Prvé očkovanie - za a proti

angie_l
6. apr 2018

Presne o mesiac by mala moja dcerka absolvovať svoje prvé očkovanie keď bude mať 3 mesiace mám z toho obavi keďže som o očkovani počúla veľmi negatívne reakcie ale aj pozitívne nechcem mojej dcérke uškodiť náhodou,ale aj si vyčítať že som jej ho nedala,naozaj neviem čo mám robiť aké máte skúsenosti a aký máte názor na očkovanie?

angie_l
autor
21. apr 2018

@kiklecina pane bože to mi je ľúto a dala si nakoniec očkovanie svojmu dieťatku nejaké?

kiklecina
21. apr 2018

@angie_l poslala som ip 😊

lenqua_12325
21. apr 2018

Tiež sme mysleli že robíme dobre. Po druhom očkovaní hrozný ekzém, po treťom dýchacie problémy a následne astma + 2 hospitalizácie behom roka z toho raz na JIS v ohrození života a strach že bude poškodený mozog. Ďalšie nehrozia.

lenqua_12325
21. apr 2018

@angie_l ešte som zabudla dodať že žiadny lekár ti nahlas nepovie nič zle o očkovaní , nebudú riskovať odobratie titulu ... vlastná skúsenosť

katulkagajdos
21. apr 2018

@angie_l my sme zaockovat dali, u mna rozhodla rada ludi,ktorych osobne poznam a radili mi ockovat a myslim, ze su v tejto oblasti velmi vzdelani a neboli to len lekari. To, ze ockovanie moze mat vedlajsie ucinky, ja absolutne nespochybnujem, preto mam samozrejme aj strach vzdy ked ideme ockovat, ze co ak...len na druhej strane u mna rozhodlo to, ze v tejto oblasti naozaj nemam adekvatne vzdelanie, aby som informacie, ktore si precitam na internete vedela aj nejako spolahlivo vyhodnotit... rozhodnut sa musis sama, myslim, ze kazda matka spravi to, o com si mysli, ze je najlepsie pre jej dieta. Tak si len vsetky drzme palce, ze sme sa rozhodli spravne.

bielamacka3
21. apr 2018

ja ti poradím, nedať tie dve dávky naraz, ale najprv do jednej nožičky a o týžden, dva do druhej..ja som dala prvé očkovanie naraz, mal iba zvýšenú teplotu a v noci prepotil pyžamko, to bolo všetko, ale keď som dala to isté očkovanie po pár mesiacoch, som si ho rozdelila a potom nemal nič, dokonca aj viac mu jesť chutilo - ja som dala prevenar, neviem ako sa volá tá druhá očkovacia látka

deni73
21. apr 2018

@angie_l Máme všetky očkovanie za sebou, nikdy nič nebolo. Keď tvoje dieťa vyrastie, bude chodiť po svete, alebo pomysli si, koľko migrantov príde do Európy, donesú všelijaké choroby, a dieťa by nebolo chránené... Počúvaj lekárov, oni sú odborníci.

victoria210
21. apr 2018

Hatsepet a spol....študovať,študovať a študovať vam treba danu problematiku.Prepacte ale s tym nazorom očkovať....kolektivna imunita a bla bla bla ste ovečky ktore idu za očkovacim stadom.Nie nemate ziadne skusenosti s NU.Ale vy nechapete ze NU je aj tzv.dojebana imunita a neustale chore deti,ktore si to ponesu cely zivot? Ach....🙄presne takych blbečkov ako vy štat potrebuje😩

dai
22. apr 2018

@victoria210 hm... priklad vzdelanej zeny prave prehovoril - nazor si verim spravi kazda mama aj na zaklade prejavu ludi co sem pisu sama☹
@angie_l ockovat davam - mam uz 2 starsie deti plne ockovane - zdrave ako buk, ziadne vedlajsie ucinky, alergie etc. ... jasne ze odporcovia - vzdelani ludia ako tu vidis☹ ( niektori aj viac a4riek na nete precitali aj ked nemaju paru mnohokrat co je zdroj informacii🙂) ti budu vsetko mozne nemozne pisat ( hlavne ze oni neockuju ) - daj si hlavne pozor aby bolo dieta top zdrave pri ocko - nasa pediatricka robi aj crp a riesi zdravotny stav celej rodiny - ockuje len ked sme vsetci zdravi...
Jasne ze ocko narusi normalny chod a ma vu - tak ako kazdy iny liek - aj na obycajne vitaminy niektori ludia reaguju, ako aj na potraviny etc. ... ockovanie je zasah do organizmu a preto moze vyvolat aj niektore skryte choroby ( opat ako ine choroby ci zvysena zataz a pod.) Ale nie je povodcom chorob... drzim palce aby si sa rozhodla podla zdraveho rozumu a odbornikov a nie netu a bububu odbornicok tzv. Neoveciek😉 za zdravie svojich deti aj v buducnosti sme zodpovedni my rodicia nie predajcovia vitaminu c a zazracnych liekkv na nete ( apropo farmamafia - citala som ze na homeo , vitaminy a pod. Ludia minaju viac ako na realne lieky tak neviem kto tu zaraba na ludskom strachu...)

dai
22. apr 2018

@brisilda blbe ze nepoznas takych lekarov - ja teda poznam len moju pediatricku dobre ale ta vysetruje poriadne, pozna rodinnu anamnezu, ziadne pich sem pich tam - ak k takej chodis tak hladaj lepsiu, si predsa nezverin dieta niekomu komu nedoverujem☹ co sa tyka tych videi... to ako clovek realne filmuje dieta pred a po ockovani aby mal na nete dokaz? Ja mam inak 3mesacne dieta a kazdy drn je uplne ine - minuly tyzden mal 2 totalne uplakane dni, 3 kamoskyy plus svagrina sa ma hned vplyvom bubu kama0ani pytali ci som davala ockovat ... tiez som si uvedomila ze keby nahodou ano tak vlastne by som v pohode zmenu jeho spravania mohla hodit na ockovanie - predtym total usmievave v pohode dieta, tie 2 dni preplakane, otrasny spanok v noci, nepokojni.... hm... teraz opat v pohode... tak si clovek uvedomi ze vlastne hodit na ockovanie cokolvek je velmi jednoduche hlavne vo veku kedy dietatko fakt nepovie co sa s nim deje - medzi realnym vu ( ktore nespochybnujem) a len zmenou spravania je velmi tenka ciara....

bielamacka3
22. apr 2018

a ešte som zabudla, že mal začervenale v mieste vpichu asi jededn deň, ale to traba vtedy dávať studené obklady na nožičky, alebo ked tu včeličku dostane a nekupať ani nesprchovat v ten den - inak moj vrieskal jak oné, kým sa chystala injekcia, potom plakal asi pät sekund a nič dalej

victoria210
22. apr 2018

Dai- Tebe musi asi drb...ť🤣pekne si tu dosadena.Očkovanie Ti nevyvola ziadne skryte choroby.Ale vyvola ti choroby.Chapes? ZDRAVY CLOVEK = ŽIADNE OČKOVANIE
CHORY CLOVEK = OČKOVANIE

victoria210
22. apr 2018

Dai- fakt som zvedava ci by si to svoje ockovanie tak uctievala,keby tvoje deti mali "nedajbože" nejake važne NU. Je ich dost 😘

katarin2
4. júl 2018

Ja nedam očkovať je to jedno velke svinstvo ktore pichaju do teličok ked sa stane niečo po očkovani to si žiadny lekar nezobere na triko vtedy ruky prec sak co stalo sak rodicia budu vychovavat a starat sa nie doktor a poznam x nezaockovanych deti co su zdravsie ako všetky očkovane deti do kopy

tuvok
2. sep 2018

@evittam. poznas taku osobne či iba z počutia?

katarin2
9. okt 2018

@tuvok ako či poznám čo sú není očkované?