Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

boddez
26. dec 2010

@tean 🙂 dikes

manof
26. dec 2010

@roo
Myslím, že najlepšou prípravou je prečítať si:
http://www.dary-zivota.sk/products/jak-pecovat-...

jonas17
26. dec 2010

myslíte si , že naši rodičia a starí rodičia, teda hlavne u nás na východe, boli zaočkovaní proti tetanu? lebo tu sa po záhradách bežne rozhadzuje hnoj zo zajacov, svíň, sliepok a je úplne bežné, že ľudia nemajú žumpy, v našich obciach nie je kanalizáciá a tak ide aj všetko na hnojenie... 😠 Nič sa s tým nedá robiť. Zvieracie mi nevadia, ale ľudské... 😠
No a neviem o tom, že by niekto dostal tetanus.A to ľudia mali dakedy aj kravy, kone, ovce, kozy, v podstate skoro až do nedávna.A novinka, pribudli aj pštrosy.

veronika81
26. dec 2010

Jak pecovat o zdraví dítete.. je skvelá kniha, už mi viackrát pomohla a krásne mi otvorila oči!

@manof a poznáš alebo máš prečítanú od Mendelsohna "Never doktorum"? Dostala som ju teraz od muža 🙂 už sa na ňu teším.
A k tej besede..nestihla som ísť do centra pred Vianocami, už iba po 10-tom januári, ale známa mi hovorila, že zisťujú predbežný záujem o prednášku 😉 Pošlem ti potom kontakt na nich.

manof
27. dec 2010

@veronika81
Nepoznám. To kedy vyšlo?
Lebo ja som vydavateľovi "Jak pečovat ..." hovoril, že nech vydá aj ostatné Mendelsohnove knihy, že určite budú tiež dobré... Ale že by to tak rýchlo stihol, to sa mi veriť nechce.

Tá beseda - nejde to vybaviť telefonicky? Lebo by nebolo zle dať už oznam na web a keď už budem v LC, aj večer nejakú besedu usporiadať, ale na to potrebujem vedieť čo najskôr, či teda áno alebo nie, a ak áno, tak kedy.

manof
27. dec 2010

Prehľad očkovacích látok s platnou registráciou na Slovensku a ich zloženie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

manof
27. dec 2010

GlaxoSmithKline hľadá propagátora svojich antibiotík a vakcín, nemáte záujem o takú prácu?
http://www.profesia.sk/praca/glaxosmithkline-sl...

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zaujímavým bodom je:
- vytváranie vzťahov s kľúčovými klientmi a mienkotvorcami
a tiež:
- možnosť pracovať vysoko eticky na základe odborných argumentov

Zaujímavé je, že to je možnosť, nie povinnosť.

denduska
27. dec 2010

@manof myslis ze sa gsk vakciny daju viac propagovat...? 😅

manof
27. dec 2010

@denduska
No tak Infanrix Hexa, Infanrix Polio, Priorix a Boostrix Polio viac propagovať netreba, ale taký Cervarix, Ambirix, Engerix-B, Havrix, Twinrix, Priorix Tetra, Synflorix a Rotarix propagovať treba. 🙂

manof
27. dec 2010

@veronika81
Aha, tak to je z iného vydavateľstva (Earth Save - nie Malvern) a vyšlo to už pred pár mesiacmi. Idem to dnes kúpiť a keby dakto chcel, tak bude čoskoro aj v eShope http://www.dary-zivota.sk/zdravie/ za nejakú inteligentnú cenu, povedzme Gorila.sk - 1% 🙂

certica
27. dec 2010

@manof tu knihu svojho casu mali (neviem, ci este) aj v panta rhei

veronika81
27. dec 2010

@manof MC je do 10.1. zatvorené, číslo na majiteľku nemám, ale zoženiem, niekto určite bude mať, prípadne skúsim na nete ak bude. Tak zavolám, zistím, vybavím a dám ti vedieť čo najskôr.
Vidím, že knihu si už našiel 😉

sabiatko
27. dec 2010

ahojte. da sa zariadit, aby moj syn dostal namiesto hexavakciny len tetanovku? co mam pre to spravit? treba daku ziadost napisat? komu? ako sa vola ta vakcina proti tetanu? plati sa za to? a co to obsahuje? neni to taky humus ako hexa? dakujem za odpoved.

manof
27. dec 2010

@sabiatko
Volá sa to Tetavax a je to podstatne menší humus než hexa. Obsahuje síce dosť veľa hliníka, ale každopádne menej než hexa. Aj keby si za to mala platiť, nie je to nejaká dramatická položka: 4,22 €. Hexa stojí vyše 10x viac.
Obsahuje to:
hydroxid hlinitý (z toho hliník 600 µg),
chlorid sodný,
dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného,
dihydrogenfosforečnan draselný

Nevravím, že niečo vyslovene skvelé, ale v porovnaní s hexou to je prechádzka ružovým sadom.

Ak to chceš miesto hexy, tak jednoducho prídeš za lekárkou a povieš jej to, a ak nebude súhlasiť, nájdeš si inú lekárku. Inak ja by som s tým tetanom počkal najmenej do 2 rokov, lebo do toho veku aj tak je takmer nemožné, aby dieťa dospelo k zraneniu, čo by mu spôsobilo tetanus. A v 2 rokoch bude jednak stačiť asi o dávku menej, jednak sa ten hliník rozloží na podstatne väčšiu váhu, takže nenarobí toľko šarapaty ako v 9-mesačnom bábätku.

manof
27. dec 2010

@veronika81
Knihu som našiel a pustím sa do nej hneď ako skončím s Virapenom.
Veľmi sa mi páči, ako kniha začína:
"Neverím v modernú medicínu. Som medicínsky kacír. Touto knihou vás chcem presvedčiť, aby ste sa tiež stali medicínskymi kacírmi."

sabiatko
27. dec 2010

@manof dik manof, si zlaty, ze si mi to tak rozpisal. o peniaze nejde, hlavne ked sa bavime o par eurach. snazim sa pre adamka vybrat najlepsiu alternativu tak, aby som mu nedavala zbytocne vela, ale zas to, co povazujem za dolezite, aby mal. teraz mu to este isto nedam ockovat, uvazovala som, ze ked bude mat rok. to uz budeme chodit von a bude chytat kadeco, tak pre istotu. adamko je velky chlapec, uz teraz ma takmer 9.5 kg, tak hadam mu to o tie 3 mesiace az tak neublizi. no aj tak este nejsom na 100% rozhodnuta co a kedy mu dam, zatial som len presvedcena, ze teraz je este cas na ockovanie. nechcem mat zas taky blby pocit, ze robim daco, co nechcem, ako ked som mu v piatich tyzdnoch davala bcg, musim si to dobre premyslet, lebo ide o moje dieta. takze este raz dakujem, uvidime, ako pochodim, dufam, ze nebudem muset menit lekarku este raz 😝

bambi2
27. dec 2010

@manof oplati sa kupit Virapen?? tiez by ma zaujimala...

manof
27. dec 2010

@bambi2
No tak ja ho kúpeného nemám. Pôvodne som chcel, ale vydavateľ bol tak neskutočne natvrdlý, že mi odmietal poslať balík do Žiliny. Oslovil som distribútora, a ten mi raz odpovedal a na ďalšie maily už nie. Tak som sa na to vykašlal a niekto mi nedávno poslal PDF.

bambi2
27. dec 2010

@manof a neposlal by si to dalej?? bola by som velmi vdacna!!! 🙂

susisus
27. dec 2010

Zaujímalo by ma, čo si myslíte o vakcínach pre zvieratá. Tie fungujú? A nepoškodzujú?

manof
27. dec 2010

@susisus
Počul som už viacerých majiteľov psov a mačiek rozprávať o veľmi zlých reakciách na očkovanie, takže očividne poškodzujú. Zrejme niektoré aj do istej miery fungujú, napr. besnota u nás už pár rokov nebola zaznamenaná.

manof
27. dec 2010

@bambi2
To mám ako šíriť nelegálne kópie? To bol chyták? 😀 😀 😀

veronika81
27. dec 2010

@manof aj Virapena som dostala 🙂 No obe knižky prídu na rad až o mesiac..nestíham teraz.

tin007
27. dec 2010

Mam uz 2 tyzdne rozcitaneho Hirteho a som len na nejakej 30 strane, je to pre mna tak narocne (dusevne, nie intelektualne), ze nezvladne viac ako 1-2 strany denne. Aj Mendelsohna som tak citala (lebo zvycajne zhltnem knihu za par dni) asi dva mesiace. A to este nemam precitaneho Buchwalda a Ivu Vransku-Rojkovu, takze Virapena som ani radsej nekupovala a nepozeram sa po nicom inom. Ale ked RUVZ zautoci 😝 (zatial su oni, aj pediatricka ticho), tak to budem musiet rychlo napravit.

majdula
27. dec 2010

Ockuju psy (mame jich vzdy nekolik najednou 🙂 ) uz pres 20 let a reakce byla jedina, pred temi 20 lety. Dr. naockovala pejska proti parvoviroze a jelikoz ho v te dobe lecila zaroven antibiotiky, tak si chudak tu parvosku pekne poctive prodelal 😢 Tehdy to bylo snad i na zalobu, protoze pes malem umrel a "zachranily" ho jen drahe kapacky, jak jinak, nez od one veterinarky, ktera si je pochopitelne vesele nauctovala... Ani se tehdy neomluvila, ze udelala botu (ja samozrejme taky, ze jsem to dovolila, jenze ja byla blba sestnactileta holka 😔 ).

Jinak ockuju jen zdrave psy, sebemene nemocne nikdy. Vzteklina, psinka, leptospiroza, parvo, koronaviroza, v obdobi rozsirene infekce jsem davala i psincovy kasel. Po zadnem ockovani nebyl u zadneho problem, ani unava nebo malatnost.

manof
27. dec 2010

Tak si predstavte, že českým lekárom sa máli 50.000 Kč mesačne:
http://ekonomika.sme.sk/c/5698207/odchadzajucic...
A to je suma bez úplatkov a milých pozorností ako pacientov tak farmaceutických firiem.
Vraj ich už 4.000 podalo výpovede.

Ja nemám slov...

tin007
27. dec 2010

Tu https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ockovanie-proti-tbc-a-reakcie-mam-sa-obavat/ sa rozprudila celkom ziva debata a nechapem, kolko rodicov uvedie jednym dychom info o reakcii na ockovanie spol s tym, ze idu do dalsich (napr. pod dohladom v nemocnici, lebo to minule bolo velmi zle)! Grciam

manof
27. dec 2010

@tin007
Buchwalda som nedávno dočítal. Myslím, že toho môžeš odložiť až úplne na koniec. Je tam množstvo chýb a zastaralých informácií. Neviem, či časť z toho nevznikla blbým prekladom, lebo ten trpí neskutočne školáckymi chybami (napr. nie sú preložené skratky u.a. = unter anderen = okrem iného; vgl. = vergleiche = porovnaj)...

A Buchwaldovo tvrdenie, že očkovanie jednoducho nefunguje, je, myslím, dooosť prehnané. Ono skôr (nie každé, ale niektoré predsalen) funguje, len je otázkou, že u koľko % zaočkovaných, na ako dlho a za akú cenu (sem počítam aj nežiadúce účinky a neželané efekty ako premnoženie sa iných baktérií po potlačení určitého druhu).

manof
27. dec 2010

@majdula
Nuž niekto možno má šťastie a niekto iný možno nie.
Možno je problém aj vo veterinárovi, ak očkovanie robí nesprávnym spôsobom.
Každopádne som už od dosť veľa ľudí počul, že ich zvieratá mali po očkovaní vážne problémy.

manof
27. dec 2010

@tin007
Ak chceš stručný, rýchly a aktuálny prehľad argumentov proti očkovaniu, tak si radšej prečítaj Millera. Tomu (na rozdiel od Buchwalda) nemožno po faktickej stránke vytknúť vôbec nič. Zoznam odkazovanej literatúry má vyše 900 položiek. Všetko má dobre naštudované a podložené.
http://www.dary-zivota.sk/products/co-mozna-nev...