Očkovanie proti meningitíde - za a proti

mon1806
23. feb 2018

Ahojte prosim davate ockovanie proti menongitide svojim detom latku nimerix ? Treti pripad od zaciatku roka a ja mam dost strach a rozmyslam nad tym ockovanim ak niekto dal ake ste mali vedlajsie ucinky prosim vas ??? Dakujem

evittam
23. feb 2018

@aristka Bud taka dobra a prestaň o mne písať klamstva. Ďakujem.

aristka
23. feb 2018

@evittam jake klamstva ,teraz riesis danove a neockujes nic ....takze co vobec robis v tejto teme .

evittam
23. feb 2018

@aristka Preco sa nestarás sama o seba? Klames a klamala si o mne uz viackrát. A ake-no to co si napísala. Btw.ja správy našťastie nepozerám. Daj mi konecne pokoj s tvojimi teoriami.

marka13
23. feb 2018

@mon1806 Ahoj,dcerku som dala zaockovat po ockovani na MMR. Chcela som skor,len bola chora,potom povinne ocko atd,tak sme pockali. Reakciu nemala absolutne ziadnu. Ona celkovo zatial kazde ockovanie zvladla uplne v pohode. U
synceka sa poradim s pediatrickou este. Nema este ani rok,tak uvidim kedy dame zaockovat. Porad sa s lekarom hlavne. Pre mna osobne je tato choroba velky strasiak!

sasa1983
23. feb 2018

Aby sme sa asi vrátili k téme, na meningokoky sa (pokiaľ viem) odporúča očkovať po 1r.veku, resp.možno nie je odveci si najskôr dokončiť tie povinne. Keby som si mala vybrať medzi HepA a meningokokmi, rozhodla by som sa skôr pre hepatitídu. Môj syn má všetky povinné, aj Rotarix, aj HepA (prvú davku), má 3r syn 2m, v lete sa chystáme na preockovanie HepA a až potom dám meningokokov. Všetky vakcíny zatiaľ zvládol bez ťažkostí, ale ja som ich dávala od začiatku jednotlivo a pridala som nepovinné

basena001
23. feb 2018

Tiež máme toto očkovanie.bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov.ockovali sme cca mesiac po mmr,potom sme ešte dávali hepa,preockovanie bude tento rok na hepu.ja očkovanie proti mebingokom považujem za sakra dôležité,lebo,áno,výskyt nie je častý,avšak výrazne život ohrozujúci.zial, pokiaľ viem,u nás sa ockuju len dva typy.jeden nie,no a vraj prave ten najviac koluje v stredoeurópskej oblasti.V ČR je vraj očkovanie možné proti všetkým trom typom.ma o tom niekto info?a je nejako možné dať očkovať dieťa aj v zahraničí (v tomto prípade proti tomu najrozšírenejšiemu typy?)

lavieenrose
23. feb 2018

dnes pri spravach som aj ja zauvazovala nad tym..predsa partizanske za rohom...a aj v bratislave prednedavnom umrelo male dievcatko :(

lb1984
23. feb 2018

@basena001 aj na SR uz je B vakcina ale zatial podla info len v BA. Nas pediater ma prezistit ci sa vakcina sa da nejako dopravit aj k nam na vychod. Ked budem mat info hodim to sem

mon1806
autor
23. feb 2018

@lb1984 super dakujeme

mon1806
autor
23. feb 2018

Ano tiez tak chceme ze najprv povinne mame vsetky chyba len mmr a po nej chcem dat asi aj tuto aj ked nezahrna B ale mozno fo konca roka sa dostaneme aj k Beckovemu typu

juriva
24. feb 2018

@mon1806 nie spolu nedaj...prve mmr a potom cca 7 tyz.Jedna vakcina je konjugovana a ta druha serum , ziva..
opatrne s tym.

juriva
24. feb 2018

ten typ B je aj v IT ako poviem Vam...hrozne vyzera dieta 3 dni...usedavy plac..no ked treba, tak treba

miricici
24. feb 2018

Ahojte,prosím Vás a je to ohraničené do akého veku je možné dať dieťa zaočkovať proti meningitide?

mon1806
autor
24. feb 2018

@juriva jasne ze nedam len v zadu na nimenrixe pise ze sa moze aj s mmr dat ale to by som urcite nikdy nedala

xclusive
24. feb 2018

@mon1806 dala som....tiez som zdravotnik....vedlajsie ucinky neboli..nelutujem...

eribel
24. feb 2018

Po hroznych skusenostiach s kiahnami (3rocna priniesla bracekovi v 16m zo skolky, skoncili sme v nemocnici....a nemuselo to takto dopadnut, kebyze ockujem) dam obe deti zaockovat aj vsetkymi nepovinnymi. Pediatricka mi odporucila zacat meningitidou.....potom ostatne.....takze dcera bude proti nej ockovana presne na 4. narodeniny (vraj do 5. rokov ma zmysel) a syn az po MMR......

1975renca
24. feb 2018

Určite dam,dcérka ma povinne za sebou,uz aj hepa A dve vakciny,chcem dat nimenrix,len cakam na prilezitost ked bude zdrava lebo ju obletuju neustale jaslickovske virozy,akonahle bude proti typu B dostupna vakcina,dam aj tu,ak sa mi ju nepodari skor zohnat v AT,doteraz,,tukituk,,ziadna reakcia po ziadnom z očkovaní...

lucy125
24. feb 2018

Ahoj môj synček bol očkovaný Nimenrixom pred 3r pred nástupom do MS a nemali sme žiadne nežiaduce účinky ani nič podobné.

mon1806
autor
25. feb 2018

Dakujem baby uz som rozhodnuta aj ja ze dam ale najprv musime absolvovat tie strasne osypky cize mmr a potom o dva mesice dam meningitidu do leta to chcem stihnut

silvia30119
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juriva
21. jún 2018

@mon1806 neboj.mmr nieje strasne ..sila medii atd.
No skutocne bez priebehu ci horucky..
Menib.ideme na jesen

lb1984
11. júl 2018

@mon1806 juuuj zabudla som napisat a diskusiu som necitala. Pediater nam malu zaockuje normalne v PO u seba aj B aj Nim. My zvazujeme davat medzi hexou a MMR

nivea777
11. júl 2018

@lb1984 mne dr hovorila ze musi byt minimalne 2 mesiace rozdiel medzi ockovaniami a ze radsej az po MMR zaockovat meningitidu

lenadka
11. júl 2018

@sasa1983 ahoj, naša pediatrička mi povedala, keď som sa rozhodovala ktorú skôr dať či hepa A alebo meningokoka, že za celú svoju prax nemala v ambulancii hepatitídu A, ale meningokoka už áno. Teraz neviem či sme taká málo riziková oblasť, nechcem byť rasista, ale v obci kde bývame a v okolitých obciach nežijú neprispôsobivý občania, ako napríklad v obci z ktorej pochádzam a tam sme len na ZŠ pokiaľ som tam chodila mali dve epidémie žltačky a hromadne nás potom očkovali. Tak aj toto by som pri rozhodovaní zvážila.

sasa1983
11. júl 2018

@lenadka ja skm jednoznačne za Hep A. S rasizmom to nesúvisí. Je to choroba špinavých rúk, neumývat si ruky a chytiť kľučku v metre môžu aj deti sociálne bohatších rodičov. Hepatitída je chronická.

lenadka
11. júl 2018

@mon1806 ja som všetky deti dala zaočkovať spolu s MMR 😬 vieš prečo? Lebo keď bola najstaršia maličká ešte nebol modrý koník (aspoň myslím) ak aj bol tak ja som na ňom nebola a nebolo toľko bububu informácií a preto som dôverovala pediatričke, že keď sa môže, tak sa môže. Druhú som dala tiež aj keď som sa dočítala už všeličo, ale MMR v tom čase nebol až taký strašiak a najmenšieho vlani tiež, lebo som mala skúsenosť, že nič, ale že úplne nič nebolo po tom očkovaní ani jednej dcére ani len zvýšená teplota ako napríklad po hexe. Aj tretí to zvládol bez akýchkoľvek ťažkostí. Držím palce aj u vás nech je to tak. ✊

lb1984
11. júl 2018

@nivea777 co ja viem ze odporucaju aspon 14 dnovy rozostup. Nedalo mi a som citala letak k mmr vakcine. Ta sa podla neho moze dat spolu s hexou prip. mening. C. Ja zvazujem dat MMR troska neskor t.j. v 18 mesiaci a medzi 13 a 18 dam mening. Ale este zvazim sa mi to zda byt aj tak vela naraz 😕 ale na druhej strane mening. povazujem za vaznejsie ochorenie ako ostate proti kt. sa ockuje.

lenadka
11. júl 2018

@sasa1983 veď to je jasné. Aj keď sa snažíme deti viesť umývať si ruky, sú to deti. Ja ale paniku nerobím pokiaľ žltačku nemám v okolí a po výletoch dbám na umytí rúk. Vzhľadom k tomu, že robím na hygiene mám celkom skoro informácie o tom či v okrese žltačku máme.

daduska272
27. aug 2018

@lb1984 v pohode ste vedeli kupit tu proti B? Viete mi napisat jej nazov? Dakujem

willino1
18. jan 2019

@daduska272 tak vakcína proti B je Bexsero a mala by byť dostupná niekedy v priebehu 1. Q. 2019 ... aspoň tak napísali info 🙂