Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
9. dec 2009

no deti maju urcite ovela lepsiu schopnost zvladnut tieto ochorenie (myslim mmr)..nez dospeli. preto ak by nedostala nic z toho, tak ju dam zaockovat niekedy v puberte.
ono vsetko moze mat nejake nasledky...
predist tomu, co ja viem, viem ze pri osypkach sa odporucaju vysoke davky vit. A - teda ze neurologicke nasledky su castejsie ak organizmus trpi nedostatkom vit.A....ale aj tym sa da predavkovat, takze vsetko s mierou 😅

pastuska
9. dec 2009

Inak petja, podo mnou v byte býva osem detí, cez leto pochytali osýpky tie, čo ešte nemali, všetky v zdraví a bez následkov prežili. A pritom si myslím, že tie deti sú očkované, keď majú vek tak od 3 rokov do 16...
Tak ako to že chytili osýpky?

lucrezia
9. dec 2009

a od koho? ked populácia je preočkovaná? 😨

sisinocka
9. dec 2009

este k tomu clanku o ciernom kasli, co sem dala link Teri..
- pokial mam dobru informaciu, tak po prekonani cierneho kasla ma byt dozivotna imunita, nie? A v poslednej vete pani Spanikova odporuca po prekonani ochorenia sa dat znova preockovat ako proti tetanu... to je asi blbost, nie?

denduska
9. dec 2009

lucrezia, od cig..ehm tmavsich spoluobcanov niekde v buse 😅 😀 ale inak aj mna by to zaujimalo... dajte tip 😀

pastuska
9. dec 2009

No, dobrá otázka lucrezia. Keďže v lete ani do školy nechodili...

veronikapp
9. dec 2009

pastuska ako vies ze osypky? Si bola u nich na navstevu? Neboli to skor ovcie kiahne?

pastuska
9. dec 2009

Veronika, nebola, ale máme tú istú detskú lekárku a vychovávateľka tých detí je moja kamarátka, tak sa rozprávame...
Ale inak, s tými deckami sme sa s mojím malým prehrali celé leto na piesku, a pohoda.

pastuska
9. dec 2009

Veronika, tieto stránky ja poznám, to sem nemusíš dávať.
Mimochodom, môj malý nemôže byť zo zdravotných dôvodov očkovaný, a čo navrhuješ teraz?

agatkag
9. dec 2009

aj ja tie stránky poznám......WHO odhaduje a pod. bu bu bu.....a ešte hore tá hlavička
SME SK hovorí za všetko.

veronikapp
9. dec 2009

pastuska to dufam nemyslis vazne s tymi argumentmi... http://en.epis.sk/CMSPages/GetFile.aspx?nodeGui...
a precitaj si dobre a hlavne dokonca ak tu chces niekomu rozdavat rozumy ohladom skodlivost a neucinnosti ockovania.
Je mi luto ze tvoj syn kvoli ZP nemoze byt ockovany. Ale to nic! My blbe, co chranime svoje deti tym v podstate chranime aj to tvoje. Len neviem co bude, ked bude prilis vela takych chytrich ako si ty... Rychlo prec odtial 😠

agatkag
9. dec 2009

niekto je tu moc premúdrelý, očkované deti sú naozaj bohovsky chránené, stačí mi štatistika na čierny kašeľ z min. roka, ktorú tu včera hodila sinocka

sorciera24
9. dec 2009

veronika, ty chranis svoje dieta ockovanim?.....no, len aby si sa prilis rychlo na tom nepopalila....neprajem ti nic zle, dufam, ze tvoje deti nikdy nebudu mat nasledky po ockovani.....

pastuska
9. dec 2009

veronika, prajem ti to isté, čo ty mne, ďakujem.

pastuska
9. dec 2009

Mimochodom, prázdna stránka sa mi otvorila veronika.
Ale už s tebou nediskutujem, znížila si sa na úroveň, na ktorú nechcem reagovať, pretože by som bola sprostá.

kubaka
9. dec 2009

pastusko - tak si rob a nepřesvědčuj tady všechny ostatní, že očkování je zlo a hrůza největší. To je snad to samé - ty můžeš psát že očkovat se nemá a já nesmím říct, že je to dobře - tím tě jako přesvědčuju - a ty děláš co? ty nepřesvědčuješ?

teodorka - pokud nepostříkáš stromy, nic se ti neurodí, protože ti to sežerou všechny možné škůdci - od mšic, roztočů, padlí, plíseň bramborová, strupatosti. Když ošetřím, urodí se. . U nás v kolonii je taky povinné ošetřní stromů - aby vůbec z té zahrádky něco bylo.
Máte extrémistické názory. Neumíte si vážit blahobytu, ve kterém ve střední Evropě žijete a jen remcáte. 😝

pastuska
9. dec 2009

kubaka, kde vidíš, že niekoho presviedčam? Ja diskutuje, o tom sú diskusné fóra, teda diskutovala som, dokiaľ sa dalo, už sa nedá, tak čo už, mne z MK žily nenavrú, ako sa hovorí.

veronikapp
9. dec 2009

prepac pastuska opravujem, dufam ze teraz sa to uz otvori. http://en.epis.sk/CMSPages/GetFile.aspx?nodeGui...

linette
9. dec 2009

kubaka tak mi vysvetli preco sa nam v zahrade rodi uroda, ked vobec nestriekame..

petot
9. dec 2009

veronikapp: Je mi ľúto, že očkovaním "chrániš aj moje deti", ale ja som Ťa o to neprosil, a rozhodla si sa tak sama. 😉

Ja osobne si nemyslím, že niekoho chrániš (vrátane vlastného dieťaťa), ale iste si ho očkovala predovšetkým s tým zámerom a s tou vierou, a asi nie kvôli cudzím deťom. Možno sa mýlim. Ja osobne nemienim riskovať poškodenie svojich vlastných detí v záujme hypotetickej a nepreukázanej ochrany cudzích detí.

Čo povieš na toto: Paunio, Peltola et al. University of Helsinki. Am J Epidemiol 1998;148:1103-10.
„Ak súrodenci obývali spoločnú spálňu s⁠ chorým na⁠ osýpky, bolo spozorované 78%-né riziko (7 z⁠ 9 detí) u⁠ očkovaných. Očkovaní a⁠ neočkovaní študenti infikovali svojich súrodencov v⁠ rovnakej miere. Totálna ochrana pred osýpkami sa možno nedá dosiah­nuť, dokonca ani u⁠ preočkovaných, ak sú deti konfrontované s⁠ intenzívnou expozíciou vírusom osýpok.“ Prosím uvážte, že⁠ výskumy tejto skupiny bývajú často sponzoro­vané výrobcom vakcíny, firmou Merck!

olivova
9. dec 2009

no, citala som o osypkach, docitala som sa , ze 90 % je dakde v Afrike, v SR bola daka umrtnost 0,17 % na osypky...atd, ale nedocitala som sa, aka je umrtost z ockovania....Aby nahodou nebola vyssia, ako ochorenie na samotne osypky...kedze vakcinu stale vylepsuju...

linette
9. dec 2009

agatka ludia su lahko ovplyvnitelny a ked nejaku informaciu vydava zdravotnictvo alebo lekari, vlada tak hned uveria.. a takych je vacsina. ja sa len cudujem ci to tim ludom neni podozrive (napriklad v usa chcu ockovat nasilu a kto nesuhlasi, strazia ho vojaci a plno ineho)

petot
9. dec 2009

kubaka: Povedz mi, prečo pri tohtoročnej epidémii čierneho kašľa na východnom Slovensku ochorelo 37 menších detí, z ktorých mnohé boli očkované 1-2 roky dozadu?Prečo vlani ochorelo 66% plne očkovaných a 10% "s neznámym očkovacím statusom"?

Žeby preto, že účinnosť celulárnej vakcíny sa nepreukázala na viac než 36-49%? A sledovala sa nanajvýš 17 mesiacov?

martinba
9. dec 2009

veronikapp ja neviem co chces vlastne povedat? Ja sice necitam vestniky Ministerstva zdravotnictva a urcite ani nezacnem 🙂. Pravdou je, ze ockovanie proti osypkam funguje, cca 10-15 rokov, ale u dopelych ludi ma ovela zavaznejsi priebeh, cize ak si mam ja osobne vybrat, radsej by som ich prekonal ako dieta a to nebudem spominat ake vsetky vedlajsie nasledky sa pripisuju MMR vakcine. Samozrejme je to moj nazor, moja volba a moje zdravie (rsp. mojich deti). A o to tu ide, mat moznost volby a nie nariadovat to zakonom.... Ja som stretol vela rodicov ktori ockuju vsetko co sa da a ked som im povedal ze ja nie, tak sa zacali bat o svoje deti, comu nerozumiem. Nebojis sa aj ty ze nase neockovane nakazia tvoje ockovane? Ak ano, tak to asi nemas ani ty velku doveru k ucinosti tych vakcin... moje skusenosti su take, ze vsetci zastanci ockovania sa strasne rychlo vytocia a hned nadavaju a vyhrazaju sa. Preco ? v com to prameni? co vas tak vytaca?

petot
9. dec 2009

veronikapp: Osýpky liečil Dr. Klenner od roku 1949 za 4 dni. Vitamín C 1g každé 2h, aj v noci. Priebeh choroby zmierňujú už dávky 1g ústne 4-6× denne.
Frederick R. Klenner, M.D., Reidsville, North Carolina. The Treatment of Poliomyelitis and Other Virus Diseases with Vitamin C. Southern Medicine & Surgery, july 1949;111(7):209-14. PMID: 18147027.

Postupne zistil, že IV injekcia 400mg/kg askorbátu sodného, každých 8 hodín, zopakovaná spolu 2-3×, zvyčajne stačí na úplné vyliečenie (za 24 hodín!) a že takéto vyliečenie zrejme nezabráni vytvoreniu trvalej imunity.
Klenner, F.R. Massive doses of vitamin C and the virus diseases. South Med Surg 1951;113(4):101-7. PMID: 14855098.

Nedostatok vitamínu C je zároveň rizikovým faktorom, zjavne je prítomný pri osýpkovom krvácaní, ktoré Dr. Klenner rutinne zastavoval injekciou 2-4g askorbátu sodného (ODD sú pri chorobe zúfalo nedostatočné).

Nech mi niekto zdôvodní, prečo dodnes neprebehli rozsiahle klinické štúdie. Peniaze?

Vážnym rizikovým faktorom je aj nedostatok vitamínu A, ktorý môže viesť ku ťažkým až smrteľným prípadom. Alfred Sommer, Keith P. West, James A. Olson, A. Catharine Ross. Vitamin A deficiency. Oxford University Press US, 1996. ISBN 0195088247, 9780195088243.

Šírenie hrôzy a vynucovanie očkovania je zaiste lepším biznisom, než podpora prirodzenej imunity a lacné a rýchle vyliečenie v prípade ochorenia. Navyše, problémom v Afrike nie sú osýpky, ale hlad, špina a závadná voda. Tieto problémy nie je snaha riešiť, doviezť za nákladiak vakcín je politicky oveľa príťažlivejšie.

petja
9. dec 2009

MOC,MOC děkuji všem za reakce,zejména Petot se v této problematice vyzná velice dobře.Takové znalosti já bohužel nemám,ač věřím,že bych měla,kdybych chtěla.S těmi spalniškami jsem si myslela,že naočkované dítě,které by stejně spalničky prodělalo by bylo očkováním posíleno a průběh by byl mírnější.
Proč tedy takováto očkování existují?

Kubaka,my taky sklízíme bez chemie!!! Stejně tak tě můžou odpůrci očkování osočit,že jsi extrémista,že děti dáváš očkovat a bezhlavě věříš moderní medicíně.

Má smysl odmítnout druhou dávku MMR,pokud první proběhla?

A co ty statistiky,které se dočítám běžně? Na vakciny.net apod. Ty jsou zaplacené?!

cora73
9. dec 2009

ahojte,existuju nejake oficialne uznane dovody,prip. ochorenia,pri ktorych sa legalne nesmie alebo nema ockovat?

petja
9. dec 2009

Petot a ten vit.C je nutný pouze ten,co doporučuješ ty,nebo jakýkoliv v prášku,bez dalších přísad? 😕

cora73
9. dec 2009

Dovolim si sem hodit odpoved pediatricky z poradne ockovania...

znizena imunita 09.12.2009, 16:49

Dobry den,mojmu 11-mesacnemu syncekovi po vysetreniach na detskej gastroenterologii pre podozrenie na potravinovu alergiu zistili znizenu imunitu.Alergie sa momentalne ziadne nepotvrdili a celkovy zaver je dyspepticky syndrom a hypogamaglobulinemia v tr. IgG.
Koncom decembra mame ist na povinne ockovanie.Chcem sa opytat,ci je ockovanie nutne,prip.,ci sa neda odlozit.Nie je tam nejake riziko? Idem ho aj objednat do imunologickej amb,ale urcite je to liecba zdlhava.Dieta je stale kojene a prospieva,momentalne nie je chore.
Dakujem

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Neviem sa k tomu vyjadriť, musíte sa poradiť s vašim lekárom. Kojené dieťa, ktoré nebýva choré, si neviem dosť dobre predstaviť akú može mať poruchu imunity. V každom prípade očkovanie konzultujte s imunologom. V závažných prípadoch sa očkovanie vždy dá posunúť na čas, kedy je už možné.

Cize z toho mi vychadza,ze kojene dieta nema co mat znizenu imunitu,navyse,ak doteraz nebol chory,okrem toho,ze raz mal 3 dni vysoke horucky a CRP cez 40,ale s podanim ATB som cakala,a nakoniec som ich vobec nedala,kedze horucky prestali-doteraz neviem,co mu bolo..
Tak ako je mozne,ze tu imunitu ma znizenu??? Neflakam sa s nim po hypermarketoch,vacsinou sme doma,strava vyvazena,kopec ovocia,zeleniny..
Od pol roka ma lickach tmavocerveny ekzem,pediatricka odmieta potvrdit atop,gastroenterologicka,ako ho videla,v momente povedala atop...
Zeby nasledky ockovania???????