Očkovanie proti rotavírusom

bejata144
9. jan 2013

Toto očkovanie mi odporúčali všetky moje známe, ktoré majú detičky, bola som rozhodnutá, že svoju malú dám zaočkovať, ale keď som sa o tom zmienila doktorke - opýtala sa ma - a ste si naozaj istá, že to chcete? - vyjadrila sa, že prednedávnom mala jeden prípad, keď bábätko po tomto zaočkovaní prestalo celkovo prospievať aj po fyzickej aj po psychickej stránke - že, aby som to ešte zvážila a že pri najbližšej poradni poviem či chcem alebo nie... Tak teraz neviem - aké máte skúsenosti s týmto očkovaním ak ho už máte, lebo naozaj neviem čo robiť, keď doktorka mi to skôr neodporúča, ale bojím sa, aby mi malá neskončila raz v nemocnici a potom si to budem možno vyčítať...

tinka9000
9. jan 2013

podľa mňa určite nie, zbytočne, riziko najhoršieho priebehu rotavírusu je do roka, vtedy je väčšina detí obvykle najmä s matkou, nie v kolektíve. Navyše veľa rotavírusov je zvládnuteľných len s probiotikami, napr. s biogaiou. Je to ako očkovanie proti chrípke, je 200 kmeňov, očkovanie chráni možno pred 7., ani to nie 100%, takže je to podľa mňa zbytočné, navyše tie vírusy stále mutujú. Super je, ak je dieťa kojené.

hajanka
9. jan 2013

@mirka1611 ako to vies dokazat, ze prebehne v slabsej forme? 😀
tak isto ako ine, aj toto ockovanie MA realne neziaduce ucinky a moze ublizit

mirka1611
9. jan 2013

@hajanka ved sú na to štúdie rovnako ako ked máš očkovanie proti konkrétnemu druhu chrípky, tak to odsledovali na ludoch. A ty vies dokazat ake neziaduce učinky ma konkretne toto očkovanie ?

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hajanka
9. jan 2013

@mirka1611 tieto "studie" su uplne na prd, uvazuj, ako mozes zhodnotit, ze ockovany mal lahsi priebeh choroby, nez keby ockovany nebol, ako vies predpovedat, aky priebeh by mal keby ockovany nebol? Mozno tiez lahky. To nejde dokazat, ani predpovedat.
Jeden sa da ockovat a nic nechyti - mozno by nechytil ani keby ockovany nebol a mozno aj ano.
Druhy sa da ockovat a chyti - mozno by tiez chytil keby ockovany nebol, ale mozno tiez nechytil.
... atd... cele to ockovanie je na na nic 🙂 len riziko toho, ze schytas nejaky neziaduci ucinok a ze do tela dostanes kopec chemikalii....
tak napr. Rotarix - neziaduce ucinky hlasene a evidovane su vedene v pribalovych letakoch. Su to realne hlasene reakcie na podanie vakciny.
- Na základe údajov z bezpečnostných štúdií vykonaných po uvedení lieku na trh nie je možné vylúčiť malé zvýšenie rizika intususcepcie (závažnú bolesť brucha, pretrvávajúce vracanie, krv v stolici, nafúknuté brucho a/alebo vysokú horúčku) v priebehu 31-dňovej doby, väčšinou do 7 dní po podaní prvej dávky Rotarixu.
- Je známe, že po podaní očkovacej látky dochádza k vylučovaniu vírusu očkovacej látky stolicou - dieta je realne chore a infekcne (nechcete aby ochorelo a pritom ho vlastne date zamerne nakazit).
- Ochranná imunitná odpoveď sa nemusí dosiahnuť u všetkých očkovaných. 🙂
- Miera ochrany pred inými kmeňmi rotavírusu, ktoré necirkulovali v klinických štúdiách, ktorú by Rotarix mohol poskytnúť, nie je v súčasnosti známa. 🙂
- Rotarix nechráni pred gastroenteritídou spôsobenou inými patogénmi ako je rotavírus. 🙂
- Poruchy gastrointestinálneho traktu - hnačka, bolesť brucha, plynatosť
- Poruchy kože a podkožného tkaniva - dermatitida
- Celkove poruchy - podrazdenost
- Hlasene poruchy dýchacej sústavy, hrudníka a mediastína - apnoe u predčasne narodených detí
- Poruchy gastrointestinálneho traktu - Intususcepcia, Poruchy gastrointestinálneho traktu, Hematochézia, Gastroenteritída s vylučovaním vírusu očkovacej látky u dojčiat s ťažkou kombinovanou imunodeficienciou

bejata144
autor
9. jan 2013

Ďakujem za všetky názory - ešte si to prejdem s manželom, ale asi to necháme plynúť bez očkovania a budeme vidieť -dúfam, že nedôjde k ničomu čo raz budem ľutovať...

prevenar
10. jan 2013

@bejata144 budem mega kratky 🙂 ..kasli na to a neznic zdravie svojmu dietatu , ani tymto , ani inym ockovanim. to je vsetko .

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arcadia
26. júl 2019

Dúfam že moja skúsenosť pomôže v rozhodovaní, dala som syna zaočkovať rotarixom s pocitom zodpovednej matky, ktorá pre svoje dieta urobí maximum. Moj syn dostal, zhruba vo veku necelých 2 rokov silnú gastritidu. Vyzadovalo si to pobyt v nemocnici, bol značne dehydrovaný.V nemocnici bol asi týždeň.Nastastie sa z toho dostal .Moj syn je subtilnej konštrukcie a po pobyte v nemocnici sa vrátil ako somalca.Pomaly sa mu váha vracala naspäť a možno i preto mal ešte po dobu ďalšieho roku zvýšenú chorobnosť, redsiu stolicu. Ked som sa opýtala ako je možné že ho vakcina neochranila, bolo mi povedané,že rotarix nechráni proti všetkým rotavirusom, po tejto skúsenosti som mladšieho syna nedala rotarixom zaočkovať.U neho keď dostal gastritidu mala len slabý priebeh ktorý sme zvládli v domácich podmienkach. Keď som si začala niečo študovať o očkovaní, zistila som, že je častým javom to, že sice očkovanie ochráni proti určitým typom vírusov, no miesto nich môžu napadnúť organizmus iné, často agresívnejšie, čiže ide o tzv. Replacement. Je na vás ako sa rozhodnete. Ale prosím Vás len o jedno. Vyhladajte si informácie na internete, nespoliehajte sa len na to čo vraví Vás doktor. Želám veľa zdravia.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
owecka
20. aug 2019

@peter952 ty si fakt totalny blbec...zavriet na psychiatriu by ta mali

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz