Neverím, že očkovanie spôsobuje choroby

kykka
30. júl 2013

Prosim mamicky, aby ma neodsudzovali za tento nazor. Nikto so mnou nemusi suhlasit. Napisem iba to, co povazujem za skutocne nastrahy v dnesnej dobe... Jednou z nich je urcite aj ockovanie, aj ked iba v malej miere... Pretoze najhorsi zabijak v dnesnej dobe je nasa vlastne strava a kozmeticke vyrobky. Ano niekomu sa to moze zdat ako malichernost, ale toto je skutocna pricina leukemii, znizenych imunit, ekzemov, alergii, psychickych problemov a vsetkych dalsich pricin, ktore zaslepene mamicky pripisuju iba ockovaniu.
Viete nieco o prekysleni organizmu? Najtazsia civilizacna nastraha dnesnej doby! Ak ste milujuce matky a skutocne sa zaujimate o zdravie svojej rodiny a seba, tak si teraz vygooglujete na internete, co to vlastne PREKYSLENIE ORGANIZMU je. Ja som si o tom precitala spustu informacii na internete, v knihach, opytala som sa aj nasej doktorky a uz rok netrpime chorobami a vlastne vsetky choroby, ktore sme mali, z nasej rodiny postupne vymizli. A to je moj maly plne ockovany, no odkedy sme zmenili rezim stravovania a zitia vobec, je zdravy ako buk a to este pred par mesiacmi trpel na ITP a toto ma presvedcilo, ze vacsina straseni o ockovaniach su len famy. Lekarka nam po vysetreni dala rozbor analyz jeho krvi a zostala prekvapena z jeho velmi dobrych vysledkov. Nas maly sa uplne vyliecil z tejto vzacnej krvnej choroby, uz nieje po nej ani stopy a to len preto, ze som nelenila a uplne som zmenila nas zivotny rezim. Ano bolo by pre mna velmi pohodlne sediet a agresivne nadavat a presviedcat ine mamicky o tom, ake je ockovanie skodlive a za vsetky choroby moze iba ockovanie, ale neurobila som to a radsej som si zlozila klapky z oci a zacala sama patrat po skutocnych nastrahach dnesnej doby a poviem vam, ze ockovanie je skutocne najmensie zlo. Zdravemu, neprekyslenemu organizmu NIKDY ziadne ockovanie neublizi, ale to uz zalezi od samotnych matiek...
Cize predtym, ako budete svojim detickam davat chorobne presladene dzusiky, maso preplnene hormonmi (vsetky masa v dnesnej dobe obsahuju tazke hormony, ktore narusuje vyvoj deti, len sa o tom nehovori, aby masiarensky priemysel mohol zarabat miliardy), pecene kolaciky z bielej muky, coca coly, chipsy, sladkosti, biele cestoviny, biely chlieb, sunky, salamy atd, atd... si dobre spocitajte, kolko jedu prave dostavate do tela svojho dietata.
Ph zdraveho cloveka sa pohybuje medzi 7.36 az 7.44 (mozete si to zmerat papierikmi z lekarni, su velmi lacne). V dnesnej dobe a hlavne slovenske rodiny maju velmi zle ph a prave dlhodobe prekyslenie organizmu je spustacom VSETKYCH DNESNYCH CIVILIZACNYCH CHOROB. Prekyslenost organizmu a krvi odburava imunitu a pripravuje "hniezdo pre choroby. Tento proces sa nedeje zo dna na den, je to dlhodoby proces, ktory si vytvaraju ludia sami...
Najhorsim prekyslovacom organizmu je cukor a maso. Na internete sa da najst vsetko ako prekyslovaniu organizmu zabranit a vytvorit si zasaditost organizmu=zdravie na cely zivot.
Cukor je jed, ktory u deti vytvara hyperaktivitu, alergie, odburava vapnik z kosti, sposobuje tazke prekyslenie krvi, cize organizmus dietata je oslabeny a tym padom je dieta stale chore. Len si polozte otazku, kolko cukru denne prijme vase dieta z jogurtov, cerealii, dzusov, sladkosti, cajov atd...vsade je skryty cukor, pretoze to chuti a na tom najviac zarabaju vyrobcovia. Poznam mamicku, ktorej dieta vobec nevie, co je to chut cistej vody. Stale pije len dzusiky z krabicky, kde su pridane same jedovate potravinarske ecka a caje, no viete si to predstavit? To kvantum jedov, co dostava do seba kazdy den?
Maso, nejdem sa k tomu ani vyjadrovat. Moja 8 rocna neter bola od mala krmena masom, lebo toto jej vraj chuti, tak jej stale na obedik, alebo veceru uvarili nieco z kuracinky alebo bravcoveho, mleteho hovadzieho... Takto to slo roky a ja som im stale hovorila, nech do nej tolko masa necpu, ze je to preplnene velmi skodlivymi hormonmi a antibiotikami a kadejakym svinstvom, tak sa stale na mna osocili, ze oni vedia, co robia, ved aj oni jedli maso a su to (ano, ale uz zabudli, ze pred 30 rokmi maso nebolo infikovane takymi chemikaliami ako teraz).. Takze teraz ma moja mala neter 8 rokov, zistili jej tazku hormonalnu poruchu - predcasnu pubertu ma plne vyvinutu maternicu a je pripravena krvacat kazdy mesiac, je obezna, ma problem s oblickami a odteraz az do 12 rokov bude chodit kazdy mesiac ku gynekologovi ne injekcie, ktore maju potlacat menstruaciu kazdy mesiac. Gynekolog im odporucil jest menej masa... Co k tomu dodat? Ludia uz zabudli, ze pred 30 rokmi nasa strava nebola postihnuta eckami, chemikaliami a hormonmi tak ako teraz a je len na nasej zodpovednosti, ako sa naucime tymto jedom vyhybat a rozmyslat pred tym, ako si nieco polozime do ust.
Viete, ze z kozmetickych vyrobkov a jedla prijimame denne 10 nasobne viac hlinika ako obsahuje jedna vakcina? Jedna vakcina obsahuje nepatrne mnozstvo hlnika, zato jeden antiperspirant (v zlozeni ma napisane aluminum), sampony, gely, alobal na pecenie, hlinik sa nachadza aj v obaloch na cokolady, zuvacky, potraviny vobec, hrnce v ktorych varime, vsetko je hlinik a my toto konzumujeme, vsetko obsahuje obrovske mnozstvo hlinika? Sa zamyslite, ked otvarate cokoladu, zvnutra nemate strieborny obal? Je to hlinik a ano dostava sa bohuzial aj to do tela. A teraz si predstavte, sme denne obklopeny hlinikom, nevedomky ho dostavame do tela kazdy den obrovske kvantum a tu budu ludia plakat, lebo vo vakcine sa nachcadza stopa hlinika... Alebo laureth sulphate-rakovinotvorna latka, ktora sa nachadza v samponoch zubnej paste atd, ano mate ju aj vy vo svojej kupelke, staci sa ist teraz pozriet do kupelky, zobrat hociktory sampon, ktory mate a pozriet do zlozenia.
Tazke kovy? Viete kolko olova prijmame dneska my a nase deti zo vzdychu? Kazdym vdychom prijmame do seba jedy z tovarni, prepaleneho benzinu z aut, znecisteneho vzduchu ako takeho narusenej ozonovej diery, ale nie, my miesto toho aby sme isli na prechadzky do prirody a zili zdravo, budeme plakat, ze to vsetko z vakcin... Kto dneska dodrziava povinny pitny rezim 2.5 litra CISTEJ vody kazdy den? Voda, ktora precistuje organizmus od jedovatych latok a ak ju nepijete, jedovate latky sa vam hromadia v tele a vzikaju choroby, pretoze telo tieto odpady nema ako odplavit z tela von, iba ako vodou...
A tu budu pohodlni ludia plakat a hladat vsetky priciny zla vo vakcinach miesto toho, aby zdvihli zadok a zacali KONECNE nieco robit pre svoje zdravie a svoj zdravy zivotny styl....
Tu sa mi natlaca otazka: naozaj vsetky civilizacne choroby su sposobene iba vakcinami? Ved aj my sme boli tak isto ockovani a navyse horsimi vakcinami, ktore obsahovali tazsie kvanta hlinika a inych latok a take choroby ako nase deti sme nemali. Ale ano je pravda, ze pred rokmi bol vzduch cistejsi, jedlo zdravsie a narod menej pazravejsi a tym padom aj zdravsi...
Teraz ocakavam reakcie tych agresivnych mamiciek, ktore za vsetko chcu vinit iba ockovanie, lebo sa boja pozriet pravde do oci - ze zijeme v otravenom prostredi a je len na nich, ako budu chranit svoju rodinu zdravym zivotnym stylom...

natas4
30. júl 2013

@kykka no a teraz sa tu vsetky najmudrejsie mamicky - samozvane imunologicky, chemicky, pediatricky ci biologicky - na teba vrhnu 😀 lebo my ostatne necitame, len prideme k lekarovi pichnut vcelicku 😝 dobrovolne ublizujeme nasim detom, lebo sme take "hlupe" ze sme este neprisli na to, ze za vsetkymi chorobami je ockovanie 😉

sorciera24
30. júl 2013

@kykka ahaaa, cize sa nou vlastne cca. 50 rokov ockvoalo zbytocne....( akov ies, ze tak nie je aj s inymi vakcinami....).....sama vidis aky to bol teda blud a veselo to do nas pichali......

beruska.zuzanka
30. júl 2013

@daneso paráda, možno pri deťoch dávajú väčší pozor... dúfam... naša prvá má po mmr exém a iné kožné problémy a druhú už očko nechceme...

sorciera24
30. júl 2013

@kykka a to v ktorej krajine je ockovanie proti hep. A povinne? (inak, to, ze das zaockovat, ti nezaruci ze chorobu nedostanes...).....a preco je ockovanie proti chipke podla teba blbost?....podla coho si robis statistiku? ze to je dobre, to zle....?

kykka
autor
30. júl 2013

@daneso Vies prevencia. Ak by nebol ockovany, tak by sa nakazil hned na druhy den a nie po dvoch tyzdoch. V podstate mal stastie, ze bol ockovany rok pred tym.. Ja som pisala v mojom prispevku, nemusi so mnou nikto suhlasit, len som chcela, aby uz konecne prestali mamicky vzlykat nad ockovanim, je tu vela inych zavaznejsich faktorov, ktore skodia, a pred ktorymi zatvaraju oci.

piacere
30. júl 2013

@natas4 vieš, kým sa obidve strany nenaučia na túto tému komunikovať na úrovni, tak to bude stále o "hlúpych včeličkárkach" a "samozvaných imunologičkách" 🙂

Načo hneď takýto útok? 😉

kykka
autor
30. júl 2013

@natas4 Vies, ked vidim, ked niektoremu dietatku tecie soplik a mamicka place, lebo to je z ockovania a pri tom dieta stoji bose na kachlickach, tak mi akoze fakt pride, ze je blba... 🙂

natas4
30. júl 2013

@beruska.zuzanka a si si ista, ze ma exem kvoli ockovaniu MMR? Ked druhe dieta nedas ockovat a bude mat exem, tak comu to potom budes pripisovat?

piacere
30. júl 2013

@kykka zbytočne "lajkuješ" 🙂 Tvoja komunikácia je totiž presne rovnaká... na chlp 🙂

sorciera24
30. júl 2013

@kykka si na nespravnom mieste, tu nikto nefnuka pre soplik (ale pre ovela zavaznejsie nez. ucinky)....a ano, ti, co su proti ockvoaniu, ziju omnoho zdravsie a vsetky tie humusy, co si popisala, poznaju......mna skor zaraza, ze ostatne humusy v prirode ti vadia a to, co sama pichnes dot ela (ten humus) dietatu ti envadi...toto enchapem......

miskamaj
30. júl 2013

myslim, ze na nazore zakladatelky nieco pravdy bude. Kedze obcas aj ja zhliadnem nejaky prispevok o ockovani, vsimla som si velmi pravidelnu prispievatelku (samozrejme obrovska odporkyna ockovania) a zhodou okolnosti som ju podla fotky spoznala (byva kusok odo mna). Hovori, ze ockovanie im sposobilo obrovsky atopicky ekzem. Tuto matku "roka" som v tehotenstve videla velmi casto s cigaretou, pri kocikovani taktiez. Myslite, ze doma fajcia (aj manzel) na balkone? 😝 Myslim, ze nemusim davat otazku, z coho ten atopicky ekzem asi je.... A myslite, ze sa tu niektora mamicka- odporkyna ockovania prizna, ze huli jak o dusu??? 😝

daneso
30. júl 2013

@kykka Suhlasim.....ale som zato kazdy mame svoje zle skusennosti.....a ak ich ma niekdo po nejakom lieku( ako teraz kamaratka), antibiotikach(bezna vec) a ockovani( mali sme aj my) netreba pred tym zatvarat oci a smiat sa z niekoho .....a je to napisane v pribalovom letaku.....a kolko latok moze byt spusacom a vyvolavacom .....atd.......nech si kazdy uvazi co chce dat do svojho tela......nemozeme byt k tomu nuteni........ani teba nikdo nenutil sa vzdelavat chcela si sama a pomohlo co je dobre.......a co robi dobre jednemu nemusi druhemu......a niekto nechce ma zlu skusennost to ako si ju vyhodnoti nechajme nanho.....kazdy sme jedinecny 😵

natas4
30. júl 2013

@piacere suhlasim s tebou...len bohuzial na konovi je vyse 400 tem o ockovani a ani v jednej nevladne slusna diskusia ...hoci v realnom zivote mam kamosky co ockuju aj co neockuju a vsetky sa vieme slusne porozpravat a vychadzame spolu 😉

kalifa28
30. júl 2013

založila si presne taku istu tému, akých su tu desiatky, len si tu svoju uvodnu omáčku trochu ponatahovala, nech to ,,akože,, vyzerá byt o inom, ale je to presne o tom istom, preto som to nahlasila adminovi 🙂 ako duplicitnú temu 🙂

kykka
autor
30. júl 2013

@natas4 Bravo!!! Touto jednou vetou si vystihla celu pointu diskusie. Konecne niekto... Mozno keby sa skutocne zacala zaujimat, odkial ten ekzem jej dieta ma, mozno by prisla na skutocnu pricinu tejto choroby a svojmu dietatu by pomohla. Mozno ma alergiu na praci prasok, na nejake jedlo, na latku, ktoru nosi, nemusi to byt hned z ockovania. ALe mamicky stale tuto kapitolu uzatvoria tym, ze je to z ockovania, miesto toho aby hladali skutocnu pricinu. Je to pohodlne a "otrepane". Mozno existuje sanca na vyliecenie, ale my si radsej budeme ulavovat na doktoroch na farmaceutickych firmach a tym to haslo. Dieta trpi dalej.

pragmaticka
30. júl 2013

myslela som ze sa tu rozbehne celkom zaujimava debata na temu zdrava strava no bohuzial zase sa to tu toci len okolo toho ockovania... ☹ ale inak tiez nechapem ze ked si si vedoma vsetkych neziaducich ucinkov ci uz z kozmet. al. potravin. brandze, ze aj napriek tomu nechavas ockovat svoje deti..ale je to teda tvoja vec, tvoje deti..

natas4
30. júl 2013

@miskamaj no to si sem ani nemala pisat, teraz budem rozmyslat ktora to je 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
30. júl 2013

@natas4 pretože kým to očkovanie nemala, nebol problém, nemá to mať ani po kom dedičné, ale toto je debata nadlho a nemám náladu sa s niekým do nej púšťať, svoj názor na celú tému som vyjadrila na predošlej strane, prísevok, na ktorý si reagovala, som adresovala konkrétnej osobe, takže nie je o čom 😉

beruska.zuzanka
30. júl 2013

@kalifa28 nahlásila si ju zbytočne, podľa nových pravidiel duplicitné témy neexistujú, podobných tém bude môcť byť xyz...

kykka
autor
30. júl 2013

@kalifa28 Neviem o ziadnych desiatkach tychto tem, ja som sem zalozila tuto temu, aby som diskutovala ja. Ak sa ti ta tema nepaci, mala si ju preskocit. Moj nazor nie je o natahovani nejakeho clanku inej zeny. Moj nazor je z mojej hlavy, tomu verim ja a nie som taka ako ty, aby som isla nahlasovat clanky niekomu inemu len preto, ze sa mi nepacia, alebo len preto, ze zasiahli moj citlivy bod, ako ty. Ako si ty dovolujes nahlasovat moju temu? Co si zac, ze mi ides urcovat, co mozem sem pisat a co nie? Chod z tejto temy prec, ak sa ti nepaci, co tu robis, ze ides nahlasovat moj nazor? Sa nehanbis? Aspon vidno, aka si...

jaja018
30. júl 2013

Očkovať dávam ale len povinné nevidím v tom také veľké zlo, ako keby danú chorobu mala dostať a trpieť celý život. Áno su prípady kedy dieťa po očkovaní dostalo napr. DMO ale je to mizivé percento len sa o tom veľa hovorí. A o prípadoch kedy všetko prebieha ok nikto nehovorí lebo je to normalka. My sme po ockovaniach ani len zvýšenú teplotu nemali.

natas4
30. júl 2013

@beruska.zuzanka ale ved ok, neockuj 😉 to bolo odo mna len take zamyslenie 😎 nemam potrebu ta o niecom presviedcat

kykka
autor
30. júl 2013

@pragmaticka Ja som tiez chcela diskutovat o prostredi v ktorom zijeme, stravu, aku jeme, a chcela som poukazat na to, ze nie vsetko je len z ockovania. Preco davam ockovat svoje dieta? Ako som uz pisala, radsej ockovat, ako dostat napr: Tetanus, potom uz niet navratu.

jaja018
30. júl 2013

@kalifa28 duplicitne témy sa podľa nových pravidiel mozu zakladať

zigzag
30. júl 2013

@kykka ja napisem iba svoj nazor,neockovanie beriem ako zdravy zivotny styl, kedze som nedala do svojho dietat napichat jedy u lekara, jasne ze mu ich nebudem davat v pribinacikoch, a inych "lakucinkach" ako pudingy a podobne hluposti, plne skrobu cukru a umeliny, 😉 a po druhe, chemiu, ktora sa do tela dostane beznou cestou, a to sliznicami, stravou, je odburavana prirodzenou cestou, avsak ked je vpichnuta priamo do krvneho svalu, teda ide rovno do krvi, takze obide vsetky ochranne mechanizmy tela, sa odburat neda, takze tak, co myslis, z coho su parkinsony a neviem co urcite nie z toho, ze babka olizovala hlinikovy pribor, a dalej autizmus, preco ma rovnake priznaky ako otrava hlinikom? navyse kedy by sa dtieta, ktore ma par rokov dopracovalo a ulozilo take mnozstvo hlinika n tele, aby sa prejavila tato "otrava" ? (jasne ze v vakcin, a dieta do 2 rokoch nema este barieru madzi mozgoma krvou, a ako je zname hlinik sa dobre viaze preve na nervove vlakna, a ked sa uz ulozi je velmi tazke, to potom neako "detoxikovat") nehovoriac,o tom ze sa ockovali deti uz v porodnici, takze ja som za zdravy zivotny styl, raw, ovocie, zelenina, strukoviny, ale na ockovanie mam svoj nazor a je negativny,,,

keby si vedela nieco o tetane, tak by si vedela ze sanca ze sa nakazi dieta, ktore jedobre prekrvene je nulova, na tetanus nezomrelo ani jedno dieta, iba stary ludia s cukrovkou, a zlym prekrvenim a boli preockovany, ani z ockovania nie je navratu, ked to tam raz pichnes, tak to tam mas......a len sa to zbiera a zbiera a zbiera ,,,,, a raz to buchne....

miskamaj
30. júl 2013

@natas4 ja som chcela len poukazat na to, ze velmi vela mamiciek prestali fajcit po dlhych rokoch az potom, co zistili, ze su tehotne (v lepsom pripade, niektore si povedia, ze je lepsie si 2-3 denne ku kave dat, nez byt nervozna) ale v takto vaznych temach ako je aj ockovanie to samozrejme neprizna nik. Tu konkretnu prispievatelku som v IP vyzvala, nech sa prizna, alebo nech nesiri paniku, uz ma vonku prestala aj zdravit, ale ked ma zbadala, tak cigu odhodila... 😝

natas4
30. júl 2013

@jaja018 ano to si vystihla...o tych milionoch deti, ktore zvladli ockovanie v poho, o tych sa nepise, lebo mamicky nemaju potrebu chodit na net a vypisovat o tom...bohuzial (a je mi to uprimne luto 😔 ) su aj deti, ktore mali NU po ockovani...ale hoci ich je malo, tu na konovi sa moze zdat, ze ich je az prilis vela ...nezabudajme vsak, ze nic nie je 100% a tak ako lieky maju NU, tak aj ockovanie

zigzag
30. júl 2013

@miskamaj faciarky si myslia, ze ked prestanu fajcit, tak vsetko ok, ale cele ich telo je zanesene nanosami toxinov z fajcenia, takze sice treba pochvalit, ze aspon pocas tehu prestanu, ale to neznamena, ze ich plod nebude ovplyvneny tymze fajcili pred tehu,,, trosku draha dan si myslim,,,,,, ja mam sestrnicu a fajcila aj pocas tehu, a este sa tym hrdi, ako no koment, hlupost kvitne v kazdom veku 😝

natas4
30. júl 2013

@miskamaj a okrem fajcenia tu mame vysoky vek rodiciek, umele oplodnenia, rodinnu anamnezu a pod 😉 lahsie je vsak, vsetky choroby zvalit na ockovanie

miskamaj
30. júl 2013

@natas4 ano, presne to si myslim aj ja. Podotykam, ze niesom nazoru, ze ockovat treba vsetko a vsetkych. Myslim, ze "zlo" je aj ockovanie aj neockovanie, len si treba vybrat to mensie. Samozrejme, ak ma dieta naozaj nejake vedlajsie ucinky, tak je to nieco ine, ako to, ze tu niekto bude "vykrikovat" , ake je to svinstvo, sirit paniku a mamicky, ktore sa nevedia rozhodnut ci dat alebo nie tak samozrejme zabludia do anonymnych diskusii namiesto toho, aby si nastudovali vsetko mozne od autorov, ktorych sa da "prelustrovat". Fajcenie je vacsie svinstvo ako ockovanie a ruku do ohna by som dala za to, ze je tu takych mamiciek- neockovaciek viac, ktore sa toho jednoducho zbavit nevedia