Očkovanie v 3 mesiaci do oboch nožičiek

myreason
17. aug 2011

Ahojte. Za pár dní ideme na očkovanie, neviem si spomenúť presne proti čomu, ale ževraj do oboch nožičiek. Je to druhé očkovanie,to prvé bolo ešte v nemocnici proti TBC. No a chcem sa spýtať, ako toto druhé očkovanie vaše deti prežívali., lebo kamoška hovorila,že jej malá príííšerne plakala,až sa zajakávala.. A ževraj je dobré potom na miesto vpichu dať obklady z alpou? prosím o vaše skúsenosti,lebo ja asi budem plakať s našim malým ☹ 😢

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka2224
14. nov 2013

@kbeata a vlastne my sme dostali hexavakcinu a prevenar naraz

ada510
15. nov 2013

@myreason no my ideme budúci štvrtok tiež som vystrašená čo to bude :/ vraj pomáhajú obklady z prevareneho bieleho vína alebo platok z uvareneho zemiaka...a nutofen na teplotu určite kúpim...

kbeata
15. nov 2013

@katka2224 poslem ti tento link preto,lebo tam mas zhrnute ohladom ockovania tusim vsetko 😉 ,je tam ocko.kalendar,pravnicke okienko,zlozenie vakcin,kopu dalsich odkazov a linkov,vsetko je aktualne
http://www.slobodavockovani.sk/
mozes si to porovnat aj s druhou strankou sprievodcavockovani.sk,to som si neulozila,ale vygooglis vsetko 😉 ,
precitaj,prestuduj,a ohladom toho preukazu ti napisem,ako budem vediet 😉
ale ak by si sla na dalsie ockovanie,cize druhe,su tri...tak trvaj na tom,ze najprv hexu,a trebars o 2 tyzdne prevenar,nie v jeden den 😠 ,tie dalsie davky nie su silnejsie,len v tele dietatka bude kolovat viac pridavnych latok 😒
trvaj si na svojom,a lekara mozes vymenit,tak isto ty rozhodujes o odlozeni,ci neockovani 😉

kbeata
15. nov 2013

je smutne,ze modrik konik zastupuje niekedy lekarov,ktori by mali v prvom rade vychadzat v ustrety rodicom a ich detom,potom tie reci typu "ze to ste citali na nete?"

alikaa
15. nov 2013

@katka2224 V prvom prispevku pises, ze najradsej by si to ockovanie ani nedala. Vies o tom, ze nemusis? A vies o tom, ze sa da odkladat aj dlhsie ako par tyzdnov? Su rodicia, ktori prve ockovanie odkladaju do 1. alebo aj 2. rokov. Vsetko sa da, je to tvoje dieta, nie doktorovo, cize ty si jeho zastupca. A inak aj tie dve vakciny hexa a pneumokoky sa daju rozlozit, nemusia sa pichat v jeden den.

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alikaa
15. nov 2013

@katka2224 akych papierovaciek? Pri odmietnuti ockovania nie su ziadne papierovacky, len ustne odmietnes, alebo povies, ze chces ockovat neskor. Nic nemusis podpisovat, ani nikomu nic zdovodnovat. Ano, je to tvoj dr. aj detsky aj dospelacky, ale on sa nebude starat o tvoje dieta ak nahodou bude mat nejake nasledky. Co sa tyka strachu z chorob, tak treba len studovat a studovat, aby si sa strachu zbavila. Nic nie je lepsie ako byt informovany a mat v hlave jasno. Ja mam doma asi 5 knih o ockovani pisanych doktormi. Na zaciatok odporucam knihu od nemeckeho pediatra dr. Hirteho - Ockovani pro a proti, docitas sa tam aj o jednotlivych chorobach, ako sa daju liecit.
A inak ked uz ide o vyrok, ze "aj nas ockovali". Ano ockovali, ale prevazne monovakcinami (nie ze 6 chorob do jednej nozicky a 10 kmenov pneumokokov do druhej nozicky) a asi len na polovicu chorob oproti dnesnym detom.

kbeata
15. nov 2013

@alikaa vies prosim ta ako je to s tym ockovacim preukazom pre dieta?info pre
@katka2224
ja ho mam totiz doma

alikaa
15. nov 2013

@kbeata Myslim, ze vsade je to inak, nie je to nikde ustanovene, takze doktor si urci ako to bude. Ja som ockovaci preukaz u prveho dietata dostala v porodnici, ked sa este ockovalo na TBC. a dr. mi ho nechala a zapisovala kazdu vakcinu a lepila nalepky, ked zaockovala. Takze som mala prehlad. U druheho dietata mi nikto ziaden ockovaci preukaz nedal a ani ziaden nemam a ani neviem ci dr. vobec nejaky nas ockovaci preukaz ma. Nezaujima ma to natolko, aby som to zistovala.

kbeata
15. nov 2013

@alikaa lebo ked som oznamila,ze neockujem,tak mi ho podala do ruky 😉

alikaa
15. nov 2013

@kbeata tak aspon budes mat prehlad o ockovaniach tvojho dietata, nemusis ist po info k dr. 🙂 Ale fakt neviem ako je to niekde uzakonene, ze ako to ma byt. Nikdy som sa o to nezaujimala.

kbeata
15. nov 2013

@alikaa a uz vies ze zmazali doslovne celu temu.."citali ste to?",ja ze len zamkli,to komu sa nepacil prispevok???

alikaa
15. nov 2013

@kbeata ano viem, ze tuto temu zamkli. Uz zamkli viacero takychto tem, ze sa neda ani pozriet co tam kto pisal.

kbeata
15. nov 2013

@alikaa to ja viem teraz iba o prvej,ale ten clanok od zakladatelky bol napisany perfektne 😉

alikaa
15. nov 2013

@kbeata je to aj na facebooku, da sa to vygooglit na viacerych strankach. Myslim, ze to niekto skopiroval aj do fotoblogovej skupiny Nesuhlas s povinnym ockovanim.

kbeata
15. nov 2013

@alikaa aj som to mala na FB,vcera ci dnes,a hned to zmazali,niekomu to asi vadi

alikaa
15. nov 2013

@kbeata nevedela som, ze cenzura funguje aj na fb 😒

kbeata
15. nov 2013

@alikaa nie,nie,zle som to napisala 😀 ,ze ako sa to objavilo na FB,tak na koni to zmazali

alikaa
15. nov 2013

@kbeata No praveze ja som to najprv zachytila na fb a chvilu potom tu. Takze po case to asi znova niekto skopiroval odtialto na fb 🙂

katka2224
15. nov 2013

@kbeata ty vobec neockujes?

katka2224
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alikaa
15. nov 2013

@katka2224 Asi si si este o odmietnuti alebo posunuti ockovania malo citala. Odporucam pridat sa do fotoblogovej skupiny Nesuhlas s povinnym ockovanim - https://www.modrykonik.sk/group/1799/ dozvies sa tam vela zaujimavych informacii. Tie formulare co mali pripravene je samoudanie, ze si si vedoma vsetkych rizik neockovania a oni to potom posielaju na RUVZ, aby ta mohli pokutovat. Ty ale nemas ziadnu povinnost to podpisovat, dokonca je to protizakonne.... Nemusi sa ockovanie stihnut pred 4. mesiacom pokial je dieta chore, alebo ma ine zdravotne tazkosti, alebo rodicia proste nechcu. Podla Ustavy SR mas pravo odmietnut akykolvek medicinsky zakrok bez postihu, cize aj ockovanie a nikto ta za to nemoze sudit, ani pokutovat ani nic. Treba si uvedomit, ze lekara si ty platis zo zdravotneho poistenia a on ti len ponuka liecbu alebo prevenciu a je na tebe ci ju chces. Doktor ta nemoze do nicoho nutit, ani sa ti nijako vyhrazat, lebo ty si svojpravna osoba a si zakonny zastupca dietata (nie doktor)

kbeata
15. nov 2013

@katka2224 nie,zatial som nedala

katka2224
15. nov 2013

@alikaa no, musim sa priznat, o odmietnuti toho moc nemam nastudovane, skor o hlinikovej baze vakcin. Ale aj z toho mi zacali sibat, tak som prestala studovat vsetko, az kym som sa nedostala aem na MK.

aristka
16. nov 2013

@katka2224 len si uvedom od koho sú tie informácie ,ite pracovník ,ktorý sa rozumie počítačom a tých je tam niekoľko a neovládajú základy anatómie ,fyziológia a kliniky chorôb ,ale ovládajú štatistiky ,grafy bohvie odkiaľ a majú rétoriku tak naštudovanú ,že oblbnú dosť mamičiek a potom pýtajú príspevok len 1 euro ,ktoré ťa nevytrhne ,ale pri napr 3000 ľudí každý mesiac poteší na vedenie ich stránky slobody v očkovaní ...a jedno ti odporúčam či budeš očko alebo nie ,zjavne máš väčšiu dôveru tu anonym diskutérom ako k vlastnej dr.a ak k nej nemáš dôveru ,prečo k nej chodíš ,vymeň ju a nájdi si takú ,ktorá bude s tebou vedieť viesť dialóg .....inak ak sa smiem opýtať čo ja sa tu snažím pochopiť a možno ty alebo hocikto iný mi už konečne odpovie ,mám pedinu ,zverím ej zdravie dieťatka ,dajme príklad vysoké horúčky ,nechce drobec jesť ,ideš k dr.popočúva ,pozrie do pusky a povie ,že je to angína lebo to vidí na tonzilách a predpíše atb a teraz to ako riešite ,keď jej vlastne neveríš ,ako riešiš vyšetrenie drobca a liečbu atb .....,či dobre zhodnotila diagnózu tvojho drobca a liečbu..ideš na koníka a prediskutuješ si to na koni a potom liečiš a ak ti povedia ,že sa sekla a nedáš atb a malé dostane napr.komplikáciu zápal myokardu ,čo je srdcový sval ....ka toto tu chem pochopiť ,veď atb môžu spôsobiť vážne komplikácie ako anafyl.šok a podáš ich od doktorky ,ktorej neveríš....a prosím si to už konečne vysvetliť .........inak by bolo zaujímavé vedieť čo dr. dostáva za predpis penebene ,ktoré je na angínu ako stvorené ,ako sa za predpis penebene ovďačia farma firmy .....čo je potom ,že je to jediné čo na angínu funguje,,,,,,,na čo sa dá mi prosím odpovedz

reni93
16. nov 2013

@aristka stale spominate IT pracovnika, a ukazujete na laikov, takmer kazdy z neockujucich rodicov sa vsak nerozhodol neockovat len tak pri telke v gauci ale prestudoval kopec literatury od odbornikov, ktory odborne (tak rada pouzivate toto slovo) agumentovali svoje protiockovacie postoje. mnoho rordicov -laikov zacalo pochybovat prave preto, lebo sa ozvali autority, odbornici, tak ako minule tu na fore zapochybovala jedna mamicka, lebo jej kamarat - farmaceut (teda vo Vasom ponimani odbornik) jej vyslovene odporucil neockovat, lebo vie, co sa v tych vakcinach nachadza). pride mi smiesne, ze tu takmer 24 hodin vediete proockovaciu kampan,zhadzujete zdravy rozum rodica a kadrujete podla "odbornosti" a ked sa uz nejaky taky clovek (odborne podkuty) ozve, odrazu je to len jeho "osobny nazor". tesim sa, ze odbornikov, ktory vedia o neziaducich ucinkoch a neboja sa o tom otvorene hovorit, je stale viac, rovnako sa tesim, ze je na trhu stale viac knih od odbornikov (lekarov, biochemikov, farmaceutov atd), ktory sa pod odporucanie neockovat aj radi podpisu.

alikaa
16. nov 2013

@aristka aha takze ty by si uuuplne bez akychkolvek pochybnosti znova ockovala aj keby tvoje dieta po prvom ockovani 2x krvacalo z konecnika a vytekal mu hnis z pupceka chvilu po ockovani...

aristka
16. nov 2013

@reni93 no predstav si ,že ja som s tou dotyčnou mamičkou rozprávala a bolo zaujímavé zistenie ,že to bol nejaký kamarát mužov,ktorého ani nepozná ..tak som jej povedala ,že keď to ten akože farmaciut povedal,tak sa treba pýtať ,prečo to povedal ,ako farmaceut ,musí vedieť každé zloženie napr,očko látky a aký majú účinnok na org ..plus musí ovládať ich metabolizmus ..plus normatívy ..plus som jej odporučila si zistiť ,čím sa vôbec ten pán zaoberá ..čo ona nevedela ....a ja poznám farmaceutov a aj napriek tomu čo tu dáva av to neustále bu bu majú detičky zaočkované......a to je pekné ,že tu všetci čítate a študujete ..len treba pripomenúť ,že ste tu preskočili ten základ anatómie fyziológie a kliniky chorôb ,ktorej porozumiete ,až vtedy ak budete vedieť ako to funguje a plus budete vedieť selektovať ,či to čo píšu tí autori je alebo nie je možné a nehovoriac ,nepopierateľná je prax a roky praxe vo fachu a to je u vás preskočené ...takže ano treba čítať a potom si to prediskutovať na to študovanými ľudmi napr,z dojč odd .alebo ísť do lekárne a diskusia s magitrou .....a nie s prevenarom a pod....lebo tu fakt trepú hlúposti ..jeho dedukcia ako dieťatko nemôže dostať tetanus ,pretože má dobrú oxygenáciu organizmu je úplná hlúposť a ,ked som sa spýtala ,prečo novorodenci ,ktorý majú dobrú oxygenáciu ,zomierajú v 3krajinách na popôrodný tetanus ..bolo ticho .....a ak sa ti dá odpovedz mi na otázku hore položenú diskutérke ..ako je to z diagnostikou a liečbou vašich detí u dr. ,keď jej neveríte.....ako jej veríte v správnej diagnostike a podaní liekov ....

aristka
16. nov 2013

@alikaa a ak by mi krvácalo z konečníka ,idem dr. a pošle ma na gastro ..inak u kojených detí sa to sem tam stane .....hovoríš asi nitky z konečníka a hnis z pupčeka ,tiež treba ísť k dr. a zistiť sterom aký bacil je v pupčeku ,ktorý spôsobuje hnis.výtok........a potom ak by bol drobec zdravý očkoval by som ....