Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

tanapeta
22. feb 2013

@ajka30 niekomu tu platia za odpovede, preto je tu nonstop, však @adsumus

adsumus
22. feb 2013

@nikimax No šak áno zmazali, lebo ma nahlasujete a ja vás nie. Lebo nech každý vidí aká dobrota z vás srší.A čo ťe zasa trápi moja chrbtica? To snáď ani nie je možné.
@hajanka Diskusiu som nadhodila, dokonca s linkami (narozdiel od teba), tak diskutuj a nestaraj sa o moje dieťa. Pôjde to hádam aj bez toho.

nikimax
22. feb 2013

@tanapeta ahoj, je nás rodičov veľmi veľa, ktorý majú detičky takto vážne poškodené vakcínami, až mi behá mráz po chrbte.....My sme na tom zrejme o dosť horšie ako vy .....ešte nerozprávame, nosíme plienky, krmime.....a jačíme.....ale už je aspoň aká taká spolupráca, pred rokom nehrozilo.......V septembri nastupujeme do aut. triedy (1. ročník) a psychologička vravela, že detí pribúda a pribúda.....Zaujímavé, že si všimla niektoré spoločné znaky u týchto detí....napr. že takmer všetky boli do toho veku(15-20 mesiacov) "normálne" a nebolo žiadne podozrenie, žeby niečo nebolo v poriadku a ešte že na tých deťoch navonok nevidno, že sú "iné"....lebo sa narodili zdravééééé.....Ale tie, ktoré mali komplikácie už pri pôrode, pridusené a pod. že na tých je zjavné ment. poškodenie......

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
22. feb 2013

@nikimax áno, my sme bez mentálneho poškodenia. Tiež počúvam z každej strany ako ich narastá, hlavne ročníky 2006/2007 je ich strááášne veľa. Ktovie aká to bola šarža vakcíny.
Momentálne malá je tak na tom, že sa zlepšuje a postupne sa vracia väčšina vecí. Mám pocit, ako keby tá vakcína postupne vyprchávala z tela. Teraz máme mať infanrix...no našťastie už čo to viem o vakcínach, tak ju zasa "nezabijem" dalšou vakcínou

nikimax
22. feb 2013

@adsumus no , budeš si musieť veeeľa linkov a dôkazov pripraviť, aby si prekonala osobné skúsenosti rodičov , ich svedectvá a zážitky, ktoré si odkrútili pri vlastných deťoch, aby si ich presvedčila, že to čo zažili, tak nie je..... 😒 😒 😒

adsumus
22. feb 2013

@nikimax Už prestaň tvrdiť nezmysly, to čo sa stalo sa stalo a nikto to nepopiera. Otazka ostáva prečo sa to stalo. Vieme? Nevieme. Nevymýšľame.

nikimax
22. feb 2013

@adsumus Lebo očkovanie je povinné a vakcíny poškodzujú zdravé deti......preto sa to stalo.....Chápeme? Nechápeme? Rozmýšľame. Nešpekulujeme.

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
22. feb 2013

@adsumus ha!
preco sa potom staras ty do deti ostatnych?
preco sa ty staras do deti ktore maju NU po ockovani?
preco tie NU a vinnika vakcinu popieras, ty si tie deti vysetrila, ty si videla ake boli pred ockovanim a ake su po?
preco vinis lekarov z nedoveryhodnosti lebo tieto otrasne ucinky vakcin priznali?
preco sa z nich snazis vytiahnut konkretne mena, konkretne vyjadranie, dobre ze nie aj konkretne lekarske spravy...
preco to potom porovnavas s ATB?

ostatnych sudit mozes? odpovedaj a nevykrucaj sa, xx rodicov ti tu detailne opisalo problemy svojich deti, vyjadrenia lekarov... ty si zacala prekrucat a banalizovat deti s NU po ockovani, kvoli reakcii tvojho dietata na ATB, tak o tom diskuskutuj 😉

v opacnom pripade sa tu do deti s NU a rodicov neockujucich nestaraj, nezhadzuj ich a nezlahcuj vaznost neziaducich ucinkov ockovania!!!! tvoje slova su tu len slovami do prazdna,,, bez akykolvek skusenosti, nic o tom nevies, ak si to prezijes na vlastnom dietati, potom sem prid pisat, ako sa po ockovani zmenilo, ako dostalo rakovinu, cukrovku, alergiu, ci autizmus nie kvoli vakcine, ale kvoli problemom s crevami.

pectore
22. feb 2013

@tanapeta jop...krmite sa stym od rana do vecera... Staci sledovat ucast na MK... pre niektorych z vas je to poslanim....a chlebodarnou cinnostou...vid autora stranky sloboda v ockovani... a jeho dve cisla uctov vyvesene na stranke...napriklad. Mam dost rada ked niekto interpretuje moja slova...a hlavne ked ich prekruca a prisposobuje si ich...tak ako mimochodom vsetko co mu pride pod ruky... Je gro rodicov co prestanu ockovat z dovodu lebo na modrom koniku sa pise... potom je gro rodicov co prestanu ockovat lebo si kdesi precitaju ze ockovanie moze sposobit vsetko na svete a s toho vsetkeho na svete nieco ich dieta ma.... potom je hrstaka rodicov co to maju potvrdene od lekara ako MOZNU pricinu.... jednoznacne to ma potvrdené len par ludi... ..

vies keby nebolo neziaducich ucinkov ..nebolo by ani liekov.... ked zarucis 100% zdravie moze ti niekto zarucit 100% ze nebudes mat neziaduci ucinok... no mozes nieco take zarucit??? eee .... tak ti nikto nemoze zarucit ze nebudes mat neziaduci ucinok..ani to po nikom nemozes chcet ani v pripade vakcin ani v pripade lieciv....a dokonca aj u homeopatik je napisane ze liecivo moze sposobit neziaduci ucinok.... tak tolko k neziaducim ucinkom ... ja mam dieta..ockovane proti TBC tiez ma na pleci jazvu.... mne to take strasidelne nepride... ma 2 roky a mame za sebou vsetky povinne ockovania....ked uz si nacrtla ze dieta nemam... TBC bolo zrusene..a uz som sa od matiek ktore byvaju na vychode pocula ze by chceli dat dieta zaockovat no niet kde..... 😉 .. mne hodne pride na grc s cisel mrtvych ktore na dane choroby umreli...tiez mi je na grc s toho ako zvyknu prebiehat choroby u necokovanych, na grc mi je aj s toho co tie choroby dokazu s malym dietatom spravit.... Inakk je zaujmave citanie ...jeden doktor spravil pokus : http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=do...

adsumus
22. feb 2013

@hajanka
Ty sa skroť trošku a nevypisuj nezmysly.

Ja informujem o rizikách užívania antibiotík,všetko čo píšem si overuj a ak nesúhlasíš, píš. Ty informuješ o rizikách očkovania, všetko, čo tu tvrdíš si overujem a ak s niečím nesúhlasím, píšem. Čo je na tom?

Keď sa vám minú všetky možné aj nemožné obvinenia na moju adresu, začnete konečne diskutovať?

pectore
22. feb 2013

@adsumus vieme ako to bolo u nikimax... ockovali spolu prevenar s MMR... v obchode so strachom to bolo spomenute... toto ockovanie sa spolu nedava ...i ked oficialne stanovisko je ze by sa po podani nemalo nic stat.....lenze uz je tu priestor na diskusiu ci nebola chyba v tom ze boli podane spolu vakciny ktore sa spolu bezne nepodavaju.... ???

hajanka... asi nechape ze je v diskusiia a tu kazdeho moze zaujimat vsetko aj to co sa deje ostatnym detom, ake mali neziaduce ucinky ...a kazdy sa moze pytat a vyzvedat co chce.... hodne histericka reakcia... ked sa maminky chcu bavit len o neziaducich ucinkoch je na to priestor aj inde.. tu je to ci ockovat alebo nie... a je dobre ze si zvedava 😉 😀 kiez by sa samotna hajanka drzala svojho hesla a nestarala sa do ostatnych.... 😉 no v diskusiach to ide hold tazko....

kvieta
22. feb 2013

@tanapeta Písala si mi, tak 10 strán späť, že máte potvrdené, že autizmus nastal po očkovaní. PO očkovaní, to nie je potvrdenie, že príčinou bolo očkovanie. Dôvodov, čo bol spúšťač, je nespočetne veľa, jednou z nich môže byť aj očkovanie. Ak lekári majú prístup taký aký majú k očkovaniu a k akýmkoľvek NÚ, je to problém, treba to zmeniť. To myslím nepopiera nikto v tejto diskusii. Prepáč, ja Tvoj argument neberiem, aj keď by som sa nerada ocitla v Tvojej koži. Konšpiračné teórie pre a proti nie je problém vytvoriť, ale je problém sa v nich orientovať a vedieť vyselektovať, čo je a nie je seriózna informácia. Na selekciu má každá strana svoju vlastnú osnovu, tak nechápem, prečo sa tu ľudia navzájom takto urážajú iba preto, že nemajú rovnaký názor na všetko. Jednoznačne by bolo lepšie, keby sa hľadali body, v ktorých sme za jedno, len tak môžu mať také diskusie nejaký zmysel, ak sa dôjde aj k nejakému spoločnému záveru. Ale na tomto fóre je to asi utópia, keď si tu občas pribehne niekto pichnúť a dobre sa zasmiať. Ja osobne nevidím zatiaľ žiadny cieľ, ani ďalší zmysel debaty.

janano
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
22. feb 2013

@kvieta a ty si fakt myslíš, že reakcia na očkovanie je platná len tak, keď nastane hneď ako dieťa pichnú.
Aký tam je rozidel prosím ťa, že reakcia nastala po očkovaní alebo bola príčinou očkovania. Aký prosím ťa, hlavne čo sa týka zdravia dieťaťa hm?
Sa tu budeme chytať teraz za slovíčka hej?
a čo sa týka diskusii a tak, však vy do mňa tu furt drbete, že to tak nie je, že to nemáme z očkovania a podobne.
Vy ste to zažili? mne je šumafuk, či si vy očkujete alebo nie a aký názor na to máte.
Ale neskutočne ma vytáča, že niekto, kto takéto niečo našťastie nezažil tak zatraťuje a spochybňuje moje tvrdenie.
Prečo spochybňujete, keď ste nezažili?? Ja tiež nespochybňujem tie vaše, že ste isto nemali NÚ. No nemali, vidíš.
Tak prosím ťa nespochybňujte to naše. My sme mali. Možno aj vy budete mať neskôr..nikdy nevieš ako dopadnete aj vy a my neočkovaním. My možno dostaneme chorobu na ktorú nezaočkujeme, vy možno NÚ po očkovaní. Každá sme si vybrali..ale láskavo sa nechytajte za slovíčka, keď už neviete kde kopnúť.

adsumus
22. feb 2013

@tanapeta Ty nechápeš? Každý ti verí, že ste to mali, ale či z očkovania, to zatiaľ nie je dokázané z vedeckého hľadiska. Aká je tá pravá príčina, či nejaký vírus, oslabená imunita, bohviečo.

adsumus
22. feb 2013

@tanapeta Ty nechápeš, že vo chvíli, keď sa dokáže, že vakcíny spôsobujú autizmus, končí očkovanie? Nikto nedá svoje dieťa zaočkovať a to je veľmi vážna vec. Veľmi vážna vec.VVV.

janano
22. feb 2013

@adsumus no tymto si zabila 😕

kvieta
22. feb 2013

@tanapeta Ja nekopem, nepotrebujem to, nie je to môj zvyk. Mám snahu slušne diskutovať. Svoj názor som získala z mne doteraz dostupných a mnou vyselektovaných informácií. Tvrdím o.i. aj ďalšiu vec: nemôžeš mať na to objektívny názor, dôvod je jasný. Tak, ako prípad vraždy svojho príbuzného nemôže vyšetrovať aj ten najlepší detektív, pretože je poškodený a môže mať vplyvom emócií skreslený, teda neobjektívny úsudok. Je obdivuhodné, že dokážete svoje životné príbehy predniesť iným, ale nechaj prosím Ťa na mne, čo si z neho vezmem. Tu ale platí jedna vec: Keď nevidíš a nestačí Ti, čo som zažil,-a, tak si totálny blb, ovca, trol, agent farmafiriem... zabudla som na niečo? Ja mám tiež právo na vlastný názor a keď navzájom nebudeme rešpektovať základné pravidlá slušnej diskusie, tak tu naozaj nie je o čom ďalej diskutovať. Aj nesúhlasný názor sa dá prezentovať slušne, nie tak, ako to tu býva zvykom a ešte byť na to patrične hrdý a dávať si vzájomne lajky za zosmiešňovanie a aroganciu.

adsumus
22. feb 2013

@janano A čo? Keď sa dokáže, že atb spôsobujú rakovinu, končia aj atb. To bude svet podľa @zaskar.

janano
22. feb 2013

@adsumus takuto vetu, vid v tvojom predchadzajucom prispevku ziaden proockovanec nikdy z ust nevypusti...pretoze v nej sama priznavas moznost pochybenia ockovania.... ty sama nevies, co vravis 😉

hajanka
22. feb 2013

@adsumus toto nie je diskusia o ATB tak ich sem vobec neplet za prve a za dalsie, ak uz zacnes, tak odpovedaj na otazky

hajanka
22. feb 2013

@adsumus

"Ty nechápeš, že vo chvíli, keď sa dokáže, že vakcíny spôsobujú autizmus, končí očkovanie? Nikto nedá svoje dieťa zaočkovať a to je veľmi vážna vec. Veľmi vážna vec.VVV."

a TY nechapes, ze prave TOTO je dovod, preco to nik nikdy neprizna???
teda myslim, ze studie farmaceutickych firiem to nikdy nepriznaju 😉

@janano 😀 😀 😀 aku uz xxxx krat adsumus si sama skocila na lep 😀
to je to o com som pisala par stran dozadu, ona nevie rozmyslat dopredu 😀

janano
22. feb 2013

@hajanka presne o tomto to je

janano
22. feb 2013

@hajanka vies, tu by malo byt ...koniec argumentom...z kola von 😉

adsumus
22. feb 2013

@hajanka Nie vy tomu nerozumiete, vy ste presvedčení, že len vám ide o zdravie detí. Ja nepoznám príčinu autizmu a preto beriem do úvahy všetky možnosti a beriem ich ako možnosti. A nie ako vy, že si vyberiete just takú, ktorá vám vyhovuje a omieľate do nekonečna na fóre a máte chuť zabíjať, ak vám to niekto spochybní.

Celá pravda je Vakcíny môžu spôsobiť zdravotné problémy, ale aj liečba ochorení môže spôsobiť vážne problémy, milí rodičia, vyberte si, čo sa vám páči viac.Názor väčšiny je taký, že vakcinácia je menšie zlo a viac ľudí ostane zdravých ak sa budeme očkovať, preto je to povinné. Ale vám nikto hlavu neodhryzne, zaplatíte pokutu a neočkujete.

petah82
22. feb 2013

wau, tak to je aky clanok! hlavne, ze tam pisu, ze je urceny zdravotnickym pracovnikom! http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-fronta-zdravo... vsak tam pisu o vsetkom, co ti nasi bezni dr popieraju do krvi, o posune th zloziek imunity, o oslabeni imunity, o vzniku novych divokych foriem chorob, o nez.ucinkoch, o vplyve krvnych skupin na NU, kriste, nech si to vsetci dr precitaju! a gol: Autor je pediatr a čestný profesor Lékařské fakulty Parmské univerzity.

hajanka
22. feb 2013

@adsumus to je nazor TVOJ nie vacsiny, nehovor za ostatnych, nehovor za nikoho, hovor za seba 😉 OK?

kvieta
22. feb 2013

@hajanka A čo mala napísať po tých nekonečných provokáciách? Jasne tu nie len ona, ale aj iní píšu, že im časová súvislosť ako argument nestačí. Ak to stačí Tebe a iným, OK, neočkuj, ale nemyslím si preto o Tebe, že si blb a pod. Jednoducho máš na vec svoj pohľad, inak prehodnocuješ súvislosti, každý má svoj rozum. A čo si tým osočovaním pomôžeme všetci? Ja by som bola tiež najradšej, keby sa zo strany lekárov k očkovaniu pristupovalo zodpovednejšie, tiež mám obavy z NÚ, hoci aj z opuchu a horúčok. Ako dosiahnuť to, aby sa s týmto čosi dialo? Čo dosiahneme touto diskusiou a ešte v takom štýle vedenou, ako tu posledných 50 strán je vedená? Veď všetci, čo si to začnú čítať, odtiaľ musia zdupkať s hrôzou. Toto je fakt sila☹