Očkovanie po chorobe - za a proti

bobaska6
1. mar 2016

Ahojte, malý má 19 mesiacov a už som asi 3krát odmietla očkovanie kvôli teplote, soplíkom atd... Nakoniec sme prekonali zápal priedušiek a nejakého streptokoka v nose, mal nasadené atb. Teraz Dr. kázala prísť na kontrolné výtery z nosa a že hneď v ten deň ho aj zaočkuje. Nie som s tým nadšená, čo si o tom myslíte vy? Keď teraz sú samé vírusy všade a imunita na prd ☹

adsumus
2. mar 2016

@jadelka veľmi sa mýliš, čo sa umierania týka, aj v dnešnej dobe sa umiera na choroby, proti ktorým si očkujeme deti a ak by si sledovala problematiku detailne a dlhdobo, nielen, čo si prečítaš vyselektovane informácie od ludí, čo su z roznych sektarskych dovodov proti očkovaniu, mala by si presnejší obraz a prestala by si zásadným sposobom podcenovať problematiku ochorení a ich následkov.
http://www.cas.sk/clanok/353339/zdrvena-rodina-...

bobaska6
autor
2. mar 2016

@maslenka47 ano su virusy vzdy a vsade , ale nemyslim si ze tak ako teraz v tomto obdobi, staci zajst do cakarne ale do lekarne a ludia tam stoja v radoch.

bobaska6
autor
2. mar 2016

@katka1981 presne su najrizikovejsie, a navyse maly zacal chodit do jasli cize imunitu si vytvara a teraz mi toto dr. povie ze ockovat v den vyteru :((( osobne nemam nic proti ockovaniu, ale pocas oslabenej imunity a chorobnosti mam pred nim velky respekt .

lenusa20
2. mar 2016

netreba sa vobec hadat...kto chce ockovat tak ockuje, a kto nie tak nie....je to na kazdom jednom rodicovi bez ohladu na to, ci nas stat nuti, alebo nenuti do ockovania... co ale ja by som vam zienky odporucila je, pozriet si toto video.. zaujimave info pre ludi, rodicov ktory ockuju aj neockuju... po pripade pre tych co ockuju aby vedeli rozlisit pripadne problemy po ockovani ci su vazne alebo bezne... kazdopadne ockovanie je na uvazeni a rozhodnuti kazdeho jedneho rodica a nie lekara, my sme rodicia!, my sme svoje deti pocali a priviedli na svet! my sa o ne starame a vychovavame!

https://www.youtube.com/watch?v=WwG-Q7BYFRo
adsumus
2. mar 2016

tieto veci, ktore tvrdí doktorka homeopatka a liečitelka rukami odporúčam preveriť dalším samoštudiom, prípadne si prečítať hodnotenie tycho informácii, dezinformácii a poloprávd, pretože rodič samozrejme má právo rozhodovať o svojom dieťati, pokial mu tým neubližuje, lebo aj to sa stáva niektorým, ale rozhodovať sa na základe informácii, nie dezinformácii, v dnešnej dobe je na nete nesmierne veľa klamstiev v snahe získať pozornosť, peniaze, zákazníkov, lajky, človek by nemal život svojho dieťaťa a celej spoločnosti postaviť na nich.
@lenusa20 https://www.facebook.com/bezpecne.ockovanie/pos...
https://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/01...
http://www.lovcisarlatanov.sk/mudr-ludmila-elek...

lenusa20
2. mar 2016

@adsumus urcite si pozriem aj tieto informacie, ale osobne si myslim ze ma k ockovaniu nic nepresvedci po osobnych skusenostiach, mam totiz znamich ktorym deti ochoreli a tak tiez som pracovala s detmi na rehabilitacii, s detmi u ktorych doslo k "poskodeniu"... to ma vlastne donutilo sa zamysliet a pozistovat si informacie pozitivne aj negativne... ale moje rozhodnutie po narodeni vlastnej dcery uz bolo jasne 🙂

adsumus
2. mar 2016

@lenusa20 vieš, ono musíš isť naozaj do hlbky čo sa poškodení týka, ja si čítam ako rozhoduje americký sud vo veciach poškodení po očkovaní (ale to nie je že 5 dedkovcov klepe kladivkom, ale tam su cele spisy, lekárske posudky, vypovede, chorobopisy, najnovšie vedecké poznatky a iné uvádzane) a aj dnes posledný prípad, rodičia žiadali o odškodnenie za epilepsiu, ktorá sa prejavila po očkovaní,a le genetický rozbor ukázal, že dieťa zdedilo po maminke chybný gen, navyše ho má s mutáciou de novo, ktorú mamina nemá a prejavuje sa to tak, že dieťa by malo v troch mesiacoch prejsť na iný režim chemických procesov v mozgu, ale tieto deti jednoducho nemožu prejsť, pretože maju taku geneticku vadu a odrazu bolo z normálne sa vyvíjajuceho dieťaťa epileptik, a tak to je rad za radom, genetické mutácie. podla mna dosledok poškodzovania životného prostredia.

adsumus
2. mar 2016

koho by zaujímali podrobnosti, ale predpokladám, že asi nikoho, ludia sa aj tak najradšej rozhoduju na zaklade info z agentury jjp. 😢
https://ecf.cofc.uscourts.gov/cgi-bin/show_publ...

timikaj1
2. mar 2016

Ja napíšem len moju skúsenosť, tiež mám vždy obavy pred každým očkovaním, pred 2 týždňami sme absolvovali 3. povinné očkovanie( dcérka má rok), bola riadne vyšetrená, všetko o.k., dieťa zdravé, tak ju Dr. smelo zaočkovala, mali sme teploty cez deň 37,6 a v noci 38,7, trvalo to od utorka do piatku, čo sa mi už zdalo dosť dlho, tak som to konzultovala s Dr., dostala som odpoveď, že teplota po očkovaní trvá max. 2 dni, čiže dieťa chytilo" dáky" vírus... Nakoniec sa mi v sobotu vysypala a teploty prešli, ale bola taká nervózna a mrzutá, že vadila aj "sama sebe"... Záver- šiesta choroba!Čiže človek nikdy nevie, či dieťatko už nie je v inkubačnej dobe, to sa stalo nám a nechcem to už zažiť, ďakujem stačilo raz...

lenusa20
2. mar 2016

@adsumus vies co moj osobny nazor je, ze ono v podstate kazde jedno dieta by pred ockovanim malo byt vysetkene co sa genetiky tyka.. predispozicie a podobne... a nasledne podla toho sa rozhodovat... ale faktom je, ze vo vakcinach sa nachadzaju rozne latky, ktore su z istych dovodou potrebne a sprievodne ... proste tam su... lebo vacsinou to tak ono naozaj je! ze niekto to ochorenie v rodine ma alebo davnejsie mal... ale nemyslim s,i ze je normalne aby ho dostal trebarz 1- 2 po ockovani... ano samozrejme, ze ten clovek, dieta to ochorenie zrejme dostane tak ci tak neskor....ale nemylsis si, ze je lepsie ochoriet v cim vyssom veku? ako napriklad v tom obdoby do 3 rokov... nebolo by lepsie ockovanie riesit u kazdeho jedneho individualne....neviazat sa trebarz na vek a cas na ockovanie ktory nam predpisuje ockovaci kalendar...ale konkretne zvazovat ockovanie u konkretneho jedinca?... mozno pockat...ako sa situacia a celkovo zdravie toho dietata bude vyvijat..hm?..neviem... ono je to vsetko take zlozite ale v kazdom pripade by malo byt ockovanie na dobrovolnosti ako aj v inych krajinach...

adsumus
2. mar 2016

@lenusa20 presne o tom sa píše v tých sudnych rozhodnutiach, ak je geneticka mutácia, u dieťaťa sa tá choroba rozvinie bez ohladu na očkovanie a choroba prebieha rovnako, či sa prvýkrát prejavila pri horúčke z choroby alebo z očkovania, je to symptom choroby, nie následok očkovania, čo sa dobrovolnosti týka, tak slovenskí neočkujuci maju najlepšie podmienky, zaplatia pokutu a vybavené, v zahraničí deti musia dať očkovací status do škol a školok, žiadať o výnimky z očkovania a niekde su krátení na príspevkoch vo výške, ktorá je už riadne citelna.

lenusa20
2. mar 2016

@adsumus ale vies kuknime sa na to aj tak, ze v niektorych krajinach maju aj vytvorene fondy pre rodiny kde doslo k ochoreniu dietata a bolo dokazane, ze je to z ockovania, po ockovani...chapeme sa.... si vezmi, ze je to kus blbe tvrdit, ze z ockovani nam nic nebude ani nam nesposobi problemy a pri tom si vytvorime v state fond na pripadne ochorenia spojene s ockovanim.. ..kus divne..ved to ako keby priano priznali, ze sa moze stat, a dojst k ochoreniu po ockovani a z ockovania.... hmm... napriklad moja sestra, teraz ma uz 29 a ma 3,5 rocneho syna....ked mala 18 tak dostala guluian bare syndrom ( spustacom bola lymska borelioza, herpes a zapal pluc a nasledne doslo k autoumunitnej vzbude-GBS), proste od krku dole behom 2 dni ochrnuta... mala stastie ze sa to rychlo diagnostikovalo,po roku sa postavina na nohy a bola celkovo ako tak schopna uz sama fungovat.... ale aby som sa vratila k pointe... ked ju pustali po zakladnom prelieceni liekmi z kosic ( ono to potom trvalo este veeelmi dlho,rehab atd..) bola niekolko krat upozornovana ze sa nikdy! niiikdy nesmie dat ockovat..to je jedno proti comu..ale nikdy...pretoze prekonala vazne autoimunitne ochorenie a kedze sa vie o zlozeniach ockovacich vakcin (myslim tie neurotoxiny a pod.) v jej pripade to bude spustacom znovu ochorenia.... to jej normalne povedali a poucili ked ju pustali... normalne bez srandy... syna ockovat nedala, bola predvolana pred komisiu kde dokladovala a bavila sa s nimi o situacii...tak si predstav, ze priznali, ze ano syn teoreticky je tiez ohrozeny ale pokutu im musia dat... aspon symbolicku...

bobaska6
autor
2. mar 2016

@timikaj1 suhlasim s vyjadrenim, ze clovek nikdy nevie, ci dietatko uz nie je v inkubacnej dobe 👍

jadelka
2. mar 2016

@adsumus ja neviem, co tak horkokrvne presviedcas a trvas na svojom. Rovnako,ako lenusa 20,aj ja mam nato svoj nazor a som proti. Tvoje "dlhodobe" overene sledovanie situacie by nic nezmenilo na mojom"povrchnom" nezainteresovani. Koniec koncov, keby k niecomu doslo u mojho dietata, zdravie by si mu nevratila. Tak sa skludni a nediskutuj tak horlivo a utocne.

bobaska6
autor
2. mar 2016

Trochu odbocim, ja mam prveho syna ockovaneho vsetky davky, presne podla terminov , narodil sa zdravy. Teraz ma 7r poruchy reci, oneskoreny vyvin , niekedy mierne prejavy autizmu a ziadny doktor mi nevie povedat z coho , jednoducho mi povedali , ze nevedia dovod. Moj dovod OCKOVANIE 😤

adsumus
2. mar 2016

@lenusa20 ten fond ma jasne určene, začo sa odškodnuje, su to krče, syndrom ktorý spomínaš, dokonca encefalopatia ale tá musí byť diagnostikovana lekárom a je to stav, kde je dieťa v stave veľmi zníženeho vedomia viac ako 24 hodín, anafylaxia, pri niektorých vakcínach nie su dokonca žiadne. a ak žiada o odškodnenie za niečo iné, musí preukázaž, že vakcina viac mohla ako nemohla sposobiť daný následok a tam sa ukáže veľa krát, že vakcína za chorobu nemohla, že sa choroba spustila skor, alebo ju sposobilo niečo iné, tvoja sestra to netuším kto ju tak inštruoval (prepokladám, že asi rehabilitačna sestra, či ma to v zázname lekárskom uvedené od lekára GBS ako trvalu kontraindikáciu voči akemukolvek očkovaniu?), že sa nesmie dať očkovať, by ma vcelku zaujímalo, moc jej nepomohli, hlavne jej dieťaťu. niečo o kontraindikáciach nech si prečíta alebo nech sa pýta vakcinologov, vedcov, lekárov.

http://www.pmfhk.cz/WWW/HVD_2010/Urbancikova_Vy...

začo sa odškodnuje v usa. žiadna cukrovka, autizmus, ebola, mikrocefálie, neviem čo všetko už antivaxeri namnožili, že je dosledkom očkovania, už som čítala všetko možne akakolvek choroba nemusí byť ani očkovane, stačí, že bol dedko či pradedko. ok, ale kde nato maju nejaký dokaz? prečo doteraz neprišli s nenapadnutelnými dokazmi, že je pre deti lepšie choroby prekonávať ako sa očkovať, lebo to tak jednoducho nie je a nikdy nebolo ani nebude. individuálne prípady, deti a nie jedno, čo rodičia odkladali a zostali im poškodene, treba naozaj dobre premyslieť celu vec a k tomu si pridaj neskutočnu aroganciu a agresivitu neočkujucich guru, povyšeneckosť, utoky na lekárov, očkujucich, ich deti, želania smrti, ovce, trollovia,farmafirmy, prečo to robia?
http://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/vaccine...

adsumus
2. mar 2016

@jadelka ja ťa nepresviedčam, ani nijako neutočím, to že doplním informácie hádam za utok nebudeme brať, či? mne je celkom jedno kto sa zaočkuje alebo nie, ja odpovedám v diskusii na otázky alebo sa pýtam a preto ťa poprosím aby si ma neoznačovala a nehodnotila, nevkaldala mi tvoje názory do ust a venovala sa teme, nie mne, dakujem.

tova
2. mar 2016

@maslenka47 neni clovek ani ziadna moc na svete aby ta donutila ockovat svoje dieta. Ak je clovek presvedceny ze ockovanie svojmu dietatu viac ublizi ako pomoze (pozna jeho zdravotny stav) tak su cesty ako sa nemusi ockovat.

tova
2. mar 2016

@adsumus tak je ako pises, ale za tym je to povinne ockovanie. Dieta za normalneho stavu aj keby malo geneticku predispoziciu by neboo az tak poskodene , alebo vobec, ako ked ti stat prinuti pridat viac chemie ktore telo zmeni na toxicke latky a tie narobia viac skody ako genetika sama. Ked je tych toxickych latok maximum, vzniknu aj epilepsie pri tom strednom poskodeni ide do autizmu a lahsiom poskodeni do alergii a inych oneskorenych vyvinovych poruch. mam nastudovane toho dost z odbornych clankova, a prediskutovane s viacerymi dobrymi lekarmi. Nie ockovenie nesposobi priamo epilepsie alebo autizmus, ale telo moze na tie latky akoby alergicky zareagovat zmeni ich na toxicke ktore idu do mozgu a potom su tu porblemy. Preto by stat nemal nutit ockovanie ak dieta ma uz narusenu genetiku, alergie na ine veci , znizenu imunitu tak to len a len pohorsi

tigri
2. mar 2016

@bobaska6 Uz je tu zase debata o inom, takze ja napisem k tvojej otazke. Moja dr. nikdy neockovala pri akomkolvek naznaku choroby, ani po chorobe (imunita sa este len spamatava) a tiez nikdy neockovala, ani ked bol niekto v spolocnej domacnosti chory. Kedze sme 5-clenna rodina, moj 4-rocny krpcek este nedostal MMR 😀 Aj som planovala, ale zakazdym sa doma nieco zomlelo a nedalo sa 😀

Na tvojom mieste by som s ockovanim nesuhlasila, az po kontrolnych vyteroch. Nasilu ti ho tak ci tak zaockovat nemoze, ak nebudes suhlasit, proste odides a prides, ked bude 100% zdravy.

adsumus
2. mar 2016

@tova ešte raz, ja som písala o prípadoch, ked sa dieťa narodilo s genetickou mutáciou s následkom choroby, ono s anarodilo choré, narodilo, ktorá sa prejavila pri horučke, toto čo ty píšeš, že očkovacie látky poškodzuju mozog, nebolo nikdy nikým dokázane, naopak opakovane vyskumy dokázali, že neočko jedinici su rovnako zdraví, či chorí ako sa to vezme ako očkovaní, príčiny treba hladať inde, ale kto za každým ochorením nehlada očkovanie očkuje, kto si myslí, že mu stačí neočkovať aby bolo dieťa zdravšie, neočkuje, každeho vec samozrejme, zbytočna dramatizácia, že nikto ta nemože donutiť, nikto tu nikoho nenuti očkovať, naopak ludia sa nutia neočkovať, bohužial častokrát strašením, neopodstatneným.

alaguema
2. mar 2016

@bobaska6 Čo je toto zase za pediatra? Jej prvoradý záujem nie je zdravie tvojho dieťaťa, ale jej "povinnosť" vykonať očkovanie? Očkovanie by som odmietla a položila by som si otázku, prečo svoje vlastné dieťa vodím k takej lekárke.

alaguema
2. mar 2016

@adsumus očkovať nás núti štát. Neočkovať nenúti nikto nikoho.

adsumus
2. mar 2016

@alaguema ale nuti, strach vás ovláda najviac, nie pokuta. a vyjadruj sa slušne na moju adresu, dakujem.

alaguema
2. mar 2016

@adsumus povinné rovná sa nútené. To by mala aj tvoja hlava pochopiť. A vyjadrovať sa budem ako chcem, ďakuješ mi zbytočne.

kat3ka0
2. mar 2016

Zdravím žienky, našli by ste si čas a vyplnili by mi dotazník
o očkovaní?
Ďakujem 🙂
http://www.survio.com/survey/d/O1F8G8E6K7B1G8R1A

jadelka
2. mar 2016

@alaguema aj mne lezie na nervy 😀,uz si zacinam mysliet ze ju nasadili,aby hajila ockovanie,kedze coraz viac ludi je proti.

alaguema
2. mar 2016

@jadelka nie si v tomto názore vôbec sama a nie sme ani dve 😎

jadelka
2. mar 2016

@alaguema ale to je ta,co minule mala temu o utecencoch,ze? Jaaaj tak ta je cislo,ta je robot,ona tu na koniku stale troluje.

lenusa20
2. mar 2016

@adsumus sestre to povedal neurolog!!! az som jej volala koli tomu.... pozri ja sa s tebou nebudem hadat ani vadit..tak ako ty budes pisat a odvolavat sa na to ze ockovanie je neskodne.... mozu prist iny a hovorit ze skodne je... kazdy taky ako ty, nie zeby si bola zly cloveka podobne, to nevravim!!! ale mnohy sa takto ohradzovali dokazmi,... slovo prosti slovu...horsie je, ze ak by sa ti to stalo, nedajboze! urcite by si rapidne menila nazor... aj ti rodicia ktory dali ockovat svoje deti, verili! spoliehali sa! a ich deti ochoreli a to je stav ktory sa uz neda vratit! nieje nic horsie ako dieta ktore sa krasne smeje hraje, pridu nove slova, kroky a podobne a zrazu z toho krasneho dietata po podani vakciny do trebarz tyzdna- dvoch sa stane ubohe dieta, ktore nevie nic! nikdy by som to nikomu nepriala zazit!!! stretnut sa s takymi rodicmi a detmi je hrozne! nemyslim si ze je dolezite toto dalej uz rozoberat, kedze ty si evidentne typ ktory ma svo nazor a ja mam tiez svoj nazor... prajem prijemny zvysok vecera