakciny su bezproblemove a super.
Dalsim problemom je samotne vzdelavanie lekarov. Ako nam uz niekolki absolventi potvrdili, vakcinam sa na vyske venovali spolu tak 20 hodin. Hlavna oblast bol ockovaci kalendar.
O obsahu ockovacich latok a ich vplyvu na organizmus ani nechyrovali.
Z toho dovodu pediatri - pokial si to sami dodatocne nenastuduju - nemaju ani zakladne info o vakcinach.

Suma sumarum - na Slovensku mame naozaj velky problem.

tean
31. dec 2011

@anett9
mam dve netere, ktore su sestry.
Starsia bola zdrava do svojich 13 rokov. Po ockovani v 13. roku zostala permanentne chora. Dnes uz su to 3 roky a ona byva casto chora, pokasliava, teploty. Nic vazne, ale proste nie je OK.
Ked prisla mladsia do veku 13 rokov, jej mama ju odmietla dat ockovat.
Tym chcem povedat, ze clovek musi byt na pozore aj vo vyssom veku.

Drzim palce do dalsieho studia.

denduska
31. dec 2011

dnes moja babka (86r.) sa ma pyta - a co vravis na to ockovanie, ze ked nedas ockovat tak ze dostanes pokutu? to ako mozu nieco take nutit???
Fajn, ze sa nad tym pozastavi clovek pred 90-kou, ale vacsina ludi ktorych sa to aktualne tyka, nad tym vobec neuvazuje 😖

prevenar
31. dec 2011

@denduska ..lebo nepresla vymyvanim mozgu ako mladsie rocniky a zachovala si zdravy rozum LOL ..co uz zacina byt dost rarita. ..ale ved o to vlastne islo, vypestovat armadu mentalne vykastrovanych ludi ktori sa zohnu a pobozkaju aj okakanu topanku. ^^

tean
31. dec 2011

@anett9
len male upresnenie.
Teraz som si uvedomil, ze moj prispevok z casu 13:32 by mohol vyzniet inak, nez som zamyslal.
Ja som hladal pravnika na odvolanie voci RUVZ. Ked som vsak pravnikom len spomenul zdravotnictvo a ockovanie, tak povedali, ze o to nemaju zaujem.

anett9
31. dec 2011

@tean ja som pochopila 😉

prevenar
31. dec 2011

VSETKO dobre v novom roku kazdemu !!!! 😀 😀 😀

anicka1981
1. jan 2012

Vsetko najlepsie do noveho roku, !!!!

zacinam tentorok tak troska od veci 🙂, aky mate nazor na lepok?, maly ma 6 a pol mesiaca ,plne dojcely bol 4 mesiace, mozem mu do bezlepkovej kase primiesat troska lepkovej?, aby si zacal zvykat na lepok pomaly?,alebo co by ste radili, ? pisem tu,lebo Vam tu viac verim, ako na inych forach tu 😉 Vsade pisu len o ceiakii, Davame nurilon pokracovacie mlieko, a kase hruskovu a jablcnu od nutrilonu a mame aj zeleninove prikrmy (zemiacik,mrkva, spenat a tekvica).. tak neviem ako je to s tym lepkom, na Mikulasa sme dostali kasu nutrilon od 6 mesiaca a ta ma aj lepok, ale doki vravel, ze lepok az od 9 mesiaca, ale neako ho s rezervou beriem,,,,na nete pisu, ze postupne po troske cca 8 mesiac,ale pisu, ze to zalezi aj na dojceni , ze aj od 6 mesiaca sa da, ale ja uz nedojcim, tak mam v tom zmatok, tak ako ste to riesili vy ? 😉