Odmietli sme očkovanie a ráno ideme podpísať formulár

lilianka24
15. jan 2013

ahojte dnes mali malu ockovat mmr vakcinou no nedali sme a tak mame prist rano podpisat papiere ktore dr posle na urad ,,,ale citam tu ze nemam nic podpisovat mate skusenost prosim ?

sante81
16. jan 2013

@lilianka24 pred tym ako niečo podpíses, tak si to vezmi domov a prečítaj. ale ja by som nepodpisovala nič

hajanka
16. jan 2013

@trish31 ... a ktora lekarka ti podpise ze berie zodpovednost a riziko na seba ked zaockuje "tvoje" dieta? Vzi sa do koze rodica! Ked to dieta ochorie nasledkom ockovania....
... lekari zanedbavaju vela veci... pocnuc kompletnym informovanim pacienta o rizikach, vedlajsich ucikonch, zlozeni vakcin a liekov, neposudzuju nalezite kontraindikacie pred ockovanim, neposdzuju rodinnu anamnezu, neposkytnu rodicovi pribalovy letak bez vyzvania.... tymto porusuju kopec zakonov a tym padom aj zdravotnu starostlivost!!! a kto im co za to????????? velke...
Rodicovi nik a nic neprikazuje ze musi nieco podpisovat, duplom ak s tym "niecim" nesuhlasi. Nikto ho nemoze nutit. Ty podpises nieco s cim nesuhlasis? Nic ju k tomu nezaväzuje, nenuti, nic podpisovat nemusi.

hajanka
16. jan 2013

*NEinformovanim pacienta (a rodica) o rizikach ockovania.... atd.

irriss
16. jan 2013

@lilianka24
NIC NEPODEPISOVAT NIKDY ....zvlaste kdyz "vyklad" dokumentu nam muze JEN UBLIZIT..a umyt ruce druhym!!
Podepisuj vzdy jen papiry, ktere jsou pro TVOU POTREBU a nejsou "dvojsmyslnne".. 😉

p.s. Nic neni treba podepisovat "na miste" ..odnest domu..a vyhledat pomoc k vyjasneni a rizikum naseho podpisu,- v pipade, ze se rozhodneme ho dat,- tak jedine podepsat PAS nebo obcansky prukaz..a zakovskou knizku!!

hajanka
16. jan 2013

@lilianka24 nemusis nikomu nic podpisovat, prave naopak lekar by mal zaznamenat do zdravotnej karty odmietnutie podania konkretnej ockovacej vakciny spolu s prislusnym kodom diagnozy 🙂
zaznam v karte by mal podla § 13 bodu 3 vyhlásky obsahovat datum, nazov vakciny, vyrobcu, davku a dovod neockovania
Ziaden zakon tvoj podpis nevyzaduje, ide o bezny lekarsky zaznam a diagnozu, podpisovat by si mala prave naopak informovany suhlas v pripade ze by si s ockovanim suhlasila.

irriss
16. jan 2013

@hajanka

a nebo dat podpis a u nej napsat, co si clovek mysli..
napr...
NESOUHLASIM s ockovanim, NEBYLA jsem dostatecne informovana o riziku, ktere prinasi.. 😉

Timto zpusobem ja osobne "podepisuju veci,do kterych mne tlaci"..k podpisu uvedu, ze jsem byla donucena..a nesouhlasim..ze muj podpis znamena pouze to, ze jsem to cetla ....." 😔

hajanka
16. jan 2013

@irriss presne tak, napisat: nesuhlasim s podanim konkretnych VAKCIN (nie ockovanim ako takym), lekarka si nesplnila svoju zakonnu povinnost, nebola som dostatocne informovana, neposudila kontraindikacie a celkovy zdravotny stav (krv, vytery, pripadne alergie, imunodoficty, poruchy imunity, neurologicke vys., geneticke..atd)......
@lilianka24

irriss
16. jan 2013

@hajanka
Tady v Italii neockuje "pediatr", ale hygienicka stanice...
slozeni v ordinaci:
Sestricka,ktera zapisuje do PC zaznam
Sestricka, ktera vezme vacinu z chladnicky
DOKTOR, ktery Ti ji soministruje a jeste pred tim Ti udela dlouhosahly vyklad o dane vakcine... 😉

p.s. Nebudu radeji psat o tom,ze v zajmu integrace zahranicnich pracovnich sil se stalo pred par lety, ze sestra zamenila vakciny a az po LETECH byla prerazena..do kancelare za trest) 🤐 🤐 😠 😠 😠
Dodnes se nevi,co a jak - ma nocni mura.. 😖 😠 😔

hajanka
16. jan 2013

@irriss uuuuf 😲

cawes
16. jan 2013

@sante81 ako ty vies co som ja za typ!

irriss
16. jan 2013

@hajanka
Toto je z naseho mestecka 😲 😠 😠 😠 😠

a tusim, ze v Rime..na novorozeneckem pracovala nemocna sestra TBC..nikdo nekontroloval jeji letity kasel..pak se zjistilo,ze spousty novorozencu nejen ohrozila, ale i nakazila..
zde se neckuje na TBC uz strasne dlouho..pak se zjistilo,ze zije s cizincem,ktery ma dlouha leta TBC 😖

hajanka
16. jan 2013

@irriss tak to je sila, lebo zdravotnici aspon u nas musia byt ockovani, viem, ze inak ich ani nezamestnaju

irriss
16. jan 2013

@hajanka
no teto sestre proslo rukama tsice deti..
http://tg24.sky.it/tg24/cronaca/2011/08/23/tube...

ale kdyz jsem ted otevrela net..ohledne tohoto pripadu,vypadlo na mne nekolik podobnych analogickych situaci..
profesor nakazil sve studenty...
Lekar nemocny..nakazil sve pacienty..
Profesorka....
Uklizecka...
No jen aby to "neockovani" nemelo jiny dopad..protoze preci jen jsou volne hranice ale i more a nebe (v nasem pripade)..a mutujici se vsechno..t.j. potkavam cim dal tim casteji stale vice opic ruzneho pohlavi....ani se neda identifikovat pohlavi... 😝 😲 😎 😠

xlucia
16. jan 2013

@lilianka24 apriori tu podla mna riesite teraz blbost. udat ta predsa moze az ked prejde posledny mozny cas na ockovanie dany v zakone. a na mmr je to 15 az 18 mesiacov, takze ty mas este min 3 mesiace,aby si si "rozmyslela" co a ako a dr. ta nema teraz co udavat....nie?

hajanka
16. jan 2013

@irriss a vies preco, vies kde je problem??? problem je (aj) v tom, ze tito lekari, profesori, upratovacky boli ockovani ako deti a ockovanie im nedalo dozivotnu imunitu na tie choroby (na rozdiel od prekonania choroby v detstve), das si jedno ockovanie v zivote a uz sa musis cely zivot preockovavat (co oni pravdepodobne nerobili) 😠 😠 😠 😠
... a takto nas pekne potichu vakciny zabijaju, cely zivot, alergie, imunodeficity a poruchy imunity, ekzemy, neurologicke problemy, rakovina...............

hajanka
16. jan 2013

@irriss este doplnim, ze ockovanie nedava nikomu istotu do buducna, ze sa tou onou chorobou nenakazi, ono totizto nechrani pred nakazenim, len ma za ulohu vyvolat akusi pamat na dany virus 🙂 niekedy si tu pamat organizmus ani nevytvori (to uvadzaju samotni vyrobcovia vakcin), takze clovek zije v tom, ze je chraneny - ved je ockovany a pritom moze kludne byt nakazeny a nakazu dalej sirit 🙂

matozazzo
16. jan 2013

Viem, ze mnohe mamicky su proti ockovaniu, moja starsia ma vsetky, aj proti kliestom, v Rakusku sa ma nikto nepytal, proste sa zaockovala a hotovo... Mladsia ma 3x hexa, ale teraz v 15m som este nedala, lebo bola nachladena... Premyslala som, co a ako, citala... ale... v jednej skolke u nas sa vyskytol sarlach! V dalsej mumps, inde na zapal mozg, blan zomrelo dievcatko - vsetky neboli ockovane, mamky odmietli... Nasa pani Dr. povedala, ze riziko ockovania je mensie, nez nasledky chorob, ked sa neockuje a hlavne, nakazili sa v skolke len tie deti, ktore zaockovane neboli :( A teraz poradte! Ockovat, neockovat?

irriss
16. jan 2013

@hajanka

(nasledne vety nejsou vsechny pro Tebe 😉, ale to TY vis..) 🙂
Problem je v tom, ze mne letos bude 42...a KDYSI nas potvory ani neinformovali, a ihned pouzili jako kraliky... 😠
Jani, ja radeji nebudu o tomto tu psat..vis sama, co se muze strhnout..zvlaste kdyz pise "irriss" 😖 a ja vazne nemam cas a ani zajem a hlavne ani nervy obstat to,ze jsem sve deti "vystavila smrti"..ano, uvedomuju si,vse..ale doba byla jina a na tom trvam..
at uz jde o hermelin nebo taveny syr a tavene soli..ecka -"becka cecka"...ockovanii... 🤐 😔 Radeji v teme na to urcene.. 😉 🙂 a s lidmi, kteri diskutovat chteji a potrebuji..ja uz jsem posr......co se dalo....ale zmenit to nemuzu..a aby mi to nekdo pripominal, na to vazne muj zdravotni psycho stav neni uz dost odolny...a dat si masli neni reseni.. 😉

xlucia
16. jan 2013

@matozazzo to ze ti dieta v rakusku zaockovali a hotovo svedci o tvojom nizkom pravnom vedomi. v rakusku ockovanie povinne nie je.
sarlach a mumps su NORMALNE detske choroby a kedze uz existuju atb, ak by sa nahodou skomplikovali, nemusis sa ich bat, dieta po ich prekonani ziska dozivotnu imunitu. na tieto choroby sa neumiera.
ja som bola na mumps ockovana, a aj tak som ho prekonala.... co svedci ze som si po ockovani nevytvorila ziadne protilatky.
pediater ti povie to , co ho naucili, a co je dobre pre jeho penazenku. nie pre tvoje dieta. tomu ver. je to jeho zamestnanie, nerobi ho zadarmo...
riziko je pomerne podla toho o ktoru chorobu sa jedna. ktorej choroby sa bojis najviac? uvedom si, ci sa na nu ockuje. su chorooby a hrozne, na ktore sa umiera a neda sa nane ockovat, ale ockuju ako besni tam, kde to nie je na prospech

xlucia
16. jan 2013

@irriss aj ja som z nevedomosti dodrbala vela veci, ohladom zdravia mojich deti a zial aj svojho, tiez som sa dala ockovat, nasledky mame ja aj deti ..... ale zistila som , ze niektore veci sa daju napravit, telo ozdravit. u nas to napr. znamena, ze uz ideme von normlane vacsinu roka, a len v kritickych obdobiach chodim von s balikom inhalatorov a injekcii...
ale vnutorne ma stale trapi ze som im z nevedomosti uskodila.

hajanka
16. jan 2013

@matozazzo opisujes aktualnu situaciu? u vas mate sarlach, mumps ..? v Presove?
mumps som ako dieta prekonala aj ja a to bolo pred cca 20-25 rokmi, dnes sa da uspesne liecit
salrach ak sa nemylim voci nemu ockovanie neexistuje 🙂 (sposobuju ho streptokoky)
zapal mozg. blan (meningitida) moze mat vela pricin, napr. bakterie neisseria meningtidis ktorej je 13 typov, aj bakterie hemofilove, pneumokokove, okrem toho mozu meningitidu sposobit aj vakciny
odporucam nastudovat tieto choroby

hajanka
16. jan 2013

@irriss my sme boli rovnako pouziti ako kraliky ☹ dodnes sme pokusne kraliky...

irriss
16. jan 2013

@cawes

..muze jit o preklep v rychlosti,ja uz take nezvladam gramatiku a pritom mne kdysi "zivila"..zmatkuju..mluvim a pisu ceskoslovensky..do toho mam doma uz temer j jen italstinu, sicilstinu... a jeste prezkusuju dceru z francouzstiny a anglictiny.. 😀
Delej,ze to nevidis, a kdyz Te to bude vazne taaak strasne"bolet"..tusim ze je na tuto "problematiku" tema ve Volnych diskusich..tam je zabava ( v dobrem) 😉 tusim 24 hodin ohledne gramatiky MK..takze radeji tam..tady je Forum s problemem, kde je Y-I doslova PRDEM.. 😉

hajanka
16. jan 2013

@matozazzo ps. na mumps som ockovana nebola 🙂 a som rada ze som ho prekonala prirodzene 🙂

irriss
16. jan 2013

@xlucia 🤐 🤐 🤐 🤐

jsou dny, kdy to na mne padne...ale co, musim drzet..a vydrzet.. 😔
Na druhe strane verim tomu (nedoufam a neprivolavam nic zleho)..ze i tato generace, ktere se zda byt "ponaucena z nasich chyb" bude zavodit s casem a informacemi za 20 let zrovna jako ted my..
Udel Lidstva..."nejen"psychologicke valceni... 😔

xlucia
16. jan 2013

@irriss verim ti, ja som si tak poplakala dva dni dozadu. stala sa jedna vec a dolahlo to na mna tazko. videla som ako sa starsi zvyjal od bolesti a vedela som coho su to nasledky a ze ja som na vine, ze som tomu nezabranila.....
neziaduce ucinky nas stale prenasleduju. uz sice zriedkavo takto akutne, ale ked to pride, vymenila by som okamzite svoj zivot za synov, len aby netrpel a nedusil sa cely modry pricom v ociach ma vyraz totolneho desu. desu za ktory som zodpovedna ja, trieskat si budem hlavu do konca zivota. navzdy. a to som povodne chcela studovat medicinu....

irriss
16. jan 2013

@xlucia
NEPACI SA MI TO!!! ☹
Uz se tu potkavame temer 2 roky..vim,jak se citis- mame podobne stavy... 🤐 ☹
Myslim to triskani hlavou o zed.. 😎
Nic se ale nedeje zbytecne....ver tomu, ze to melo smysl..vsechno ma svuj smysl ( i negativni veci jsou zdrojem pro pozitivitu), jen je problem v tom, ze oduvodneni nekdy hledame a cekame na nej cely zivot.. 😔

a ja jsem strasne nedockava..netrpezliva.🤐

cawes
16. jan 2013

@irriss musim uznat ze si to dobre napisala, to som nevedela ze je tu aj taka diskusia musim vyhladat 😉
a co sa tyka temy no mam k tomu svoj nazor svokrovci su obaja dr. takze ja som zasadne za ockovanie. Neodmietla by som. AJ my sme ockovani a hovorit ze toto tamto atd. No neviem. Je to strasne diskutabilna tema. Zijem vo Svajciarsku tu to vobec neni povinne dokonca si mozes vakcinu ,,namiesat,, povies co chces a co nechces a ani vo sne by ma nenapadlo ze nedat.

irriss
16. jan 2013

@cawes
Presne takto jsem tu bojovala na MK...v mych zacatcich jsem byla presvedcena o tom o cem pises TY....neznala jsem negativni ucinky...Branila sve DOBRE umysly a zamery...spousty maminek jsem si postvala...
.....nez jsem se prave tu seznamila a potkala s mamickama, ktere maji viditelne nestesti.. 😔

cawes
16. jan 2013

@irriss viem ze je aj druh sttranka mince. ale tiez viem ze neni naozaj dokazane ci ma ockovanie suvislost z neakym postihnutim. bola som sa x krat poradit citala xy clankov. vlastne cele tehotenstvo som sa tomu venovala.A radsej dam zaockavat s minmalnym rizikom ze sa moze nieco stat nez dieta nahodou ochorie na pneumokoky a potom bude mat tazke nasledky. Aj tak ci tak vzdy ked sa nieco stane si to clovek bude vycitat.