Oľutovali ste neočkovanie?

julka82
9. mar 2015

Viem čo všetko môže spôsobiť očkovanie. Ale zaujímalo by ma či ste niekto oľutovali to, že ste nedali zaočkovať vaše dieťatko. Či ste dostali niektorú z chorôb, proti ktorým sa očkuje a aké to malo následky. Ďakujem za info

adsumus
20. apr 2017

@laguardia tento dotazník nemá žiadny zmysel, pretože ani jedna maminka, ktorej dieťatko zomrie a ona ho nedala zaočkovať ti tu nenapíše, že jej neočko dieťatko nie je zdravšie ako očkované, rovnako ako sa ti tu nepochváli mamina, že neočkuje aby dieťa nemalo to alebo hento a dieťa to alebo hento aj tak dostalo, ani taka ktorej dieťa je plne neočkovane a chorlave. proste ti tu budu písať len matky ktoré maju neočkovane deti zdrave. lenže čo budu písať ked tu začnu epidemie ako po celej europe, je tiež otázka.

SZÚ: Dvě úmrtí neočkovaných dětí do 2 let na pneumokoky

"V roce 2015 bylo dle statistik Centra epidemiologie a mikrobiologie Státního zdravotního ústavu (SZÚ) zaznamenáno 413 případů invazivních pneumokokových onemocnění (IPO). Celková nemocnost IPO tak stoupla z 3,2/100 000 obyvatel v roce 2014 na 3,9/100 000 obyvatel.

Jedná se tedy o více než 20% meziroční nárůst. Ze statistik zároveň vyplývá, že jak v kategorii dětí do 1 roku života, tak v kategorii do 2 let byla zaznamenána 20% úmrtnost. Přitom k úmrtí došlo jen u neočkovaných dětí. Ze statistik rovněž vyplývá, že v roce 2015 nedošlo ani k jednomu selhání vakcíny, tj. že by dítě onemocnělo sérotypem obsaženým v očkovací látce. Ohroženi IPO bývají nejvíce děti do 5 let, senioři a lidé s oslabenou imunitou.

http://zdravi.euro.cz/denni-zpravy/profesni-akt...

závažne následky pneumokokovej meningoencefalitídy

http://www.solen.sk/pdf/ba4d71dd66c1479d7ca877e...

soldi
26. máj 2017

@laguardia ahoj, skoda, ze do tejto temy neprispelo viac ludi a zas tu len spamuju urcite osoby.
ak to pomoze:

prvorodeny ma 6 rokov, ma ocko proti TBC (ktore bolo strasne dolezite a bez neho by zahynul 😖 )
dlho sa mu to hojilo a ostali mu zvacsene lymfaticke uzliny na krku (s ockovanim to pravdaze nijako nesuvisi 😒 )

viac som ho uz ockovat nedala.

druhy a treti su bez ockovania.

zdravotny stav
prvy-
kiahne v troch rokov- lahky priebeh s miernymi teplotami, len par vyrazok
v piatich rokoch- sucasne dostal zapal stredneho ucha, spojiviek, hrdla. zvladol to bez atb a za par dni, stav kontrolovany orl doktorkov.
- ruky nohy usta- velmi lahky priebeh, jeden vecer zvysena teplota a bolave hrdlo, na druhy den sa mu doslova na par hodin ukazal vysyp na rukach a na nohach. dalsi den mu uz nic nebolo.

druhy- kiahne v roku, lahky priebeh s miernymi teplotami.
v troch rokoch- siesta choroba- jeden den zvysena teplota, druhy den uz vysyp bez teploty.

treti ma 11 mesiacov, od bratov zatial len sople dostal.

obcas mavaju este tie kaslikove virozy (dva tri krat rocne) s priesvitnymi soplami.

vsetci traja maju nabeh na alergiu a najmensi na AE (po mne podedili)
ale vsetci su bez klinickych prejavov.
podla ped je to hlavne vdaka nasmu zivotnemu stylu a asketickemu stravovaniu 🙂

soldi
26. máj 2017

osobne si myslim, ze sa neda povedat, ze ked je dieta neocko tak je zdravsie, mam kamosky, co neockuju a ich deti byvaju chore.
skor vidim rozdiel v tom, ze ako sa nepoznacena imunita vysporiada s chorobou.
co mam moznost sledovat, alebo aj co mam kamaratky, co maju aj ocko aj neocko deti, tak neockovane deti tie choroby zvladaju vacsinou lepsie.

ale aby taketo porovnanie bolo objektivne, trebalo by ovela vacsiu vzorku deti ☹

majkam6
26. máj 2017

moja prvorodena dcera ma vsetky povinne ockovania a aj na 11rok je preockivana mmr.mladsi 4rocny nie je ockovany.a ked to porovnam tak obidvaja su strasne horuckovity ze 39a vyssie, a 3dni stale poto ustup. a starsia ked ochorie tak skoro vzdy angina a a maly laryngitida.takze narovnako.

dai
26. máj 2017

ja som uz asi prispievala len mu tu teraz tato tema vyskakuje stale🙂 v kazdom pripade moja 10rocna je plne ockovana, 6 rocny niektore ockovania vynechane kedze je predcasniatko... teraz este ani jeden nie je preockovani kedze mame nejake sopliky ... v kazdom pripade maly velmi chorlavy - to bol aj dovod neockovania dlhodobo, toto odislo vybratim mandli - odvtedy uplne fit, malinka zdrava ako buk - klop klop😉 ani jeden alergie ani nic z tych modernych vseliakych veci...

piacere
26. máj 2017

@soldi môj mladší (bez jediného očkovania) mal teraz kiahne. Prvá vyrážka v utorok, výsyp potom nastúpil až v stredu ráno a v sobotu už bol fit, všade chrasty. Teploty nemal, fungoval normálne, iba jeden deň ho to viac svrbelo. Teraz čakám, či ich schytá aj starší a aký bude mať priebeh on... očkovaný po druhú hexu (vrátane).

jana_eyre
26. máj 2017

Vsetky moje deti ockovane aj nad ramec povinneho ockovania.. Kojene nad rok.. Prvy syn bol chorlavejsi v 2rokoch, potom bol zdravy az kym v 4,5 nenastupil do skolky, 3-4m stale nieco a teraz po par mesiacoch zdravia mal beznu chorobu, inak nic.. Je alergik..
Druha dcera chora malokedy, najhorsia choroba kiahne s tazsim priebehom.. Inak chora tak bezne casto, este nikdy atb..

Treti 9m syn chorlavy stale ma zasebou uz 3x atb, ockovanie ma za sebou prve dve, pokracujem dalej.. Pred 2 tzdnami mu bol zisteny v uchu masivne streptokok pneumoniae, proti ktoremu je ockovany (dr vravi ze to chytil zrejme preto, lebo ma taku nizku imunitu).. 2x mu praskol usny bubienok a ktovie akoby to dopadlo, keby ockovany nebol..

Podla mna ma kazde dieta imunitu inu a neovplyvnuje to ocko/ neocko..

A cez zimu som olutovala, ze som najstarsieho nedala ockovat rotarixom.. Celu noc plakal od bolesti, kakal grcal.. Dcera ockovana zvracala 2x a bolo dobre a poledne babatko si par krat puklo a to bolo vsetko..

yoxinka
26. máj 2017

Obidve deti majú povinné očkovanie, syn má navyše hepatitídu A. Žltačku mal moj muž a keď som videla, čo to spravilo s dospelým chlapom, ďakujem pekne, ale prirodzenú imunitu získanu chorobou si neprosím. Avšak, obidve deti som po dohode s pediatričkou začala očkovať neskor. Syna v 7. mesiacoch, dcéru v 9. mesiacoch. Reakcie teplota, začervenanie v mieste vpichu, jeden deň. Deti mali bežné choroby, syn mal raz laryngitídu a to bolo asi najvážnejšie. Nikdy nemali ATB, syn je alergik dcéra má takú slabšiu formu atopie, ale manžel je alergik.

majka99999
26. máj 2017

@adsumus ja tu kludne napisem, ze neockovane dieta je chorlavejsie. Je alergicky na roztoce, takze kazdu virozu schyta ovela horsie ako starsi (prve tri ockovania ma), co alergicky (zatial, ked nie je

majka99999
26. máj 2017

Nie je alergicky, ale teda predispozicia je.

aristka
26. máj 2017

@piacere moje tri ockovane deti mali takyto rychly a lahky priebeh ....najstarsi nevie co je choroba a vsetci mali raz atb a to hovorim o dvoch v pupertaknom veku ....takze co ocko neocko ,to nema ziadnu vypovednu hodnotu.

aristka
26. máj 2017

@majka99999 ale samozrejme ,ak raz dieta v sebe ma predispoziciu ,mozno aj od prdeda s piateho kolena ...ocko neocko na to nema vplyv ....len poniektori stale to tale nechapu ,vid.samotny prevenar ,ktoremy dieta podedidlo ,nehovoriac je to blbost ako vysita ,ved ked ma mrtvola urobit alergie ako aj hlinik ,tak ked dieta prekona danu chorobu ,tak napr.tiez mu to sposobi napr.atopiu ,alergiu a ked sa zije v maminom brusku embrio ,ved tam sa mu uz kazia zaklady imunity ,pretoze my zeny sme plne hlinika ,ftalatov ...ved to nie je ziadna novinka ...plus ako je mozne ,ze to urobia len ocko latky s mrtvolami a oslabenymi virusmi ,ktore neprejdu ani do krvi a nesposobi to napr .prekonanie pneukokovej memingitidy ,prekonanie inych tazkych bakter .ochor.....ved ludia ani po prekonani sepsy nedostanu diabetes .....nehovoriac o koktejli chemie ,ktoru do seba dostanu ....

adsumus
26. máj 2017

@majka99999 prečo ho nedáš zaočkovať?

mam4
8. apr 2021

@morandia ahoj pozerám že ste z košíc, akého máte pediatra? Potrebujeme zmeniť a hľadám niekoho kto sa riadi zdravým rozumom a nie peniazmi od farma firiem 🙄 ďakujem

mam4
8. apr 2021

@daniela242 ahoj prosím akého máte pediatra? Aj my sme z košíc. Ďakujem