Očkovanie proti kiahňam

20. jan 2024

Ahojte,prosím vás tie čo ste deti očkovali 2 vakcínami proti kiahňam,mali nejaké NÚ?Syn bude mať 12 rokov,kiahne ešte nemal(lekárka aj protilátky z krvi brala preistotu)vakcínu máme predpísanu,ale syn je chorý tak zatial čakáme.Tak prosím skúsenosti a aký mali priebeh po očkovaní.Ďakujem.

andovka007
20. jan 2024

Pred mesiacom mal syn prvú dávku.absolutne žiadne neziaduce účinky nemal. aj dr mi hovorila ze ešte nemala hlásené ziadne. 😊

misenka10
20. jan 2024

Dávala som dcéru ockovat pred rokom. Ma dve dávky. Všetko ok. Žiadne nú nemala.

beata_k
20. jan 2024

Bez reakcie

miladka234
20. jan 2024

Moje deti majú obe dve dávky, bez reakcie.

mimi3008
20. jan 2024

V juni mali obaja prvu davku, mladsi je uz aj po druhej hned v auguste, so starsim sme sa este k 2.davke kvoli chorobam nedopracovali🙈je to v plane tuto stredu, tak dufam...ale neboli ani u jedneho ziadne neziaduce ucinky

autor
20. jan 2024

@andovka007 ďakujem kočky, snáď to bude ok aj u nás Sestrička vravela ze druhá dávka potom o polroka.
@misenka10
@beata_k
@miladka234
@mimi3008

beata_k
20. jan 2024

O pol roka? My sme boli o mesiac. Ale mal 1,5 roka.

autor
20. jan 2024

@beata_k hej,pytala som sa ze kedy je druha a ona ze o polroka,tak netusim.Syn bude mat 12r a teda nechcem aby mal priebeh ze skonci na infekcnom.Ja som mala asi v 4rokoch a on nikdy od nikoho nedostal.Tak uvidime.Snad nedostane nieco medzi davkami.

mimi3008
20. jan 2024

2.davka by sa malanpodat o 6 tyzdnov az 6 mesiacov po 1.

evaachesa
22. jan 2024

Syna sme mali očkovať druhou dávkou a akurát deň pred sme sa dozvedeli že majú v škôlke už týždeň kiahne...učiteľky nič nepovedali a my sme si oznam nevšimli. Takže týždeň bol v priamom kontakte s infekčnými deťmi a kiahne nedostal. Účinkovala už prvá dávka. Po 3 alebo 4 týždňoch od posledného kontaktu s infekčnými dostal 2hu dávku. Nemal absolútne žiadne NÚ.