Reakcia na prvé očkovanie v 4. mesiaci

michaela__michaela
21. jan 2022

Ahojte maminky. V utorok poobede som s malou absolvovala prvé očkovanie aj s rotav. vakcínou. Miesta vpichu sú úplne super. Malá mala zvýšenú teplotu 38,3°C po odrátaní 0,5 rektálnym teplomerom z utorkovej noci cca do stredy noci. Dali sme 2x 1/2 Paralen. čípku a v stredu večer jednu dávku Nurofenu. Vo štvrtok, teda na 3. deň po očkovaní už mala teplotu normálnu, chvíľu spala v kočíku pri okne (vonku sa pre zlé počasie nedalo ísť) a večer sme sa aj kúpali pre istotu v nie veľmi horúcej vode. No dnes v piatok na 4. deň po očkovaní má opäť od rána zvýšenú teplotu 37,2 °C po odrátaní 0,5 rektálnym teplomerom. Máte niektorá prosím takú skúsenosť? Že sa aj po pár dňoch ešte teplota navyšovala? Koľko dní po očkovaní Vám asi trvali? Ďakujem.

dominika0126
21. jan 2022

@michaela__michaela Ahoj. 37,2 je normálna detská teplota. Môže byť aj trošku vyššia, keď sa dieťa prehreje. Podľa mna sa nemusíš báť 🙂 Sleduj ju a uvidis, či bude stúpať.

lenka2710
21. jan 2022

@michaela__michaela môj malý ma bežne takú teplotu

ailiba
21. jan 2022

@michaela__michaela súhlasím, deti mávajú trosku vyššiu teplotu... Ak je inak normalna, tak by som to neriešila. Možno ešte sa aj telíčko vyrovnáva s vakcínou, ale 37,2 u takého baba nie nlje veľa.

petamich
21. jan 2022

37.2 je bezna teplota tak maleho dietata a nie je to povazovane za horucku 🙂

rmm
21. jan 2022

@michaela__michaela A hnačky?

zanetakovacsova
21. jan 2022

@michaela__michaela my máme digitálny teplomer a pipa až od 37,5 čiže aj 37,4 je potom asi v pohode ešte 🤔

michaela__michaela
autor
21. jan 2022

Ale ako som písala, tých 37,2 má po odrátaní 0,5. Nameralo mi 37,7 a tak. A bezdotykový, ten mi aj 38,5 nameria, ak sa aj mykne čelom asi a tak, radšej sa teda spolieham na rektálny teplomer. Hnačky, ako má takú redšiu stolicu, no mala ju 1x za deň. Dnes ešte ani nemala stolicu, no videla som, že bruško ju asi trochu trápi, dvíhala nožičky k brušku, no s bruškom máme od začiatku ťažšie. Ináč, mohlo ju z čípku aj trochu zapiecť?

fiafia
21. jan 2022

@michaela__michaela rektalny je najpresnejší. 37,2 nieje teplota, u bábätka bežné, nemajú takú termoregulaciu, rýchlo sa prehreju. Treba sledovať, no snáď to už bude v poriadku