Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

pastuska
5. dec 2009

Ja som MMR nedala, ani nedám. Trochu som si to preštudovala a som proti tejto vakcíne (aj proti všetkým, ale to je už o inom).
A ako som študovala, tak som našla, že táto vakcína obsahuje laktózu. Môj malý je alergický na mlieko, čiže tú vakcínu ani nemôže dostať zo zdravotného hľadiska...mudra o tom nič nevedela...
V príbalovom letáku je jasne napísané, že ten, kto je alergický na niektorú zložku vakcíny, nemá byť očkovaný...povedal vám to niekto niekedy?

pavlina05
5. dec 2009

bramburka 😉 dík moc, řeknu že máme kašlík a rýmu. oPravdu si nechci kazit vánoce nějakou horečkou a reakcí po očkování ☹

janette.j
5. dec 2009

Ahojda já jsem asi tupounek,jak to tady pročítám,prosím jaký je rozdíl mezi MMR,hexou a priorixem????Já to nechápu.... 😝 😝 😝

janette.j
5. dec 2009

nám je 13 měs a máme za sebou 3 hexa -infarix a 3 prevenary.Co je tedy to MMR?a priorix?

bzucinka
5. dec 2009

Hexavakcína obsahuje antigeny proti dávivému kašli v acelulární formě, proti tetanu, proti záškrtu, proti invazivním onemocněním vyvolaným Haemophilem influenzae b, proti virové hepatitidě B a proti přenosné dětské obrně v inaktivované formě.

Přípravek Prevenar se používá k očkování kojenců a dětí ve věku od 2 měsíců do 5 let proti onemocněním vyvolaným bakterií S. pneumoniae. Mezi tato onemocnění patří sepse (infekce krve), meningitida (infekce blan, které obklopují mozek a míchu), pneumonie (infekce plic), otitis media (zánět středního ucha) a bakteriemie (bakterie detekované v krvi).

Priorix-Tetra inj. stříkačka je vakcína, která se používá k ochraně dětí od 11. měsíce života do
12 let věku včetně proti nemocem způsobeným viry spalniček, příušnic, zarděnek a varicely
(planých neštovic).

😉

janette.j
5. dec 2009

bzucinka-děkuji jsem zas tochu chytřejší...a ještě to MMR? Už jsem z toho jelen..... 😝

bzucinka
5. dec 2009

Nie som odbornik 🙂 ,ale ak som to spravne pochopila tak MMR je skratka pre to ockovanie priorixom. Myslim, ze to je skratka tych chorôb proti ktorym sa ockuje. Ale neviem na 100% 😎 Ak je to inac prosim opravte ma 🙂

saska.t
5. dec 2009

MMR je ockovanie 3.kombinacia proti rubeole mumpsu a nespominam si co je tretie, tak ma doplnte a mal by to byt priorix

shaula
5. dec 2009

Přesně tak - MMR = očkování proti příušnicím, zarděnkám a spalničkám, provádí se vakcínou s názvem Priorix (dříve byl i Trivivac, ten se už teď běžně neočkuje). Pokud chcete přidat očkování proti planým neštovicím, pak Priorix Tetra.

Hexavakcína obsahuje nemoci, jak uváděla Bzučinka, provádí se vakcínou Infanrix.

Očkování proti pneumokokům se očkuje vakcínou s názvem Prevenar (případně Synflorix nebo Pneumo23).

kam.zyk
6. dec 2009

Pastuska: alergie na BKM (bílkoviny krav.mléka) a intolerance laktózy (alergie na laktosu NEEXISTUJE) jsou dvě různé věci. Alergie na mléko se tedy výhradně týká bílkovin v mléku obsažených, nikoli laktózy. Čili, laktóza tady není tím strašákem - je zde ale jiné, daleko vážnější riziko reakce, v případě Priorixu a alergického dítěte- pokud má syn alergii na BKM, je možné, že má také alergii na ovalbumin (nevím, jestli se dělaly testy alergie na vejce). Občas ten souběh více alergií bývá. A v případě, že by ji skutečně měl, pak mu hrozí nesmírně závažná alergická reakce, protože Priorix je pomnožen na kuřecích embryích, alergici na vejce na Priorix tedy reagují.

Pro upřesnění i pro ostatní - jednou z MMR vakcín (tedy vakcín pro očkování proti příušn., spaln.a zarděnkám) je právě Priorix, ale existují i jiné typy vakcín na očkování tohoto. Jednou z dalších je Trivivac, jeho osud je ale nejistý, neví se momentálně, zda se bude vyrábět. Byla to alternativa pro právě děti alerg.na vejce, které Priorix nesmí dostat. Další z možností je naočkovat zvlášť spalničky, zvlášť příušn., atd. - ale to v případě, že je zdravotní důvod (imunol.odchylka, kam lze zařadit např. urč.alergie). Moje dítě nedostalo z tohoto důvodu ani Hexavakcínu , ale bylo očkováno i jednotlivými kmeny Hexavakcíny zvlášť (a některé, jako např.černý kašel, nedostalo vůbec, právě kvůli poměrně silné atopii, s MMR se taky ještě čeká, než se stav imunity stabilizuje, dodám, že dcera bude mít 3 roky).

bereninka
6. dec 2009

Holky, a hexa je taky pomnožená na kuřatech?

Já právě pořád nevím, jestli malý nemá alergii na bílek (tedy jde o bílek, nebo i o žloutek???). PO vejci prostě skoro vždy zvrací. ☹

Mám si u dr. vyžádat testy, musí se někam na alergologii, nebo to udělá i pediatrička?

kamzyk: prosím tě, a kdybychom museli očkovat zvlášť, to by dostal tři vakcíny? Jak po sobě?

schwarzovka
6. dec 2009

kam.zyk, já stejně furt nechápu, proč ho doktor tím priorixem naočkoval...tak strašně mě to štve, přitom jsem u téhle vakcíny váhala vždyky...vyčítám si, že jsem to neodložila...ale já nejsem sakra doktor, abych věděla, že nesmí být naočkovaný priorixem, když je alergickej na vaj. bílek!!! Mám sto chutí na něj podat stížnost u Lék. komory nebo něco...

jinak mluvení se trošku lepší, jde vydět, že se snaží...má svojí řeč, aspoň už nemlčí...
ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem zjistila proč řeč ztratil...myslela jsem už na horší věci...tak doufám, že se z toho brzo dostane...díky tomu mluvení je trošku pozadu za ostatními dětmi, ikdyž byl před tím spíše napřed, ta půlroční stagnace ve vývoji mě vystrašila...ale maká na sobě...šikulka...

ještě štěstí při té smůle, že neměl nějakou horší reakci, protože alergii má tak silnou, že už ani nejde změřit a přesvědčila jsem se o tom sama, když mi sáhnul do misky od bílků (už tam nic nebylo, jen byl ten povrch od té misky olepenej) a pak si promnul očíčko...reakce byla okamžitá, oteklo mu oko skoro v mžiku...hrůza pomyslet, co mu hrozilo za reakci....ještě, že to vím...nebo by ho pak naočkoval znovu...a nechci domýšlet, co by se mohlo stát ☹

tin007
6. dec 2009

bereninka a davala si malemu do prvych prikrmov iba zltok? lebo ak hej a bol ok, tak to vychadza ako alergia na bielok (ved bielok deti do 1 roka by nemali jest, kvoli tomu,z e je to alergen). urcite to povedz pediatricke

pastuska
7. dec 2009

kam.zyk, ale mne povedali, že má nielen intolenranciu laktózy, ale je aj alergický na bkm...
Potom sa zistilo, že aj na sóju, som zvedavá, čím to bude pokračovať...

bereninka
7. dec 2009

tim007: do roka jsem dávala jen žloutek a zvracel taky. Dr. říkala, že to bývá, když jsou děti ještě nezralé. Ted už dávám i bílek a reakce stejná.
A projevuje se tak alergie, že dítě zvrací?

pastuska
7. dec 2009

Áno bereninka, môj zvracal, od malička grckal, mával hnačky - teda stále riedku stolicu, začal mať vyrážky, bolelo ho bruško...ale zvracanie je príznak.

kam.zyk
7. dec 2009

Pastuska- tak to je něco jiného- on zas tak častý souběh alergie na BKM a intolerance laktózy není. Intolerance laktózy je věc chybění enzymu na trávení mléčného cukru, projevuje se tráv.obtížemi, zatímco alergie na BKM ekzémem, dých.problémy, ale i např.nitkami ve stolici (a také zvracením, takže ony někdy ty projevy intolerance lakt.a alergie na BKM mohou splývat), a jde o klas.imunol.reakci. Doporučuju ale zjitit, zda není alergie i na vaj.bílek. Ono - že má krom alergie na BKM i alergii na soju se není co divit, jsou to takřka identické bílkoviny, takže skoro stejné alergeny. Stejně tak kozí mléko a výrobky z něj jsou stejně jako soja při alergii na BKM zakázány.

Bereninka: Hexa na kuřatech pomnožená není. Zvracení po vejcích ale na alergickou reakci poukazovat může. Je třeba se nechat odeslat na alergol.pracoviště, kde se udělají testy. To očkování zvlášť - nechala bych to až po provedení testů. Navíc, ještě není rozhodnuto o dalším osudu Trivivacu. Rozhodlo by se individuálně.

Schwarzovka- nedivím se, že máš vztek. Jako matka bych ho měla taky. Taky nevím, co bych dělala...minimálně bych poradila svým známým, aby si na pana doktora dali bacha...hlavně ať se syn dá brzy do kupy!!! S tím mluvením, to bude dobrý, uvidíš. Ohledně té reakce na vajíčko, přesně takhle reaguje i moje dcera, taky jí stačíily stopy k vážné reakci. No vidíš, a v cca 2,5 letech jí ty alergie začínají vyhasínat 🙂 (ony tedy přesněji řečeno potr.alergie přecházejí v inhalační alergie, to je totiž zákonitost, že třeba alergie na vejce přejde v alergii na roztoče a srst, atd., ale vypadá to, že ty inhalace bude mít únosné)

pastuska
7. dec 2009

Ja som sa pýtala lekárky na imuno, vyslovene povedala, že laktózu v žiadnom prípade tiež nie...a bkm máme potvrdené na tri krát...tak neviem, radšej nech nemôže mlieko, akoby mal mať astmu...

kam.zyk
8. dec 2009

Astma je spojeno právě hlavně s alergií na vejce a alergií na roztoče. Jestli je alergie na BKM, jednou ho zřejmě nemine alergie na pyly, ale jak ta bude silná záleží na striktním dodržování bezmléčné bezsojové diety. Takže dietit a bude to v pohodě 🙂

jabber
8. dec 2009

schwarzovka - víš, proč ho naočkoval? Protože vůbec neví o souvislosti alergie na bílek s vakcínou Priorix 🙄 Stejně jako to, podle mě, neví většina doktorů 🙄 Když bylo ještě na výběr mezi Trivivacem a Priorixem, tak jediné, co se člověk dozvěděl bylo, že Priorix je vylepšený a není na něj tolik reakcí. Ani slovo o tom, že každá vakcína je vhodná pro někoho jiného, resp. pro někoho naprosto nevhodná 🙄 Celé to nechávali pouze na volbě rodičů, která vakcína se jim bude víc 'líbit' 🙄

pavlina05
8. dec 2009

Holky, tak my máme ten Priorox, dnes... 😖 Dr. mi říkala ať to tak neřeším, že reakce nejsou tak závažné, že nesmíme 7-10 dnů moc mezi lidi a bude to ok....

pavlina05
8. dec 2009

Holky, jak dloho jste nikam po tom očkování nechodily?

shaula
8. dec 2009

Já jsem chodila a chodím jako kdykoli jindy, akorát když měli teploty, tak jsme byli doma + dva dny na zotavení. Jinak nevidím důvod to nějak omezovat.

pavlina05
8. dec 2009

Mě právě řekla omezit těch 7 dnů, abychom se někde nenakazili chřipkou. Ani nejít do cvíča, na nákupy...s kámoškama.... 😖

artuse
8. dec 2009

pavlina, my sice ještě očkovaní nejsme, ale když jsem o tom mluvila s alergoložkou-imunoložkou, tak taky říkala asi 10 dní vyhýbat se velkým kolektivům, atd., můžou být v této době očkem oslabení a snáz něco chytnout, a zvlášť v tomto období...

eliotka
8. dec 2009

jabber: to je síla teda, že dr. nevědí o bíleku versus Priorix!!! My teda očkovaní zatím nejsme, ale taky jsem slyšela, že se 10 dní nesmí do kolektivu. Při hexe to nevadilo, ale tady jsou živé vakcíny a zátěž je větší.

pavlina05
8. dec 2009

artuse 😉 dík, nikam nepujdeme 🙂

pavlina05
8. dec 2009

...jo a holky, ty teploty nastoupily asi kdy?

pastuska
8. dec 2009

kam.zyk, mi už rok diétujeme, a ja zase, keďže som tehotná, tak radšej už teraz nič mliečne nejem.
Inak sa mu to nejak nelepší, ak čosi mliečne "ukradne" zo stola, tak minimálne má hneď hnačku a opuchnuté očká, teda asi ho svrbia, lebo si ich šúcha...asi fakt radšej nech nesmie mlieko, ako mať astmu.

petja
9. dec 2009

Maminky,které jste rozhodnuté neočkovat MMR,nebojíte se nákazy spalničkami? Jak budete řešit toto?