Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

bzucinka
2. feb 2010

Tak... mala zacala teplotovat na 10 den rano... trvalo to cca 3 dni...cely cas sa jej teplota pohybovala medzi 38 a 39 stupn. 😠 dufam, ze uz to pominulo.... 🙂

monik76
3. feb 2010

ahoj holky, my jdeme zitra na druhou davku, u prvni jsme nemeli vubec zadnou reakci, myslite, ze u druhe davky nejake reakce byt muze?

prchalka
3. feb 2010

Ahoj, my jsme 6.den po očkování. Už dlouho s ní jsem doma (předtím měla ještě kašel a soplíky a teplotu k zubu) aby nenastydla a někdy v tomhle sněžení-pršení stejně jít ven nejde.
Když nebude mít nějaký příznaky třeba do 10-12 dne, je bezpečný už pak zase chodit ven?

shaula
3. feb 2010

Monik - může a nemusí.

Prchalka - já chodím ven běžně pořád, i po očkování. Vynecháváme jen velké mrazy a kdyby opravdu hodně kašlali nebo měli velkou rýmu s ucpaným nosem (trošku tečící soplíky nevadí 🙂 ).

bzucinka
3. feb 2010

juj, nechapem.... mne nevravela nic mudr. o druhej davke...dokonca povedala, ze teraz mame na dlllllhu dobu pokoj... vraj niektore ockovania su aj zrusene... hm?????

renuliq
3. feb 2010

no na svk sa ockuje (ako ja viem) v 15.tom mesiaci priorix a potom sa preockuje v 5.roku zivota dietata..ci sa mylim?

bzucinka
3. feb 2010

no...ved aj ja som informovana, ze sa ockuje medzi 15-18 mesiacom a potom az vo veku 5-6 rokov ... preto som prekvapena ked sa tu spomina druha davka .... ale mozno to pisu mamicky co maju deti v tom veku

bzucinka
3. feb 2010

dokonca sa mi zda, ze MMR sa preockovava az v 11 roku zivota

petja
3. feb 2010

Na Slovensku ano

shaula
3. feb 2010

Na Slovensku se druhá dávka přeočkovává hodně pozdě (okolo těch 11 let), v ČR se očkuje půl roku po první dávce.

shaula
3. feb 2010

Těmi 11 lety si nejsem jistá 😅

petja
3. feb 2010

Jo je 11let

monik76
3. feb 2010

Jsem se uplne lekla, co nas teda chce ockovat. Jen teda nechapu, proc je to vsude jinak, se zitra zeptam.

prchalka
3. feb 2010

My jdeme pak v necelých 2 letech znova, už to máme napsané v očkováku 😖

lilyk
3. feb 2010

my sme boli dnes, ano na SK sa preockovava v 11 roku dietata 😉

itsik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monik76
4. feb 2010

Tak na ockovani jdeme jindy, meli spatnou sarzi te vakciny a ztahli jim to. No hlavne ze na to dosli vcas, nez zacali ockovat!

prchalka
5. feb 2010

Ahoj mamči,
nestíhám si to pročíst všechno. Kolik dnů v průměru trvá ta teplota k očku? Máme ji druhý den, přes den lepší, navečer přes 38..

shaula
5. feb 2010

U nás byla 3 dny.

kukasa
6. feb 2010

Ahojky,
chtěla bych se jen pozeptat,v úterý 26.1 jsme byli očkovaný proti MMR,v neděli se rozjel průjem,který trvá do dneška,ve čtvrtek se přidala horečka a včera se ještě osypala.Až tady jsem se dozvěděla o probiotikách,doktorka když jsem jí volala hned v úterý když malá měla pořád průjem mi ještě sdělila,že průjem nebývá reakci na očkování 😲 a že to budou asi zuby. 😒 No nejsou,tak jsem našla tuhle diskuzi a hned jsem nasadila probiotika a chci se ještě zeptat,myslíte,že activia bílá neslazená by taky nepomohla?zatim je malá na dietě a vůbec to nepomáhá,žádné zlepšení,už mi je jí chudáka líto 😨 a ještě mám jeden dotaz,v pondělí jsme chtěli jet na týden k mým rodičům,cesta autem trvá 4 hodiny,pořád se rozmýšlim,jestli máme jet,abych malý nějak nepřitížila.Díky za rady 😵

shaula
6. feb 2010

Kukasa - jogurty se nemají dávat v době průjmu. Až po něm pro normalizaci střevní mikroflóry.
Moc se mi nezdá, jak se všechno svádí na zuby 😖 Jestli to trvá už týden... A ta cesta - no těžko říct, sama víš nejlíp, jak na tom je, jestli to zvládnete nebo ne. Ale asi bych to odložila, po těch horečkách a ještě s průjmem bude asi dost oslabená...

kukasa
6. feb 2010

Shaula - já jsem jí právě jogurty vysadila,nechala jsem jí jenom mléko Sunar,ale vůbec se to právě nezlepšilo.No asi je to fakt,raději zůstaneme doma,je to přeci jen dlouhá cesta a zase jiný prostředí.

kam.zyk
8. feb 2010

Kukasa, co popisuješ, může být reakce na očkování - probiotika v žádném případě ne alimentární, tj.NE jogurty, atd., ale probiotika typu Probian, Infant Dophilus, atd. - ty skutečně mohou v tomto případě velmi pomoci, nikoli však jogurt (BKM, neboli bílk.krav.mléka, která jogurty obsahují, nepřispívají k ozdravění střevní mikroflóry rozhozené po očkování).

berenika39
9. feb 2010

hlásím, že u nás není vkacína k dispozici a neví se kdy bude....jak já jsem ráda....měli jsme jít včera🙂)).

Je to tak jen místně nebo je vakcíny obecně nedostatek? A proč? Kdo ví?

díky.

jankapiknova
9. feb 2010

Ahojte,my sme dnes boli na tomto očkovani a dr. nam povedala ze toto očkovanie nema ziadne reakcie(horucky....) ze netreba nič ani nurofen ani nic podobne ,ale co citam tu tak sa mi ani nezda 😕 aj ked som sem nakukla len narychlo 😉

dvojka
9. feb 2010

berenika-teda to máš kliku,teda máte 😵

shaula
9. feb 2010

Jankapiknova - tak to ti doktorka řekla pěknou blbost. Naopak právě horečky cca 8 - 10 dní po očkování MMR jsou bohužel běžné. 😕 Nicméně platí obecná doporučení jako u každé jiné horečky, pokud není vysoká (ale asi bude), netřeba srážet.

jankapiknova
9. feb 2010

ja som tuto temu videla uz aj pred tym ale som si ju necitala az ked mi dr.povedala ze ziadne reakcie tak som si na nu spomenula reku musim pocitat trochu. Zatial ani jedno ockovanie mu nesposobilo horučky a ani ziadne ine reakcie tak dufam ze to bude aj pri tomto očkovani 😕 uvidime 😉

shaula
9. feb 2010

Janka - naši taky neměli nikdy žádnou reakci, až na MMR. Ta je tak agresivní proto, že jde o živou vakcínu (tj. píchají se živé viry). Po MMR měli horečky, které vystřelily párkrát až ke 40 stupňům, pár pupínků a zduřené uzliny 🙄

jankapiknova
9. feb 2010

Tak mozem cakat asi vsetko ☹