Očkovanie dcéry proti HPV vírusu

16. mar 2023

Ahojte,mám 12r dcéru,dlho som rozmýšľala nad tým či ju dať zaočkovať proti HPV vírusu.Volala som detskej dr a tá ma odbila že mamičky si to nedávajú,že aby som ešte raz si to rozmyslela aby som si preštudovala nežiaduce účinky,že je to riskantné dať zaočkovať s tým dieťa.No popravde ma s tým zneistila.Ste tu také čo ste dávali proti tomu očkovať deti?Ako to znášali,mali nežiaduce účinky?Podľa čoho ste sa vy rozhodli či dať alebo nie dieťa zaočkovať?Sestre prednedávnom potvrdili pozitivitu na HPV vírus pri preventívke na gynekológii.Ma sa dať ako dospelá zaočkovať sa teraz s 3 dávkami,jedna dávka stojí 125 eur.Hneva sa na rodičov že nás rodičia proti HPV nedali zaočkovať,teraz si to musí sama platiť plnú sumu.12r deti to majú zadarmo.A ešte otázka aká je šanca že v dospelosti niekto bude pozitívny na HPV keď ako dieťa nebolo očkované?Môže to prerásť na rakovinu?Viem mám veľa otázok no nevyznám sa v tomto.

mimi16
16. mar 2023

Samozrejme, že som dcéru zaočkovať dala a dám aj syna, keďže to môže roznášať aj muž.

evaachesa
17. mar 2023

Ja som sa dala očkovať pred cca 13 rokmi a určite dám aj syna.

autor
17. mar 2023

@mimi16
@evaachesa Nechápem prečo je detská dr tak proti očkovaniu.Vy st nemali žiadne vedľajšie účinky?

evaachesa
17. mar 2023

Ja som nemala žiadne problémy. Nanešťastie jedna kamarátka podľahla rakovine krčka maternice a mala len 35 rokov. :( Ďalšie 2 kamarátky už cca v 27micke podstúpili konizáciu kvôli zlým výsledkom. Netreba to podceniť.

evaachesa
17. mar 2023

Inak aj naša pediatrička nejak veľmi neodporúča nepovinné očkovania ...niežeby odrádzala, ale ani nezmieni. Ja dávam postupne všetko a napr pri kiahňach najskôr hovorila že načo, veď to v pohode prekoná ..ja som si ale preštudovala aj názory iných pediatrov a odborníkov a malého som dala zaočkovať keď som si zvážila pre a proti. Nie vždy sa treba držať toho čo povie lekár...vieme predsa že tie názory a tiež znalosti sa líšia.

mimi16
19. mar 2023

U nás žiadne vedľajšie účinky neboli.

stanifi
12. máj 2023

Ahojte.
Tiež rozmýšľam ci dať alebo nie. Dcéra má už 15 a od 5r chodime na detskú gynekologiu. Boli sme tam aj včera a detská gyn.mi odporucila očkovanie so slovami, že čím dalej tým viac sa bohužiaľ partneri striedajú a uz pozitivita na hpv dosahuje 80% populácie. Cize je veľmi pravdepodobné, že sa s tým naše deti stretnúť. Ak je aspoň mala šanca ochrániť ich (aj ked vakcína nie proti všetkému chrani) poďme do toho..
Niekedy mozno stačilo zdravšie žiť aby sa človek z toho dostal, no teraz sa už doma menej pestuje, samé mekáče a KFC čo mladým chutí a teda zdravá strava a imunitu je u mladých horšia ...
Mne to odporuca aj detská doktorka. Kým teda nemá 1sex, v tedy to má hlavne zmysel.
Tak veľmi nad tým uvažujem...

evaachesa
12. máj 2023

@stanifi ja by som už veľmi dlho neuvažovala ale dala rovno očkovať. V dnešnej dobe začínajú mladí so sexom veľmi skoro.