Preočkovanie proti osýpkam, príušniciam, ružienke v 11. roku

mairimka
10. nov 2015

Ahojte. O očkovaní MMR v 16. - 18. mesiaci života dieťatka mám načítané pomerne dosť. Zaregistrovala som odporúčania, že niekoľko dní po očkovaní by sa dieťa nemalo hýbať medzi ľuďmi, nakoľko môže byť infekčné. Ako je tomu však pri preočkovaní v 11. roku? Za mojich mladých čias sa ráno pichla injekcia a šupajdili sme do školy. Pri preočkovaní už neplatí, že dieťa môže nakaziť iných? Aký je Váš názor?

aristka
11. nov 2015

Dieta .ak ma akutny stav .zoperuju ho bez ohladu na ockovanie ....preco dietatku odlozia ocko je perfektne hore popisane v prispevku u
@kvieta .nejak neviem pochopit dovod ockovania pred planovanou operaciou a este nechapem .ze
@kbeata ma dieta zaockovane .ked tu vystupuje ako silna av ....a dietatko ma ako vyzera plne ocko.ci to nie je tvoje dieta...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kakajkova
28. apr 2016

@peter952 ako mozes povedat taku blbost, ze neockovane deti su zdravsie?? Mas k tomu nejaky hodnoverny vyskum?
Predstav si, ze vsetky deti mojich blizkych kamosiek, co su ockovame su zdrave a tie, ktore ockovane nie su zas byvaju vsetky vkuse chore. Stale nejaky soplik, kasel, teplota. Ale nebudem preto tvrdit, ze ockovanie je zdrave a zaruci zdravie deti..

buckeye
28. apr 2016

@kbeata ono to nie je koli infekcnosti toho maleho, ze by niekoho nakazil, ale ze anestezia znizuje imunitnu odpoved a tym znizila efektivitu vakcinacie

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
30. apr 2016

@kakajkova Môj názor - očkovanie alebo neočkovanie nemá nič spoločné s tým či je alebo nie je dieťa chorľavejšie - áno očkovanie môže spustiť nejaké ochorenie prípadne narušiť imunitu dieťaťa ale aj nemusí. Všetko je len a len o imunite. Môj syn má len základné očkovania-nie je už preočkovaný - našťastie nemá žiadne následky chorý nebýval a za posledných cca 5 rokov vôbec - až na kiahne minulý rok (skvelý priebeh) a nejaký ten soplík raz za rok. Dcérka nie je očkovaná vôbec - ešte nebola vôbec chorá - tiež až na tie kiahne. Takže tak. 😉

adsumus
30. apr 2016

@peter952 Toto by ma zaujímalo ako si vysvetluješ, že 9 až 10 ročne neočkovane deti podla toho vyskumu, ktorý si dal, maju dvojnásobne vyšší vyskyt autizmu ako priemerná populácia?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
30. apr 2016

@peter952 az na to, ze to nie je relevantna studia, data su zbierane dotaznikovo prio na stranke a moze si ich vyplnit hocikto a ako chce, nemas ako overit, ci je vyplneny pravdivo, a za b, ked sami autori napisu, ze neboli data signifikantne koli nedostatocnosti skumaneho suboru nemozes tvrdit, ze su alebo nie su chorlavejsie,

adsumus
1. máj 2016

@peter952 ok, ked tieto skupiny su malé, prečo boli započitane do cekoveho počtu neočko deti, prečo najväščiu skupinu tvorili deti do troch rokov neočkovane a na ich základe sa urobila celkova stastistika detí do 18 rokov, vietor fuka od matky, ktorá prehliadla klamstvá antivaxu, fuuuuuu. 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
2. máj 2016

@peter952 ale ano, nedavno som citala vyjadrenie pediatricky, ktora mala vo svojej ordinacii 4rocne nezaockovane s ciernym kaslom a nakazilo kojenca, ktory prisiel na poradnu, uz to ze matka toho 4r prisla v case, kedy je poradna je pekne nezodpovedne, ten kojenec, takmer umrel,
Nie relevantna studia je taka, kde sa aj po rokoch vies dostat k meranym datam, tejto tvojej nevies dostat k nicomu, anonymny dotaznik, + mame data, kde sa antivax rozsiruje, navrat ochoreni, ktore su preventabilne ockovanim je jasny ukazatel, casto sa antivax ohana tym, ze v minulosti nebola dostatocna vyziva, hygiena etc, ale narast cierneho kasla, osypok v Nemecku, Spanielsku a Rakusku v krajinach, kde s hygienou a vyzivou nemaju problem uz radsej nevysvetluju, skoda na pre nich, korelacia je s poklesom preockovania populacie a stupajucou tendenciou antivax, mozno preto tieto krajiny zacali uvazovat o zavedeni povinnej vakcinacie apropos, ak by sa chcel niekto ohanat migrantami, tak ma smolu, tento trend zacal davno pred nejakou migracnou vlnou..

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
2. máj 2016

@peter952 v tych osadach tie epidemie ale su, antivax to hadze na ich hygienu, akurat ze napr cierny kasel stupa aj v Ba, kde osada teda nie je, v nasej rodine sme vsetci vakcinovani a ziadne nu nemame, a to ratam aj sesternice a vsetky ich deti, ja osobne som preockovana aj v dospelosti (hep A,B, dTaP, chripka) a som tu, nebyvam chora, chripka ma obchadza, moji rodicia kazdy rok davaju proti chripke, od kedy sa davaju, neboli chori, zahada vsak?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
2. máj 2016

@peter952 nie, len pracujem v prostredi, kde to je potrebne

evittam
2. máj 2016

@buckeye Nie to nie je záhada ale dobrá imunita, ktorá s očkovaním nemá nič spoločné. Ale to je môj názor. Ja práve poznám desiatky ľudí, čo ako náhle sa dali zaočkovať tak tú chrípku aj rovno dostali - a dosť z nich takú, že sa vyjadrili-"nikdy viac"......Záhada, čo?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
2. máj 2016

@evittam ale ta chripka nebola z vakciny
Aha takze este predtym, kym zacali s kazdorocnou vakcinou boli chorlavi, vtedy mali imunitu zlu, ked sa zacali ockovat, uz ju maji dobru? To nejako nesedi nemyslis?

evittam
2. máj 2016

@buckeye Nie určite nie - bolo to z toho vdzuchu a životného štýlu čo praktikovali aj dovtedy. Máme rozdielne názory a ešte sme aj mimo tému. Takže sa naozaj nemáme o čom baviť - svoj názor a skúsenosť som napísala, tak ako aj ty a to je všetko čo k téme "očkovanie proti chrípke" mám. 😉

buckeye
2. máj 2016

@peter952 uz som to pisala aj inde, napisem to aj sem, cim menej ludi ockuje, tym viac su ohrozeni, ti ktori byt z objektivnych pricin byt nemozu + cim viac ma moznost agens nakazit ludi, tym viac ma sancu zmutovat (u bakterii a virusov bezna vec, vola sa to evolucia a u nich je prirodzene rychlejsia, vdaka malej genetickej informacii) tym vyssia sanca, ze sa mu zmenia povrchove antigeny, tym znefukcni vakciny, ohrozuju tak aj tych, co su vakcinovani a samozrejme aj tych, co uz dane ochorenie prekonali a maju svoju prirodzenu imunitu, ta si totiz bude pamatat tie povodne antigeny a proti novym sa bude musiet ucit znova, myslis ze preco Nemecko a spol zacina uvazovat o zavedeni povinnosti? Preco Australia ma take opatrenia ake ma? Pretoze pre stat je vyhodnejsie zabranit takymto ochoreniam, jedna vakcina ho vyjde menej ako liecba ochorenia + si nemoze dovolit umrtnost novorodencov

buckeye
2. máj 2016

@evittam lenze ja svoj nazor zakladam na zaklade imunologie a virologie a mikrobiologie, ktore boli sucastou mojho vzdelania, ty ho zakladas na domienkach a systeme jedna pani povedala, to je tak trochu rozdiel
Vies preco nrmoze clovek dostat chripku z vakciny proti chripke? Lebo neobsahuje ani oslabeny virus, obsahuje len dva typy chripkovych proteinov, na ktore reaguje imunita

evittam
2. máj 2016

@buckeye Len ťa opravím - ja nezakladám svoje názory na domienkach a JPP - našťastie, taká sprostá naozaj nie som. Takže nepíš o mne klamstvá a nepravdy. Ďakujem. A nikde netvrdím, že tí ľudia dostali tú chrípku z tej vakcíny. Ale ešte raz - sme mimo tému a diskusiu.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. máj 2016

@peter952 prepáč, ale ked mi antivaxeri tvrdia klamstvá, tak to jednoducho klamstvá su a nič s tým nenarobíme, kto sa neočkuje na základe klamstiev, ja mu to neberiem, ty si preukázatelne jedným z nich, takže veľa zdaru.

evittam
2. máj 2016

@adsumus Ešte, že všetci provaxeri majú vždy len pravdu a nič iné len pravdu. Všetci na to majú diplom, sú nesmierne študovaní a ich tvrdenia sú preto nespochybniteľné. A všetko ostatné okolo sú bludy nešťastných ľudí, klamstvá a konšpirácie ostatného zvyšku nevzdelancov. Amen.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz