Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

evittam
10. nov 2016

@lusinda3 To je tvoj názor, ktorý nemáš ako dokázať - a len tým, že ich nedostala tvoja dcéra to nie je. A toto naozaj nie je o šťastí alebo o očkovaní ale len a len o imunite dieťaťa a človeka. Ale naozaj ti tvoje presvedčenie neberiem. A poznám dosť veľa neočkovaných detí, ktoré nemali nejaký extrémny problém s kiahňami - možno z 30. malo jedno väčšie komplikácie. A poznám aj očkované, ktoré to dostali - a nič pekné to nebolo....Ale ak veríš tomu, že ťa vakcíny ochránia pred chorobami tak to je len tvoja vec. 🙂
A prepáč, ak niečo nečítaš tak potom ako môžeš normálne odpovedať? To odpovedáš len tak a vlastne na nič? Ale hlavne, že vieš o čom píšeš.....

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
10. nov 2016

@lusinda3 Veď v poriadku - čo sa rozčuľuješ. Nie nerobila som prieskum - stačilo počúvať rodičov detí, ktoré mali kiahne....A čím sa ideš chváliť - že si si zaplatila vakcínu za kiahne 😀 😀 😀 . Si teraz akože čo myslíš, že moje deti nie sú očkované len kvôli tomu, že na to nemáme alebo čo... 😀 😀 😀 A áno ja viem o čom píšem, nakoľko ak niekomu na niečo odpovedám tak viem na čo a nie, že sa po nejakej diskusii s ním priznám, že ani nečítam jeho príspevky...A zaplať si čo len chceš - už som ti to tu napísala. A ja svoj názor nemienim nikomu dokazovať - ty sa tu oháňaš s tým, že tvoj názor je správny a očkovanie tvoju dcéru zachránilo - čo si dovolím tvrdiť nemáš ako dokázať, ešte stále tie kiahne môže kedykoľvek dostať a očkovanie jej nepomôže. Neexistuje vakcína, ktorá ťa pred nejakou chorobou ochráni - a to je dokázaný fakt a pravda (ale to už sa opakujem). A nie nebudem očkovať a na to od teba naozaj povolenie a nič podobné nepotrebujem. Snažila som sa o normálnu debatu - ako vidím zbytočne. Pekný deň ti prajem.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
10. nov 2016

@lusinda3 V tvojom prípade je fakt zbytočné sa o niečo snažiť. 😉 A áno samozrejme, že som vzdelaná a inteligentná. Neznamená, že nie som len preto lebo nezdieľam tvoj názor. A zase a znovu ti musím napísať - aj keď zbytočne - nie nedostala ich ale nie vďaka očkovaniu. Ale nevadí - to je tvoj názor dokázaný (zatiaľ) na tvojom dieťati. Takže ja môžem tvrdiť, že na mojom dieťati som dokázala, že minimálne pri desiatich možných "príležitostiach" nedostalo kiahne a nebolo proti ním očkované - asi zázrak ale určite nie očkovanie. 😉

evittam
10. nov 2016

A ja sa nikde nesnažím tvrdiť, že dieťa vďaka zaočkovaniu nedostane danú chorobu - lebo to bohužiaľ nie je pravda. Spýtaj sa svojho pediatra či existuje vakcína, ktorá ti toto zaručí. 😉
@lusinda3

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
10. nov 2016

@lusinda3 Ja na teba nikde neútočím - ja som reagovala na jeden tvoj príspevok - odpoveď som nedostala. Potom si ty sama začala diskutovať a ja som len odpovedala a napísala som svoj názor. To je všetko. A tvoj názor a presvedčenie ti neberiem a ani s ním nemám problém - a to som ti už napísala viackrát. A kde ja tvrdím, že očkovanie nefunguje - nikde....A áno dovolím si tvrdiť, že to že tvoja dcéra nedostala kiahne nie je len vďaka očkovaniu - ešte stále ich totiž kedykoľvek môže dostať, to že ich nedostala v kolektíve alebo od teba neznamená, že ich ešte nedostane. Ako som už tiež písala - aj môj neočkovaný syn ich nedostal a napokon áno a nič strašné sa nestalo. Ale končím túto nikam nevedúcu debatu s tebou.
A poslednýkrát - nie žiadna vakcína ti nezaručí, že chorobu nedostaneš a ani nezníži pravdepodobnosť. 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandramaria
10. nov 2016

@peter952 kto propaguje Tuhárskeho v téme ne/očkovania je pre mňa absolútne nehodný ďalšej debaty. Ty proste nemôžeš byť v poriadku. Ten človek nemá medicínske vzdelanie, vie veľké kulové o chorobách, proti ktorým sa očkuje.
http://www.lovcisarlatanov.sk/antivaxer-peter-t...

A lovci šarlatánov sú všetci lekári.

A ty si pre mňa iba konšpirátor, ktorý netuší skadiaľ vietor fúka a ešte tu ohlupuje ľudí, ktorí sa ľahko dajú zblbnúť.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
12. nov 2016

@evittam Sú stránky, na ktorých sa uvádza, že došlo k chybnej interpretácii slov Dr. Harper (píšu o tom aj prispievatelia v diskusii pod článkom, mimochodom, odporúčam si ju tiež prelúskať).

evittam
12. nov 2016

@kvieta Áno, áno samozrejme. Ako inak . Neboj, mám ju prelúskanú. Ono ak ide niekomu o krk a prácu a kariéru tak potom väčšinou veľmi rýchlo otočí - keď na príde "na lámanie chleba"....
A ak by to bol až taký veľký nezmysel tak už je to dávno stiahnuté.....

kvieta
12. nov 2016

@evittam Ja som to skôr pochopila tak, že jej vyjadrenia si "niekto" prispôsobil, aby sa hodili do karát.
Je toľko nezmyslov, ktoré sa nikdy nestiahnu... 😉

rimanko
7. mar 2017

Nech sa paci zadubenci.. Zachvilu u nas
http://www.topky.sk/cl/10/1613753/Smrtelna-epid...

evittam
7. mar 2017

@rimanko Ano,ano. To tu uz bolo v r.2015. A epidemia stale nikde. 😉

jani6969
27. jún 2017

My ideme zachvilu ockovat na 5 rokov ma niekto nejake skusenosti co to vlastne je a ako dlho to chrani organizmus resp.kolko rokov? A doktorka mi odporucila pred ockovanim probiofix imun baby kvapky ze je to nieco nove a ze su na to vyskumy ze lepsie posobi na organizmus po podani vakciny. Nazvala to adjuvant.

evittam
27. jún 2017

@jani6969 Neexistuje vakcina,ktora ti zaruci,ze chorobu nedostanes a ani jej lepsi priebeh. Bohuzial. 😉

jani6969
27. jún 2017

@evittam a na co vsetko sa ockuje touto? Resp.proti comu?

evittam
27. jún 2017

@jani6969 Je to preockovanie MMR-ziva vakcina.

moonlight1210
27. jún 2017

@evittam a nie je to skor ockovanie DTaP-IPV? (Záškrt, tetanus, čierny kašeľ (acelulárna), detská obrna).

aspon podla toho kalendara, co si prilozila.

mmr by malo byt okolo roka a neskor okolo 10-11 rokov (aspon kamoska teraz davala svoje uz takmer 11-rocne ockovat mmr).

evittam
27. jún 2017

@moonlight1210 Po pravde som nepozerala ten kalendar. Mne lekarka pred 4rokmi hovorila pei synovi,ze MMR....

adsumus
27. jún 2017

žiadne bohužial, vakcíny chránia deti pred vážnymi ochoreniami a ich následkami, našťastie.