Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
17. aug 2012

@tara
nas potomok mal akurat nejaky asi bakterialny zapal, cely tyzden mal teploty do 39, stale bol culy a vyzeral byt v pohode, ja ako dospely clovek by som skapinal v posteli a davno si hodil paraleny aj 2. Jemu sme nedavali nic, ved pokym vyzera zdravo tak naco. Po tyzdni je zdravy, bez jedineho paralenu. Deti znesu vela, velmi vela, pravdepodobne su na to aj stavane, ale urcite nie su stavane na to ked do ich organizmu niekto umyselne umelo zasiahne a zmeni prirodzeny vyvoj veci a imunity.

Ze deti znesu toho vela v tom sa Dluholucky asi nemyli, ale nie tak ako si to on predstavuje, ze do nich napicha kadejake "bonboniky" a dieta zbieraj sa z toho do smrti ...

olifcek
17. aug 2012

@moniaak kedysi ale kravy pili cistejsiu vodu, jedli cistejsiu travu, lepsie sa o ne starali... moja Olivka pije mm, ale sem tam jej urobim kakauko z bio mliecka, aj kiri syrik dostane... ved vsetheko s mierou ;)

ja mam predcasniatko, prikrmovat som nemusela, nik nemusi, to, ze sa dieta budi pricasto, alebo chce casto prsnik, neznamena, ze ma hlad... pokial dieta nechudne, nie je dovod prikrmovat... 😵 drzim palce vo vsetkom 😵

luthien.k
17. aug 2012

@moniaak rozumím 🙂 Ono také nepasterované bio je asi ta nejlepší varianta, když už člověk mléko pít chce.
Alergie se často projeví až po prvním podání bílkoviny kravského mléka napřímo, přes MM se může dítě pouze senziblizovat (nebo také se naučit BKM tolerovat, to nikdo dopředu nedokáže odhadnout 🙂) Ale je samozřejmě řada dětí, kdy se alergie projeví již na základě těch nanogramů BKM v MM (dva takové příklady mám doma 🙂)
Ono já v tomto radím zlatou střední cestu, nepřehánět to s konzumací BKM (což znamená mléčný výrobek ne každý den, ale 3 - 4 x do týdne) a ani se jí zcela nevyhýbat, pokud nejsou potíže, právě aby mohla vzniknout tolerance. Pokud problém vznikne, tak nezbývá, než striktně vysadit alespoň na půl roku.

poppy1
17. aug 2012

@manof prosim ta... vies, ze mam zatial doklad do dvoch rokov s tym, ze potom pozadujem ockovat Infanrix (namiesto Infanrix Hexa), Prevenar odmietam uplne a MMR mam odlozene do zaciatku skolskej dochadzky. Toto vyjadrenie som podpisane priniesla pediatricke aj s patricnym odovodnenim, preco sme sa tak rozhodli.
Ak sa teda rozhodnem neockovat nic, ako mam postupovat? mam napisat nove vyhlasenie, ze Odmietam ockovat vsetko? S odovodnenim? a podpisom? alebo ako?

@prevenar
@alenka600
@manof
a este sa opytam... tetanus ste mi dost jasne vysvetlili, ze ockovat nema zmysel, takisto viem, ze c. kasel, hep. B, ...otaznou je teda este pre mna obrna (ktora sa tu nevyskytuje, ale neviem ako do buducna), zaskrt (takisto neviem co bude v buducnosti), hemofil (toho sa tiez bojim, lebo viem, ze sa vyskytuje)... takisto sa mi dostal do usi meningokok, ze je velmi nebezpecny... viem, ze ale ocko nie je povinne... Viete o tom nieco viac? No a potom mi ostavaju osypky (mumpsu ani rubeoly sa nebojim)...ale o osypkach som citala,ze mozu potrapit a najma ze z toho mozu byt skarede komplikacie...Viete argumenty, preco neockovat? dakujem!!
@tean

luthien.k
17. aug 2012

Ještě tady někdo zmiňoval sójové mléko...
Sója má estrogenní účinek, studie na dětech na sójové náhradě mléka ukázaly, že holčičky dříve vyspívají, u chlapečků mohou být potlačeny mužské rysy. Sója má také tu vlastnost, že v těle umí vázat různé minerální látky a nedovolí se jim vstřebat. Je to jedna z nejvíce geneticky modifikovaných potravin, což také nepovažuji za nic dobrého. Když už zařadit sóju, tak ve formě tradičního fermentovaného výrobku, jako je tempeh nebo poctivé sójové omáčky, miso či natto.

pectore
17. aug 2012

precital si aspon niekto upozornenie pod kazdou strankou ktoru vyhlasujete ako relevantny zdroj neockovania?

: Táto stránka je súčasťou prírodnej News Network © 2012 Všetky práva vyhradené. Ochrana osobných údajov | Podmienky Všetok obsah na týchto stránkach je komentár alebo názor a je chránený slobodu prejavu. Pravda Publishing International, Ltd. nezodpovedá za obsah napísaný prispievajúcich autorov. Informácie na tejto stránke sú poskytnuté iba pre vzdelávacie a zábavné účely. Nie je určený ako náhrada za odbornú radu akéhokoľvek druhu. Pravda Vydavateľstvo nenesie žiadnu zodpovednosť za použitie alebo zneužitie tohto materiálu. Vaše používanie týchto stránok znamená váš súhlas s týmito podmienkami a ktoré boli zverejnené tu. Všetky ochranné známky, registrované obchodné značky a servisné značky uvedené na tejto stránke sú majetkom príslušných vlastníkov.... NIEJE URCENY AKO NAHRADA ZA ODBORNU RADU AKEHOKOLVEK DRUHU!!!!

Sloboda ockovani:
© 2010-2012 Občania za slobodnú voľbu v očkovaní | Tento článok môžete voľne použiť na nekomerčné účely, ak uvediete zdroj.
Obsah článku je názorom autora a je určený výlučne na informovanie verejnosti. Nesmie sa chápať ako lekárske odporúčanie. Autori nepreberajú zodpovednosť za prípadné škody.... NESMIE SA CHAPAT AKO LEKARSKE ODPORUCANIE!!!!

Ty co zalozili tu stranku je zalozili na http://www.webnode.sk/?utm_source=Search&utm_me...

Ing. Marián FILLO - vystudoval informatiku v ziline!
Juraj BRODŇAN - dalsi IT
Irena TUMPACHOVÁ - stara mama dievcatka co malo zistenu imunodeficienciu ( definujeme ako stavy, keď je niektorá zložka imun. sys. Porušená, a to v zmysle chýbania, zníženia alebo alterácie. ...nanestastie bolo dievcatko zaockovane co skutocne sposobilo tragediu....je ale velmi pravdepodobne zanedbanie pediatra z hladiska nedostatocnej kontroly dietata pred ockovanim!!! ...nie len vina ockovacej latky)
Ing. Ladislav JUHÁR - elektrotechnik...

vy vazne verite tymto ludom??? Su bez akehokolvek lekarskeho vzdelania... a kryju si chrbaty tym ze sa ich publikacie nesmu chapat ako lekarske odporucania.... no dakujem pekne.

majte trocha sudnosti.

petah82
17. aug 2012

@zaockujteajslnko "deti toho znesu vela, by sme sa cudovali, kolko take male telicka znesu!!!" to su vyjadrenia aj mojich byvalych "kamosiek" doktoriek, s ktorymi som sa rozlucila z dovodu mojej sektarskej prislusnosti. 😀

racerunner
17. aug 2012

@tara Ty máš v tom životě jen samej problém, co? 😀 Jinak tu kinetiku Al jsem našla a nezdá se mi tak složité napsat, že v prostředí kyseliny hydroxykarboxylové v intersticiální tekutině se (ve vodě jinak nerozpustný) AlOH3 rozpuští na hliníkový radikál, jež pak má schopnost regovat s biologickými systémy. Nevím, cos na tom studovala tak strašně dlouho, že jsi mi odmítala tuto skučnost sem napsat?

sirael
17. aug 2012

@petot Co sa tyka tetanusu - ciste teoreticky, ked si dcerka prepichne nozicku hrdzavym klincom - ideme do nemocnice a tam co? Pichnu jej "nieco" proti tetanusu? (ma dve davky Hexa/prevenar), alebo ako potom postupuju? Uz sa to tu myslim pisalo, len to tu uz neviem najst.....☹

poppy1
17. aug 2012

@petot toto by aj mna zaujimalo...ked dcerka nie je vobec ockovana (nema ani prvu hexu), ze ci by jej pichli tetanovku alebo ako sa postupuje?? ked by doslo k zraneniam, ktore su rizikove pre vznik tetanusu...

prevenar
17. aug 2012

@poppy1

ako by som zacal ..musim upozornit na dolezity detail a to je , ze ockovanie nema zmysel pre mna z dovodov kt. som napisal . z toho ale nevypliva ,ze to nemoze mat zmysel pre niekoho ineho . niekomu sa moje dovody mozu zdat napriklad nezmyzelne a rozhodne sa ockovat , co mi nijako neprekaza, kedze tym nezasahuje do mojho zivota. takze tak 🙂

polio u nas existuje tak ako napriklad mor . akurat mor mal smolu ,ze vymyzol pred vymyslenim vakcin lol inak by ta ockvoali aj proti moru. najvacsim zdrojom tejto desivej nakazy su staty ako india , pakistan ..atd. ak si dobre spominam tak india ma 1.2 miliardy obyvatelov tusim v roku 2010 tam bolo najekych 120 nakazenych +/- . ked si porovnas zivotny standard v indii a pakistane so zivotom na slovensku ...no, podla mna vela spolocneho to nema . napriek tomu su cisla mizive.

k pakistanu tu mam pekny clanok kt. som pridaval par stran do zadu. ...ved precitaj, porozmyslaj a posud sama 🙂 my sme tuto lahodku ozeleli ..ale ako vravim , kazdy vidi veci inak a niekto ma "svoj nazor" este aj na to ,ze 2 pretinajuce sa kolmice zvieraju 90 stupnovy uhol 🙂

" http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou. "

nae
17. aug 2012

@poppy1 áno, myslím, že by jej pichli normálne proti-tetanovku. Samozrejme ty ako rodič možeš odmietnuť akýkoľvek zásah, to sa netýka len očkovania či neočkovania.
@sirael Ty dcérku máš očkovanú aj proti tetanu a je to očkovanie v podstate "čerstvé", takže nemuseli by pichať znovu. Tie proti tetanovky sú populárne u "starých pák", ako som napr. ja alebo s dovolením aj ty, kde je už doba od posledného očkovania naozaj dlhá, resp. človek nemá záznam, kedy bol naposledy naočkovaný.

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
17. aug 2012

@poppy1 inak na toto som zabudol .. treba mat vzdy so sebou flasku s peroxidom vodika ..a nim kazdy ranu vydezinfikovat .. kyslik v nom obsiahnuty je tetanus killer 🙂 lepsie ako mat doma autisticke dieta ^^

poppy1
17. aug 2012

@prevenar nieco "nestiplave" by nebolo? nechcem u dcerky vyvolat traumu...ona je malicka a zatial som vzdy pouzila Dettol spray na rany, lebo nestipe... Ci to nie je ucinne? len peroxid vodika?

prevenar
17. aug 2012

@poppy1 eee.. nemyslim,ze je to nieco stiplave. ..ale mozno si to len zle pamatam 😖 ..zrejme funguje aj dettol, ale v kazdom pripade dettol je cista chemia a peroxid vodika je ovela prirodnejsi ako dettol. zial neviem ti na to inak odpovedat.

poppy1
17. aug 2012

@prevenar hmm dokelu... ja som bola taka spokojna, ze dcerka pri odrenine ani nezaplakala a ze sa neboji, ked jej to idem vydezinfikovat ☹ neviem si predstavit, ze jej tam nalejem nieco stiplave ☹ ma len 18 mesiacov...tak aby si nevytvorila strach z toho.

aduskatt
17. aug 2012

@prevenar peroxid teda stipe a riadne🙂)ale inak suhlasim, ze sice je to chemia, ale cista chemia🙂 lepsie ako dettol...

prevenar
17. aug 2012

@poppy1 ..ako vravim, je celkom mozne ,ze to nestipe ..snad odpovie niekto kto to neda vno pouzil. osobne si myslim,ze dettol pozabija co to tiez 🙂 ..urcite budete zit, neboj 😉 😉 😉

...aha , tak uz ti odpovedali 😀 @aduskatt ...takze sorry! @poppy1 lol

prevenar
17. aug 2012

@poppy1 este ,,aby som to zhrnul , osobne som presvedceny,ze neexistuje ziadna sanca a sposob ako by sa mohlo tak male dietatko nakazit tetanom , tak kludne dezinfikuj dettolom 😉

sirael
17. aug 2012

@nae Ved ano, mala ockovana je, ma dve davky, tretiu sme uz nedali, ale tak vieme, ze ockovanie nechrani tak, aby nedostala tetanus 🙂 Cize ked sa stane to s tym klincom, tak co vlastne robit pre to, aby tetanus nedostala? Vyplachnut ranu a nechat "dychat", ale toto je zaruka toho, ze clovek tetanus nedostane? A aj my, ked nam v nasom veku protitetanovku daju, tak zabrani tejto chorobe? 🙂 Ci nam akurat dodzube zdravie?

jandl
17. aug 2012

@didulka85 Vařím tak 3 roky.Manžel na obědy chodí jinam.So,ne vařím normální oběd s masem i pro něj,pokud možno bez vajíček,mléka.Na dovolené,na výletě si nezdravé věci dáme.Ona nabídka je jaká je.Je rozdíl,jestli jíme to nezdravé každý den nebo občas.Exemy máme pod kontrolou.Jsem za blázna,ale mi stačí,že nepotřebuju pro děti kortikoidy a antihistaminika.

mandarinkadarinka
17. aug 2012

@zaockujteajslnko presne 🙂

alenka600
17. aug 2012

@moniaak S tym dokrmovanim a UM mi to pride normalne ako dalsia mafia 😀 😀 😀 😀 Cielom sestier a lekarov e od zaciatku vsetpovat do hlavy zenam akosa kojit neda a ake je to hrozne tazke. Ale o tom nie je diskusia. Chcela som k dokrmovaniu, ze mozno budes musiet - ja som otehotnela, ked mala dcera 4mesiace a rychlo som zacala stracat mlieko, trosku este stale mam, takze kojim co to da plus nechcela som prechadzat na UM, tak som presla na rastlinne mlieka. OK, nic nie je idealne, ale prislo mi to predsa len lepise ako UM. Takze zalezi od toho kedy, v akom veku budes musiet dietatko zacat dokrmovat, ale ja som v poho a bez problemov v 5mesiaci presla na ryzove a ovsenne. Da sa este aj mandlove v tomto veku. Po prvom roku sa da sojove, ale o soji si myslim zhruba to co @luthien.k hlavne kvoli gen. modifik. takze nic sojove nekupujem.
A kravske mlieko dcere ani davat nebudem.

luthien.k
17. aug 2012

@alenka600 rostlinná mléka mají tu nevýhodu, že obsahují málo bílkovin a hodně sacharidů a tuky jsou do nich obvykle přidávány uměle, nicméně pro občasné pití je používám také. Lepší je mandlové z pohledu výživového, ale zase mandle jsou alergen, já na ně třeba mám alergii... Ono opravdu nic není ideální, to máš pravdu 🙂

manof
17. aug 2012

@luthien.k
No takto: kyselina glutámová je jednou z 21 (alebo 22) aminokyselín, z ktorých sú zložené bielkoviny.
Avšak niektoré bielkoviny (napr. tie sójové) jej obsahujú veľmi veľa, iné zase len nepatrné množstvo (ak vôbec). Takže nie je bielkovina ako bielkovina.

Viazaná kyselina glutámová nepredstavuje zásadný problém, lebo však aj naše telo sa skladá (okrem iného) z bielkovín, čo ju obsahujú. Problém je len voľná kyselina glutámová a jej soli (glutamany).

alenka600
17. aug 2012

@poppy1 Ja som sa sustredila len na ockovanie, co je u nas povinne a to je jedine DTP, takze k tym inym ocko co si sa pytala, resp. k nepovinnym ockovaniam sa neviem vyjadrit.
samozrejme pripustam nazor, ze sa moj pohlad bude musiet zmenit, ak by sa moje dieta nedaj boze v buducnosti ukazalo byt ako chorlave, tak sa pozriem na rizika roznych chorob a ako im predchadzat atd. Zatial je vsak dcera totalne zdrava, prezila bez ujmy na zdravi moje amaterske postupy na zaciatku a napriek mojej blbosti co som na nej par krat spachala sa ani pri svojej hmotnosti 2600g nenachladila, nepodchladila, neochorela, nekychla nic. A uznavam, ze ako mama amaterka som jej na zaciatku dala zabrat 🙂

alenka600
17. aug 2012

@luthien.k Ano, preto je dolezite v akom veku sa tie mlieka zaradia do stravy, lebo ja uz som si to mohla dovolit vdaka prikrmom. Ale samozrejme som pre mnohe matky prilis precitlivela, kedze musim trosku viac dbat na to, co moja dcera dostane v prikrmoch, aby to bolo vyvazene a plnohodnotne.
A ked som prvy raz ochutnala mandlove mlieko, hmmmm to bola lahoda . keby som mala doma biely rum, tak si zmiesam aa hodim par kociek ladu a mam super drink. Ja som mandlovy maniak, milujem vsetko mandlove - jedlo, chut, vonu, kozmetiku. (Alergiu mam na vlasske orechy 🙂