Očkovanie HPV - chlapec

majkappp
21. apr 2021

Dali ste očkovať svojho syna proti HPV? V ponuke sú 2 vakcíny Cervarix (ten hradá ZP, no obsahuje protilátky len voči 2 kmeňom) a Gardasil (obsahuje protilátky proti 16 kmeňom. Ten ide na 2x - jedna dávka sa dopláca 75€). NEjde mi o cenu, skôr o skúsenosti. ĎAKUJEM!

hettinka
21. apr 2021

@majkappp nie, ani dcéru a ani syna

leuchtturm
21. apr 2021

Gardasil, obaja synovia. Ake skusenosti mas na mysli? Po prvej davke vakciny nemali chalani ziadne problemy.

janeninka
21. apr 2021

@majkappp nemam taku skusenost ale znamy si ju ako dospely za tazke peniaze platil v plnej vyske lebo dostal gen.bradavice - nic prijemne

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkappp
autor
21. apr 2021

@leuchtturm dakujem

zdenka11081983
21. apr 2021

@majkappp dcéra ano, aj syna urcite dam. Skusenost s hpv mam, rodinny znamy ma rakovinu, na krcnej mandli nalez hpv.

majkappp
autor
21. apr 2021

@zdenka11081983 ďakujem!

evina34
21. apr 2021

Pozrite si príbeh Coltona Berreta, 13 ročný chalanisko v USA, sparalyzovaný po tretej dávke /dostal takzvanú priečnu myelitídu - zápal miechy/. Predtým aktívny športovec. A Gardasil ho skutočne nezabil, spáchal nakoniec samovraždu. Tuná je jeho príbeh v AJ. Treba všetko dobre preštudovať, kým sa rozhodnete.

https://deeprootsathome.com/transverse-myelitis...

poopsie
21. apr 2021

Human Papilomavirus je ich veľké množstvo asi 100.... Dokonca ho už môže mať v sebe lebo vniká do tela ranou... Nezaručí ochranu proti rakovine, pretože rakovina je otázkou imunity, je to zbytočná vakcina, pozri si dokument Obetné panny.. Rakovina má množstvo príčin..

jaroe
21. apr 2021

ja normalne zasnem, ako si niekto moze nechat hocico napichat. Keby vymysleli teraz 30 novych vakcin, veľa ľudí sa postavi do radu. Ja len dufam, ze s HPV to nedopadne podobne ako s pneumokokmi - po zavedeni ockovania, vzrastol pocet agresivnejsich kmenov - proti ktorym vakcina samozrejme nechrani.

poopsie
21. apr 2021

@jaroe a z tohto dôvodu bijú na poplach niektorí odborníci, vzhľadom na súčasnú situáciu, vzniká veľký priestor pre nebezpečnejšie mutácie... A všetci ich veselo ignorujú

ibajaanikiny
21. apr 2021

Moja kamoska je zaockovana a po nejakej dobe - cca 2 roky zacala mat take zdravotne problemy,ze dnes ma nieco po 30tke a do dnes lekari “nevedia” co jej je,tak dali,ze skleroza multiplex. A cim viac sa zacala hladat,presla vysetrenia a studovala a studovala,je si ista zaverom,ze to sposobilo ockovanie proti HPV. Niekde som raz citala dobry clanok,tusim sa volal Tichy zabijak panien a bolo to o ockovani proti HPV,su uz aj nejake dokumenty atd.
Asi by som najskor vsetko poriadne prestudovala a potom sa rozhodla...💪🏻

majkappp
autor
22. apr 2021

Ďakujem všetkým za názory, skôr mi išlo o to, ako bolo znášaná vakcína. Uvedomujem si, že rôzni ľudia majú rôzne názory, ale v prípade zdravia sa riadim odbornými článkami v odborných časopisoch, radami lekárov a vedcov, teda ľudí v tejto oblasti múdrejších ako ja (aj keď sa nepovažujem za podvzdelanú alebo hlúpu). Články typu science alebo tzv. vakcíny nie sú pre mňa vedeckým názorom ani podkladom k rozhodnutiu. Mamičkám ďakujem za skúsenosť a na ďalšom pokračovaní debaty pre a proti vakcinácii sa nebudem zapájať. MYslím, že každá robíme to, v čom vidíme nejaký hlbší zmysel či potenciál. Prajem Vám krásny deň!

poopsie
22. apr 2021

@majkappp ja ti na to môžem len odpísať, že tých správnych vedcov so správnymi názormi niekto mesačne platí.. Nie malou sumou... Potom sú ďalší, čo nevyhovujú a sú cenzurovaní a ich články sa zámerne neuverejňujú a sú to takí istí odborníci, s takými istými školami a praxou...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
22. apr 2021

@poopsie aj tých tvojich “vedcov” niekto platí, nemysli si, že nie.
Každý má právo prečítať si jedny i druhé zdroje a rozhodnúť sa sám. Ja mám deti zaočkované proti pneumokokom (dcere to fakt pomohlo, lebo ona v škole bola chorá nonstop, od očkovania akoby utal), ale kiahne a HPV som nedala, keďže v tom nevidím akosi zmysel. Ale nebudem nikoho presviedčať, ak má niekto predispozíciu v rodine, alebo čo, tak sa rozhodne podľa seba.

poopsie
22. apr 2021

@hettinka ja som jej napísala svoj názor na tých '' odborníkov'' z farma firiem... Ak chceš z niecoho zisk musí to mať dobrú reklamu a ta sa kupuje... Sú to jej deti... Čo si s nimi spraví to mňa už netrápi... Ale ma rozčuľuje to, keď v niektorých prípadoch sa vedcovia velebia do výšin, lebo vravia presne to čo chceme počuť... A potom, keď vravia také nepohodlné reči, treba ich ignorovať... Kognitivna disonancia

hettinka
22. apr 2021

@poopsie mnozne číslo od vedec je vedci, nie vedcovia.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poopsie
22. apr 2021

@hettinka dobre pani učiteľka, dostanem 5? Necháte ma prepadnúť?! Nemáš náhodou učiť?

hettinka
22. apr 2021

@poopsie A co teba do toho, čo ja mám a nemám robiť?
Toto vypovedá len niečo o tvojej úrovni, vzdelanostnej i osobnostnej. Takze prajem pekný deň a s tebou ja končím.

zdenka11081983
22. apr 2021

@majkappp u nas bez reakcii. Ja kedysi ockovana silgardom po 3 davke som mala horúčky

poopsie
22. apr 2021

@hettinka pesne tak, čo teba do toho čo ja robím a ako píšem ✌️

kajka951
3. jún 2021

@zdenka11081983 Ahoj čítam že rodinný známy má rakovinu z HPV na mandli? Prosím ťa ako sa mu to prejavilo? Má to veľmi vážne? Koľko má rokov? Ďakujem