Očkovali ste hexou a prevenarom na dvakrát?

dvojickymk
2. jún 2015

Ahojte. Davali ste niekto svojim detom ockovanie hexy a prevenaru na dvakrat? Ockuju sa spolu, kazde do jednej nozicky, ale my sme prve dve davky rozdelili. Zajtra mame ist na tretiu davku a kedze uz meskame asi pol roka s ockovanim, chcem im to dat naraz. Mali ste to niekto takto? Je to v pohode? Ja mam z toho dost stres... Vdaka 🙂

pepedra
2. jún 2015

@dvojickymk ahoj, ja som delila tiez ockovanie...aj posuvala. nechcela som jej davat aj hexu aj prevenar naraz. Teraz som jej dala poslednu hexu a to ma 21 mesiacov 🙂 ale kamoska tiez rozdelovala hexu a prevenar a posledne ockovanie dala obe naraz. Mala bola trosku nekludnejsia a myslim ze mala aj zvysenu teplotu. Ale inak myslim ze nic ine nespominala. Good luck!

dvojickymk
autor
2. jún 2015

Ja by som to uz rada mala z krku, o chvilu ma byt mmr ockovanie,ale neviem, ci im to dat naraz... Malo by to byt v pohode, ved vela deti ockuju naraz,ale aj tak... Doteraz ockovanie znasali dobre

bonaqa2013
2. jún 2015

Moju dcéru očkovali naraz a výsledok? Ani sa nepýtajte..... Doteraz sa trápime....

zuzich
2. jún 2015

My sme tak dávali U mladšej dcérky. S očkovaním sme začali až po ukoncenom šiestom mesiaci. A chceli sme medzi hexou a prevenarom dvojtyzdnove prestávky. Nebol s tým nijaký problém a tiež sme dosť meškali, pretože dcérka bola vždy chorá / nádcha, kašeľ /, keď sa malo očkovať. Ani to nikto neriešil, iba raz zastupujuca lekárka navrhla, že ju zaockuje aj tak /dcérka bola troch nachladnuta/, pretože už meskame a WHO dporúča očkovanie v niektorých prípadoch aj V 40 stupnovej horucke. Odmietla som. Trvalo to dlhšie a chodili sme tam častejšie, ale stalo nám to za to. To, že meskate, vadí vám alebo lekárovi?

dvojickymk
autor
2. jún 2015

Doktorka to berie v pohode. Povedala, ze radsej neskor ako nikdy. Je to vlastne na mne..
Prve dve ockovania, ktore mali rozdelene, zvladli v pohode a kedze to chceme mat uz za sebou, som myslela, ze im toto posledne,tretiu davku,dame uz naraz... Vsetky deti mojich znamych ockovali vzdy naraz,dokonca sa cudovali,ze my sme to rozdelovali 🙂
Mna na tom rozdeleni odradza to, ze budem musiet znova zazit tento stres a "pripravu" na ockovanie..

prevenar
2. jún 2015

@dvojickymk nie ..nedali sme vobec 😵

seahorse27
2. jún 2015

My sme mali namiesto Prevenaru Synflorix. Prvú dávku sme dávali naraz a nežiaducich účinkov bolo vela - teploty, mrzutosť, rozbitý režim, narušený spánok, opuch a začervenanie v mieste vpichu, hrcka po synflorixe pretrvávala skoro 6 týždňov. Druhu dávku sme rozdelili a paráda - okrem malého opuchu, ktorý zmizol za 2 dni, absolútne nič. Tretiu dávku tiež budeme deliť.

dvojickymk
autor
3. jún 2015

nakoniec som to predsalen rozdelila.. doktorky som sa spytala, ze nech mi narovinu povie, co je lepsie pre deti, ze ja kludne zvladnem dalsi stres aj o par tyzdnov a prideme znova.. ona mi povedala, ze vsetky jej deti ockuju spolu, ale ze nam to v pohode rozdeli, ze tak je to mensia zataz pre organizmus. no tak som nevahala 🙂

zuzuliatko81
12. nov 2015

Kedy ste davali Prevenar? Po dvoch tyzdnoch alebo mesiac potom ako Infarix Hexa?

pepedra
12. nov 2015

@zuzuliatko81 ahoj,ja som dala najprv obe hexy a az potom som zacala s prevenarom. A neviem ci vies ale ja som sa potom od doktorky dozvedela ze ak das prvy prevenar po roku,staci len dvakrat ockovat, nie trikrat.

dvojickymk
autor
13. nov 2015

@zuzuliatko81 nepamatam si uz presne ale asi mesiac, dva bol medzi nimi odstup.