Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

baryana
4. feb 2013

@konta nemyslela som, ze sem prispejem. som objektivny citatel tychto prispevkov, tolerantny k obom stranam.ale jedna veta mi rezonuje stale v hlave.......alebo teda to jedno slovo v zatvorke, myslim dost podstatne.
kopirujem...A ci vedlajsie ucinky alebo cierny kasel? Cierny kasel nie je smrtelny (vacsinou), toboz nie v nasom storoci............
da sa to otocit aj opacne....ockovanie, alebo neockovanie? ockovanie nie je smrtelne, alebo s nasledkami /väcsinou/.
nechcem do tejto virtualnej vojny prispievat, len toto mi nejako nedalo.

poiuytrewq
4. feb 2013

Ta Wakefieldova story je velmi zaujimava a da sa na nu pozriet ako vzdy z dvoch pohladov: ockovacia lobby tvrdi ze je to totalny podvod a neockovacia tvrdi ze je to komplot farmafiriem. Obe strany uvadzaju "nevyvratitelne" dokazy. Pre mna ( zatial ) je presvedcive oficialne medicinske stanovisko. Co mi vsak vadi, je napriklad ze na tejto stranke http://ockovanie.org/autizmus.html si niekto uvedie ze existuje suvislost medzi autizmom a vakcinaciou a napise ze vyskum Wakefielda bol milnikom, ktory spaja narast autizmu s ockovanim. Pritom neuvedie dalsie skutocnosti ako napriklad to ze od Wakefielda sa distancovali jeho spolupracovnici, ze stratil licenciu a zije teraz v USA a ze bol proti nemu vedeny sudny proces. Mozme to nazvat zase pomstov farmafiriem,ale vadi mi ze pokial stranka na ktorej niekto uvedie tento prieskum ako milnik, ktory spaja autizmus a vakcinaciu, a neuvedie aspon jednou vetou ako cely ten prieskum dopadol. Pre mna nie je seriozne pokial sa povie A a nepovie sa B. Pre mna je to strasenie a ked si take nieco precita tehotna mamicka tak moze len panikarit. Takze znova hovorim ze mozno sa jedneho dna dokaze nejaky suvis medzi ockovanim a autizom, ale vseobecne akceptovany dokaz zatial nie je a "dokaz" Wakefielda spred 15 rokov je uz dostatocne preskumany a neodmietnuty drtivou vacsinou medicinskych kapacit.

pectore
5. feb 2013

konta
cierny kasel nieje smrtelny pretoze väcina populacie je nan zaockovana a ma daleko miernejsi priebeh!!!!! Cierny kasel nieje typ choroby ako mor ci cholera...ale nieco ako chrípka... a zlepsena hygiena ci strava veru vyskyt chripky o moc neznízila... 😉

vies je smiesne utocit na ATB a zaroven kritizovat ockovanie...ked sa nakazis infekcnou chorobou... zvacsa ti pomozu uz len ATB (nie u vyrusov) 😉

antivakcinacna lobi my pride ako rovnaky byznis zo strachom akurat v mensom.... biznis s potravinovými doplnkami, homeopatiou, alternativnym sposobom liecby... liecitelstvom.... nemaju si co veru zavidiet... mozno to nieje obchod sa strachom ale zo zufalstvom...

pectore
5. feb 2013

tepka 😀 hej v taliansku uz odsudili aj seizmologov za zlu predpoved zemetrasenia... (len podotykam ze merania robia pristroje)... nikto toto rozhodnutie nechapal..len obete zemetrasenia... A v tomto pripade nebolo nic dokazane ale pripustene za tam bola MOZNA suvislost.... ..inak ten clanok je pekna fraska v ktorej nieje k pripadu nic napisane... treba si najst origos .

pectore
5. feb 2013

@daneso to je dobry drb..ja som zas citala ze su zaockovane aj na nepovinne ockovania... 😀 😀

kvieta
5. feb 2013

@pectore No povedz mi, načo je dobré také zavádzanie? jedna pani povedala... Ja si tiež myslím, že kapacita jeho rangu by asi ťažko nemala zaočkované deti, vnúčatá... To je ako keby moja mama učiteľka, ma nedala do škôlky rok pred nástupom do školy 😀.

halienka
5. feb 2013

@kvieta aha, takže to čo čítala pectore je pravda a to čo čítala doneso je zavádzanie 😀 Zaujímavé. To neznamená, že keď je dedko očkovací maniak, tak vnúčence nutne musia byť poočkované. O tom rozhodujú rodičia a nie dedko myslím si a tí vôbec nemusia zdieľať dedkov názor. Čím nechcem tvrdiť, že nie sú poočkované, ja to neviem, takže nemôžem povedať ani jedno ani druhé. Len argument o učiteľke tiež nemusí platiť všade, lebo napr. človek ktorý robil v továrni na výrobu pašték (trebars aj riaditeľa) nikdy svojmu dieťaťu paštéku nedá 😉

adsumus
5. feb 2013

@halienka Preco by mu nedal? Aj ja som vyrabala pasteky a stale mi chutia.

kvieta
5. feb 2013

@halienka doneso neuvádza, že to čítala, ona tvrdí, že ich nemá zaočkované. Nemusím veriť ani jednej, ani druhej, no tiež môžem mať svoj názor na obe tvrdenia, či nie? Ide o to, že to bolo uvedené ako fakt.

adsumus
5. feb 2013

@kvieta neviem odkiaľ môze mat taku informáciu, co čita lekarske zaznamiy?

daneso
5. feb 2013

@pectore 😀 😀 😀 čitaj članok, na ktorý som tam dal link a pozorne no drb to moze byt 🙂 a tak isto mozu byt aj vsetky vyskumy farma firiem a prajem pekny den 🙂

daneso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
5. feb 2013

@daneso Uz sme isli pekne tri strany bez vaznejsich utokov a ty to tatkto pokazis. Chceme sa o tom baviť a brať do úvahy len potvrdené informácie, aby sme tu neskoncili ako spolok konšpiračných teórií. Ak uvediem nejaku koninu, nemôžem sa predsa hnevať, že mi to ľudia odpískajú. Zasa tu budú samé diery.

nikimax
5. feb 2013

@natas4 páni, to je úžasná pomoc, ked do tých vyhladovaných, dehydrovaných, podvýživených detičiek napichaú "SERIU VAKCIN" a jedov, miesto jedla, potravín, pitnej vody a ošatenia.....až mi je z toho zle......skracujú ich utrpenie....Nedávno som čítala (tuším to bolo aj v správach), že rodičia v tých afr. osadách,strieľali do lekárov a zdravotníkov, ktorý tam prišli vykonávať očkovací program.....je mi jasné prečo.....lebo im pomáhajú......☹

natas4
5. feb 2013

@nikimax myslim, ze nik tam dobrovolne neodmietne ockovaciu latku...vobec s tebou nesuhlasim

adsumus
5. feb 2013

@nikimax Pozri si všetky obrazky, ľudia tam čakajú v rade s detmi na očkovanie. Bohvie prečo strieľali, treba uviesť zdroj, aby sme si to mohli overiť.

daneso
5. feb 2013

@adsumus prepač ale smiat sa niekomu kto ti napise a pozoruje a pozna si svoje dieta ze maju problemy po ockovani mi pripada nie prave normalne. Poviem ti pripad z rodiny bratranec po ockovani an chripku do 24 hod hospitalizovany s idiopatickou purpurou imunita v prdeli a pol roka na prednisone. Kamaratkin maly do 12 hodin prevezeny po hexe na neurologiu s epileptickymi zachvatmi. A pozor mam dieta zaockovane ale uz nedam aj ked zvazujem zaskrt a tetanus. Ale nesmejem sa s nestastia druhych. A stacil mi nazor byvalej pediatricky pred nastupom do skolky ze sme sprosti rodicia ze nedame pneumokoky a ovcie kiahne a pol roka predtym mi tvrdila ze je to iba lobby. Tak sa ospravedlnujem nechcela som utocit ale ludom chyba trosku empatie k druhym v dnesnej dobe.

pectore
5. feb 2013

@daneso no kde sa tak zas smejem z druhych...v ktorom to prispevku?

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daneso
5. feb 2013

@pectore a ze zase .... bez slov

pectore
5. feb 2013

@daneso no ono takych obvineni uz bolo....ale kto vie mozno je to stale od tych istych dokola... ani neviem... ked kazdy ma niekolko nickov... však ??? 😝

adsumus
5. feb 2013

@daneso Prečo akonáhle niekto spochybní, čo tvrdíte, je vyvrheľ, bezciťák, agent a neviem čo ešte? Potom tu nikto nechce prísť a povedať, čo si myslí. Predstavte si sú mamičky, ktoré nedali očkovať a detičky im ochoreli ak sa chcu poradiť v tej veci, nemajú s kým. Veď my nie sme bezcitné, je nám ľúto, čo sa komu stalo, ale toto by malo byť o hľadaní východiska a nie o ľutovaní, sťažovaní, urážaní sa.

adsumus
5. feb 2013

@adsumus Čo hovoríte na ten čierny kašeľ u ročného bábetka liečený homeopatikami?

nikimax
5. feb 2013

@natas4 myslím, že ani tí ľudia, nie sú slepí....ked im vakcíny likvidujú deti, berú spravodlivosť do vlastných rúk, lebo v týchto štátoch to zrejme ani inak nejde- tam zrejme právo je neznámy pojem....ja som našla na str. slobodavockovani.sk aj zdroje a odkazy na 3 články+ preklady, ale myslím, že budú zamlčané fakty, čo tomu predchádzalo......takéto veci sa zvyčajne nezverejňujú........ 😉

nikimax
5. feb 2013

Milý rodičia, koho zaujíma téma Povinného očkovania, systém klinických skúšok, nežiadúce účinky a mnoho dalších informácií o vakcínach, bude dnes t.j 5.2.2013 o 21,00 hod. na rádiu www.slobodnyvysielac.sk v relácií Informačná vojna táto problematika rozobraná......nech sa páči........konečne závan slobody..... 😎 😎 😎

natas4
5. feb 2013

@halienka tak ale to je o niecom inom...nemozes porovnavat africke krajiny s Pakistanom a hlavne v Pakistane islo o utocnikov Talibanu...ludia v Afrike cakaju v rade, aby mohli dat svoje deti zaockovat