Je mesačný odstup podania ďalšej dávky očkovania v poriadku?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

so synom sme tento týždeň absolvovali očkovanie. Išlo o tretiu dávku povinného očkovania, ktorú sme si však rozdelili na dvakrát. Keďže po druhej dávke syn na druhý deň veľmi silno plakal, bol očkovaný iba do jednej nôžky.

Na internete som sa dočítala, že ak sa to očkovanie rozdeľuje, "druhá časť" by mala byť podaná o týždeň - o dva. Naša pediatrička nás však objednala na očkovanie do druhej nôžky z tej istej tretej dávky až o mesiac.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, takýto rozostup je v poriadku - rovnako ako rozostup týždeň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas