Očkovanie v 9m

kovalovapetra
15. jún 2018

Dobrý deň, zo zdravotných dôvodov náš malý nebol očkovaný do teraz. Teraz nám lekárka povedala že už ho môžme v kľude dať očkovať. Chcem sa opýtať
Na tie ktoré majú prehľad v tom o aké očkovania pôjde, v akom rozmedzí , prípadne tie ktoré nemáte vôbec očkované alebo čiastočne. Aké môžu byť následky .. prečo dať/ prečo nedať. dakujem

tinaa64
15. jún 2018

Ja nemam deti ockovane..ciac sa bojim NU akochorob proti kt.sa ockuje..a nieje 100%-tne ockovanie..aj ockovane deti sa mozu nakazit chorobou proti kt.su ockovane....pozri si stranku ako napr.sloboda v ockovani...alebo si precitaj par knih....postuduj poriadne vsetko co sa da a na zaklade toho sa rozhodni..popytaj sa mamiciek ake reakcie mali ich deti po ocjovani..rozhodnut sa musis ty sama..ALE ber na vedomie ze TY budes niest ZODPOVEDNOST.nie lekar,nie ine mamicky ale TY...A ked uz sa rozhodnes ockovat tak aspon zodpovedne k tomu pristupuj...a nie tak ze jeden soplik nevadi ideme aj tak ockovat...tak studuj a rozhoduj sa...este mas cas..srzim palce pri rozhodovani😉

maminuska
15. jún 2018

@kovalovapetra za mňa dať očkovať. Očkovali sme neskôr , kvôli úrazu . Rozostup 6 týždňov medzi hexamii . MMR v roku a pol . Bez problémov.

bucko555
15. jún 2018

@kovalovapetra za mňa určite očkovanie tiež som malú dávala očkovať neskôr ako treba lebo e.boli doma chorí a všetky očkovania zvládla super a ja sa bojím veru viac chorôb ako NU

kovalovapetra
autor
18. jún 2018

@tinaa64 samozrejme, máme čas, plánujem o tom prečítať pár knih, videii alebo niečo zo zdrojov. A až ked budem si istá vtedy dám alebo nedám, ja len jedno nechápem, ked som sa opýtala kamarátiek, že či aspon prečítala príručný letáčik, že ne nač,ved som dala a mam pokoj, ja už kvoli tomu pár týždnov nespím lebo rozmýšlam a som si plne vedomá že za zdravie svojho syna nesiem zodpovednosť. Tak isto ak by som aj nedala, som si vedomá aj nejakej pokuty ktorú bez problémov zaplatím. 🙂

tinaa64
20. jún 2018

@kovalovapetra moj nazor:radsej zaplatim pokutu ako pichnut do dietat chemiu..ale to som ja..zatial odkladaj ockovanie na co najdlhsiu dobu a ty medzi tym studuj...na fb su skupinky ako napr..chceme dobrovolne ockovanie,za slobodnu volbu v ockovani(opravte m ak som nespravne napisla nazov skupiny)

lindusss2016
20. jún 2018

@tinaa64 sloboda v ockovani

tinaa64
20. jún 2018

@lindusss2016 dakujem za opravu..nebola som si ista😉