Je toto bežná reakcia po očkovaní proti kiahňam?

Zodpovedané
4. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

rada by som sa informovala ohľadom prejavov po očkovaní. Syna 3.5 roka, sme dali minulý týždeň očkovať proti kiahňam, očakávali sme pár "pupáčikov" avšak včera sa vysypal natoľko, že keby som nevedela, že sme ho dali očkovať rovno poviem, že dostal kiahne. Výsev sa mu plní tekutinou, následne chrastička. Teplotu nemá.

Postupujeme ako v prípadne bežných kiahní, každopádne by ma predsa len zaujímalo, či je to "bežná" reakcia resp. či má "význam" preočkovanie po 4 - 6 t?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bežná reakcia je vyrážka podobná ovčím kiahňam (celkový medián 5 lézií) - nie masívnejší výsyp. Niekto má 5 niekto 20, ale viac by som už nebrala za klasickú reakciu na očkovanie. Nahláste pani dr.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas