Očkovanie proti kiahňam

13. dec 2023

Zdravím. Tie čo ste dali svoje deti očkovať, mali deti nejakú reakciu? Vyhli sa im kiahne? Za každú skúsenosť budem vďačná.

annm81
13. dec 2023

Mám obe deti očkované. Obe boli bez reakcií. V okolí sú proti kiahňam očkované prakticky všetky deti, takže nikdy nebol žiadny prípad v našom okolí, ani v škôlke.

tamvtme
13. dec 2023

nasa ma zatial len prvu davku, bola bez reakcie....zatial s kiahnami neprisla do styku

pribinak
13. dec 2023

Bez reakcie a kiahne sa mu zatiaľ vyhýbajú

milanemila
13. dec 2023

Dala som ockovat minulu zimu. Reakcia nebola ziadna, hned po ockovani moze ist dieta aj do kolektivu.

petronellla87
13. dec 2023

Baby v akom veku ste dali zaockovat?

miladka234
13. dec 2023

Obe deti sú zaočkované, bez reakcie a zatiaľ kiahne nemali.

evaachesa
13. dec 2023

@annm81 asi nežijete na Slovensku, či? Lebo nejak mi to nepasuje. 😅 Na mňa divne pozerala ešte aj doktorka že chcem očkovať. U nás v okolí je syn jediný zaočkovaný.

evaachesa
13. dec 2023

Syn tiež nemal žiadnu reakciu po očkovaní a dokonca v čase keď mal dostať 2hu dávku som sa dozvedela že týždeň chodil medzi infekčné deti v škôlke len nám to učiteľky akosi nepovedali (spoliehali sa že sme objavili zastrčený oznam niekde na nástenke). Syn bol teda v priamom kontakte s viacerými a kiahne nedostal. Počkali sme mesiac či sa nevysype a potom sme dali 2 dávku.

annm81
13. dec 2023

@evaachesa Nie. A ani nemáme v okolí antivaxerov, takže deti štandardne mávajú MMRV.