Očkovanie MMR v 11. rokoch po odmietnutí základného očkovania

avlis31
7. apr 2022

Nakoľko som nikde nenašla odpoved alebo niekoho s podobnou skúsenosťou, rozhodla som sa založiť túto diskusiu. Takze v 15mesiacoch som odmietla MMR vakcínu pre dieťa. Myslela som, že ju dam očkovať až v11 rokoch. Problém nastal, keď mi dr zahlásila, že keďže dcéra nemala očkovanie v 15 mesiacoch, tak teraz jej nevie predpísať vakcínu. Konzultovala to s hygienou a tam povedali, očkovať môžem ale dcéra by musela mat pichnute obe dávky v priebehu pol roka. Ja však chcem len jednu vakcínu. Podľa vyhlášky je totiž asi možné MMR očkovať neskôr ale 2 dávka musí byt do 11 roku. Mate niekto podobnú skúsenosť. Že v 15 mesiacoch ste nedali očkovať a potom ano teda ste čakali do 11 roku. Teda ide mi o to,že vlastne som odmietla 1 vakcínu a nie druhu, ako to je zvyčajne. Taktiež by ma zaujímalo, ako vam deti znášali MMR v 11 rokoch.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avlis31
autor
25. apr 2022

@diamond007 dcéru sme nakoniec ani v 11 rokoch nedali zaočkovať. Dôvod bol ten že MMR vakcína v 15 mesiacoch mi príde veľmi riziková… preto som chcela počkať do vyššieho veku. A druhý dôvod bol ten, aby bola dcéra chránená pred osypkami a ruzienkou v dospelosti v prípade tehotenstva. Nicmenej zaočkovať sa dá aj v dospelosti, takze sa bude môcť rozhodnúť sama.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz